Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 30.09.2009., 16:12   #91
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Citiraj:
Autor Jelc Pregled postova
A kaj se čudiš ko guska dreku?

Već je vani CUDA Fortran Compiler Beta:
ma ne čudim se, nego mi je smiješno kad čujem ili vidim fortran, znam čemu služi, ali je praprastro pa mi je to zanimljivo
Elpresidente1 je offline  
Staro 30.09.2009., 20:19   #92
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Sve to lijepo zvuci na papiru i u teoriji, uglavnome bit ce fail (ne u smislu propast ce i kartice nevaljaju) kao i uvijek ostati samo hrpa neiskoristenoga potencijala....

Sve je trenutacno okrenuto konzolama, svi optimiziraju igre za slabasne konzolice jer je tamo lova cak evo i Crytek se odlucio potrositi 2god na optimizaciju engina kako bi se mogao fino vrtiti na konzolicama i to bar koliko sam ja vidio lijepo se vrti...
E sad ovo sto nVidia radi po meni je super sto se tice napretka tehnologije samo je kvaka onda da ce game developeri biti rastrgani na sve strane, prvo imas xbox na koje je najlakse raditi (bubnes u UT3 engine igru i bok), potom prekodiravanje za ps3 pa onda kako bi se ova zvjerka GT300 pokazala u punom sjaju i za nju nes posebno nakucati u linijama kodova, sto nece ici bar ne onako kako ja to vidim...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12


Zadnje izmijenjeno od: Gjurovski. 30.09.2009. u 20:31.
Gjurovski je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.09.2009., 20:37   #93
Majo
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb,Dubrava
Postovi: 2,280
Issa ti,koja bolest,ako ce biti tolko jako kolko govore briem da je atiju GG.
Samo ce rezat clustere,stavit manje meme i imat jake kartice cak i za low-mid.
Da li se suska kaj o release date?
Majo je offline  
Staro 30.09.2009., 21:20   #94
Bukva
Pokemon prve generacije
Moj komp
 
Bukva's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 109
Citiraj:
Autor Elpresidente1 Pregled postova
ma ne čudim se, nego mi je smiješno kad čujem ili vidim fortran, znam čemu služi, ali je praprastro pa mi je to zanimljivo
Što starije to niža razina -> preciznije za programiranje na nižoj razini.
__________________
Mogu patchat sve osim korisničke gluposti.
Bukva je offline  
Staro 30.09.2009., 21:35   #95
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
GT300 novi Fx

GT300 novi Fx
Surfajuci po netu naisao sam na malo stariji no odlican i vjerodostojan (bez obzira tko sta ovdje mislio o inquireru) clanak koji baca novo svijetlo na protekla ali pogotovo buduca zbivanja na 3d sceni.
http://www.theinquirer.net/inquirer/...0-architecture

U tekstu su odlicno objasnjene ali i predvidjene mnoge stvari.
Ipak daleko je najzanimljiviji odlomcic o directx-u u kojem stoji da je DX11 sve ono sto je desetka trebala i mogla biti a glavni razlog zasto to nije je nvidia.
Ako se sjecate kada su krenula prva prestavljanja DX10, lista ficera i poboljsanje je bila ogromna, obecavala su se brda i doline a na kraju smo dobili ono sta smo dobili - frisku figu.
Izgleda da se je nVIDIA poput kakve razmazene primadone odlucila u svoj G80 implementirat samo ono sto je njoj odgovaralo jer ostatak nije mogla (u potpunosti nece moci ni GT300) a o daljnjim kompromisima nije htjela ni pregovarat. Na kraju je microsoft pritisnut izlaskom viste glupo kapitulirao (sto mu se i poslije obilo u glavu) i uklonio desetki vecinu njene originalne funkcionalnosti.
Verzija DX10.1 je vratila neke, ali ne i one najvaznije.

Suma sumarum je da je na kraju najvise najeb** Ati koji je izgubio enormne resurse i veliki dio chipa razvijajuci dijelolove koji nikad nisu koristili vec su samo smetali pospjesujuci zagrijavanje i potrosnju.
Popusio je je i microsoft cije je vista dozivjele fijasko a dobru ako ne i najvecu zasulogu za to imao je kastrat dx10.
Rezultat jei to da danas pred svitanjem 2010 tehnologija tj. barem njezin softwarski dio ondje gdje je trebao biti krajem 2006.

