Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > PC Ekspert > Komentari i prijedlozi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.01.2010., 14:59   #61
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
A "provam, provao" i slične stvari?
Ja još nisam čuo nikoga uživo da za probam kaže provam, premda sam kao vozač prošao veliku većinu lijepe naše, ali takvih stvari sam se načitao ovdje na forumu u izobilju.
Mozda si cuo "provon, provan" ? Recimo: " 'ti bi provat trišnje". Ljudi koriste razlicita narjecja koja ponekad pokusaju prevest u ljepsi "knjizevni oblik" i tako nastanu cudne kombinacije.

Meni osobno na forumu ne smetaju greske i koristenje dijalekata dok god razumijem tekst.
__________________

Proc: AMD X2 3800+ cooled by TT BigTyphoon
Matična: ABIT AN8 SLI
RAM: 2x512MB OCZ Platinum EL rev2 PC3200
Grafička: SAPPHIRE ATI RADEON HD3450 256MB
HDD: WD 40GB i Samsung 160GB @ 7200
RW:DVD-ROM Pioneer DVD-106
PSU: 420W Xilence RedWing


"NOBODY expects the Spanish Inquisition! Our chief weapon is surprise...surprise and fear...fear and surprise.... Our two weapons are fear and surprise...and ruthless efficiency.... Our *three* weapons are fear, surprise, and ruthless efficiency...and an almost fanatical devotion to the Pope.... Our *four*...no... *Amongst* our weapons.... Amongst our weaponry...are such elements as fear, surprise.... I'll come in again."

--uoɥʇʎd ʎʇuoɯ--
Raven_1 je offline  
Staro 24.01.2010., 15:04   #62
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor mymoon Pregled postova
no dobro, kod nas je "tvoj" šarafciger = kacavid - kacavida.
Joj kad se sjetim kad sam prvi put to čuo a ja blenuo u čovjeka, ono kaca-što?

Citiraj:
Autor D-I-A-B-L-O Pregled postova
A "provam, provao" i slične stvari?
Ja još nisam čuo nikoga uživo da za probam kaže provam, premda sam kao vozač prošao veliku većinu lijepe naše, ali takvih stvari sam se načitao ovdje na forumu u izobilju.

Da budem iskren, tijekom školovanja i prije nego što sam stupio u kontakt sa internetom, nisam nikada imao problema sa gramatikom, no sad već pomalo i sam sebe uhvatim kako pišem kojekakve nebulozne stvari, pa čak i razmišljam dali se piše obadvije, obje, oboje ili pak nešto deseto, a sve zbog toga što je jednostavno način izražavanja po forumima neformalan i svatko piše kako mu se sviđa.

Ne predstavlja mi to problem, ali zna biti iritantno prilikom čitanja kakvih novinskih članaka u kojima autori redovito pokazuju svoju nepismenost.

Posljednje što sam pročitao, na šta sam se puknuo smijati je bilo u firmi, došla nam nekakva obavijest, tj. upozorenje o pravilima ponašanja ali je pisalo UPOZORBA....

Od kuda su to izvukli???
Provam ni meni nije jasno, ali eto to je neki dijalekt.

Nešto slično tome, štokavci kažu kruv, ali to mi je jasno ko dan.

Ti dijalekti mi zapravo i ne smetaju kad netko tako piše, dokle god ih razumijem

Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Btw, dali se pise odvojeno
Prechupavi moderator evoluira uuuUUU....... ispravljača gramatičkih pogriješki!!!

(note that "pogriješki" is written like this because I wanted to joke on our new grammar, and I do NOT support writing it that way.)
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2010., 15:12   #63
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
I meni uzasno smetaju te greske na forumu nekih clanova :S. Bas iritira. Nisam ni ja bajan u tome,jer ne koristim č,ć,ž,š,đ..ali ono,pretpostavljam da me velika vecina razumije. Test iz "ije i je" te "č i ć" uvijek napisem bez greske,tako da uopce nemam problema s time,bas mi zbog toga "upadaju" greske nekih clanova u oci. Ne smeta mi sto Dalmatinci i Zagorci koriste svoje rijeci u pisanju po forumu,iako,moram priznati,neke rijeci nekad ne razumijem .

PS
De5str0yer,"kruv" ama bas nikada ne govorim,niti sam cuo od nekoga da tako sta govori...mozda jedino oni sa sela
__________________


mislav_os je offline  
Staro 24.01.2010., 15:18   #64
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor mislav_os Pregled postova
I meni uzasno smetaju te greske na forumu nekih clanova :S. Bas iritira. Nisam ni ja bajan u tome,jer ne koristim č,ć,ž,š,đ..ali ono,pretpostavljam da me velika vecina razumije. Test iz "ije i je" te "č i ć" uvijek napisem bez greske,tako da uopce nemam problema s time,bas mi zbog toga "upadaju" greske nekih clanova u oci. Ne smeta mi sto Dalmatinci i Zagorci koriste svoje rijeci u pisanju po forumu,iako,moram priznati,neke rijeci nekad ne razumijem .

