Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.09.2018., 10:12   #6001
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Do sad sam imao amis 2 u 1. I sad su mi ponudili iz vip 150 Mbit/s i flat telefon za 165 kuna. Sto mislite jel to dobra ponuda?
Amisova optika 2u1 100/100 mbps, placao si dosad cca 200 kn, koliki je upload na toj ponudjenoj.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2018., 10:42   #6002
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,112
Nope, bakar, 16 Mbit/s, oko 180 kuna a upload na novoj tarifi je od 7-10 Mbit/s.

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 08.09.2018. u 13:39.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.09.2018., 11:37   #6003
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 114
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Nope, bakar, 16 Mbit/s, oko 180 kuna.
Onda je to bilo 168 + ovih nedavno uvedenih 10 kuna za neki namet.
Isplati se nova ponuda, osim ako baš ne telefoniraš puno u EU, jer je Amis nudio i besplatne minute prema fiksnim linijama u EU.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 13:11   #6004
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
Onda je to bilo 168 + ovih nedavno uvedenih 10 kuna za neki namet.
Isplati se nova ponuda, osim ako baš ne telefoniraš puno u EU, jer je Amis nudio i besplatne minute prema fiksnim linijama u EU.

Nije točno, imam taj paket u kojem imaš 1500 besplatnih minuta prema svim fiksnim i mobilnim linijama unutar cijele EU.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 13:22   #6005
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 114
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nije točno, imam taj paket u kojem imaš 1500 besplatnih minuta prema svim fiksnim i mobilnim linijama unutar cijele EU.
što točno nije točno?
imam i ja još uvijek takav paket ali kakve veze to ima sa nekim paketom u kojem se to ne nudi?
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2018., 22:41   #6006
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
što točno nije točno?
imam i ja još uvijek takav paket ali kakve veze to ima sa nekim paketom u kojem se to ne nudi?

Nije točno da ima besplatne minute prema EU fiksnim linijama, jer u paketu imaš iste te besplatne minute i prema svim mobilnim linijima unutar cijele EU, a to moraš priznat je bitna razlika, jer znamo kolike su cijene prema mobilnim linijama!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 11:41   #6007
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 114
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Nije točno da ima besplatne minute prema EU fiksnim linijama, jer u paketu imaš iste te besplatne minute i prema svim mobilnim linijima unutar cijele EU, a to moraš priznat je bitna razlika, jer znamo kolike su cijene prema mobilnim linijama!
ti si moj idol
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 17:37   #6008
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
ti si moj idol

Izračunaj vrijednost poziva od 1500 minuta prema mobilnim linijama unutar EU, zatim prema fiksnima i usporedi pa će ti biti jasna vrijednost paketa. Debelo su se preračunali sa tim paketom, naravno to je nudio Amis dok je bio Amis, dok ga VIP odnosno današnji A1 poništava čim poželiš bilo što promjeniti u paketu koji trenutno imaš.


Nitko drugi kod nas ne nudi niti bilo što približno nečemu takvome kao što je to imao Amis dok je bio stvarno Amis. I čak kada mi istekne ugovor i kada se ukine onih 50 MB/s besplatnog dodatka na brzinu zbog ovoga mi se ne isplati mijenjati paket jer to kod svih ostalih pa i A1 kao bazične kuće košta puno više.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 15.09.2018., 21:02   #6009
deda.cro
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Sesvete
Postovi: 114
Ne trebaš meni objašnjavati prednosti Amisa, jer sam kod njih od prvog dana kada su počeli nuditi net, no hvala na trudu.
Ljudima kojima fiksni telefon nije bitan, nije važno koliko minuta prema kome imaju, pa da staviš i 50000 mukte minuta.

Osobno si sada tražim alternativu, ali je trenutno nemam.
deda.cro je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2018., 13:55   #6010
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor deda.cro Pregled postova
Ne trebaš meni objašnjavati prednosti Amisa, jer sam kod njih od prvog dana kada su počeli nuditi net, no hvala na trudu.
Ljudima kojima fiksni telefon nije bitan, nije važno koliko minuta prema kome imaju, pa da staviš i 50000 mukte minuta.