Ali najvise smo izgubili mi gameri jer su izdavaci ubrzo uvidjeli da s razvijanjem ili bolje receno nerazvijanjem igara za novi api ne gube bas previse pa su konacno cijeli proces razvoja prebacili na konzolaske verzije.
Tako da je danas 99% igri na trzistu tesko konzolasko smece(aka Gears of war) a od onog 1 % pola sjebu s portanjem (aka Gta4) a onu preostalu mizeriju sta vrijedi(aka Mass efect) covijek je prisiljen odigrat na originalnoj verziji jer tko bi od te sve silne kolicine smece legalno pronasao dijamant umro bi ubrzo od gladi.
Jos tamo od vremena Cod4, Witchera i mass-a nisam jos nesto postenao odigaro nadu ne gubim ali znati sta kazu za nju
Jedini koji se u cijeloj toj prici profitirao je Nvidia, fino omastila brk prodajuci papreno taj svoj "nextgen" koji to zapravo nije ni bio za masnu lovu i zato je vrijeme da plati stari dug.



p.s. nedavno sam nabavio kvada, od prije imam 8800gt, planiram upiknut jos 2 gb rama a na torentu upravo skidam najnoviju distribuciju Linuxa.

p.p.s. cekam da na kakvom portalu prenesu da diablo izlazi i za konzole i onda cu znat da je zbilja sve oslo u ku***

Mod: bez spominjanja piratluka, inače će biti kartona.
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline  
Staro 30.09.2009., 21:43   #96
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor Mast3r Chi3f Pregled postova
p.p.s. cekam da na kakvom portalu prenesu da diablo izlazi i za konzole i onda cu znat da je zbilja sve oslo u ku***

Mod: bez spominjanja piratluka, inače će biti kartona.

Sa ovakvim razmisljanje mislim da ces prije ti otici u.....

Citiraj:
Tako da je danas 99% igri na trzistu tesko konzolasko smece
A ovo govori da nemas pojma o cemu pricas....

EDIT: sto mislim da se odnosi samo na Xbox za koji se nebi usudio reci niti da je trecina konzolaskog trzista, rijetko ces ekskluzivni naslov Playstationa i Nintenda vidjet na PC-u (osim emulatora)...
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12


Zadnje izmijenjeno od: Gjurovski. 30.09.2009. u 21:58.
Gjurovski je offline  
Staro 30.09.2009., 21:51   #97
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
zato kaj je sad nakon prek godinu dana izaslo nes(mislim na batmena) sta bi se jos dalo i proci da to sta mjenja previse situaciju
noop
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline  
Staro 30.09.2009., 22:46   #98
Elpresidente1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 389
Citiraj:
Autor Bukva Pregled postova
Što starije to niža razina -> preciznije za programiranje na nižoj razini.
pa znam reko sam, fascinira me kako je to čudo preživilo od bušenih kartica pa eto sve do gt300 heh
Elpresidente1 je offline  
Staro 30.09.2009., 23:47   #99
Constantine
Premium
 
Constantine's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Split
Postovi: 668
Constantine je offline  
Staro 01.10.2009., 00:31   #100
Zvijerko
Pečurka
 
Zvijerko's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: U blizini Osijeka
Postovi: 1,294
Citiraj:
Autor Mast3r Chi3f Pregled postova
GT300 novi Fx
Surfajuci po netu naisao sam na malo stariji no odlican i vjerodostojan (bez obzira tko sta ovdje mislio o inquireru) clanak koji baca novo svijetlo na protekla ali pogotovo buduca zbivanja na 3d sceni.
http://www.theinquirer.net/inquirer/...0-architecture

Meni ovaj tekst zvuči kao apokaliptična priča nekog bolesnika. Po ovome je ATi super duper firma, a NVidia prčija što mi je pomalo nevjerojatno.
A definitivno mi je nevjerojatno da je NVidia mogla toliko utjecati na razvoj DX10, a ATi i Microsoft su rekli dobro, neka naši proizvodi budu lošiji ali ćemo vama dati.
__________________
ECS Z77H2-A2X Deluxe
I5 3350P
G-Skill 16 GB DDR3 2133MHz
Gainward Phantom GTX760
250 GB Samsung Evo Basic SSD
XFX XTR 650W
Silencio 650
Zvijerko je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.10.2009., 02:52   #101
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
Talking

Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Meni ovaj tekst zvuči kao apokaliptična priča nekog bolesnika. Po ovome je ATi super duper firma, a NVidia prčija što mi je pomalo nevjerojatno.
A definitivno mi je nevjerojatno da je NVidia mogla toliko utjecati na razvoj DX10, a ATi i Microsoft su rekli dobro, neka naši proizvodi budu lošiji ali ćemo vama dati.
naravno da je mogla jer njoj se sve savrseno poklopilo a budimo i realni ipak je nVIDIA uz par manjih oscilacija NO.1 u svijetu grafike jos tamo od propasti 3dfx-a, pa nekakvog utjecaja valjda ima

na cijelu pricu treba gladati iz perspektive vremena u kojem se ona odigrala.
ako se sjecas u to vrijeme digao se nevidjeni hype oko izlaska novih windowsa, nije bilo medija koji nije nes drobio o visti (ipak mali ima jedan od najmocnijih marketinga na svijetu) brijem da sam cak i kod tete frizerke u teni naletio na o vistu

ati je pak u to vrijeme bio gadno zaglibio sa svojim mastodontom(puno ima razloga koje sad necu nabrajat) i microsoft je kao njegov partner u razvijanju api-a sigurno bio upoznat s problemima s kojima se suocio ati
naravno da su glavonje u microsoftu u tom trenutku imale i vise nego svojih problema jer je i kod njih pustalo na sve strane tako da nisu mogli/htjeli zabiberit nvidiji jer je i njihovom marketingu posto poto trebao bilo sto licilo na dx10 hardware

microsoft je tada trebao imati muda a mnogi bi rekli i mozga i odgodit windowse bar do uskrsnjih praznika(umjesto samo do januara) dok ne rijesi svoje probleme s kodom i driverima a ekipi iz nvidiiji je trebao dobro dat po prstima(kao sto je napravio onda kad su zajebavali s cijenom prvog xbox chipa) nagradivsi ih sa nekakvim 9.0d certifikatom, tek tolko da se vidi tko je gazda

na kraju pobijedili su "genijalci" iz marketinga, pa danas umjesto da cekamo na izlazak novih windowsa sa onim sad vec mitskim WinFS, dx11 api-jem i tko zna kakvim sve ne djindjama, mi strepimo nad usminkanom vistomSP3 i dx10 api-jem

svatko tko ima malo mozga uvidjet ce sto pokusavam objasniti a tko nece jebi** nek se ne uzbudjuje previse i nek uziva u novoj porciji srota sa xboxa
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju
Mast3r Chi3f je offline  
Staro 01.10.2009., 09:41   #102
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Staro 01.10.2009., 11:01   #103
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 936
panisher20 je offline  
Staro 01.10.2009., 11:08   #104
ehohr
Premium
Moj komp
 
ehohr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 348
Sve ce to nvidia skupa naplatit, ali me zivo zanima koliko ce to bit brzo.
ehohr je offline  
Staro 01.10.2009., 11:43   #105
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Zvijerko Pregled postova
Meni ovaj tekst zvuči kao apokaliptična priča nekog bolesnika. Po ovome je ATi super duper firma, a NVidia prčija što mi je pomalo nevjerojatno.
A definitivno mi je nevjerojatno da je NVidia mogla toliko utjecati na razvoj DX10, a ATi i Microsoft su rekli dobro, neka naši proizvodi budu lošiji ali ćemo vama dati.
Kako nije mogla utjecat mogla je, a dali doista je u to neću ulazit.
Samo kad se sjetimo one igre neznam koja točno što je prva imama dx10.1 podršku e sa ati-cama koje su podržavale to vidio osjetan porast performansi i zbog toga je uskoro izašo patch koji je uklonio tu podršku
__________________

ShebY je offline  
Staro 01.10.2009., 11:49   #106
Melani
Banned
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: doma
Postovi: 964
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Kako nije mogla utjecat mogla je, a dali doista je u to neću ulazit.
Samo kad se sjetimo one igre neznam koja točno što je prva imama dx10.1 podršku e sa ati-cama koje su podržavale to vidio osjetan porast performansi i zbog toga je uskoro izašo patch koji je uklonio tu podršku
ovo je već po deseti put da se blati po tom patchu.

