Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 10.12.2022., 08:50   #1
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Prijava A1 hrvatskoj regulatornoj agenciji

Zanima me je li netko prijavljivao A1 hrvatskoj regulatornoj agenciji za mrežne djelatnosti? Kakva su iskustva i kakav je postupak?
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 10.12.2022., 08:58   #2
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Zašto bi ih prijavio Hakomu?
__________________
.
Ag008 je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2022., 09:06   #3
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Za obmanu.
U više navrata su mi rekli da će me internet brzine 200/100 koštati 139kn da bi sada ispalo da je to nemoguće i da moram plaćati 169kn. Tražio sam da mi dostave snimljene razgovore s agentom, odbili su jer kao nemaju ih više.
Ja imam mail njihove ponude gdje piše da sam intenet košta 139, no to odbijaju priznati. Jednostavno me ignoriraju. Stoga nemam druge nego ih prijaviti.
Zanima me procedura i kakav ishod mogu očekivati? Mogu li dobiti raskid ugovora bez penala? Može li ih se natjerati da ispune ono što su obećali?
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 10.12.2022., 09:11   #4
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Pisani prigovor A1, drugostupanjski prigovor A1 i nakon toga prijava Hakomu.
__________________
.
Ag008 je online  
Staro 10.12.2022., 09:17   #5
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Napravio sam i jedno i drugo. Prave se mutavi. Zato me zanima kako Hakom riješava te stvari.
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 10.12.2022., 09:23   #6
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Više s A1 uopće ne želim razgovarati preko telefona, samo mailom. Niti jedna firma nikad me toliko nije muljala i lagala. I za što? za 30kn mjesečno. Ne razumijem kako im se to isplati.
Ako i ne uspijem dobiti dogovorenu tarifu, po isteku ugovora više me nikad ne vide. Znao sam da lažu i muljaju, ali nisam znao do koje mjere. Svi su me upozoravali da ne idem kod njih, jer su mnoge druge prevarali. Eto mi kad nisam slušao.
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 10.12.2022., 09:54   #7
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Zaboravljaš na jednu sitnicu a to je račun velikih brojeva,
30 Kn x 100 ili 200 tisuća korisnika = fina cifra ....

O muljanju i laganju smo govorili u xy slučajeva gotovo kod svih ...
Nikky je offline  
Staro 10.12.2022., 10:04   #8
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Da, u pravi si. Kad smuljaju mnogo korisnika cifra je značajna. Ok, je li netko pisao prigovor HAKOM-u i kako je prošlo?
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 10.12.2022., 10:26   #9
marin123
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 39
Samo nemoj preći na Telemach.. da vidis samo koje je to tek muljanje.
Kakav god bio, HT je za sve njih svemirski brod.

Internet plaćam 20 puta više od tebe (stalni vod) a služba za korisnike totalno nesposobna. Ne znaju mi preko telefona reći ni koji IP su mi dodijelili, da ne govorim nešto ozbiljnije.
Samo Boga molim da ne stane raditi internet jer dok bi oni riješili problem, propala bi mi firma.
marin123 je offline  
Staro 10.12.2022., 11:10   #10
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,202
Cek, oni su tebi rekli 139 kn, ti prihvatio produženje, a tebi kuci poceli dolazit računi 169?
OuttaControl je online  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.12.2022., 11:13   #11
marin123
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 39
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Cek, oni su tebi rekli 139 kn, ti prihvatio produženje, a tebi kuci poceli dolazit računi 169?
Zar on nije trebao dobiti pisanu obavijest na kućnu adresu ili na mail u kojoj je navedeno što plaća i po kojoj cijeni.
To im je obveza ako je ugovor sklopljen na daljinu.

Nek provjeri na toj obavijesti što mu piše
marin123 je offline  
Staro 10.12.2022., 11:30   #12
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
To su napravili i u mom slučaju, agent je dogovorio cijenu 140-ak kn za 200mb, a onda oni poslali račun za 170-ak, isto 30kn više. Slao sam im prigovor sa mailom agenta i prihvatili su.

