Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.12.2017., 13:05   #31
djdado16
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Slavonija
Postovi: 51
Citiraj:
Autor vacs Pregled postova
ja sam bio sumnjao na ps4 jer mi lan port malo defektan ali i preko wifi mi isto crashalo...da li imas ideju kako ustanoviti koji je uredaj problematican bez da svaki dan drzim jedan po jedan iskljucen? onda s druge strane tri mjeseca mi je radio normalno a u ova tri mjeseca nisam nijedan novi uredaj kupio

edit: sad se sjetio da mi je prekjucer ujutro crashalo dok su bili samo mobiteli na mrezi

Ma pricaj mi, ja sam se mucio 13 dana, prvo sam sumnjao na tv jer je bilo prestalo nakon sto sam ga odspojio al nisam racunao da se ni zena tad nije spajala sa svojim mobom, sve sam drugo bio testirao svoj mob, ps4, komp,laptop, i nista nije pomoglo a njezin se nisam sjetio, prilicno je nov mobitel nisam ni sumnjao, jedva ju naterao da se ne spaja, i sad se bogami vise ne spaja dok joj to ne fixam.... Slucajno sam naletio na neki forum gdje je neki lik pisao kako s7 zna povuc dosta snage wifi-a i crasha router ,i eto fala Bogu da sam naletio..


Ja sam bio siguran da mi nije do routera jer nemoguce da na 3 routera razlicita ne radi, jos sam mijenjao i kablove...tak da savjetujem ti sve iskljuci, ostavi sam komp za pocetak....Ali mozda je kod tebe i stvarno router problem jer vidim da se dosta njih zale na asus al et meni nije ipak do asusa...
djdado16 je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2017., 13:18   #32
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
mislim da cu ja njega odmah poslati na reklamaciju a dok se to obavi pratiti ovog speedporta kako radi jer njega nisam nikako ni koristio u ruter modu pa ako se kojim slucajem pokaze dobar asusa sa reklamacije prodati a ako ne nadoplatiti za bolji
vacs je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2017., 10:15   #33
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
driveri nisu pomogli, ali kako stvari stoje mislim da je problem u upnp.u njega iskljuciti i trebalo bi raditi up mi je vec 8h a svaki dan mi se resetira u 3h ujutro tako da sve stima zasad.
jurbAs je online   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 13:12   #34
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
Na bnetu sam, i nakon njihovog Technicolora TC7200 postavio sam navedeni Asus, najviše da mi odrađuje bežični dio. Ruteri su mi u dnevnom boravku i povezani žično. PC mi je u drugoj sobi i on se spaja bežično. U devetom kad sam se vratio sa godišnjeg vratio sam Asusa u mrežu (nosio sam ga na godišnji) i sve mi je radilo. Prije petnaestak dana pojavili su mi se problemi sa pucanjem interneta , i kako nisam znao di je problem svašta sam radio. Naletio sam i na ovaj thread, tako da sam došao do zaključka da bi problem mogao biti i u Asusu. Sad sam napravio situaciju da na Asusu imam samo računalo na 5G, i ugasio sam UPnP na Asusu. Ostali uređaji (mobiteli, tablet, Chromecast) se spajaju na Technicolor. Čini mi se da sad ne puca veza sa internetom. Asus je u AP modu.

E sad, slijedi problem i moje pitanje zašto. Na računalu imam brzinu 60/15 iako sam prije imao brzinu 115/15 (mislim da je tada Asus bio u ruter modu). I tu brzinu sam mjerio par dana zaredom i uvijek je takva. Na mobu u dnevnoj izmjerim 80/15 (mob na 2.4G na Technicoloru). Mogu li ikako na PC-u dobiti opet 115 download i kako? Pretpostavljam da samo na 5G i Asusu mogu dobiti download 115.

P.S. Sada sam mjerio sa mobom na istom mjestu gdje mi je PC i bilo je preko 100 download. To mi je bilo čudno, i onda sam skužio da sam na 5G na Asusu (ista lozinka pa mi se mob automatski spojio). Onda sam išao probati sa ženinim mobom i isto je download bio preko 100. Tako da sada mislim da je mrežna u PC-u (Asus USB-AC51). Instalirao sam drivere sa Asus USA stranice ali nije pomoglo, i dalje sam na 60/15 i neće brže. Čudno ali sve me je već pomalo počelo živcirati, tako da odustajem od prčkanja dok opet ne dobijem volju.

Zadnje izmijenjeno od: acmevagabundo. 26.12.2017. u 14:38.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 19:01   #35
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
Asus wifi USB driveri su ti malo banana izgleda da čim iziđe kakav novi stick prestaje briga za starije modele,kod mene ASUS USB-AC56
je proradio tek sa edimaxovim driverima,jer su eto edimaxovi noviji,moraš vidjeti dali ima koji drugi proizvođać sličan stick u ponudi pa
probati sa ručnom instalacijom tih driverera ili na stranicama proizvođaća čipseta pogledati dali imaju novije drivere za taj čipset,
sa asusovim supportom ti je bolje negubiti živce jer je doslovno nikakav.
__________________
-

-

skalar je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 10:42   #36
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
Muke po Asusu
Ajde da napišem što se sve događalo sa ovom pričom. Na tragu onoga što je reko skalar, odlučim staviti edimaxove drivere. Prošli četvrtak deinstaliram sve Asusovo i maknem karticu sa PC-ja. Restartam PC i pustim Windowse da prepoznaju novi hardver i instaliraju drivere. Nakon toga odem ručno instalirati edimaxove drivere koje sam skinuo prije toga, i Windowsi mi jave da već imam novije drivere. Odem na speedtest i vidi vraga, download mi 115. Nakon par sati ponovo idem mjeriti brzinu i opet je 115.