Stvarno ako mi neko može objasniti ko je vas vlasnike ati kartice prisilio da instalirate taj patch?
Melani je offline  
Staro 01.10.2009., 11:59   #107
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor Mast3r Chi3f Pregled postova
GT300 novi Fx
Surfajuci po netu naisao sam na malo stariji no odlican i vjerodostojan (bez obzira tko sta ovdje mislio o inquireru) clanak koji baca novo svijetlo na protekla ali pogotovo buduca zbivanja na 3d sceni.
http://www.theinquirer.net/inquirer/...0-architecture
U tekstu su odlicno objasnjene ali i predvidjene mnoge stvari.
U tekstu su navedene mnoge suprotnosti i autor ni sam nije svjestan sta je vise nabrljao,pa u jednom dijelu prica jednu pricu,a u drugom dijelu price opovrgava prvi dio price.Ali nepobitna cinjenica je ta da MS i Nvidia brljaju zajedno.Zasto?Pa razlog su naravno pare. Zasto bi DX 11 bio dio Viste kad moze biti glavni trik za prodaju Windowsa 7? Sjetite se samo nvidia G80 arhitekture koja je satrla skoro Ati.Tko je glavni igrac na GPU podrucju? Koliko god to zvucalo okrutno,ali nije ATI taj koji donosi inovacije.

Ok,doneo je podrsku da za megalomanske rezolucije na 6 monitora sa jednim GPU-om,ali tko ce to normalan koristiti?Pa jedva ljudi skrpaju za jedan normalan monitor,a ne da kupuju 6 komada.Glupost.I uzmite u obzir jos jednu cinjenicu.Razvoj GPU-a se planira 4-5 godina unaprijed,tako da se vec zna sta ce biti u Windowsima 8 ili GT500,ako nista drugo makar na papiru.
Romano.Cule je offline  
Staro 01.10.2009., 13:11   #108
DraŽ
Premium
 
DraŽ's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Miami, 1984, Ferrari F40
Postovi: 902
Citiraj:
Autor ShebY Pregled postova
Kako nije mogla utjecat mogla je, a dali doista je u to neću ulazit.
Samo kad se sjetimo one igre neznam koja točno što je prva imama dx10.1 podršku e sa ati-cama koje su podržavale to vidio osjetan porast performansi i zbog toga je uskoro izašo patch koji je uklonio tu podršku
Ta igrica se zove Assassins Creed, i ukida se podrška za dx10.1 u patchu 1.2, znači možeš stavit 1.1 ili koristiti prvotnu verziju 1.0 koje podržavaju dx10.1. Taj porast performansi je bio average oko 20%. Zar netko ovo već nije spomenuo na prošloj stranici?

Citiraj:
Autor Melani Pregled postova
ovo je već po deseti put da se blati po tom patchu.

Stvarno ako mi neko može objasniti ko je vas vlasnike ati kartice prisilio da instalirate taj patch?
Točno, ja nisam, ionako igrica super radi bez ikakvih patcheva.



Sve u svemu bit će zanimljiv kraj godine tj. 12mj. ako nvidia tada izbaci kartice. Jedva čekam prve review-ove gt300-a.
__________________
Skylake PCIvy bridge Notebook


CPU: Intel Core i7 6700k @ 4.4GHz, 1.28V Adaptive, LLC 4
COOLER: Scythe Mugen Max
MBO: ASUS Z170 Pro Gaming
RAM: Kingston HyperX Savage DDR4 16GB (2x8GB) 2666MHz CL13
GPU: Asus Strix Nvidia GeForce GTX 1080
SSD1: Crucial MX500, 1TB
HDD1: WD Green 3TB, WD30EZRX
HDD2: WD Red 4TB, WD40EFRX
HDD3: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
HDD4: WD Blue 6TB, WD60EZRZ
OPTICAL DRIVE: LG CH10LS20, Blu Ray
PSU: EVGA Supernova G2, 550W
CASE: Fractal Arc XL
VENTS: 3x Fractal 140mm, 3x Arctic Cooling F14, 140mm
OS: Win 10 Pro, 64-bit