Prije nekoliko godina za mobitel mi nisu htjeli vratiti neiskorištene novce na računu. Čak su i mijenjali uvjete zbog mene jer sam ih uhvatio u lažima. Hakom je kao krepana kokoš reagirao, vidjevši da me lažu jer sam imao dokaze i da sam u pravu, oni su čekali njih da odgovore. Na kraju su presudili u moju korist. Skupljaj sve dokumente, i ostalo jer će ih A1 promijeniti, kao u mom slučaju. Poštuj rokove i prati postupak žalbe i nadaj se da će Hakom biti koristan.
kenti je offline  
Staro 10.12.2022., 11:33   #13
kenti
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 40
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Cek, oni su tebi rekli 139 kn, ti prihvatio produženje, a tebi kuci poceli dolazit računi 169?

da, tako su i meni napravili. To im je izgleda uobičajena praksa, nadaju se da će se neka neznalica upecati.
kenti je offline  
Staro 10.12.2022., 11:45   #14
VandaL.pr!
Premium
Moj komp
 
VandaL.pr!'s Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: zaDAR
Postovi: 760
To vam je 139 + PDV


Salu na stranu, do sad sam prošao sve internet providere i niti jedan nije bio dobar u moju korist, ali dobio sam iskustvo s godinama da znam sam sebe zastititi.
__________________
ORIGIN: CR0_VandaL | STEAM: vandalzd | TDU2: VaandaL | R* Social Club: vandal_zd | DayZ: VandaL | battle.net: VandaL #2220
VandaL.pr! je offline  
Staro 10.12.2022., 12:17   #15
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,849
Ja sam čak imao snimke razgovora gdje mi obećavaju jednu cijenu a na kraju ispalo sve drugačije. Odbili me na oba stupnja kod Tele2 sa isprika i da je agentova informacija samo informativna i nije obavezujuca za njih(a mi prenijeli brojeve kod njih zbog te ponude i uzeli uređaje) ali ih je HAKOM skresao nakon 4 mjeseca i prekinuo nam ugovore(priložio sam i snimke razgovora gdje sam eksplicitno pitao da li je to sigurno tako jer je na stranici i u cjeniku totalno druga cijena) a ostali nam uređaji😂

Isplati se snimati razgovore sa njima jer su uvijek neki problemi...
buljaka je offline  
Staro 10.12.2022., 12:57   #16
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Ja kad s tim telekom klošarima ugovaram telefonski uredno kažem da i ja snimam razgovor sa svoje strane... Mene su isto pokušali smuljati za neku lovu no kad jednom složiš prigovor odnosno šprancu kasnije samo mijenjaš brojeve
tomov je offline  
Staro 11.12.2022., 09:07   #17
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Također uvijek snimam razgovore sa takvima, 3 puta mi je već bilo korisno i naje... bi da nisam.
Evotv bi mi uvalio nakon 6 mj gratisa još 18 mj po 60 kn za hbo. A ja sam imao snimljeno gdje mi je potvrđen raskid besplatnih 6mj. I oni samo slali dalje račune, kad sam poslao snimku, kao sve ok - naša greška. A da nisam imao snimak?!
Telemach, probni test 14 dana, nisu uvažili da sam raskinuo na vrijeme, počeli mi slati račune da plaćam uslugu koju ne koristim i koju sam raskinuo. I opet, da nisam imao snimak?!

No, htio sam napisati, nedavno kod starije gđe. telefon/internet nije radio 10ak dana, nakon zvanja i par mojih mejlova ništa se nije riješilo.
Poslao sam email hakomu sa opisom problema i ako mi oni mogu pomoći na koji način da osposobimo telefon i internet.
Prekosutra, odmah ujutro je sve proradilo. Poslali su mi email iz hakoma da su ih oni kontaktirali i da je problem riješen.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline  
Staro 11.12.2022., 10:09   #18
acmevagabundo
Premium
 
