Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 20.05.2020., 22:19   #1
blast90
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
4890 Crossfire Windows 10?

Evo ovako ide priča..

Imam doma 2x 4890 1 GB Sapphire New Edition 1 GB verziju..

Matična je MSI Gaming PRO B450, OS je Windows 10, naravno na službenoj stranici od AMD-a nema support za navedenu grafičku, tako da sam instalirao driver za Windows 8, 13.1 i 13.4 Beta x64, pa dodao klasika preko upravitelja uređaja ručno driver i sve radi super, Windows prepozna grafičke, AMD Catalyst prepozna grafičke, ponudi opciju za Crossfirex, stavim na enable sve super.

Pokrenem GPUz, doduše prepozna isto tako obje grafičke doduše imaju različitu verziju bios-a i memorije jer je jedna samsung druga hynix ali piše crossfire enable, također koristim MSI Afterburner da vidim fps, korištenje GPU-a itd i kada sam u igrama uvijek mi piše da je GPU1 0% load, GPU2 99%

Znači nikako ne mogu dobiti da mi obje kartice rade, sada me zanima dali ima neka shema da se to omogući ili je to jednostavno softwerski zaključano, probao sam svašta nešto, čak i registry (ULPS), 13.1 i 13.4 drivere, ništa ne radi..

Neke od igri koje sam probao su bile Dota 2 i Warcraft 3 Reforge, probao Battlefield 1, Apex Legend, doduše ne radi jer nema kao DX11..

Neka pomoć bi bila od koristi
blast90 je offline   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 22:59   #2
emilblomsky
Premium
Moj komp
 
emilblomsky's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: karlovac
Postovi: 2,036
Citiraj:
Autor blast90 Pregled postova
Evo ovako ide priča..

Imam doma 2x 4890 1 GB Sapphire New Edition 1 GB verziju..

Matična je MSI Gaming PRO B450, OS je Windows 10, naravno na službenoj stranici od AMD-a nema support za navedenu grafičku, tako da sam instalirao driver za Windows 8, 13.1 i 13.4 Beta x64, pa dodao klasika preko upravitelja uređaja ručno driver i sve radi super, Windows prepozna grafičke, AMD Catalyst prepozna grafičke, ponudi opciju za Crossfirex, stavim na enable sve super.

Pokrenem GPUz, doduše prepozna isto tako obje grafičke doduše imaju različitu verziju bios-a i memorije jer je jedna samsung druga hynix ali piše crossfire enable, također koristim MSI Afterburner da vidim fps, korištenje GPU-a itd i kada sam u igrama uvijek mi piše da je GPU1 0% load, GPU2 99%

Znači nikako ne mogu dobiti da mi obje kartice rade, sada me zanima dali ima neka shema da se to omogući ili je to jednostavno softwerski zaključano, probao sam svašta nešto, čak i registry (ULPS), 13.1 i 13.4 drivere, ništa ne radi..

Neke od igri koje sam probao su bile Dota 2 i Warcraft 3 Reforge, probao Battlefield 1, Apex Legend, doduše ne radi jer nema kao DX11..

Neka pomoć bi bila od koristi
Pitanje?
Čemu crossfire sa 4890?
__________________
Phil of the future!
emilblomsky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.05.2020., 23:16   #3
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
vjerojatno dosada/intriga/zabava?

Jesi li probao windows 7 možda digniti?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Staro 20.05.2020., 23:56   #4
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Zaboravi na CF/SLI podrsku u novijim igrama, ukidaju to. Ako i radi obicno radi losije nego kad je samo jedna graficka.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 07:08   #5
blast90
Premium
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 49
CF iz znatizelje i zabave, zanimljivo je da recimo i 5970 koju sam imao isto nije radila, znaci problem je bas do samog AMD-a i njihovog supporta, nisam probao win 7, nemam mogucnost instalirati ga na tu masinu jer nije podrzan, probat cu sa virtualkom pa vidjet sta ce biti. Sama cinjenica da navedena kartica cak na 2k rezoluciji sa ultra detaljima vrti recimo Dotu 2 na 30fps, sa 2-3 iskljucena detalja u opcijama imas 60fps konstantno, za neke manje zahtjevne igre kartica je i dan danas ok samo naravno podrska s driverima je namjerno ukinuta bas iz tog razloga
blast90 je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2020., 23:53   #6
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Nije problem do AMD-a vec do developera koji rade igre. CF i SLI su proslost i igre ih ne podrzavaju. Nema vise da AMD mora izdati "profil" za igru kad igra jednostavno nema podrsku za multi-gpu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 01:12   #7
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Radi na HD5970 CF, ali mora biti 15.7 verzija drivera ako mi je dobro ostalo u sjećanju, prije cca 2 mjeseca sam se baš igrao sa time
E sad, CF sa HD4870 radi na win 7, na win 10 nisam probavao
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 22.05.2020., 15:37   #8
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,152
Meni je radilo sljedece:
3x HD 5770
Windows 7
Drivere moram viditi...ali na win10 nisam proba.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na