MONITOR: AOC Q3279VWFD8 - 32", IPS, 2560x1440
TV: Panasonic P47AS650 - 47 inch, IPS, 1920x1080, 3D + DIY Ambilight
MOUSE: Logitech MX Master 2s
KEYBOARD: Roccat Suora FX with HyperX Palm Rest
GAMEPAD: XBOX One
HEADPHONES: Sennheiser HD598 SE


DELL Inspiron 15R, 5520
Intel Core i7 3632QM, 2.20Ghz, turbo 3.20GHz
DDR3, 6GB (4GB + 2GB), 1600Mhz CL11
AMD Radeon 7670 + Intel HD4000
OCZ Agility 3, 120GB
15,6 inch LCD, 1366x768
6-cell baterry, 48Whr
Win 10 Pro, 64-bit

DraŽ je offline  
Staro 01.10.2009., 14:14   #109
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
Detaljnije o GT300


Nvidia objavom detalja prije izdavanja kartica namjerava pomutiti AMD-ovo
slavlje predstavljanja 58x0 linije kartica, ali i pokazati Intelu kako imaju spreman odgovor
na Larrabee


Nvidia je napokon objavila ponešto tehničkih detalja oko nadolazećeg grafičkog čipa
znanom pod oznakom GT300. Kompanija interno procesor vodi pod kodnim nazivom
Fermi, a riječ je o hibridnom komadu silicija s karakteristikama GPU i CPU čipova.

Dakle, Fermi se sastoji od čak tri milijarde tranzistora, a rađen je u 40-nanometarskom
TSMC-jevom proizvodnom procesu. U najjačoj izvedbi posjeduje 512 shadera, koji se
po novome nazivaju CUDA jezgre. Te jezgre su podijeljene u grozdove (clustere), pri
čemu svaki od njih posjeduje 32 CUDA jezgre (ukupno 16 grozdova). Hibridni dio čipa se
odnosi na cache memoriju – GT300 ima na raspolaganju ukupno jedan megabajt L1 i
768 KB L2 cachea. Memorijska sabirnica je širine 384 bita (šest memorijskih kontrolera
širine 64 bita), a suhoparno nabrajanje karakteristika završava s ukupno do 6 GB grafičke
memorije GDDR5 tipa s podrškom za ECC.

Čip može izvršavati jednu cjelobrojnu instrukciju ili onu s pomičnim zarezom po niti
svakog takta, a barata i s 512 FMA operacija po taktu (single precision) ili 256
operacija dvostruke preciznosti. Iznenađenjima ovdje nije kraj, Fermi standardno
podržava DirectX 11, OpenCL, OpenGL 3.1, DirectCompute i OpenGL 3.2, ali nudi i
nativnu podršku za direktno izvršavanje C (CUDA), C++ i Fortran koda.

Direktna podrška za programske jezike bi uvelike mogla doprinijeti široj popularnosti
GPGPU aplikacija, dok sama hibridna arhitektura dokazuje Nvidijinu spremnost na Intelov
Larrabee. Više detalja o konkretnim modelima te performansama i cijenama možemo
očekivati u narednim tjednima.


Bug.hr




Evo neke slike...



First photos of NVIDIA Fermi Tesla card

Some photo's of NVIDIA's upcoming Fermi Tesla card have been spotted on the web.
This particular model is the next-gen Tesla part, it's not intended for gamers but for super
computing. The aestehic build design should be the same though, have a peek.

Zadnje izmijenjeno od: Wolverine. 01.10.2009. u 14:33.
extremepc je offline  
Staro 01.10.2009., 14:33   #110
Wolverine
Moderator
Moj komp
 
Wolverine's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Vancouver, BC // Zabreg, Maximir
Postovi: 12,411
Slike u thumbnail... čitati pravila
__________________
''Of all the things I've lost I miss my mind the most''
Mark Twain




Intel Core i5 2520
8GB DDR3 Patriot
Intel HD3000
256GB LiteOn LMH-256V2M mSATA
NEC USB 3.0 ExpressCard
14" 1366x768
Windows 10 Pro x64



