Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2020., 20:03   #8041
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor SuperSaiyan Pregled postova
Uspoređujemo naravno po cijenovnim kategorijama, a posto ajmo rec neki srednji rang x570 ide po 1800-2000kn, tu idu flagshipi b550 za te novce a razlike sam nabrojao, ustavri jedino kaj i fali tim plocama za kaj se moze netko hvatati je chipset PCI-e 4.0 (kojega ce opet rijetko tko i iskoristiti) ostalo sve imaju jer su fakat bogato opremljene sve je high end na njima.

Kaj se tice RAM-a, pa o ploci ovise i brzine RAM-a koje su podrzane, kao i konkretni modeli, te kako se OC-a
Slazem se, i sam bi prije izabra solidnu B550 plocu prije neke okljastrene/bazicne X570..
Manje vise sve moderne ploce podrzavaju velike brzine (sa oc-om ofkors) sto se tice rama - no uzalud ti i najbolja uber ploca ovog svijeta koja podrzava 5000+ Mhz ako IMC ne moze izdrzati takve brzine. OEM-i maticnih vole reklamirati velike brzine rama na svojim sarenim kutijama (marketing ftw), no na kraju se sve svodi na silicijsku lutriju tj. kakav procesor dobijes... Ako ne razumijes ovo sto pisem, prouci malo "sastav" modernih cpu-a i sve sto dolazi u paketu istih...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 20:23   #8042
SuperSaiyan
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 19
Pa ovisi i o procu ali i o maticnoj, svakako ces vise izvuci sa boljom plocom nego slabijom, imao ti istic proc na jednoj i drugoj.. To je poanta kupujes bolje da bi izvukao vise
SuperSaiyan je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 21:26   #8043
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,155
Ja ne vidim velikog smisla u dvije ponude na istom cjenovnom pointu... AMD je vjerojatno htio segmentirati tržište, ali zbog velike vremenske razlike u izlasku ispalo je malo bezveze. MBO makeri su valjda prepoznali da x670 neće još pa su napuhali B550 kako bi iskoristili hype oko Zen3, i izdali ploče iznad cjenovnog segmenta gdje B550 prirodno spada (skuplja ploča, veća marža). Vjerojatno je to slučaj kad je prvi MBO maker naiavio mid end B550 ploču, drugi nisu imali izbora nego slijediti.
Drugo razmišljanje je da je toliko pcie4 konekcija koliko x570 nudi nepotrebno u iduće 2-3 godine dok sata diskovi ne ispadnu iz mode. Svaka čast future proofanju, ali on se ne isplati uvijek. Ja imam matičnu iz 2013, ali to je izuzetak koji se ne bi smio tako skoro ponoviti.
Ako B550 ne ponudi više opreme/vrm od x570 za istu cijenu (minus dodatni pcie4 slotovi), onda je dosta besmislen. Iako realno to i jest mid end chipset, samo se zbog velikog delaya tržište segmentiralo kako AMD nije planirao.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 21:40   #8044
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor SuperSaiyan Pregled postova
Pa ovisi i o procu ali i o maticnoj, svakako ces vise izvuci sa boljom plocom nego slabijom, imao ti istic proc na jednoj i drugoj.. To je poanta kupujes bolje da bi izvukao vise
Nije uopce pravilo, pricas o necemu o cemu ocito ne znas dovoljno...
No ok - evo ti jedan primjer. Uzmimo moju plocu, prakticki jedna od najskupljih i najboljih maticnih ploca koju si u vrijeme prve generacije Ryzena (pa i nesto kasnije) mogao kupiti. S druge strane uzmi neku jeftinjaru sa b350/b450 cipsetom... Recimo da imamo na raspolaganju neki vrhunski kit od 2 plocice ddr4 Rama, 99.9% sam siguran da ce obje jeftinije ploce ostvariti vecu brzinu rama nego moja skupa ploca.. Jedini razlog tome je ranije spomenuta topologija, moja ploca koristi "T-topology" koja je dizajnirana da bolje radi s 4 plocice rama dok manje-vise sve ostale ploce na trzistu (bez obzira na cipset) koriste tzv. Daisy chain topology koji najbolje radi s 2 plocice rama i generalno postize vece brzine... Na kraju sve se svodi na IMC u procesoru jer i jeftine ploce same po sebi nece toliko ograniciti oc rama kao los primjerak IMC-a. Nije ram kao jedan cpu pa da zahtjeva odredjeni br. faza za napajanje i sl... Vecinom se na mbo tu radi o jednoj ili dvije faze za ram i to je sasvim dovoljno...

