Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2017., 12:35   #301
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,066
Ako odgovaras meni, ja vec imam najnoviji proizvodjacev driver instaliran i kako je taj lap smjesten u osami svi kanali su jednako prazni i ne mijenja se situacija kad bilokoji odaberem. U cca 25% spajanja ce se spojit sa "g".

Moram napomenut da se ta pojavnost dogadja od kad je lap nadogradjen na Win10...
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 12:59   #302
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Evo napravio sam ažuriranje Wifi adaptera na laptopu, i dobio sam brzinu 44 MB/s isto kao i preko LAN kabla (valjda je povukao nove drajvere), budem još večeras testirao ali mislim da je do toga onda bilo. Kod mene je win 7 na laptopu.
Hvala Vam na savjetima.

edit: primjetio sam da i sam taj homebox daje malo slabiji wifi signal, kako bi se to moglo poboljsati.
selk je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.01.2017., 16:41   #303
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Antenama
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 18:18   #304
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Misliš sa onim antenama što su dobivene uz ruter, da bi se pojačao wifi signal ?
selk je online   Reply With Quote
Staro 05.01.2017., 18:48   #305
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Očito da nisi čito zadnje dvije stranice ove teme, pročitaj pa vidi
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 09:48   #306
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Ma probao sam staviti antene i opet ništa ne pojačaju wifi signal, nisu one ni za to. A ujedno mi se i pokvarl 4G signal, spakovaću ih u kutiju da ih uopće više ne vidim.
selk je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 11:45   #307
PopisanaOgrada
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Đelekovec
Postovi: 2
Dobar dan. Jučer je VIP poslao svoje prodajne savjetnike po našem mjestu, nagovarajući ljude da se prebace na njihove usluge, te su nam pružali ovu ponudu:

Imam optima paket TO2/40, te sam potpisao daljnji ugovor s optimom (na sljedeće 2 god) prije nekoliko mjeseci. Razlika u cijeni je 50 kn, te je propusnost kod VIP-a veća, zato razmišljam o prolasku na taj paket od VIP-a. No postoji li kakva caka u ovoj VIP-ovoj ponudi? Uostalom, ne vidim ju na njihovim službenim stranicama.

Vaša iskustva, prijedlozi?
PopisanaOgrada je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 12:16   #308
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor PopisanaOgrada Pregled postova
Dobar dan. Jučer je VIP poslao svoje prodajne savjetnike po našem mjestu, nagovarajući ljude da se prebace na njihove usluge, te su nam pružali ovu ponudu:

Imam optima paket TO2/40, te sam potpisao daljnji ugovor s optimom (na sljedeće 2 god) prije nekoliko mjeseci. Razlika u cijeni je 50 kn, te je propusnost kod VIP-a veća, zato razmišljam o prolasku na taj paket od VIP-a. No postoji li kakva caka u ovoj VIP-ovoj ponudi? Uostalom, ne vidim ju na njihovim službenim stranicama.

Vaša iskustva, prijedlozi?
Caka ti je da nakon potrošenih 100 giga se smanjuje brzina.. Al ostane ti od ponoći do 8 ujutro maksimalna brzina.
Mene super služi, brzina je oko 55 mbita
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 13:00   #309
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Zanimljivo kako to nisu napisali da je 100 GB po max brzini, a nakon toga je brzina 1 mb/s, ali dobro opet se ima internet tako da je ustvari flat.
I ima još jedna caka da prilikom korištenja telefona internet ne bude radio, kod većine dolazi do pucanja veze prilikom prebacivanja sa 4g na 3g da bi se mogao obaviti telefonski razgovor.
I ova cijena od 150 kn je za vrijeme trajanja ugovora od 24 mjeseca uz popust i promociju (-20kn i -50kn) a nakon toga bude 220 kn ako ostavite uslugu bez novog ugovora. Nadajmo se da će i onda dati taj popust kod produženja ugovora na novih 24 mj.
Na službenim stranicama nema te ponude, jer je ograničena i dostupna samo na određenim ruralnim područjima.