Datum registracije: Jul 2015
Lokacija: ZG
Postovi: 261
Kako snimate razgovore? Nije mi do sada bila potrebna snimka, ali zar opcija snimanja razgovora nije bila ukinuta u HR u jednom trenutku? Imam Samsung mob, i nema te opcije.
acmevagabundo je offline  
Staro 11.12.2022., 10:52   #19
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Za obmanu.
U više navrata su mi rekli da će me internet brzine 200/100 koštati 139kn da bi sada ispalo da je to nemoguće i da moram plaćati 169kn. Tražio sam da mi dostave snimljene razgovore s agentom, odbili su jer kao nemaju ih više.
Ja imam mail njihove ponude gdje piše da sam intenet košta 139, no to odbijaju priznati. Jednostavno me ignoriraju. Stoga nemam druge nego ih prijaviti.
Zanima me procedura i kakav ishod mogu očekivati? Mogu li dobiti raskid ugovora bez penala? Može li ih se natjerati da ispune ono što su obećali?
Istu stvar su i meni napravili i odbijen sam na dva stupnja zalbi... Ista stvar.. izgubljena snimka.. bla bla bla.. izgleda da im je to uobicajena praksa... klosare se sbog 30kn, ali vjerujem da im je to na kraju znacajan iznos ako su dosta ljudi navukli na tu foru.

Nisam ocekivao ovo od ozbizne firme za koju se predstavljaju... taj agent koji mi je prodao paket je rekao da ce na ugovoru biti veci iznos, ali da ce racuni stizati na manji iznos i gle cuda, kad cu poceli stizati racuni nakon 6mj. (jer prvih 6 je za 1kn), prave se ludi i kazu da takav popust i akciju nikad nisu imali i da mi zalba nema osnovu.
Matko_STR je offline  
Staro 11.12.2022., 10:55   #20
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Moja situacija je sljedeća:
Bio sam na Optimi godinama i bio jako zadovoljan. Nikad problema. Cijene fer, plaćao sam brzinu 60/10 132kn. No, onda je A1 stavio Optiku i ponudio 200/100 za 139kn. Ponuda mi je bila ok i pristao sam. Uglavnom ovo su ponudili:

Telefon – NEOGRANIČEN prema svim fiksnim i mobilnim uređajima u Hrvatskoj i bez uspostave poziva
Internet - NEOGRANIČEN, brzina interneta je do 200/100 mb/s (prvih 6 mjeseci 1000/500. Potom možete ugasiti turbo brzinu ili je nastaviti koristiti za 30kn/mj, ovisno o vašim željama I potrebama)
TV – Imate tri premium paketa. SPORTSKI (svih 12 Arena), FILMSKI (Hbo, Sinestar, Sinemax...) i OBITELJSKI (Muzički, Regionalni...) snimalica 20h, mogućnost vraćanja programa unatrag 7 dana, A1 Explore TV za van, HD prijemnik, dodatni TV priključak, Youtube i Youtube Kids

Cijena našeg trio paketa koji uključuje telefon, Internet, tv iznosi 249 kn uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca. (PDV UKLJUČEN) Uz Mozaik 219kn a sam internet uz Mozaik je 139kn/mj.

**PROMOCIJA** prvih 6 mjeseci 100% popusta na fiksnu uslugu, odnosno prvih 6 mjeseci plaćate 1 kn/mj, a preostalih 18 mjeseci je cijena 249kn, sa Mozaikom 219

Pošto sam morao platiti penale što odlazim od Optime dali su 1000kn bona u Konzumu + još dva mjeseca po 1kn(samo verbalno obećanje). Nakon što je isteklo 6mj. po 1kn nazvao sam da potvrdim još 2mj. po 1kn, no na to su se pravili da ne znaju o čemu je riječ. Napisao sam prigovor i pristali su produžiti još dva mjeseca po 1kn, no uz to su napisali da ću nakon toga internet plaćati 169kn. Napisao sam prigovor na cijenu i tražio da mi pošalje razgovore s agentom, što su odbili jer kao više nemaju. Cijenu je po njima 169 i po njima nitko mi nije rekao da je 139kn. Sada mi preostaje samo HAKOM. No, problem je što nemam snimke razgovora jer na mobu već mjeseca nemam mogućnosti snimanja, prije je bilo. U trenutku razgovora nijedna aplikacija za snimanje razgovora nije radila. Kako ste vratili snimanje? Imam REALME 9 PRO.
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 11.12.2022., 11:05   #21
Matko_STR
Premium
 