Osobno si sada tražim alternativu, ali je trenutno nemam.
1500 minuta kod Iskona? Ja sam se sa Amisa nakon sto ih je VIP kupio prebacio na Iskon, jer su ovi iz VIP-a maloumni.
Jos dobijam dopise da vratim opremu, a oprema je osobno vracena u Agram servis, koja nakupina idiota.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.09.2018., 10:13   #6011
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Sada se prelazi na A1 marku, zato mi danas ne radi pošta, no ajde proradiće.


Ima jedna druga stvar, isto se dogodilo i u Amis.si.


Znamo kakve smo pakete imali u Amisu, naročito na optici a tako je bilo i u amis.hr


Pogledajmo što sada nude u A1.si


https://www.a1.si/izbira-paketa-kombo


Brzine dole, cijene gore!

Simetrična veza postaje samo pusti san. Ovo je dakle napredak nakon skoro 10 godina korišćenja Amisa.


Ovo je taj obećavani napredak! Ne trebamo se uopće bojati da A1. hr neće napraviti isto!


Ne samo da su podigli cijenu paketa, već su dodatno smanjili kvalitetu paketa što se tiče brzine interneta, simetričnsti veze, također na telefoniji su znatno smanjeni paketi kao i dostupnost opcije besplatnog telefoniranja unutar EU.

Realno gledano sa ovakvim cijenema i paketima nema šanse da ostanem kod njih. No jedini je problem što u mojoj zgradi A1 (Amis i B-net) jedini pruža usluge brzog interneta, ostalo je svedeno na bakrenu paricu i 2000 m do tel. centrale, fizički sam doslovno zadnji na toj parici.

Umjesto da nakon skoro 10 godina mi bude dostupna usluga optike za bilo kojeg davatelja usluga, mi se vraćamo nazad na raniju situaciju. Bravo Hakom, bravo regulator, češu jaja i dižu uhljebsku plaću!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 29.09.2018. u 10:22.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 10:26   #6012
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
No to nas ne treba čuditi!


Jer A1 osim Austrije u svim drugim državama je došao zaraditi novac i to će cijediti bez problema od svojih korisnika dizanjem cijena i smanjivanjem kvalitete usluge.


http://www.vipnet.hr/vip-postaje-a1


Austrija + Slovenija + Hrvatska + Srbija + Makedonija + Bugarska + Bjelorusija
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 10:34   #6013
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Naravno mi u A1.hr malo čemo pričekati na ovakvu uslugu kao u Austriji u a1.at:


https://www.a1.net/internet/festnetz...lasfaser-power


No čak i kod njih se smanjuje kvaliteta usluge jer je omjer D/U 1/10 a znamo što to znači za kvalitetu veze. Bez obzira što tehnologija nudi simetrične veze i za nju to nije nikakav problem, davatelj nudi vezu sa karakteristikama D/U koja je bila još na početku razvoja interneta i bakrenih parica.



Brzine su OK, no cijene su primjerene samo za plaće i primanja u Austriji, teško osim Slovenije da bilo koja od drugih država iz A1 grupe može plaćati takve cijene s obzirom na visinu plaća.


No zato im onda i nude jeftiniju uslugu.




Čovjek se upita kako je mogao mali Amis još prije skoro 10 odnosno 5 godina imati tako povoljnu i dobru uslugu? I uz to su razvlačili optiku o svom trošku kao što to rade i neke druge male tvrtke danas u RH!


No u RH je sve podešeno samo za 2 velika igrača sa zapada.


Amis je bio predvodnik tehnloškog napretka, kao što su to mali telekomi u RH danas, poslije toga se išlo samo nazad i ide se na dizanje cijene uz smanjenje kvalitete i količine usluge.


Pa čak i A1.at u samoj Austriji nije neki pojam jeftinoće i bogate ponude iako to po reklamama ne izgleda tako, ali ovo što nude je korak nazad naročito D/U 1/10!

Zadnje izmijenjeno od: sakomako. 29.09.2018. u 10:47.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 10:54   #6014
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Evo ovdje nude omjer D/U od 1/6


https://www.a1.net/net-cube-mit-vertrag


Naravno za tih dodatnih 20 MB/s u uploadu u odnosu na standardni paket je i dodatna lova od 36 EUR na mjesec.


