Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 24.03.2009., 08:50   #91
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
vidio sam tu x1950 na tržnici, ali nije pasivna pa bi morao ganjati da netko da oglas za s1 ili s2. ali mislim da ću uzeti upravo 1950, jer nisam u stanju izdvojit 500 kn za grafičku.
sasuke_the_king je offline  
Staro 24.03.2009., 08:56   #92
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
vidio sam tu x1950 na tržnici, ali nije pasivna pa bi morao ganjati da netko da oglas za s1 ili s2. ali mislim da ću uzeti upravo 1950, jer nisam u stanju izdvojit 500 kn za grafičku.
Nema veze šta nije pasivna,ja da kupujem uzeo bi ju istog trena,a mislim da ću je i uzeti. Imao sam je u AGP verziji,MSi,i imala je veoma solidan plastičnjak cooler/dual sloter,nije kartica slaba čitaj - bolje je aktivno hlađenje na njoj. Tako da pasiva nije neka velika prednost na takvom čipu. Osim tvoje osobne želje. Pasivna x1950pro je bila Club3D, u hg spotu,tako da vidiš cijenu nove,i tako se orijentiraš i tražiš sebi takvu sa rešetkama,polovnu.

Pozdrav i sretno.
thedream je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2009., 09:05   #93
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
dobio sam ponudu za x1950 (mislim da troši previše), a druga koju san vidio na tržnici je hd3650 ddr2 silent magic . ma samo da iman 30-35 fps da bude glatko.
Moja kartica,da. Oblivion leti na 1650 rezi,ali to je prije zbog ostatka konfe na 3.6 i 8gb RAM-a nego zbog jačine 3650 procesora na VGA. DDR2 model je, i pasivna je.

Citiraj:
Autor Nybelung Pregled postova
Mislim da s nijednom grafom tvoj komp neće trošiti više od 200W u full loadu.. Ako je ta X1950 sa DDR3 i 256bitna ja bi uzeo nju jer bi u svim dx9 igrama trebala biti osjetno brža od 3650!
što se tiče potrošnje same kartice - mislim da 3650 troši manje, ali nije ni ona poznata po štednji.

Između te dvije, moj glas za X1950..

edit - o kakvoj X1950 se točno radi?
I ja bi uzeo X1950pro ali treba mi 3650 zbog hdmi-a i ostalih điđamiđa koje nisu postojale na X1900 seriji. Prodaje se jer je opet nešto novo uletilo.

Citiraj:
Autor kkljajic Pregled postova
Obrati paznju na navlakušu

To je inace sporija, magično sporija memorija, o kojoj ja neznam ništa pametno rec osim ono što sam procitao što drugi govore. Okani se te 3650 ddr2 i uzmi x1950pro. Osobno sma imao x1950GT na starom procu, i naigrao sma se u to vrijeme igara, koliko se nisam odkad imam 880000 ultra/mega/gtx/xyz grafe...

Nije nikakva navlakuša,kartica se upravo tako zove. Ja taj naziv nisam izmislio,prema tome - mir. Silentmagic je očito verzija pasivca,tj. drugi naziv za tu pasivnu grafu. Pasivac je zbilja ogroman/dual slot i odlično hladi i ne grije se pretjerano u dobrom kućištu.

Da dvoumim za igre, uzeo bi X1950pro ili XT. Da mi treba HDMI i ostale mogućnosti serije 3xxx, išao bi na 3650. I da sam povremeni igrač na 1650 rezi sa medium detaljima, ili 1440x900. 3650 chip sa DDR2 to može iznijeti bez problema. Pogotovo tako starije igre tipa Oblivion.

Ako se pitate za cijene,zašto su takve,pa jednostavno. Kartica je kao nova,ima 11mj garancije,i full bundle sa kutijom koja je netaknuta. Chip je napredniji od X1900 serije i za multimediu je kartica odlična,i za igre kažem, do 1280x1024 ili 1440x900. Plus to što je pasivna. S druge strane X1950pro je brža,trebalo bi vidjeti i testirati koliko,kako,nema ih pasivnih baš polovnih, nemaju garanciju,i nemaju m od multimedijalnih mogućnosti serije 3xxx. To je to.