Matko_STR's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 86
Ako nemas snimke mislim da kao ni ja tu ne mozemo puno napraviti.. iza njih stoji taj ugovor, a sve ostalo je usmena tvrdnja bez dokaza... ubuduce sa njima sve preko emaila sluzbeno i pazit sta pise u ugovoru, ne pristajat na slatka obecanja i imaginarne popuste...
Matko_STR je offline  
Staro 11.12.2022., 11:11   #22
driftwood
Premium
 
driftwood's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: .
Postovi: 660
Kada pričam telefonski kažem im da ću uključiti snimanje, uključim snimanje i kažem da sam uključio snimanje. Pa onda neka pričaju.
Na redmi imam tipku record pored zvučnika, mikrofona i ostalog što se pojavi prilikom razgovora i to je to.
__________________
Dazed and confused
driftwood je offline  
Staro 11.12.2022., 14:47   #23
nickross
Budget gamer
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 893
Alfredo, jesu ti možda to obećali ako staviš u mozaik? Jer meni na ugovoru piše 249 a plaćam 219 jer mi je mozaik 30kn popusta. To piše na ugovoru u jednoj rečenici. Debili ne znaju napraviti ugovor da ljude ne buni.
nickross je offline  
Staro 11.12.2022., 14:55   #24
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,474
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Moja situacija je sljedeća:

Bio sam na Optimi godinama i bio jako zadovoljan. Nikad problema. Cijene fer, plaćao sam brzinu 60/10 132kn. No, onda je A1 stavio Optiku i ponudio 200/100 za 139kn. Ponuda mi je bila ok i pristao sam. Uglavnom ovo su ponudili:



Telefon – NEOGRANIČEN prema svim fiksnim i mobilnim uređajima u Hrvatskoj i bez uspostave poziva

Internet - NEOGRANIČEN, brzina interneta je do 200/100 mb/s (prvih 6 mjeseci 1000/500. Potom možete ugasiti turbo brzinu ili je nastaviti koristiti za 30kn/mj, ovisno o vašim željama I potrebama)

TV – Imate tri premium paketa. SPORTSKI (svih 12 Arena), FILMSKI (Hbo, Sinestar, Sinemax...) i OBITELJSKI (Muzički, Regionalni...) snimalica 20h, mogućnost vraćanja programa unatrag 7 dana, A1 Explore TV za van, HD prijemnik, dodatni TV priključak, Youtube i Youtube Kids



Cijena našeg trio paketa koji uključuje telefon, Internet, tv iznosi 249 kn uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca. (PDV UKLJUČEN) Uz Mozaik 219kn a sam internet uz Mozaik je 139kn/mj.



**PROMOCIJA** prvih 6 mjeseci 100% popusta na fiksnu uslugu, odnosno prvih 6 mjeseci plaćate 1 kn/mj, a preostalih 18 mjeseci je cijena 249kn, sa Mozaikom 219