Petak navečer sjedne žena za PC i nakon nekog vremena viče: nemam interneta. Kaže nema ni 5G u popisu mreža. Tek nakon gašenja i ponovnog paljenja WiFi-ja dobila je 5G u popisu i spojila se na nju. I naravno. brzina je 60 i nema više . U međuvremenu pogledam postavke rutera i vidim da se prije sat restartao. PC se nije sam ponovno povezao i nema brzine nakon restarta.

U subotu ujutro maknem svoj i ženin mobitel (Samsung) sa 5G i ostavim samo PC na Asusovom ruteru. Danas odem pogledati log rutera i vidim da mu je uptime 2 dana i 11 sati, dakle radi od petka navečer kada se zadnji put restartao. Ali brzina više ne ide preko 60. Isključio sam i UPnP što sam pročitao da zna uzrokovati restart, ali nije skroz pomoglo, jer se u petak restartao. Čini mi se da je stabilniji nego prije, ali i dalje postoje određeni problemi koje ne znam riješiti.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Staro 01.01.2018., 13:06   #37
djdado16
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Slavonija
Postovi: 51
Kod mene je zenin samsung 7 edge uzrokovao restarte....Ocito ima nest u samsungu
djdado16 je offline   Reply With Quote
Staro 02.01.2018., 00:05   #38
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
Citiraj:
Autor acmevagabundo Pregled postova
Muke po Asusu
Ajde da napišem što se sve događalo sa ovom pričom. Na tragu onoga što je reko skalar, odlučim staviti edimaxove drivere. Prošli četvrtak deinstaliram sve Asusovo i maknem karticu sa PC-ja. Restartam PC i pustim Windowse da prepoznaju novi hardver i instaliraju drivere. Nakon toga odem ručno instalirati edimaxove drivere koje sam skinuo prije toga, i Windowsi mi jave da već imam novije drivere. Odem na speedtest i vidi vraga, download mi 115. Nakon par sati ponovo idem mjeriti brzinu i opet je 115.

Petak navečer sjedne žena za PC i nakon nekog vremena viče: nemam interneta. Kaže nema ni 5G u popisu mreža. Tek nakon gašenja i ponovnog paljenja WiFi-ja dobila je 5G u popisu i spojila se na nju. I naravno. brzina je 60 i nema više . U međuvremenu pogledam postavke rutera i vidim da se prije sat restartao. PC se nije sam ponovno povezao i nema brzine nakon restarta.
kod mene "asus usb ac56u" na zadnje 2 nadogradnje windowsa nije radio kako treba bio sam ga dao na servis zamjenili mi,
i sa novim nakon 30 dana čekanja,raspakirao probao i opet isto pisao asus suportu, naravno bez odgovora, to sa edimaxovim driverima
sam našao na netu,ko imaju isti čipset i da stik proradi testirao sam ga nekih tjedan dana i držalo je dok sam čekao kupio sam
dlink DWA-192 s kojime nemam apsolutno nikakvih problema ima redovite nadogradnje i radi ,a i kugla je brža.

po ovome sam skinuo drivere( poslje valjda 800 krivih solucija):

heggel_007 replied on November 9, 2017
Hi.
I have installed :
http://www.edimax.com/edimax/downloa...and/ew-7822uac
this driver uses the same chipset as the asus card.
I am now stable at 5ghz wifi-ac 867 Mpbs.
Latest driver available.
Did the trick for me.
Let me know if it works for you.
Reply
__________________
-

-


Zadnje izmijenjeno od: skalar. 02.01.2018. u 00:26.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 20:14   #39
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
stavio sam novi 3.0.0.4.382.18991 FW, ne znam jos da li rjesava problem pucanja veze i reboota ali wifi je u banani, morao sam ga 3 puta restartat da 2.4ghz proradi, a 5ghz radi samo na 173mbit, sto god probam nece preko, stavio 20/40/80 ili stavio 80mhz uvijek radi na 20mhz
vacs je online   Reply With Quote
Staro 03.01.2018., 21:41   #40
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 262
Jel imaš Samsunga?
Novi FW meni nije pomogao, ali što djdado16 kaže: makni Samsunga.
acmevagabundo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.01.2018., 22:37   #41
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
ima stara, maknuo sam ga danas, za dva danas cu ga vratiti, ako bude pucalo znamo da je bas do njega, no downgrade ce morati ici zbog wifija

edit: puca veza i bez samsunga na starom fw

Zadnje izmijenjeno od: vacs. 05.01.2018. u 20:21.
vacs je online   Reply With Quote
Staro 22.01.2018., 22:58   #42
djdado16
Premium
 
Datum registracije: Feb 2015
Lokacija: Slavonija
Postovi: 51
Pozdrav, nisam se dugo javljao...inace imao sam problem sto je samsung s7 edge crashao router, mijenjao sam fw, stavljao sve i svasta(uvijek je bio android 7.0) i na kraju sam procitao prije par dana da je google izdao update i fix za google play service gdje su sami priznali da je na veliki broj uređaja bio problem da cim se spoje na wifi da ili crasha router ili toliko smanji brzinu neta svim uređajima da se ne moze koristiti....skinuo sam betu najnovije verzije google play servisa i sve radi kako treba.... Ako ce ikome pomoci, cisto da se zna, najvjerojatnije ce tu beta pustiti u stabilnoj verziji al dok to puste skinite beta verziju
djdado16 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na