Asus P6T SE w/P6T WS Pro BIOS mod
Intel Xeon X5650 @ 4,0 GHz + TT Frio OCK
4x 2GB Mushkin SilverLine Stiletto 1600
Gigabyte GTX 560Ti
Kingston V300 120GB + 640GB WD AAKS + 1TB WD EARS + 2,5'' Hitachi 500GB
DVD-RW LiteOn SATA
Corsair HX520
TT Chaser MK-1
Philips 200WP7ES / LG 32LG6000 Scarlet
Samsung ML-2160 / CL I-Trigue 5600
Logitech MX3200
Windows 10 Pro x64



Intel DP67BG
Intel G1610
2x 2GB Kingston HyperX Limited Edition 1600 MHz
Hitachi 250GB
VTX3D HD6670
DVD-RW Asus SATA
FSP 350 PNF
CoolerMaster Cavalier
ViewSonic VX922
Win7 x64 SP1


Wolverine je offline  
Staro 01.10.2009., 15:16   #111
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469


Bu.
Zgleda ko da je dobri stari Jen-Hsun Huang kupio 5850 i skovačio "oklop" i prikeljio Endivija logo na cooler

Dobro da nisu nagvintali i pleh-šarafe iza gdje je onaj DVI

__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 01.10.2009., 16:07   #112
Mast3r Chi3f
Premium
Moj komp
 
Mast3r Chi3f's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 118
Citiraj:
Autor Romano.Cule Pregled postova
U tekstu su navedene mnoge suprotnosti i autor ni sam nije svjestan sta je vise nabrljao,pa u jednom dijelu prica jednu pricu,a u drugom dijelu price opovrgava prvi dio price.Ali nepobitna cinjenica je ta da MS i Nvidia brljaju zajedno.Zasto?Pa razlog su naravno pare. Zasto bi DX 11 bio dio Viste kad moze biti glavni trik za prodaju Windowsa 7? Sjetite se samo nvidia G80 arhitekture koja je satrla skoro Ati.Tko je glavni igrac na GPU podrucju? Koliko god to zvucalo okrutno,ali nije ATI taj koji donosi inovacije.

komentiras stvari o kojima apsolutno nemas poma, bas je Ati taj koji donosi inovacije jer oko njegovog hardwera microsoft gradi svoj directx, nvidia samo na vrijeme dobije hint sta ce naredna verzija ukljucivat i prema tome projektira svoje chipove
ondje gdje je nvida rastura su sirova snaga i optimizacije (nvida placa gadnu lovu da devloperi optimiziraju svoj kod za pokretanje na njezinim chipovima)
evo pogledaj listu pa ces valjda skuzit neke stvari:
http://www.nzone.com/object/nzone_tw...gameslist.html

zbog takvih poput tebe kruzi jos jedan urbani mit o tome daje 3dmark nerealan ida ga ne treba gledat jer gotovo uvijek kod grafa slicnih performansi u trenutnim igrama izbaci puno bolji score za one atijeve
__________________
Sine, ako stvarno nešto želiš u životu, morat ćeš raditi za to. A sada tišina! Počinje izvlačenje brojeva za lutriju

Zadnje izmijenjeno od: Mast3r Chi3f. 01.10.2009. u 16:21.
Mast3r Chi3f je offline  
Staro 01.10.2009., 16:31   #113
extremepc
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: Okolica Zagreba
Postovi: 306
extremepc je offline  
Staro 01.10.2009., 16:44   #114
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
sve je ovo s gt300 super i djabe fanatici laju na mjesec kako je zlocesta nvidia kriva sto je ati kocen.....
ali ne treba se paliti previse. Ovo nece biti jos jedna od grafa koju svatko od nas kupi sutra ako odluci taj mjesec malo tanje kakiti (ili oni bolje placeni i dalje seru ko veliki a furaju tu grafu ), ovo ce kostati.....pa, gotovo sigurno vise od 8800gtx kada se tek pojavila. A to je probijalo 5500-6000kn. A u vrijeme kada su sve igre portovi i imaju gotovo iste hardverske zahtjeve gameri tesko da ce to kupovati. Ljudi kojima cuda i ino znace puno u zivotu da. Gameri ne. Zapravo fanatici bi trebali biti sretni, vise kupaca za ATI
greg SE je offline  
Staro 01.10.2009., 16:51   #115
T0X1C
n00b
 
T0X1C's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Split
Postovi: 246
Citiraj:
Autor Mast3r Chi3f Pregled postova
ondje gdje je nvida rastura su sirova snaga i optimizacije
U tome i jest poanta, sirova snaga je ono sto je diktiralo razvoj GPU-ova vec preko 10 god, tko god je nesto mudrovao (kao nVidia sa 5 serijom) gadno se opekao jer dosad ni jedna "optimizacija" i "inovativnost" nije uspjesno u dugom roku uspila zamjenit sirovu snagu.