Pošto sam morao platiti penale što odlazim od Optime dali su 1000kn bona u Konzumu + još dva mjeseca po 1kn(samo verbalno obećanje). Nakon što je isteklo 6mj. po 1kn nazvao sam da potvrdim još 2mj. po 1kn, no na to su se pravili da ne znaju o čemu je riječ. Napisao sam prigovor i pristali su produžiti još dva mjeseca po 1kn, no uz to su napisali da ću nakon toga internet plaćati 169kn. Napisao sam prigovor na cijenu i tražio da mi pošalje razgovore s agentom, što su odbili jer kao više nemaju. Cijenu je po njima 169 i po njima nitko mi nije rekao da je 139kn. Sada mi preostaje samo HAKOM. No, problem je što nemam snimke razgovora jer na mobu već mjeseca nemam mogućnosti snimanja, prije je bilo. U trenutku razgovora nijedna aplikacija za snimanje razgovora nije radila. Kako ste vratili snimanje? Imam REALME 9 PRO.
Što piše u ugovoru koji su ti poslali na email, 139 ili 169?
Libertus je offline  
Staro 11.12.2022., 16:05   #25
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Redni broj Ugovorene usluge Mjesečna naknada za vrijeme obveznog trajanja ugovora Mjesečna naknada nakon isteka / bez obveznog trajanja ugovora
1. Turbo Internet 209.00 kn 209.00 kn
2. Flat FON 10.00 kn 10.00 kn
3. Osnovni Sportski TV paket 90.00 kn 90.00 kn
Ukupan iznos mjesečne naknade: 309.00 kn 309.00 kn

Obvezno trajanje ugovora za Turbo Internet: 24 mjeseci


Ukupan iznos mjesečne naknade dodatno se umanjuje za iznos popusta kako je niže navedeno.

TABLICA PROMOTIVNIH POGODNOSTI:
Naziv promocije Trajanje (mjeseci) Iznos popusta
Promocija 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu 6 -10.00 kn
Promocija 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu 6 -90.00 kn
Promocija 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu 6 -209.00 kn


Mjesečna naknada za Internet uslugu za vrijeme korištenja promocije iznosi: 1.00 kn*

Ukupan iznos mjesečne naknade sa svim primijenjenim popustima na početku obveznog trajanja ugovora iznosi: 1.00 kn

*Pretplatnik koji je sklopio ugovor uz obvezno razdoblje trajanja za internet uslugu (Super Internet ili Turbo Internet) i istovremeno ugovorio Promociju 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu, tijekom prvih sedam obračunskih razdoblja plaća Mjesečnu naknadu za Internet uslugu za vrijeme korištenja promocije u iznosu od 1,00 kn. Pravila za ostvarivanje prava na pogodnosti i obvezu plaćanja mjesečne naknade za internet uslugu za vrijeme korištenja promocije propisana su Uvjetima korištenja Promocije 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu, koji su dostupni na www.a1.hr/uvjeti-koristenja.
Kuponska promocija 2021:

Pretplatnik koji je sklopio ugovor uz obvezno razdoblje trajanja i istovremeno ugovorio Promociju 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu, nakon isteka razdoblja ostvarivanja pogodnosti navedene promocije može ostvariti pravo na pogodnosti Kuponske promocije 2021. Kuponska promocija 2021 počinje se primjenjivati u prvom obračunskom razdoblju nakon isteka Promocije 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu i traje do isteka obveznog razdoblja pretplatničkog ugovora.

Pogodnosti iz Kuponske promocije 2021 primjenjuju se samo na one usluge i opcije koje su navedene na ovom Zahtjevu i koje su i dalje aktivne u trenutku isteka razdoblja ostvarivanja pogodnosti u sklopu Promocije 6 mjeseci popusta na mjesečnu naknadu. Ako pretplatnik nakon sklapanja ugovora naknadno aktivira TV uslugu ili telefon uslugu, ne ostvaruje pravo na popust na mjesečnu naknadu za te usluge.
Popusti na mjesečne naknade koje je pretplatnik iskoristio na temelju Kuponske promocije 2021 bit će uzeti u obzir kao ostvarene pogodnosti u slučaju prijevremenog raskida pretplatničkog ugovora.

Pravila za ostvarivanje popusta propisana su Uvjetima korištenja Kuponske promocije 2021, koji su dostupni na www.a1.hr/uvjeti-koristenja. Pogodnosti Kuponske promocije 2021 ostvaruju se kao popust na ugovoreni iznos mjesečne naknade za pojedinu uslugu: Kuponska promocija na Internet uslugu, Kuponska promocija na TV uslugu i Kuponska promocija na Telefon uslugu, odnosno na kombinaciju navedenih usluga. Iznos popusta za pojedinu uslugu prikazan je u tablici pogodnosti Kuponske promocije 2021.