Živjeli.
thedream je offline  
Staro 24.03.2009., 09:32   #94
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Jučer sam vidio da je lik prodavao novu Safire 4670 sa HDMI za 450kn. Safirka 3850 256Mb (kao moja) je išla za 300-350kn. Nove, neraspakirane 9600GT se daju naći za 500kn (vidio bar 5 kom. zadnjih 2 tjedna). Sebi sam za konfu u uredu kupio 7900GS 256Mb DDR3 sa garancijom za 250kn.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 24.03.2009., 09:56   #95
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Jučer sam vidio da je lik prodavao novu Safire 4670 sa HDMI za 450kn. Safirka 3850 256Mb (kao moja) je išla za 300-350kn. Nove, neraspakirane 9600GT se daju naći za 500kn (vidio bar 5 kom. zadnjih 2 tjedna). Sebi sam za konfu u uredu kupio 7900GS 256Mb DDR3 sa garancijom za 250kn.
Kupijo ja.
A za ove ostale momak nema(450-500kn), tako da sugestija otpada.(4670/9600GT 450-500) :

...jer nisam u stanju izdvojit 500 kn za grafičku.

Plus to šta je Sapphire 4670 sa single slot coolerom očajna po pitanju buke i zagrijavanja.Sumnjam iako ne zahtijeva dodatni PSU priključak,da bi mu izdržalo napajanje,ali zašto da ne. Može probati,nisam dobro ni gledao koje ima.Ups,vidio sam,250W izraubano,zaboravi. Ja sam X1950pro držao na čifu 420DF, i onda na Levicomu 460 i Xilenceu posuđenom nakratko od 420W. Kudikamo ipak jače od 250W stock napajanja.

7900GS je u većem dijelu sporija od X1950pro. Svejedno dobra kupnja za 250,gz.

http://www.gpureview.com/show_cards....=443&card2=466

Ostaje mu jedino,ako ima 300kn uštedit još 50 pa nać 3850 256mb koja je zaista nemjerljiva sa x1900 i 7900gs. To bi bio najpametniji potez,ili X1950pro/7900gs za 250.

Ovakvu sam ja imao,ne pitajte otkud sam post izvukao , samo AGP. Cooler je odličan i nemjerljiv sa single šrot modelima.

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=89804

Tako da postoji 2 sloter na x1950,i na HIS-u je bio takav,ali plavi. Ovo je ASUS,veoma solidno.


Zadnje izmijenjeno od: thedream. 24.03.2009. u 14:07.
thedream je offline  
Staro 24.03.2009., 14:57   #96
zEko94
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 9
XFX 9600 512mb ili Zotac 9800 1gb?

Ljudi uzimam novi komp zato molim vas savjetujte me šta da uzmem od ove dvije grafe iz naslova(XFX 9600 512mb ili Zotac 9800 1gb?)....Za ovu drugu mi je jedan iz ve-mila reko da je pojačana da moze biti kao 9800 1gb...Jel to istina?A meni je frend još reko da je još bolje od tog dvoje "Sapphire ATI Radeon HD 4850, 512MB, PCI-e! pls savjetujte


Unaprijed hvala!
zEko94 je offline  
Staro 24.03.2009., 15:34   #97
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Plus to šta je Sapphire 4670 sa single slot coolerom očajna po pitanju buke i zagrijavanja.
smijem samo pitati da li znas iz iskustva, ili zakljucak posto se sve HD4670 cuju kao recimo moja Club3D?

i da, samo da te ispravim gore napisano. jedno hladenje za HD4670 nije 150 kuna nego ravno 95 kuna, koliko sam osobno platio S2. tako da ispada ispod 600 kuna nova kartica + novi hladnjak . ici na polovno bez garancije za ~300-350 kuna, a vise trosi i vise se grije, da ne kazem da jos i ima slabije perfomanse.........
po meni jedino ako nikako ne mozes skupiti u dva-tri mjeseca tih dodatnih ~300 kuna za HD4670+S2.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 24.03.2009., 15:37   #98
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
@zeko
Ako imaš monitor manji od 24" dovoljna ti je grafa sa 512Mb. HD4850 je bolja od 9600, a za 9800 nisam siguran (mislim da su tu negdje). Za manje od 1.000kn, dobar izbor je i HD4830.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 24.03.2009., 16:36   #99
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
smijem samo pitati da li znas iz iskustva, ili zakljucak posto se sve HD4670 cuju kao recimo moja Club3D?