Sada mi se T-com i ne čini više tako strašan, jer uvijek ima i gorih i strašnijih!
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 11:02   #6015
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Čovjek se upita kako je mogao mali Amis još prije skoro 10 odnosno 5 godina imati tako povoljnu i dobru uslugu? I uz to su razvlačili optiku o svom trošku kao što to rade i neke druge male tvrtke danas u RH!
Amisovi financijeri su vjerojatno jos od samog pocetka imali za cilj da se Amis proda najboljem ponudjacu (strateskom partneru)... Da bi se prodali za dobru cijenu, moraju imati korisnicku bazu i stabilan rast... Ulaganjem u opticku infrastrukturu su tocno to i dobili, dali su vrhunsku uslugu za nikakve novce, pokupili brdo korisnika i prodali se cim su financijeri ocijenili da rast usporava...

To se zove biznis i na zalost cijeli svijet danas tako funkcionira... Sve je na prodaju, pitanje je samo za koje novce... Mene to uopce ne cudi jer nitko vise nije lud da se vezuje emocionalno uz firmu koju je sam izgradio svojim rukama kad ga konkurencija moze pojesti dok kazes keks dumpanjem cijena, bitno je samo da iza sebe dobiju financijera koji ima rok ulaganja tipa 10-15 godina i na sve moguce nacine ce pokusati privuci sto veci broj korisnika...

Inace, potpuno identicna stvar se desila i sa DCM-om koji je postao B.Net i onda ga je kupio VIPnet... Isto tako i Metronet kojeg je kupio VIPnet jer su dobili ogromnu bazu poslovnih korisnika...

Tele2 ti je recimo primjer dugorocnog ulaganja, cim su se pojavili su rusili cijene VIPu i T-Mobile... Oni su imali cilj u 10 godina pokupiti sto je vise moguce korisnika i imati stabilan rast... A sto ce se desiti sa Tele2 sada kada vec imaju pristojnu bazu korisnika, treba sjest i cekat, nesto ce se desiti...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 11:02   #6016
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Najbolja stvar je bila neki dan, kada sam svratio u VIP da kupim nešto, a oni mi nude da se pretplatim na prijenos utakmica šampiona mislim da je spomenuto samo 80 dodatnih kunića za tu uslugu. Nisam jeo lude gljive!


Jer po svemu sudeći i mobitel će uskor proć od njih.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 11:07   #6017
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
Amisovi financijeri su vjerojatno jos od samog pocetka imali za cilj da se Amis proda najboljem ponudjacu (strateskom partneru)... Da bi se prodali za dobru cijenu, moraju imati korisnicku bazu i stabilan rast... Ulaganjem u opticku infrastrukturu su tocno to i dobili, dali su vrhunsku uslugu za nikakve novce, pokupili brdo korisnika i prodali se cim su financijeri ocijenili da rast usporava...

To se zove biznis i na zalost cijeli svijet danas tako funkcionira... Sve je na prodaju, pitanje je samo za koje novce... Mene to uopce ne cudi jer nitko vise nije lud da se vezuje emocionalno uz firmu koju je sam izgradio svojim rukama kad ga konkurencija moze pojesti dok kazes keks dumpanjem cijena, bitno je samo da iza sebe dobiju financijera koji ima rok ulaganja tipa 10-15 godina i na sve moguce nacine ce pokusati privuci sto veci broj korisnika...

Inace, potpuno identicna stvar se desila i sa DCM-om koji je postao B.Net i onda ga je kupio VIPnet... Isto tako i Metronet kojeg je kupio VIPnet jer su dobili ogromnu bazu poslovnih korisnika...

Tele2 ti je recimo primjer dugorocnog ulaganja, cim su se pojavili su rusili cijene VIPu i T-Mobile... Oni su imali cilj u 10 godina pokupiti sto je vise moguce korisnika i imati stabilan rast... A sto ce se desiti sa Tele2 sada kada vec imaju pristojnu bazu korisnika, treba sjest i cekat, nesto ce se desiti...