POGODNOSTI KUPONSKE PROMOCIJE 2021:
Usluga* Internet usluga TV usluga Telefon usluga
Iznos popusta po pojedinoj usluzi: 10.00 kn 15.00 kn 5.00 kn

* Ostvarivanje pogodnosti moguće je samo na sljedećim uslugama:
 Internet usluga: Super Internet i Turbo Internet
 TV usluga: Osnovni Filmski TV paket, Osnovni Sportski TV paket, Osnovni Obiteljski TV paket
 Telefon usluga: Flat FON


MOZAIK pogodnosti:
Povezivanjem usluga u MOZAIK pretplatnik može ostvariti dodatni mjesečni popust na ugovoreni iznos mjesečne naknade:
 za 2 aktivne povezane usluge - popust 10 kn po svakoj usluzi
 za 3 aktivne povezane usluge - popust 20 kn po svakoj usluzi
 za 4 i više aktivnih povezanih usluga - popust 30 kn po svakoj usluzi.
Iznos dodatnog mjesečnog MOZAIK popusta ovisi o broju povezanih usluga. Na mjesečnom računu, po pretplatničkom ugovoru za svaku pojedinačnu uslugu, primjenjuje se iznos koji odgovara popustu za broj povezanih usluga na kraju svakog obračunskog razdoblja. Pravila za ostvarivanje popusta propisana su Uvjetima korištenja MOZAIK pogodnosti, koji su dostupni na www.a1.hr/uvjeti-koristenja.

U aktivne povezane usluge uključene su samo one usluge koje omogućavaju ostvarivanje MOZAIK pogodnosti za povezivanje, a kako je definirano Uvjetima korištenja MOZAIK pogodnosti.

Usluge na kojima je moguće ostvariti MOZAIK popust za povezivanje su:
 mobilne tarife: Mala, Mala+, Dobra, Dobra+, Savršena, Bezbrižna
 fiksni paketi: Super Internet i Turbo Internet
 Flatbox DUO, Super Homebox
 5G Internet
 5G Homebox
Poveži sve pogodnosti
Popusti na povezivanje usluga koje je pretplatnik ostvario u okviru promotivne pogodnosti Poveži sve, primjenjuju se u skladu s Uvjetima korištenja Poveži Sve promotivne ponude.



Davanjem potvrde na ovu Obavijest o sklopljenom ugovoru Pretplatnik izričito prihvaća ponudu A1 Hrvatska za sklapanje ugovora na daljinu, pod uvjetima koji su navedeni u ovoj obavijesti. Rok za prihvat ponude i davanje suglasnosti na ovu obavijest je 5 (pet) kalendarskih dana od dana zaprimanja obavijesti. A1 Hrvatska zadržava pravo odbiti sklapanje ugovora ako Pretplatnik ne prihvati ponudu u navedenom roku.

Obzirom da ste pretplatnički ugovor sklopili putem sredstava daljinske komunikacije ili izvan poslovnih prostora trgovca, sukladno članku 72. Zakona o zaštiti potrošača, imate pravo na jednostrani raskid ugovora u roku od 14 dana od dana sklapanja ugovora. Ugovor se smatra sklopljenim danom kada Pretplatnik dostavi potvrdu svoje suglasnosti na ovu obavijest o sklapanju ugovora. Potvrdu suglasnosti Pretplatnik može dati u skladu s uputama navedenim na ovom Zahtjevu.

Zahtjev za raskid ugovora nam možete dostaviti poštom, na adresu A1 Hrvatska d.o.o., Vrtni put 1, 10 000 Zagreb, elektroničkim putem na adresu zahtjev.za.raskid-privatni@A1.hr ili pozivom na broj Službe za korisnike 0800 091 091. U zahtjevu ste obvezni navesti vaše podatke, uslugu koju raskidate i dan kad je usluga naručena ili primljena. Ako podnosite zahtjev u pisanom obliku obvezni ste isti potpisati. Ugovor će se smatrati raskinutim u trenutku kada A1 Hrvatska d.o.o. zaprimi Vaš zahtjev za raskid.