A sto se tog tice, to ce i dalje bit tako, jer se sa daljnjim razvojem hardware-a sve vise i vise stvari trpa na teret GPU-a.

GT300 je nesto sasvim "novo" u svijetu GPU-ova, sirove snage ocito nece nedostajat, ako ne muljaju ovi iz nVidie ako igre/aplikacije budu spremne za GT300 onda Ati nek bude sretan sto je izdao 58xx seriju prije GT300-tke jer nakon toga nece bas "omastit brk" od prodaje nakon izlaska GT300.

Sto se cijene tice, normalno da ce kostat bezobrasno previse, ali tako je sa svima, nakon par mjesci ce izac novi modeli koji ce bit i slabiji i pristupacniji.

No, poanta je u tome, ako GT300 bude zvijer kakvom je opisuju, opet ce se prodavat i vise nego dobro jer ce ipak bit najjaca kartica na trzistu...
T0X1C je offline  
Staro 01.10.2009., 17:06   #116
Jelc
Super Moderators
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Zg
Postovi: 17,469
Citiraj:
ovo ce kostati.....pa, gotovo sigurno vise od 8800gtx kada se tek pojavila
Citiraj:
Ljudi kojima cuda i ino znace puno u zivotu da. Gameri ne
Da, tu se okupljaju ljudi kojima cuda i ino znace puno u zivotu a ne oni koji hoće da im je grafa u 2D tiha i hladna i da malo troši dok skidaju njavu i filmove i tu-i-tamo kenjkaju po forumu kak su dobro uložili novce.

I da tak jasno grafa može pokretati sve najnovije igre u 1920x i high detaljima (by Barney)


Ajde
__________________

Phenom X4 9850 BE&OCZ Gladiator MAX/DFI 790FXB-M2RSH/2x1GB SuperTaljent CL4/Sapphire 5850&AVerTV Hybrid Speedy/WD 320GB/Bare 120GB/500GB/Zamzung F3 1TB/Zamzung SE-S184/Corsair TX650W/Zamzung 205BW/TerraTec SiXPack 5.1+/Klipsch ProMedia 2.1

Amiga 1200 HD/DELL externi floppy :-)/Commodore 1084S
Jelc je offline  
Staro 01.10.2009., 17:21   #117
ehohr
Premium
Moj komp
 
ehohr's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 348
Citiraj:
Autor T0X1C Pregled postova
U tome i jest poanta, sirova snaga je ono sto je diktiralo razvoj GPU-ova vec preko 10 god, tko god je nesto mudrovao (kao nVidia sa 5 serijom) gadno se opekao jer dosad ni jedna "optimizacija" i "inovativnost" nije uspjesno u dugom roku uspila zamjenit sirovu snagu.

A sto se tog tice, to ce i dalje bit tako, jer se sa daljnjim razvojem hardware-a sve vise i vise stvari trpa na teret GPU-a.

GT300 je nesto sasvim "novo" u svijetu GPU-ova, sirove snage ocito nece nedostajat, ako ne muljaju ovi iz nVidie ako igre/aplikacije budu spremne za GT300 onda Ati nek bude sretan sto je izdao 58xx seriju prije GT300-tke jer nakon toga nece bas "omastit brk" od prodaje nakon izlaska GT300.

Sto se cijene tice, normalno da ce kostat bezobrasno previse, ali tako je sa svima, nakon par mjesci ce izac novi modeli koji ce bit i slabiji i pristupacniji.

No, poanta je u tome, ako GT300 bude zvijer kakvom je opisuju, opet ce se prodavat i vise nego dobro jer ce ipak bit najjaca kartica na trzistu...
Pa mislim da ATI i dan danas ima dosta kupaca, ja sam osobno uzo Nvidiu jer sam vidio da se svi zale na ATI drivere, ali jedan HD5850 ce kostat manje nego sto GTX285 sad dode, a i da ima identicne performanse opet cu rade kupit HD5850, manje love vise koristi..