Zadnje izmijenjeno od: selk. 06.01.2017. u 13:20.
selk je online   Reply With Quote
Staro 06.01.2017., 19:18   #310
PopisanaOgrada
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Đelekovec
Postovi: 2
Citiraj:
Autor selk Pregled postova
Zanimljivo kako to nisu napisali da je 100 GB po max brzini, a nakon toga je brzina 1 mb/s, ali dobro opet se ima internet tako da je ustvari flat.
I ima još jedna caka da prilikom korištenja telefona internet ne bude radio, kod većine dolazi do pucanja veze prilikom prebacivanja sa 4g na 3g da bi se mogao obaviti telefonski razgovor.
I ova cijena od 150 kn je za vrijeme trajanja ugovora od 24 mjeseca uz popust i promociju (-20kn i -50kn) a nakon toga bude 220 kn ako ostavite uslugu bez novog ugovora. Nadajmo se da će i onda dati taj popust kod produženja ugovora na novih 24 mj.
Na službenim stranicama nema te ponude, jer je ograničena i dostupna samo na određenim ruralnim područjima.
Shvaćam. Puno hvala na objašnjenju i upozorenju!
PopisanaOgrada je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.01.2017., 09:05   #311
Dusan
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 136
Homebox turbo 150 kn

Ja ga imam cca mjesec dana i radi bez greške. Dobio sam 2 antene (vesla) i preko njih mi je za 30 % jači signal. Ali nisam bio zadovoljan sa tim antenama pa sam si kupio dvije antene od iskre tela p56. Instalirao na krov uz ove od dvb-t i sada ful signal na 4G mreži. Sve transparentno oko potrošnje. Modem je na tavanu II kat, spojen mi je na lan jedan modem na I katu kuće, jedan u prizemlju i jedan u taverni. Svi imaju ful signal i rade ok, naravno modemi su konfigurirani. Ako stavljaš usluge na mirovanje naplaćuju 100 kn, ako tel broj mjenjaš isto naplaćuju. Uglavnom bio sam dosad na t-com i nisam sa puno stvari bio zadovoljan. Prešao na Vip pa živi bili pa vidjeli. Dvije godine su duge.
Dusan je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 11:47   #312
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,945
Vidim da ekipa dosta govori da se nemoze telefonirat i surfat u isto vrijeme tj. da im apuca veza/net ??

Meni je namjesteno u settingsima Automatic 3G/4G (bez 3G telefon neradi) i evo telefoniram i surfam, oboje radi. Naravno brzina je daleko manja jer pada sve na 3G ali evo izbaci mi 12/1.25 dok telefoniram.

Mozda to pucanje zavisi i od telefona koji se koristi. Ja sam vec 15 godina na Simenes Gigaset DECT telefonima i zadovoljan sam s njima. Imam jedan stari Gigaset SL 760 (12 godina je star i baterija drzi 2-3 dana) i sad za Homebox imama novi Simenes Gigaset SL 780
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2017., 11:56   #313
selk
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: Garešnica
Postovi: 249
Citiraj:
Autor Dusan Pregled postova
Ja ga imam cca mjesec dana i radi bez greške. Dobio sam 2 antene (vesla) i preko njih mi je za 30 % jači signal. Ali nisam bio zadovoljan sa tim antenama pa sam si kupio dvije antene od iskre tela p56. Instalirao na krov uz ove od dvb-t i sada ful signal na 4G mreži. Sve transparentno oko potrošnje. Modem je na tavanu II kat, spojen mi je na lan jedan modem na I katu kuće, jedan u prizemlju i jedan u taverni. Svi imaju ful signal i rade ok, naravno modemi su konfigurirani. Ako stavljaš usluge na mirovanje naplaćuju 100 kn, ako tel broj mjenjaš isto naplaćuju. Uglavnom bio sam dosad na t-com i nisam sa puno stvari bio zadovoljan. Prešao na Vip pa živi bili pa vidjeli. Dvije godine su duge.
Jel mozes postaviti link od tih iskra antena, kako si ih spojio jel na isto mjesto ko i ova njihova vesla, kakav kabal treba kupiti.
selk je online   Reply With Quote