Za detalje o podnošenju zahtjeva za raskid ili dodatna pitanja u vezi s ugovorenom uslugom možete se obratiti na e-mail adresu: sluzba.za.korisnike@A1.hr ili poštom na adresu A1 Hrvatska d.o.o., Vrtni put 1, 10 000 Zagreb, ili pozivom na broj Službe za korisnike 0800 091 091.
Ako je ugovor sklopljen uz obvezno trajanje ugovora, te isti raskinete tijekom razdoblja obveznog trajanja, obvezni ste platiti mjesečnu naknadu za ostatak razdoblja obveznog trajanja ugovora ili drugu naknadu u visini popusta na proizvode i usluge koje ste ostvarili, ovisno koja naknada će za Vas biti povoljnija.

Pretplatnički ugovor čine ova Obavijest o sklopljenom ugovoru, Opći uvjeti poslovanja A1 Hrvatska d.o.o., Uvjeti korištenja usluga koje ste ugovorili i Cjenik usluga A1 Hrvatska d.o.o. Navedene dokumente možete zatražiti na svim prodajnim mjestima A1 Hrvatska d.o.o. ili na internetskim stranicama http://www.a1.hr/uvjeti-koristenja/f...atni-korisnici.

U slučaju da ste ugovorili i kupnju uređaja uz obročnu otplatu, davanjem potvrde na ovu Obavijest o sklopljenom ugovoru prihvaćate prava i obveze iz Ugovora o kupnji uređaja uz obročnu otplatu koji se priložen uz ovu Obavijest o sklopljenom ugovoru.

U slučaju da ste preuzeli uređaj, te u roku od 14 dana od dana sklapanja ugovora zatražite raskid ugovora, u skladu s odredbama Zakona o zaštiti potrošača, obvezni ste vratiti preuzeti uređaj neoštećen i kompletan u originalnom pakiranju sa svom pripadajućom dokumentacijom. U protivnom, A1 Hrvatska d.o.o. ima pravo naplatiti maloprodajnu cijenu uređaja, umanjenu za inicijalno uplaćeni iznos. Za Vas smo osigurali besplatno slanje uređaja putem poštanskih ureda na adresu: A1 – MMM Agramservis d.o.o., Kanalski put 1, 10000 Zagreb. Poštanskom službeniku napomenuti da trošak poštarine snosi primatelj pošiljke MMM Agramservis d.o.o.

Ako vraćate uređaj i želite povrat novca, molimo Vas da nam uz Zahtjev za raskid ugovora pošaljete i podatke za povrat: Naziv banke i IBAN te ime i prezime vlasnika računa na koji ćemo izvršiti povrat novca.

Jednokratne naknade vezane za aktivaciju i realizaciju usluge bit će obračunate na prvom mjesečnom računu.

Ako za vrijeme obveznog trajanja pretplatničkog ugovora aktivirate dodatnu uslugu čije je korištenje uvjetovano pružanjem neke druge usluge, ista prati pravnu sudbinu usluge koja joj je preduvjet, što znači da u slučaju raskida osnovnog pretplatničkog ugovora nećete moći koristiti dodatnu uslugu. Dodatnu uslugu nećete moći koristiti u slučaju raskida osnovnog pretplatničkog ugovora. Ako je za dodatnu uslugu ugovoreno posebno obvezno razdoblje trajanja, ista predstavlja samostalnu obvezu koja se u slučaju raskida posebno naplaćuje.