Drugi primjer, Crucial Ballistix LT Sport 2x8Gb 3200Mhz (micron e-die) kod mene radi na max 3400Mhz (testirao sa razno raznim verzijama biosa + aktivno hladjenje, tweakane voltaze, latencije i sl.), ne ide ni 1Mhz vise. Izvadim svoj R5 1600x i stavim frendov R5 3600 kad gle cuda, ram proradi na 3800Mhz i to 100% stabilno. Ista prica bi bila da se radi o jeftinijoj ploci, sad kuzis poantu?
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 22:11   #8045
SuperSaiyan
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 19
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Nije uopce pravilo, pricas o necemu o cemu ocito ne znas dovoljno...
No ok - evo ti jedan primjer. Uzmimo moju plocu, prakticki jedna od najskupljih i najboljih maticnih ploca koju si u vrijeme prve generacije Ryzena (pa i nesto kasnije) mogao kupiti. S druge strane uzmi neku jeftinjaru sa b350/b450 cipsetom... Recimo da imamo na raspolaganju neki vrhunski kit od 2 plocice ddr4 Rama, 99.9% sam siguran da ce obje jeftinije ploce ostvariti vecu brzinu rama nego moja skupa ploca.. Jedini razlog tome je ranije spomenuta topologija, moja ploca koristi "T-topology" koja je dizajnirana da bolje radi s 4 plocice rama dok manje-vise sve ostale ploce na trzistu (bez obzira na cipset) koriste tzv. Daisy chain topology koji najbolje radi s 2 plocice rama i generalno postize vece brzine... Na kraju sve se svodi na IMC u procesoru jer i jeftine ploce same po sebi nece toliko ograniciti oc rama kao los primjerak IMC-a. Nije ram kao jedan cpu pa da zahtjeva odredjeni br. faza za napajanje i sl... Vecinom se na mbo tu radi o jednoj ili dvije faze za ram i to je sasvim dovoljno...

Drugi primjer, Crucial Ballistix LT Sport 2x8Gb 3200Mhz (micron e-die) kod mene radi na max 3400Mhz (testirao sa razno raznim verzijama biosa + aktivno hladjenje, tweakane voltaze, latencije i sl.), ne ide ni 1Mhz vise. Izvadim svoj R5 1600x i stavim frendov R5 3600 kad gle cuda, ram proradi na 3800Mhz i to 100% stabilno. Ista prica bi bila da se radi o jeftinijoj ploci, sad kuzis poantu?
Prijatelju kuzim ja tebe od pocetka, isti drek ti je recimo na intelovim B i H cipsetima, oni omugucuju brzinu RAM-a do recimo 2400Mhz za Kaby Lake ako gledamo h110 chipset, ali ako stavis skylake on nece raditi preko 2133Mhz jer mu je takva arhitektura, ovo je primjer tek toliko da se nadovezem na tebe.

Ali problem je kaj ti ne kuzis mene... naravno ako je CPU arhiekturom zakocen do određene brzine da onda ploca nece previse pomoci, ali pricam o tome da se ne kupuju skuplje ploce bezveze i da sam softwer ploce igra također bitnu ulogu, a isto tako i kvaliteta komponenti na njoj i da ne klokaju klokeri bezveze na najskupljim plocama i obaraju rekorde, niti recenzenti postizu jednake rezultate na skupljim i jeftinijim plocama.

EDIT:

A daisy chain ili T topology biras sam po tome kolko keksa mislis imati u sistemu
SuperSaiyan je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 22:47   #8046
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Pored kvalitetnih B450 za 1000kn, B550 za 2000kn, ne hvala.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 22:48   #8047
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
AMD Allegedly Delaying Ryzen 4000 Series ‘Zen 3’ CPUs To 2021

Evo malo loših vijesti... mada s obzirom na sva ta Intel jajca u zadnje vrijeme, ovo je pomalo očekivano..