Sve ja to razumijem, no jedno ne razumijem zašto se koće male tvrtke i zašto se vraćamo na staro 2 ili 3 tvrtke koje nude usluge, umjesto da ih bude barem pedesetak? Tu je jedini i isključivi krivac Hakom i uhljebi koji u njemu rade. Jer regulator tržišta može jako puno ako ima volje i cilj.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 11:58   #6018
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Sve ja to razumijem, no jedno ne razumijem zašto se koće male tvrtke i zašto se vraćamo na staro 2 ili 3 tvrtke koje nude usluge, umjesto da ih bude barem pedesetak? Tu je jedini i isključivi krivac Hakom i uhljebi koji u njemu rade. Jer regulator tržišta može jako puno ako ima volje i cilj.
AZTN je zaduzen za stvari koje si naveo, HAKOM regulira razvoj telekomunikacijskog trzista... HAKOM jako je*e T-Com po pitanju razvoja mreze... Da nije njih, T-Com bi ulozio vec milijarde kuna u razvoj mreze... Navodno im ne daju da razvijaju infrastrukturu jer niti jedan od ostalih telekoma ne moze ulagati tolike novce u razvoj...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 13:36   #6019
sakomako
Registered User
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: nigdje
Postovi: 599
Citiraj:
Autor calypso Pregled postova
AZTN je zaduzen za stvari koje si naveo, HAKOM regulira razvoj telekomunikacijskog trzista... HAKOM jako je*e T-Com po pitanju razvoja mreze... Da nije njih, T-Com bi ulozio vec milijarde kuna u razvoj mreze... Navodno im ne daju da razvijaju infrastrukturu jer niti jedan od ostalih telekoma ne moze ulagati tolike novce u razvoj...

Točno i netočno.



Kada sam sa DCM prelazio kod Amisa čekao sam 6 mjeseci da me priključe jer im HT nije dozvoljavao ulaz u tel. centralu. Stalno su im postavljali nove uvjete i na kraju u taj objekt su mogla ući samo ona dva tehničara od Amisa koji su bili navedeni u dopisu i to od 7 do 15 sati i to samo radnim danom ponedjeljak-petak. Ako je bio kvar izvan toga morali su čekati redovno vrijeme, a ako su tehničari bili slučajno na bolovanju ili službenom putu nitko drugi od tehničara Amisa nije mogao ući u centralu u kojoj je bio kvar i to na uređajima od Amisa. Koliko znam to je pod nadležnoću Hakoma. Evo mogu samo toliko reći o Hakomu i kako je dopuštao bivšem monopolisti da radi što želi.


Dok je Amis bio tvrtka za sebe ako ti se pokvarila oprema mogao si ju lično odnijeti u tvrtku, nije mi bilo daleko i za 5 minuta dobiti zamjenski uređaj.


Otkada ih je preuzeo VIP koma. Lani su mi daljinski zblokirali modem jer su čačkali po njemu i ostao sam bez kompletne usluge. Kažem im da mi nije teško to odnijeti do njih i neka mi daju drugi modem. Ali ne ide to tako. Bio sam 16 dana totalno bez usluge, kameno doba. I još mi nisu vratili novac za taj mjesec koji sam uredno platio. A da ne pričam o dodatnim troškovima za telefon, banking servise koje također plaćam, gubljenje vremena, kao i to da tri servisa koja plaćam na netu nisam mogao koristiti kroz to vrijeme iako ih uredno plaćam i plaćaju se na mjesečnoj bazi neovisno dali ih koristim ili ne. Da im zaračunam troškove mogli bi mi dati 3 do 4 mjeseca badave svoju uslugu. A najvažnije je da je vrlo teško raditi bez neta, jer za telefon se još snađem, TV ionako skoro da i ne gledam, ali komunikacija je danas osnova za skoro svaki posao. Što bi tek bilo da se bavim traidingom na burzi preko neta, pa za samo par sati bez veze odneseš gaće na štapu, a kamoli za pola mjeseca. A sve se moglo srediti za par minuta samo da je ostalo kao ranije kod Amisa nazoveš telefonom, ustanovimo kvar i ako je uređaj u pitanju odnesem im ga i daju mi drugi i stvar riješena za manje od pola sata.