i da, samo da te ispravim gore napisano. jedno hladenje za HD4670 nije 150 kuna nego ravno 95 kuna, koliko sam osobno platio S2. tako da ispada ispod 600 kuna nova kartica + novi hladnjak . ici na polovno bez garancije za ~300-350 kuna, a vise trosi i vise se grije, da ne kazem da jos i ima slabije perfomanse.........
po meni jedino ako nikako ne mozes skupiti u dva-tri mjeseca tih dodatnih ~300 kuna za HD4670+S2.
Da malo pratiš,sve što pišem,pišem samo iz iskustva. Tako da da,hladnjak je očajan,i ima puno boljih 4670 kartica od Sapphireove, to šta je najpopularnija ne znači da je najbolja. A imao sam preko 40 kartica otkad sam regan na forumu,tako da i kad baljezgam,uradim to s pokrićem.

Neke od :

http://www.hisdigital.com/un/product2-65.shtml

http://www.gecube.com/products-detai...prod_id=383646

http://global.msi.com.tw/index.php?f...7&prod_no=1715

http://www.asus.com/Product.aspx?P_ID=Z9qnCFnOUNDMLk0W

Ma dobro ne kažem ja da je to loš izbor,samo je momak trenutno ograničen budžetom,pa nije to plod moje fikcije,piše lijepo nemam sad 500kn za grafu i ciao đaci,kraj rasprave.

Ako ima za 4670,ima za rabljenu 3,4mj 9600GT koja je jača od 4670,samim time šta je u rangu 3870 kartica.Sve ide nekom svojom logikom,daleko od toga da je 4670 kifla od kartice,ali da i skupi 600kn,i ne gleda novo/polovno uvijek može uzeti toxic 3870 od celeta,najavio ju je. A ima fala Bogu i DDR4 malo pomalo šta na newsima šta ovdje (3870).

Pazi ovako,tko je šta platio,je smiješno pričati. Ja sam 8800GTS 512 platio 500kn,pa šta sam ja onda,car. I prodao je za 800. Mislim,gledaj nije stvar u koliko ja to platim,nego u koliko će on to platiti i koliko će mu se to uklopiti u budžet. Zato tako razmišljam i o 4670,jer sam za paru nje uzeo 1.5x jaču karticu. To je sve. I otišla je prvom normalnom kupcu,a vjeruj mi da sam imao 30 zainteresiranih sa svakakvim budalaš-ponudama,pa i 4670 i pare.

A pazi najveću foru,ti kažeš skupi za tih 3mj za 4670+S2, a šta bi ga grom ubio da za tih 650 skupljenih kuna uzme 8800GT/9800GT kojih će onda biti ko blata,a već ih i sad ima sa brdom garancije za 650kn. Višestruko bolji izbor za igre od 4670. Nisam baš fan 4670,vidi se. Forsanje te kartice me silno podsjeća na forsanje nvidijaša na 7600GT,koja god da je 256bitna ATi-jica izašla x800/x1900, njima je uvijek u glavi bila 7600GT kako je brutalna vamo tamo.

Znaš kad je 4670 dobra za igre? Onda kada ima proc da je nagazi i iskoristi,manje više kao svaka. Pitaš se zašto,pa samo zato šta sam jučer pola dana proveo na x2 3800+ 2.4ghz OC + 3850 256mb, i jednostavno ta kartica može više,prelaskom u moj komp na 3.2,pa 3.6,pa 4.0 imam osjećaj kao da 70% više frameova imam. Tako je i sa 4670, dilema je uvijek slabija,uvjetno rečeno grafa i jači proc,ili slabiji proc i jača grafa. Misliš da će se naigrati bez skaliranja na nekom C2D na 2ghz na 4670 a da ima 22 monitor recimo?