Citiraj:
Citat: According to motherboard manufacturers, sales for Ryzen 3000 series are hot. Accordingly, AMD is extending its life cycle, and definitely will not be launching the next-gen Ryzen 4000 series, based on Zen3 architecture and using TSMC's 7nm EUV process, in Sep. The earliest Ryzen 4000 series will enter mass production is end of 2020, and launch in Jan 2021 at CES. Whether it will be changed to 5nm EUV process is unclear at the moment.
https://wccftech.com/amd-allegedly-d...-cpus-to-2021/
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2020., 22:53   #8048
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ima tu nešto drugo, unatoč tome što se 3000 serija prodaje kao vruće kifle - AMD je rejting među ulagačima (i visinu dionice) stekao jer ima dobru egzekuciju rokova. Kad kažu da nešto izlazi tad i tad, to se ostvari. Milijun puta su službeno rekli "this year", dakle ne mora biti jesen, ali nakon toliko priče odgoditi za 2021 (pa makar se radilo o samom početku 2021 i CES-u) i nije dobro u neku ruku.


Drago mi je da se opet spominje 7nm EUV, pa makar u glasini
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 09:16   #8049
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Ovaj Wccftech sam sebe demantira u istom članku.
Citiraj:
[opinion] Considering they have already announced the move and all of our reports are suggesting a launch by October, I am not entirely convinced by this report.
AMD has shown to be incredibly reactive to public perception and going back on their planned roadmap to take a leaf out of Intel-of-olde's book might not get the warmest reception. [/opinion]
The Exiled je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 12:03   #8050
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
28.4. su rekli da je Zen 3 "on-track" za "late 2020." i kasnije u prezentacijama za investitore su potvrdili "late 2020". Tako da slobodno zanemarite to sto Wccftech pise.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 12:09   #8051
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,662
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Ovaj Wccftech sam sebe demantira u istom članku.
Nije da branim wccf, ali lijepo pise vezano za gornji link:

Citiraj:
Considering the magnitude of this leak and because it contradicts earlier reports, we have marked this post as a rumor. Caution is advised
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 12:19   #8052
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Ali zasto onda objaviti takav clanak kad i sam autor zna da nije istinit?
wccf ce napisati sve samo da dobiju klik, tek mali dio tog oni pogode a pola ovog sto "pogode" samo prenesu od drugih.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 13:04   #8053
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
AMD to postpone Zen 3 processors to 2021 due to weak competition

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ali zasto onda objaviti takav clanak kad i sam autor zna da nije istinit?
wccf ce napisati sve samo da dobiju klik, tek mali dio tog oni pogode a pola ovog sto "pogode" samo prenesu od drugih.

Izvor za članak je Digitimes (u međuvremenu su to prenijeli i drugi), a oni nisu baš bezveznjaci, to je ozbiljniji portal poslovnih vijesti vezano za IT. Nisam baš vidio da je AMD nešto dematirao...

https://www.guru3d.com/news-story/am...mpetition.html

Citiraj:
Motherboard industry said that the Ryzen 3000 series is popular, and Supermicro has also extended its life cycle, and it is determined that the new generation plan will not be launched in September. It will use the TSMC 7nm EUV Zen 3 architecture Ryzen 4000 series processor, 2020 Mass production will only begin at the end of the year, announced at CES in January 2021, and it is currently unknown whether the process will be changed to 5 nm EUV.

This strategy also shows that the DT battle situation has been significantly reversed. Due to the mediocre performance of Intel Comet Lake, and the new products at the end of the year also stayed at the 14-nanometer process specifications, after the evaluation, it was decided to adjust the conversion schedule of the old and new platforms.
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 15:41   #8054
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Potvrdjeno je vec da ce ZEN 3 biti 7 nm, ZEN4 na 5 nm. Bilo bi dosta neobicno da AMD najednom pocne kalkulirati s datumom izlaska procesora, kad su do sad uvijek isli na to da potuku Intel na sve moguce nacine. Investitorima trube cijelo vrijeme da je Zen 3 "on track for late 2020" i ne vjerujem da ce ici odgoditi izlazak Zen 3 za par mjeseci samo zato jer Intel nema nista. Ove godine AMD zeli pokazati svu snagu svojih proizvoda, PS5, XBSX, Navi2X, Zen 3 - pokazuju zube konkurenciji na svim poljima.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 15:54   #8055
BusMaster
Premium
Moj komp
 
BusMaster's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zadar
Postovi: 343
AMD Ryzen 3000XT series with the same base clocks as “X” variants

Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Potvrdjeno je vec da ce ZEN 3 biti 7 nm, ZEN4 na 5 nm. Bilo bi dosta neobicno da AMD najednom pocne kalkulirati s datumom izlaska procesora, kad su do sad uvijek isli na to da potuku Intel na sve moguce nacine. Investitorima trube cijelo vrijeme da je Zen 3 "on track for late 2020" i ne vjerujem da ce ici odgoditi izlazak Zen 3 za par mjeseci samo zato jer Intel nema nista. Ove godine AMD zeli pokazati svu snagu svojih proizvoda, PS5, XBSX, Navi2X, Zen 3 - pokazuju zube konkurenciji na svim poljima.
_____________________________________________________________

Volio bi i ja da tako bude, planiram uzeti nešto kad postojeći Ryzeni padnu s cjenom, ali iz sata u sat poplava kontradiktornih informacija i o ovim "novim" XT procesorima, pitam se što rade ovi iz AMD marketinga.... Sad MSI službeno objavljuje da su base clockovi za XT Ryzene isto ko za non-XT. WTF???

https://videocardz.com/newz/amd-ryze...-pricing-leaks
BusMaster je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 16:14   #8056
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Jep i sluzbeno su predstavljeni novi XT procesori, koji imaju samo visi boost clock.

AMD Offers Enthusiasts More Choice Than Ever Before with New Ryzen™ 3000XT Processors

Citiraj:
– AMD Ryzen™ 9 3900XT, Ryzen™ 7 3800XT and Ryzen™ 5 3600XT processors offer higher boost frequencies for enthusiasts who want the best performance –
– AMD B550 and A520 chipsets expand AM4 platform support for 3rd Gen Ryzen processors –
– Updated AMD StoreMI software enables users to combine SSD speed with HDD capacity –
AMD Ryzen 5 3600XT - 3.8 GHz base, 4.5 GHz boost (+100 MHz boost u odnosu na 3600X) - 250 USD
AMD Ryzen 7 3800XT - 3.9 GHz base, 4.7 GHz boost (+200 MHz boost u odnosu na 3800X) - 400 USD
AMD Ryzen 9 3900XT - 3.8 GHz base, 4.7 GHz boost (+100 MHz boost u odnosu na 3900X) - 500 USD
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 16:43   #8057
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Jep i sluzbeno su predstavljeni novi XT procesori, koji imaju samo visi boost clock.

AMD Offers Enthusiasts More Choice Than Ever Before with New Ryzen™ 3000XT Processors


AMD Ryzen 5 3600XT - 3.8 GHz base, 4.5 GHz boost (+100 MHz boost u odnosu na 3600X) - 250 USD
AMD Ryzen 7 3800XT - 3.9 GHz base, 4.7 GHz boost (+200 MHz boost u odnosu na 3800X) - 400 USD
AMD Ryzen 9 3900XT - 3.8 GHz base, 4.7 GHz boost (+100 MHz boost u odnosu na 3900X) - 500 USD

Ajoj, izdaju procove koji imaju boost veći za 100mhz, u prijevodu 1-2% bi trebali biti brži. Ovo bi imalo smisla samo ako zemjenjuju poatojeće, tj da se X prestaju proizvoditi.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 17:24   #8058
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa vjerojatno zamjenjuju. Vjerojatno je na red došlo štancanje nove ture, pa zaključili kad već idu štancat da bi mogli 100-200mhz više

U globalu nebitan launch, samo mogu navući bijes na sebe potencijalnim dizanjem cijena
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 17:45   #8059
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor MadBoY Pregled postova
Ali zasto onda objaviti takav clanak kad i sam autor zna da nije istinit?
wccf ce napisati sve samo da dobiju klik, tek mali dio tog oni pogode a pola ovog sto "pogode" samo prenesu od drugih.
Da bi mi kliknuli na njega,a oni živjeli od reklama.
Mladenxy je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 17:55   #8060
zwer54
Premium
Moj komp
 
zwer54's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 1,977
Stigle cijene XT serija
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	Screenshot_20200616-155411_Chrome.jpg‎
Views:	249
Size:	568.7 kB
ID:	22440  
__________________
zwer54 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 18:01   #8061
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Ovo sve skupa je smiješno