Ovako sam još morao na kraju čekati tehničara kojeg su najavili za petak, a došao u utorak idući tjedan. Izgubio tri dana bez veze.


Neposlovnost otkada Amis nije više Amis. Nema kazne za takvo ponašanje prema davatelju usluge, ali kada slučajno ne platiš jedan račun (do sada sve uredno plaćam) odmah kamata i ovrha pod hitno iako se znalo dogoditi da kurirska služba ne dostavi račun, pa ih onda moraš zvati da ti pošalju kopiju. To je sve počelo prelaskom na VIP.


Dakle to su sve stvari koje je trebalo regulirati zakonom, pa tako i zaštititi korisnike usluga.


Koliko znam u USA ako nemaš uslugu dulje od 3 sata taj mjesec ti je besplatan. Naravno to ne vrijedi za slučaj više sile, već samo onda kada davatelj usluge nije ne vrijeme otklonio kvar, a kod mene je viša sila bila nestručnost davatelja usluge koji je sam uništio modem i to daljinskim čačkanjem po njemu, pa nakon toga više nisu mogli pristupiti daljinski do modema.


Evo ovaj dio leži na Hakomu a ne AZTN.
sakomako je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 13:58   #6020
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Stalno su im postavljali nove uvjete i na kraju u taj objekt su mogla ući samo ona dva tehničara od Amisa koji su bili navedeni u dopisu i to od 7 do 15 sati i to samo radnim danom ponedjeljak-petak. Ako je bio kvar izvan toga morali su čekati redovno vrijeme, a ako su tehničari bili slučajno na bolovanju ili službenom putu nitko drugi od tehničara Amisa nije mogao ući u centralu u kojoj je bio kvar i to na uređajima od Amisa. Koliko znam to je pod nadležnoću Hakoma. Evo mogu samo toliko reći o Hakomu i kako je dopuštao bivšem monopolisti da radi što želi.
HT-ove centrale su pod kontrolom, vidi vraga, HT-a, nema HAKOM veze s tim niti može "naložiti" HT-u da se bilo tko bilo kad šeće po njima.

Ulaz u iste je strogo kontroliran, to su strateški objekti i ne može se samo tako unutra, čak ni da si djelatnik HT-a.

Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Koliko znam u USA ako nemaš uslugu dulje od 3 sata taj mjesec ti je besplatan.
Nije.

Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Evo ovaj dio leži na Hakomu a ne AZTN.
Nema to veze ni sa HAKOM-om ni s AZTN. Na stranu koliko realno HAKOM "tlači" HT i koliko u biti nemaš ozbiljnu konkurenciju (kao ni bilo koga tko neke poslove mora odraditi kao HT), očekivati pojavu novih tvrtki je nemoguće, to nije više toliko isplativ posao da bi itko išao u to.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 14:09   #6021
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
1500 minuta kod Iskona? Ja sam se sa Amisa nakon sto ih je VIP kupio prebacio na Iskon, jer su ovi iz VIP-a maloumni.
Jos dobijam dopise da vratim opremu, a oprema je osobno vracena u Agram servis, koja nakupina idiota.
Pazi se da ti ne pošalju ovrhu ko meni

Probaj to riješit kroz mailove, da imaš nekakvu potvrdu da si im vratio uređaj.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 14:23   #6022
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Sent from AS/400.
Uuuuuh, sad sam ovo skužio.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 15:16   #6023
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Najbolja stvar je bila neki dan, kada sam svratio u VIP da kupim nešto, a oni mi nude da se pretplatim na prijenos utakmica šampiona mislim da je spomenuto samo 80 dodatnih kunića za tu uslugu. Nisam jeo lude gljive!


Jer po svemu sudeći i mobitel će uskor proć od njih.

50 kn je paket.


Trenutni paketi se ne mjenjaju, ne brinite
nickross je offline   Reply With Quote
Staro 29.09.2018., 15:28   #6024
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor sakomako Pregled postova
Kada sam sa DCM prelazio kod Amisa čekao sam 6 mjeseci da me priključe jer im HT nije dozvoljavao ulaz u tel. centralu.