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 24.03.2009. u 17:12.
thedream je offline  
Staro 24.03.2009., 18:17   #100
Halos
muimerP
Moj komp
 
Halos's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: VG
Postovi: 3,333
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Pazi ovako,tko je šta platio,je smiješno pričati. Ja sam 8800GTS 512 platio 500kn,pa šta sam ja onda,car. I prodao je za 800.
Nemoj da ja počnem

Ugl., mislim da thedream u vecini (ako ne i svim) slucajeva govori iz iskustva, i jednostavno zna kako funkcionira, pogotovo uzevši da malo dulje vremena prdi po komponentama, i masnim prstima od bureka ugrađuje grafe. Mene se nemože shvaćat doslovno , jer sve grafe koje sma imao nisma vrtio na jacem procu od ovog kojeg sad imam, a on jest. Znači zna što priča (osim kad priča gluposti )

Možda mu se po avataru nevidi, ali on je inače dobar dječko

BTW..ako 3870 za 600+ kn nije dobra kupnja pored 4670, onda neznam što je

p.s. aj pošalji garu poštom, prelijen sam hehe
Halos je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.03.2009., 18:29   #101
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
nego da se ja vratim na temu hlađenja, s1 koliko je visok/nizak? znam da prvi pci slot ispod pci-e ide u klinac, ali šta je sa drugim pci slotom ispod? jer mi je u taj drugi ubodena audigy.
sasuke_the_king je offline  
Staro 24.03.2009., 18:36   #102
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
thedream voli srackat previse, ne kaze nitko da inace nije dobar
ali gledaj samo ovo sad kada raspravu o 7600gt vs x800 svodi na propusnost memorijske sabirnice a sve se zapravo svodilo na to da je ati "zaboravio" na super karticu staviti sm3.0 podrsku i da je ista postala neupotrebljiva godinu i pol prije nego 7600gt. A u zivotu jedne graficke to je poprilicno puno. No to je detalj koji on samo tako "zaboravi" kako bi istaknio svoju poantu. Dokazuje odredjenu prisutnost inteligencije kod pisanja posta ali isti i dalje ostaje samo srackanje
Kao i njegovo pisanje iz iskustva...da, ali je isto ograniceno a on ga odbija prosiriti tudjim. Eto, samo kako je jednostavno x1950 podijelio na dvije grupe. Jednu s dva modela s dualslot coolerima koja je dobra i drugu grupu sa singleslot hladjenjima koja su sva bila smece. Koliko je ta teorija netocna znaju valjda svi vlasnici nereferentnih ali i dalje singleslot kartica iz tog vremena. Ali ne i on. Jer vidio je samo te i nist drugo ne postoji. Googlanje? ne daj boze.

Inace cijela ova rasprava je pomalo besmislena. Covjek trazi nesto sto se nikako ne moze uklopiti. Sto zbog budgeta sto zbog napajanja i samog kucista. A vecina rjesenja je nemoguca zbog oboje. I nije mi jasno zasto se forsiraju te stare kartice. Jesu stare i za danasnje prilike spore ali to ne znaci da trose manje struje. Plus sto su velike i vecinom se griju poprilicno, barem ove spomenute ATIeve. U kombinaciji s malim kucistem jako lose rjesenje. Na njegovom mjestu ja bi isao u postepenu zamjenu svega pocevsi od kante. To naravno zahtjeva sredstva koja nema pa bi mozda prva stvar trebala biti neki posao u fusu

@zEko94
Stvarno ocekujes koristan savjet dok nisi ni "moj komp" popunio?
greg SE je offline  
Staro 24.03.2009., 19:03   #103
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
thedream voli srackat previse, ne kaze nitko da inace nije dobar
ali gledaj samo ovo sad kada raspravu o 7600gt vs x800 svodi na propusnost memorijske sabirnice a sve se zapravo svodilo na to da je ati "zaboravio" na super karticu staviti sm3.0 podrsku i da je ista postala neupotrebljiva godinu i pol prije nego 7600gt. A u zivotu jedne graficke to je poprilicno puno. No to je detalj koji on samo tako "zaboravi" kako bi istaknio svoju poantu. Dokazuje odredjenu prisutnost inteligencije kod pisanja posta ali isti i dalje ostaje samo srackanje
Kao i njegovo pisanje iz iskustva...da, ali je isto ograniceno a on ga odbija prosiriti tudjim. Eto, samo kako je jednostavno x1950 podijelio na dvije grupe. Jednu s dva modela s dualslot coolerima koja je dobra i drugu grupu sa singleslot hladjenjima koja su sva bila smece. Koliko je ta teorija netocna znaju valjda svi vlasnici nereferentnih ali i dalje singleslot kartica iz tog vremena. Ali ne i on. Jer vidio je samo te i nist drugo ne postoji. Googlanje? ne daj boze.