PS
De5str0yer,"kruv" ama bas nikada ne govorim,niti sam cuo od nekoga da tako sta govori...mozda jedino oni sa sela
Pa dobro, priznajem da sam previše generalizirao sa štokavcima. Ali vidim da si shvatio na što mislim.

Nije sad stvar sa sela ili iz grada, ali dijalekt jest i koristi se i u gradu i na selu
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 24.01.2010., 15:18   #65
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor ^SuperUnknown^ Pregled postova
Evo vidis, potkrade se i ovakva greska. Ali mislim da se moji postovi daju čitat i da ih svatko razumije, ali ova tema me potaknula da ubuduce malo vise obratim paznju na to.
__________________

srale7 je offline  
Staro 24.01.2010., 15:22   #66
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
...ova tema me potaknula da ubuduce malo vise obratim paznju na to.
To je lijepo čuti.

Sjećam se svojih davnih postova kada nisam lupao dijakritike, i mogu reć da mi je jako drago što sam se doslovce prisiljavao da ih pišem, sad i puno manje griješim i ljepše je čitati.

Neću iznositi svoj vrlo kritičan stav prema "djeci" koja pišu umjesto v->w (wowim te npr.), ili pišu ch->ć,č, bolje da onda samo c stavljaju... Pobrao bih bananka. Opet.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 24.01.2010., 15:24   #67
^SuperUnknown^
Prečupavi mod
 
^SuperUnknown^'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zg
Postovi: 8,964
Citiraj:
Autor De5tr0yer Pregled postova
Prechupavi moderator evoluira uuuUUU....... ispravljača gramatičkih pogriješki!!!
Božesačuvaj
__________________

Member of PCE 100+kg demolition squad


Primary macine:
Apple Mac Pro 5,1
2x Six-Core Intel Xeons X5690@3.46 GHz
64 GB ECC DDR3 800 MHz
Geforce GTX 980 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
Kingston 120GB SSD
30 TB HDDs
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.12.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech G400 shared via Teleport

Secondary machine:
Apple Mac Pro 2,1
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
22 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 970 4 GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Terratec Cinergy HTC USB XS HD + EyeTV
OWC Mercury Electra 6G SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.10
Hitachi 1000GB 7K1000.B
Seagate 1000GB 7200.11
Hitachi 7K3000 3000GB
Sharkoon QuickPort@USB
Optiarc DVD RW AD-7170A
Samsung DVDRAM GE20LU10@USB@Desk
Mac OS X 10.10.3
Apple Alu Keyboard shared via Teleport
Logitech MX518 shared via Teleport

Work rig:
Apple Mac Pro 1,1@2,1
2x Dual-Core Intel Xeons 5150@2.66 GHz
2x Quad-Core Intel Xeons X5365@3 GHz
13 GB DDR2 FB-DIMM 667 MHz
Geforce GTX 660 2GB
Blackmagic Intensity Pro PCI-E HDMI capture/output card
Corsair Force Series F120 SSD 120GB
Seagate 500GB 7200.12
2xWD Black 1000GB
Hitachi 7K3000 3000GB
2xSeagate 500GB 7200.10@IcyBox
Seagate FreeAgent Xtreme 1500GB@FW 400
WD Elements 2000GB@USB (Time Machine)
2xSharkoon QuickPort@eSATA
2xPioneer DVR-111D (Superdrive)
Mac OS X 10.10.3
2xDell UltraSharp 2405FPW 24" Widescreen TFT@1920x1200
Sony KDL-26U2000 26"@HDMI
Apple Alu Keyboard
Logitech MX518

LAP:
Apple Macbook Pro 3,1
Intel Core 2 Duo 2.53 GHz
4 GB DDR2
Kingson 180 GB SSD
Seagate 320 GB HDD

* Looking in:
2xHP ZR24w 24" Widescreen TFTs@1920x1200
Samsung 243T 24" Widescreen TFT@1920x1200
* Listening to:
iRiver H320 + Sennheiser PX 40
Technics SA-EX320
iPhone 6S 64GB black
iPad 16GB WiFi 4.3.2
* Connected via:
90/90 Mbps Iskon Trio
* "Powered" by:
UPS APC Smart-UPS1500VA
* Playing:
Tama Arstar II
Yamaha DTXPRESS IV Special

Pozz, nezz, ojzz, jbt, owak, onak, inst, bzvz, svst, kuiš, neam, dns, nzm, oc, went, graf, laikam, oču, neču, e ovako, e sad, probo, neče, psmtr, ne beliiwam, ugl probo o5, tkđ neradi, pčkmtrnu, mslm onaak haaalo, reko dbr, stv, dali, jeli, zato jel, jer mi može neko, rispekt, thx......... ...wau, radi, zkn, pozz!?!?11
^SuperUnknown^ je offline  
Staro 24.01.2010., 15:24   #68
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Dva policajca vrše uviđaj fatalne saobraćajne nesreće.