Bio sam 16 dana totalno bez usluge, kameno doba. I još mi nisu vratili novac za taj mjesec koji sam uredno platio.

Nema kazne za takvo ponašanje prema davatelju usluge, ali kada slučajno ne platiš jedan račun (do sada sve uredno plaćam) odmah kamata i ovrha pod hitno iako se znalo dogoditi da kurirska služba ne dostavi račun, pa ih onda moraš zvati da ti pošalju kopiju. To je sve počelo prelaskom na VIP.

Dakle to su sve stvari koje je trebalo regulirati zakonom, pa tako i zaštititi korisnike usluga.

Da pocnemo... Ako je telefonska centrala u vlasnistvu HT-a, onda je ona u vlasnistvu HT-a i nitko ne moze bez odobrenja HT-a raditi po toj centrali nista... Bili bi ludi da puste bilokoga tko se predstavi kao 'inzenjer iz Amisa' u centralu... Ovo je standardna praksa i za datacentre koji nude uslugu kolokacije servera - ne mozes samo tako banut u datacentar, vec te moraju evidentirati u bazi, imati sva potrebna odobrenja, izraditi ti karticu za ulaz i slicno... U onaj dio od 7-15 necu ulaziti, to je skroz do HT-a... Na kraju krajeva, ni ti ne pustas tehnicara bas u svoju kucu da ti slaze modem u 3 ujutro...

Ovo drugo - ako nisi imao uslugu 16 dana, lijepo slozi dopis i trazi smanjenje racuna ili refundaciju troskova... Meni su svaki put odobrili popust na racunu i B.Net i VIP i Amis kada sam im slao dopise...

Sto se zakona tice, postoji i zove se Zakon o obveznim odnosima... Imas ugovor sa operaterom i prouci koja prava imas po tom ugovoru... Ako smatras da su ti prekrsili prava u tolikoj mjeri da mozes traziti raskid ugovora, onda trazi raskid ugovora i otidji kod drugog operatera... Nadji nekog frenda odvjetnika da ti pomogne srociti dopis...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2018., 18:14   #6025
papirus
Premium
Moj komp
 
papirus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 109
Pozz svima.Od danas sam uključen na Vip-ov kablovski internet i dok na žici dobijem urednih i dogovorenih 150mb downloada po ugovoru,na wi fi je situacije totalno drugačija..Ne ide preko 55 mb nikako..Ni na mobitelima.
Inače dobio sam Ubee EVW32C ruter.Išao sam na njegove postavke ali niš pametno nisam napravio.I dalje isto
Inače na kompu je TP Link-ov TL-WN722N Wireless USB Adapter koji radi na 2.4 GHz.
papirus je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2018., 18:29   #6026
SpicyFly
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 94
Citiraj:
Autor papirus Pregled postova
Ne ide preko 55 mb nikako..Ni na mobitelima.
Inače na kompu je TP Link-ov TL-WN722N Wireless USB Adapter koji radi na 2.4 GHz.
Pa naravno da nećeš dobit 150 brzinu.Trebaš ac standard na 5Ghz.Također trebaš wireless karticu koja podržava 5Ghz.Mobitel i ostali uređaji također trebaju podržavati taj standard.
Ako ti taj router koji si dobio nema u postavkama da radi istovremeno na 2.4/5 Ghz,onda moraš nabavit neki access point koji ima 5Ghz.
SpicyFly je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2018., 19:00   #6027
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Citiraj:
Autor papirus Pregled postova
Pozz svima.Od danas sam uključen na Vip-ov kablovski internet i dok na žici dobijem urednih i dogovorenih 150mb downloada po ugovoru,na wi fi je situacije totalno drugačija..Ne ide preko 55 mb nikako..Ni na mobitelima.
Inače dobio sam Ubee EVW32C ruter.Išao sam na njegove postavke ali niš pametno nisam napravio.I dalje isto
Inače na kompu je TP Link-ov TL-WN722N Wireless USB Adapter koji radi na 2.4 GHz.
Prebaci se na 5G wifi... Sad sam sa mobitelom testirao na 5G i isao mi je na ugovorenih 70Mbps... Isto sam na VIPu...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 01.10.2018., 20:27   #6028
papirus
Premium
Moj komp
 