Inace cijela ova rasprava je pomalo besmislena. Covjek trazi nesto sto se nikako ne moze uklopiti. Sto zbog budgeta sto zbog napajanja i samog kucista. A vecina rjesenja je nemoguca zbog oboje. I nije mi jasno zasto se forsiraju te stare kartice. Jesu stare i za danasnje prilike spore ali to ne znaci da trose manje struje. Plus sto su velike i vecinom se griju poprilicno, barem ove spomenute ATIeve. U kombinaciji s malim kucistem jako lose rjesenje. Na njegovom mjestu ja bi isao u postepenu zamjenu svega pocevsi od kante. To naravno zahtjeva sredstva koja nema pa bi mozda prva stvar trebala biti neki posao u fusu

@zEko94
Stvarno ocekujes koristan savjet dok nisi ni "moj komp" popunio?
Strgao sam se od smijeha.Pozitivno.
thedream je offline  
Staro 24.03.2009., 19:11   #104
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
dobro, nhf, ili ću sad kupit x1950, ili neću ništa i čekat neku dobru priliku na tržnici za karticu novije generacije. da sam osoba koja se igra puno onda ajde, dao bi neku ok cifru za grafičku (iako vidim ljudi kupuju one bijesne po 2-3 k kn i još 2 stave u sli/crossfire, moja cijela konfa košta kao jedna takva grafička), ali da li bi itko od vas dao više love za nešto šta im treba malo onako usput. kao da sad kupite novu biciklu za 700 kn umjesto second hand za 300 samo zato jer ima npr stariji mjenjač gore, a treba vam da odete samo do obližnjeg marketa kupit kruh ujutro. mislim da sam potrefio analogiju.
zamolio bi samo odgovor koje sam postavio 1 post višlje glede s1. kada kupim novu grafičku obavijest ću vas šta sam kupio. i stvarno nije mi cilj da se sad svađate ovdje oko jedne grafičke. hvala svima koji su mi preporučili x1950, i hvala svima onima koji su mi preporučili nešto drugo.
sasuke_the_king je offline  
Staro 24.03.2009., 19:17   #105
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Nek sam proklet ako na tom napajanju X1950pro uđe u windowse,a kamoli odigraš nešto uspješno. greg ti je dobro rekao,nemaš podlogu za nadogradnju,jer bile kartice starije,neznači da manje troše. Sretno,šta reći. Fortron 400W + x1950pro u prvu ruku bi ti sjajno došao,i prođeš za 450kn koliko bi te došla jedna 4670,s kojom ne bi valjda ni bootao.
thedream je offline  
Staro 24.03.2009., 19:21   #106
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Nek sam proklet ako na tom napajanju X1950pro uđe u windowse,a kamoli odigraš nešto uspješno. greg ti je dobro rekao,nemaš podlogu za nadogradnju,jer bile kartice starije,neznači da manje troše. Sretno,šta reći. Fortron 400W + x1950pro u prvu ruku bi ti sjajno došao,i prođeš za 450kn koliko bi te došla jedna 4670,s kojom ne bi valjda ni bootao.
znam, pomolit ću se prije nego ju uštekam.
ako ne, ide u ormar sačekat novi case sa novim psu. da li ju uzmem i stavim sada ili za 3 mjeseca je isti vrag, neće igra u međuvremenu postat zahtijevnija a ja teško da ću htjet zaigrat nešto drugo.
sasuke_the_king je offline  
Staro 24.03.2009., 19:24   #107
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
znam, pomolit ću se prije nego ju uštekam.
ako ne, ide u ormar sačekat novi case sa novim psu. da li ju uzmem i stavim sada ili za 3 mjeseca je isti vrag, neće igra u međuvremenu postat zahtijevnija a ja teško da ću htjet zaigrat nešto drugo.
Slažem se,bar da ti dam savjet da vratiš sve na stock postavke radi što manje potrošnje struje.Pri tome mislim prije svega na proc i ram,dakle 0% overclock. Nađi onaj 2x4to/6pin adapter od nekog i sretno!