Slicna usporedba se moze uzet tipa Focus RS i Megane F1 na tipicnoj gradskoj cesti, oba su jaki i brzi auti, ali nigdje to nece koristit.

Tipa primjer, cisto karikiram igram CoD5 i recimo HD5870 ima minimalni frame drop na 35-40 fpsa, a jedna GTX375 dropa minimalo na 50 fps..razlika se nece osjetit osim ako mi kao krajni korisnik nemamo ultrabrzo oko..a sad platit tipa 1000 kuna vise za nvidiu mi se ne cini pametno.
ehohr je offline  
Staro 01.10.2009., 17:31   #118
Romano.Cule
Outer Space
Moj komp
 
Romano.Cule's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 822
Citiraj:
Autor Mast3r Chi3f Pregled postova
komentiras stvari o kojima apsolutno nemas poma, bas je Ati taj koji donosi inovacije jer oko njegovog hardwera microsoft gradi svoj directx, nvidia samo na vrijeme dobije hint sta ce naredna verzija ukljucivat i prema tome projektira svoje chipove
ondje gdje je nvida rastura su sirova snaga i optimizacije (nvida placa gadnu lovu da devloperi optimiziraju svoj kod za pokretanje na njezinim chipovima)
evo pogledaj listu pa ces valjda skuzit neke stvari:
http://www.nzone.com/object/nzone_tw...gameslist.html

zbog takvih poput tebe kruzi jos jedan urbani mit o tome daje 3dmark nerealan ida ga ne treba gledat jer gotovo uvijek kod grafa slicnih performansi u trenutnim igrama izbaci puno bolji score za one atijeve

Ma bas.Da vidis dalje od nosa i procitas komentare na taj tekst shvatio bi je 60% stvari u tekstu glupost,sto je i ostalih 6000 komentatora skuzilo.

Oko ATI-ja MS gradi svoj DX?!LOL.Navedi mi tri inovacije koje je doneo ATI.Bilo kakve inovacije,pa makar i izmisljanje tople vode kupovinom firme koja proizvodi bojlere.
Romano.Cule je offline  
Staro 01.10.2009., 17:45   #119
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Evo vec se sada mogu isprobati neke od softverski zamisli koje bi trebale povecati i prosiriti prodaju grafickih kartica izvan tzv. gamerskog trzista tocnije prisliti i ostatak siromasnog pucanstva koji se nezadovoljava vizualnim stimulacijama da utrose na nabavak nesto love ne samo dobrog CPU-a vec i GPU-a (neracunajuci grafulje tipa quadro itd) koji naravno ima podrsku CUDE:

http://www.nzone.com/object/nzone_badaboom_home.html

http://www.badaboomit.com/node/4


Meni osobno bude koristilo ak bum mogao na jos koji nacin gaziti svoju 8800 osim igranja ovih shovelware igara, dosta vremena ubijem u javnom prijevozu gledajuci Mucke i Seinfelda na mobu, pa bi bilo lijepo da umjesto 45min prekodiravanja skratim na 15min
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline  
Staro 01.10.2009., 19:23   #120
Gx25
RiSeN FrOm tHe BaNNeD
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: cro
Postovi: 662
Citiraj:
Autor Gjurovski Pregled postova
Evo vec se sada mogu isprobati neke od softverski zamisli koje bi trebale povecati i prosiriti prodaju grafickih kartica izvan tzv. gamerskog trzista tocnije prisliti i ostatak siromasnog pucanstva koji se nezadovoljava vizualnim stimulacijama da utrose na nabavak nesto love ne samo dobrog CPU-a vec i GPU-a (neracunajuci grafulje tipa quadro itd) koji naravno ima podrsku CUDE:

http://www.nzone.com/object/nzone_badaboom_home.html

http://www.badaboomit.com/node/4


Meni osobno bude koristilo ak bum mogao na jos koji nacin gaziti svoju 8800 osim igranja ovih shovelware igara, dosta vremena ubijem u javnom prijevozu gledajuci Mucke i Seinfelda na mobu, pa bi bilo lijepo da umjesto 45min prekodiravanja skratim na 15min
Dobio sam trial verziju s mojom grafom i mogu reci da je to po meni jako dobar program
Gx25 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na