Sent from my ONEPLUS A6013 using Tapatalk
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 18:04   #8062
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Izgleda dobro, za iste novce bolji procesori.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 18:08   #8063
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Pa baš i nisu za iste novce, no dolaze negdje u 7 muedecu, tako da ne treba odmah skakati na prve cijene, no prema svemu sudeći bit će brže
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 18:43   #8064
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Ako se ne varam preporučene cijene su iste.
O željama trgovaca za boljom zaradom u prvih par dana nebi.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 19:36   #8065
SuperSaiyan
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 19
Citiraj:
Autor zwer54 Pregled postova
Stigle cijene XT serija
Za te pare se vise isplati 10700k nego 3800xt, ionako ce biti u egalu performansama, samo na 10700k dobijes iGPU u cijeni, a upgrade path je ionako isti jer ce samo jos jedna serija biti podrzana krajem godine na svakom (Zen 3 i Rocket Lake koji ce biti jaci od Zen 3 za nekih 10% tko gleda do 8 jezgri, tj ne cilja na proc za neku produktivnost pa mu treba 12-16 jezgri)
SuperSaiyan je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 21:03   #8066
SlavoS
Premium
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,115
Citiraj:
Autor SuperSaiyan Pregled postova
Za te pare se vise isplati 10700k nego 3800xt, ionako ce biti u egalu performansama, samo na 10700k dobijes iGPU u cijeni, a upgrade path je ionako isti jer ce samo jos jedna serija biti podrzana krajem godine na svakom (Zen 3 i Rocket Lake koji ce biti jaci od Zen 3 za nekih 10% tko gleda do 8 jezgri, tj ne cilja na proc za neku produktivnost pa mu treba 12-16 jezgri)
Možda postoji neki vrlo poseban scenario gdje če biti blizu, ali realno 3800XT bi trebao biti u svemu bolji.
Kad novac govori, a i zdravi razum, traba gledat sve elemente, dakle cijenu kompletne konfiguracije, a ne samo CPU.
Bilo bi zanimljivo usporedit i godišnji obračun struje (neki su to radili svojevremeno za GPUe) , ako cijepamo dlake
12-16 jezgri je izuzetno dobra opcija i nikako nije mudro zanemariti ju.
Što se tiče Rocket Lake CPU-a, vjerovat ču kad vidim i kad ga Krešo u labu testira.
__________________
SS
SlavoS je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 21:07   #8067
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor SuperSaiyan Pregled postova
Za te pare se vise isplati 10700k nego 3800xt, ionako ce biti u egalu performansama, samo na 10700k dobijes iGPU u cijeni, a upgrade path je ionako isti jer ce samo jos jedna serija biti podrzana krajem godine na svakom (Zen 3 i Rocket Lake koji ce biti jaci od Zen 3 za nekih 10% tko gleda do 8 jezgri, tj ne cilja na proc za neku produktivnost pa mu treba 12-16 jezgri)

Ovo je gatanje u ovom trenutku...


Ryzen ima PCIe 4.0 za razliku od Intela... tako da ovisi sto je kome vaznije.


Ali slažem se da su li-la odabiri po ovim cijenama.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 21:10   #8068
SuperSaiyan
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 19
Ja koliko sam gledao recenzije, ne vidim jednu gdje je 3700x jaci u vecini testova iz produktivnosti, gaming nemoramo spominjat to svi znamo.

Kada su oba na max OC 3700x je slabiji u 90% stvari od 10700k..

Mislim lako se testovi naprave i na forumu ima vas i sa 9900k i sa 3700x hvala bogu ako ima skepticnih u testove
SuperSaiyan je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 21:18   #8069
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
3700X košta od 2400kn, i7 10700K - od 3300kn, a i9 9900K - od 4300kn...
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2020., 21:19   #8070
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor SuperSaiyan Pregled postova
Kada su oba na max OC 3700x je slabiji u 90% stvari od 10700k..
Je, ali 10700K košta skoro kao i 3900X (kojem bude cijena tek počela padati s izlaskom 3900XT modela), pa ih se s punim pravom uspoređuje. Ko je Intelu kriv da im cijena ne paše za 3700X koji bi mu inače bio prava konkurencija.

Rocket Lake bude za pola godine, plus minus koji tjedan, opet tražil novu (Z590) ploču, a Zen 3 bude po svemu sudeći pomel i ono malo kaj je Intelu preostalo.
The Exiled je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na