Pita prvi: -"Gde je noga?"
Drugi odgovara:-"U njivi."
Prvi:-"Gde je ruka?"
Drugi:-"U njivi."
Prvi:-"Gde je glava?"
Drugi;-"Na asvaltu."
Prvi:-"Jel se pise asvalt ili asfalt?"
Drugi šutne glavu i kaže "U njivi.
Pupo je offline  
Staro 24.01.2010., 15:27   #69
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,802
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Dva policajca vrše uviđaj fatalne saobraćajne nesreće.

Pita prvi: -"Gde je noga?"
Drugi odgovara:-"U njivi."
Prvi:-"Gde je ruka?"
Drugi:-"U njivi."
Prvi:-"Gde je glava?"
Drugi;-"Na asvaltu."
Prvi:-"Jel se pise asvalt ili asfalt?"
Drugi šutne glavu i kaže "U njivi.
Ahahahaaa

(jeeej ovaj smajl ipak ima koristi a ne samo za balavandere koji to stavljaju u svaki svoj post na tržnici)
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline  
Staro 24.01.2010., 16:00   #70
mislav_os
freak
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,687
Moram priznati da kada sam dosao na ovaj forum sam bio balavac od 12 godina,i da sam isto tako cudno pisao,posto se prije nisam susretao sa ljudima na netu,pa sam previse stavljao tockica itd...sad bi sam sebe natukao kada se sjetim toga. Ispricavam se dragi moji kolege na mojim glupostima od prije 3-4 godine,bio sam klinac,shvatite me. (Pricam k'o da sad imam 40 god,a imam 17 )
__________________


mislav_os je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.01.2010., 17:35   #71
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Ovo je neka viša matematika. Imao si 12 kad si se regao 2006. godine a sad je 2010. i imaš 17. Hmmm...
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline  
Staro 24.01.2010., 18:26   #72
McG
-------
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: -
Postovi: 7,566
Skoro svi su u svojim prvim "susretima" s forumom pisali sranja, ali ljudi dragi sva naša početna sranja su goli qrac prema onome kaj se iz dana u dan čita i piše na forumu. Maloumna, nesposobna, lijena, nepismena i zbog toga izrazito iritantna masa se svakim danom sve više širi forumom i guši ono malo zanimljivih tema i postova. Ne yebe ih 5% i nema nikakve naznake da budu prihvatili ili bar uvažili kritike, savjete i prijedloge na račun svoje nepismenosti. Na stranu sad dijalekti i narječja, kad njima to tak i tak ne igra ulogu. Postaju ko da su na MSN-u, prokletom Fejsu i SMS natjecanju - sve odjednom.

Zatucani su do bola, fure se na sve dobronamjerne prigovore, fali im osnovna kultura i pismenost, ne znaju se pravilno izraziti kad imaju neki problem (a očekuju da im se promptno odgovori ko da je forum globalna SZK), jer im je vokabular sveden na LOL, OMFG i ROFL, pa se kasnije čude kad im niko ne odgovara. Hrpa kretena koja misli da su najpametniji, najinteresantniji, najzgodniji, naj-naj u svakom pogledu. Nisu ništ drugo nego jad i bijeda proizašla iz hiper-internetizacije i sveopćeg zautpljivanja. Sami su si krivi i nikad se ne budu promijenili. Ko ih yebe. Imaju forum i net kakav zaslužuju.

Ono malo ljudi koji imaju koju pametnu za reći su već otišli ili budu otišli, jer im se ne da čitati sranja koja nemaju veze s vezom, a oni koji još donkele i postaju - redovito ignoriraju i preskaču postove i teme nakracane s tolkom količinom nepismenosti, da čoveka zaboli glava kad se potrudi pročitati ili bolje rečeno dešifrirati nadasve bajno sročeno rečenice.

Zadnje izmijenjeno od: McG. 24.01.2010. u 18:38.
McG je offline  
Staro 24.01.2010., 18:47   #73
Raven_1
Night shift
Moj komp
 
Raven_1's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 883
Citiraj:
Autor McG Pregled postova
Ono malo ljudi koji imaju koju pametnu za reći su već otišli ili budu otišli, jer im se ne da čitati sranja koja nemaju veze s vezom, a oni koji još donkele i postaju - redovito ignoriraju i preskaču postove i teme nakracane s tolkom količinom nepismenosti, da čoveka zaboli glava kad se potrudi pročitati ili bolje rečeno dešifrirati nadasve bajno sročeno rečenice.
To donekle stoji, ali ne moze se generalizirati. Istina da je u zadnje vrijeme prisutna ve