papirus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 109
Citiraj:
Autor SpicyFly Pregled postova
Pa naravno da nećeš dobit 150 brzinu.Trebaš ac standard na 5Ghz.Također trebaš wireless karticu koja podržava 5Ghz.Mobitel i ostali uređaji također trebaju podržavati taj standard.
Ako ti taj router koji si dobio nema u postavkama da radi istovremeno na 2.4/5 Ghz,onda moraš nabavit neki access point koji ima 5Ghz.
To sam si i mislio s obzirom da mi ova TP Link-ova,TL-WN722N ne radi na 5 već samo 2.4 GHz!!Router radi i na 2.4 i na 5 Ghz..
Tnx!!Mada sam čitao da bi i kartice na 2.4 GhZ trebale bez beda omogućiti 150 mb brzine

Zadnje izmijenjeno od: papirus. 01.10.2018. u 20:46.
papirus je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 16:56   #6029
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,517
Dakle, svaki put kad dodjem u ured i pristekam svoj W530 (Win7Pro) na docking station, iako mi uredno prijavljuje DNS servere pod ipconfig /all, ne moze niti pingati niti se spajati na nista dok ne pokusam par puta napraviti disconnect/reconnect i to na mrezi (ne na Wifiju!)...

Opcenito sam primjetio da taj Ubee modem radi probleme sa tim DNSom jer mi se to zna desiti usred dana...

Podesio sam u samom modemu da su DNS serveri 8.8.8.8 i 8.8.4.4 cime sam smanjio blesiranje DNS servisa tokom rada, ali i dalje kod prijave laptopa na mrezu i dalje ne radi dobro... Doslovno moram kemijat tipa disableat mrezu, reconnectat, itd...

Mislio sam da je do laptopa, ali laptop uredno kad dodjem doma radi bez ikakvih gluposti i spaja se na kakvu god mrezu mu dam i radi uredno dalje...


Ima li itko ideju zaste me DNS servis na ovom Ubee modemu zajefrkava?


Napomena: imam VIP 2D kabel vezu 70/10...
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2018., 19:44   #6030
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Jel to coax ili tel. parica ?
Ako je coax onda si pogriješio temu, trebao si tamo kod ex - Bnet, al nema veze.

Prvi put čujem za takve probleme na Ubee routeru, prije bi opisano pripisao lapu / drajveru / re - inicijalizacija odr. hardware - a prilikom promjene "stanja" (ugašeno - sleep - full rad).
To se obično prije otkrije / pojavljuje na WiFi karticama, rješenje bude disable - enable i/ili drugi (bolji) drajver.

Za test probaj ne koristiti dock nego uštekaj mrežni kabel (i ostalo potrebno direktno na lap) kad "se vratiš doma".

Jesu mrežne postavke na idiot (automatic) ili fiksne ?
Možeš probati koristiti / postaviti fiksne s tim da se treba sjetiti promijeniti kad dođeš na drugu lokaciju sa drugačijim postavkama. Tada pomaže onaj čuveni Access Conections gdje definiraž x potrebnih profila i on ti promijeni u letu.

EDIT: Kažeš ThinkPad W530 + Win7Pro, po ovom > https://pcsupport.lenovo.com/hr/en/p...w530/downloads
mrežna je Intel PRO/1000 (Intel 82579LM/V), na supportu je drv. 12.10.28.0 - 04 Jun 2015
x32 > https://download.lenovo.com/ibmdl/pu...1rw12ww_32.exe
x64 > https://download.lenovo.com/ibmdl/pu...1rw12ww_64.exe

Na Intel supportu vjerojatno ima noviji drajver ali trebaš(mo) Device / Hardware ID mrežne kako bi ga precizno našli.

EDIT2: Evo ti zadnji drajveri za Intel mrežne + W7 > https://downloadcenter.intel.com/dow...for-Windows-7-
x32 > https://downloadmirror.intel.com/187...in32Legacy.exe
x64 > https://downloadmirror.intel.com/187...nx64Legacy.exe

Zadnje izmijenjeno od: Nikky. 04.10.2018. u 20:35.
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na