Javi kako si prošao,e usput,ne znam koristiš li newse,imaš x1950xt za 250kn,malo više troši od pro,ali je i brža. Ideš li već na išta ili ništa,evo napajanja za 159kn,420W,sa dedicated 6 pin adapterom,znači da nije ipak preslabo, u odnosu na tvoje,moralo bi biti bar 40% jače.

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=052.740.019
thedream je offline  
Staro 24.03.2009., 20:18   #108
sasuke_the_king
Premium
Moj komp
 
sasuke_the_king's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: istra
Postovi: 1,016
problem je šta imam matx psu. da imam normalan case ne bi bilo problema oko psu.
a newse ne koristim, forumi su mi jednostavniji.
možeš mi nekakav direkni link poslat na pm da vidim o čemu se radi?
sasuke_the_king je offline  
Staro 24.03.2009., 21:08   #109
žile
Banned
 
žile's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 3,074
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
nego da se ja vratim na temu hlađenja, s1 koliko je visok/nizak? znam da prvi pci slot ispod pci-e ide u klinac, ali šta je sa drugim pci slotom ispod? jer mi je u taj drugi ubodena audigy.
Drugi bi trebao ostat funkcionalan,zavisi od venta koji nakalemiš na njega.Bez njega ti neće sigurno smetat.

Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
po meni jedino ako nikako ne mozes skupiti u dva-tri mjeseca tih dodatnih ~300 kuna za HD4670+S2.
Burko,budimo realni-vrijedi li par frameova više u korist HD4670, >100% razlike u cijeni?

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
greg ti je dobro rekao,nemaš podlogu za nadogradnju
Potpis na ovo ko kuća.Ne možeš iz "ničega" napraviti nešto.A i smatram kako bi trebao krenut obrnutim redosljedom,jer se nepotrebno izlažeš riziku ne da samo karticu spremiš u ormar,nego i pol kompa u crnu vreću za smeće.
žile je offline  
Staro 25.03.2009., 00:46   #110
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor žile Pregled postova
Burko,budimo realni-vrijedi li par frameova više u korist HD4670, >100% razlike u cijeni?
jes, ali opet polovno-novo relacija . sto je nezahvalno i nefer tako usporedivati.

ja sam vise terao HD4670 zbog navedenog (manje grijanje, manja potrosnja, manje dimenzije, novija arhiktetura), i ako se uzima nova - puna garancija sto nema niti jedna polovna 1950PRO za 250-350 kuna .

sve 5, 1950PRO je i dan danas dobra kartica i sposobna vrtiti prakticki sve igre uz odredeno odricanje na grafici. i ako covjeku je stiska sa parama, i zeli takvu karticu, svakako ok kupovina. samo ponavljam, namjerno sam HD4670 terao zbog navedenog, ne zbog boljih perfomansi. cisto zbog toga, pogotovo jer se na pocetku cijene potrage trazilo kartica, pa sam pretpostavio da je rijec o novome.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 25.03.2009., 08:11   #111
Hoff
Resident Arse
Moj komp
 
Hoff's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 49
Moja grafa ima samo 2 digitalna izlaza pa me zanima dal će taj DVI kabel doći sa monitorom il ga treba posebno kupovat?
__________________
.:: The Hoff ::.
Hoff je offline  
Staro 25.03.2009., 08:18   #112
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
DVI kabel dolazi sa monitorom uz uvjet da monitor ima DVI izlaz. Ako monitor ima samo D-Sub konektor, dobiti ćeš VGA kabel i morat ćeš iskoristiti DVI-VGA adapter koji dolazi sa grafom.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 25.03.2009., 08:53   #113
Hoff
Resident Arse
Moj komp
 
Hoff's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: ZG
Postovi: 49
T220 pretpostavljam ima DVI izlaz?
__________________
.:: The Hoff ::.
Hoff je offline  
Staro 25.03.2009., 09:00   #114
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor Hoff Pregled postova
T220 pretpostavljam ima DVI izlaz?
Ofc.
thedream je offline  
Staro 25.03.2009., 10:22   #115
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
sasuke the king moj savjet ti je jednostavan sacekaj ljeto i usparaj postenu paru i kupi case napajanje i grafu i miran si ovako za ove pokusaje ces dat pare a ne mora znacit da ces ista dobit. Zato sto sam uvjerenja da te prvo case onda i napajanje jako sputavaju u bilo kakvoj kupnji. A vjeruj mi da sad nesto kupis i stoji je totalna glupost jer doci ce jos bolje i novije kartice (a ove ces dobit jos jeftinije nego danas u svakom slucaju). I zato ti ja tu savjetujem a ova rasprava bilo kako da krene lose ce zavrsit jer imas i napajanje ili duzinu kao neprijatelja
jurbAs je offline  
Staro 25.03.2009., 11:09   #116
dUG1
Premium
Moj komp
 
dUG1's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
znam, pomolit ću se prije nego ju uštekam.
ako ne, ide u ormar sačekat novi case sa novim psu. da li ju uzmem i stavim sada ili za 3 mjeseca je isti vrag, neće igra u međuvremenu postat zahtijevnija a ja teško da ću htjet zaigrat nešto drugo.
Bez ikakvih problema Fortron 350PNF drzi moju X1950Pro, ak ti to ikaj znaci.

A mozes ih naci second-hand za 120+/- kn (iako malo rjedje, istina).

Ak ti nije prevelika hica, ja bum prodavao svog za nekih 2-3 tjedna...
dUG1 je offline  
Staro 25.03.2009., 12:59   #117
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor sasuke_the_king Pregled postova
kao da sad kupite novu biciklu za 700 kn umjesto second hand za 300 samo zato jer ima npr stariji mjenjač gore, a treba vam da odete samo do obližnjeg marketa kupit kruh ujutro. mislim da sam potrefio analogiju.
.
bas kao i u tvom slucaju kupovinom novog za 700 ili polovnog takvog za 300 zajebao bi se potpuno jednako

nego, ako bas neces da odustanes od x1950 onda kupi onu novu u hgspotu za 300kn. Ajde garancija ali ima pasivni S1 na sebi tako da rjesavas dvije muhe jednim udarcem. Pa kud puklo da puklo....a nesto ce vec puknit, to je sigurno u tvom slucaju
greg SE je offline  
Staro 25.03.2009., 13:18   #118
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
nova u hgspotu, akcija, 399 kuna. sve to 5, samo da nije raspolozivo samo u vinkovcima

koliko je takvih abitica i 8800gts g92 bilo.......
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline  
Staro 25.03.2009., 13:24   #119
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Gledam ima i u m-computersu,512mb je,449kn.Ali onda stvarno u qrc uzmi 250kn i uzmi polovnu,tako može za 450 stvarno uzeti 8800GTS 320 polovnu/9600GT za 50kn više/vrhunsku 3850/70 ddr3.

Mislim da se može naručiti i par dana sačekaš,pa iz vinkulje dođe u zgb-kad već mora biti novo. 399kn za x1950pro,ja to ne mogu čitati.

Ne volim je,ali mj. dana stara :

http://www.oglasnik.hr/oglasi/inform...s-9840715.html

Ima još solidnih :

http://www.njuskalo.hr/oglas388550

http://www.njuskalo.hr/oglas384801

http://www.njuskalo.hr/oglas383190

http://www.njuskalo.hr/oglas381144

Glupo je do boli to pisati kad kako kaže greg,nešto će grunuti,da ga hebeš tako da ne želim sudjelovati u tome .

Zadnje izmijenjeno od: thedream. 25.03.2009. u 13:35.
thedream je offline  
Staro 25.03.2009., 14:09   #120
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
399kn za x1950pro,ja to ne mogu čitati.
A naravno da nije isplativa kartica ali....cooler vrijedi gotovo pola iznosa. A covjek je rekao da bi htjeo pasivu. Kad zbrojis to dvoje kosta ko polovna kartica bez garancije s tim coolerom. Samo to je cini dobrom kupnjom, nist drugo. Ja sam se x1950pro rjesio prije 2 godine jer mi je bila slaba. A imao sam 17" monitor tada kojem je doseg bio 1024*768. Pametnom dosta

Ali kao sto je covjek rekao za njega je rasprava gotova (a time bi trebala biti i za nas) tako da mozemo i mi malo na godisnji
greg SE je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na