U slučaju otkazivanja osnovne internet usluge tijekom prvih šest mjeseci od dana aktivacije usluge, pretplatniku će biti naplaćena naknada za isključenje internet usluge. Naknada za isključenje internet usluge naplaćuje se neovisno o tome je li pretplatnički ugovor sklopljen uz obvezno trajanje ili bez obveznog trajanja. U slučaju otkazivanja Osnovnog TV paketa (Filmski, Sportski, Obiteljski) ili najma dodatnog TV prijamnika tijekom prvih šest mjeseci od dana aktivacije, pretplatniku će biti naplaćena jednokratna naknada za isključenje TV usluge. Naknada za isključenje TV usluge naplaćuje se neovisno o tome je li pretplatnički ugovor sklopljen uz obvezno trajanje ili bez obveznog trajanja za osnovnu internet uslugu. Naplata jednokratne naknade za isključenje TV usluge zbog otkazivanja Osnovnog TV paketa ne isključuje naplatu iste naknade zbog otkazivanja najma dodatnog TV prijamnika. Naplata bilo koje od naknada za isključenje internet usluge ili za isključenje TV usluge ne isključuje naplatu naknade za prijevremeni raskid ugovora koji je sklopljen uz obvezno trajanje.

Prihvatom ponude sadržane u ovoj Obavijesti o sklopljenom ugovoru Pretplatnik potvrđuje da je ista ispunjena u skladu s njegovim željama i da se o svakoj odredbi pregovaralo. Izjavljuje i da je suglasan da upute o zaštiti od zlouporabe prilikom korištenja usluge pristupa internetu preuzme na http://www.a1.hr/uvjeti-koristenja/s...t-na-internetu. Po isteku razdoblja obveznog trajanja Ugovora, pretplatnički odnos se nastavlja na neodređeno vrijeme do raskida od strane Pretplatnika ili A1 Hrvatska d.o.o. U slučaju da pretplatnički odnos bude raskinut iz bilo kojeg razloga prije otplate uređaja, preostale neplaćene rate obračunat će se korisniku na prvom sljedećem računu.


U internet paketima su izražene maksimalne vrijednosti brzine pristupa internetu. Postoji mogućnost nepostizanja maksimalno izražene vrijednosti brzine pristupa. Uobičajeno dostupne brzine slanja i preuzimanja podataka jednake su iskazanim maksimalnim vrijednostima tijekom 99% vremena.

U slučaju prigovora Pretplatnika na brzinu širokopojasnog pristupa internetu potrebno je priložiti rezultate minimalno 3 mjerenja provedenih tijekom 5 uzastopnih dana (najviše 1 mjerenje unutar 24h) putem certificiranog alata izrađenog od strane HAKOM-a.

Ovime A1 potvrđuje da je Zahtjev Krajnjeg korisnika za sklapanje pretplatničkog ugovora prihvaćen. U slučaju eventualnih promjena okolnosti koje su nastale nakon prihvata Zahtjeva, a koje se nisu mogle predvidjeti u vrijeme prihvata Zahtjeva, A1 će o istome obavijestiti Krajnjeg korisnika.

Usluge u paketima nije moguće mijenjati. Uz usluge sadržane u paketu, moguće je uzeti dodatne opcije usluga koje se naplaćuju prema Cjeniku. Detaljan opis usluga i opcija nalaze se u Cjeniku.


Samoinstalacijski paket s uputama za samoinstalaciju dobit ćete na vašu kućnu adresu. Instalacija korisničke opreme od strane A1 tehničara i A1 tehničke podrške zasebno se naplaćuje.
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 11.12.2022., 16:29   #26
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
U mailu od agenta piše ovako:

Cijena našeg trio paketa koji uključuje telefon, Internet, tv iznosi 249 kn uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca. (PDV UKLJUČEN) Uz Mozaik 219kn a sam internet uz Mozaik je 139kn/mj.
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 11.12.2022., 16:35   #27
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,343
Imaš li ti sada Trio ili samo internet?

Ako imaš trio, nikakvim trikovima crne magije ne možeš plaćati samo 169kn.

Koliko sada plaćaš i što?

Tebi je u ugovoru što si sada poslao bilo jasno napisano da prvih 7mj imaš 1kn (dobio si 8)
I nakon toga na redovnu cijenu Trio paketa 309kn
-10-15-5= -20kn

Prva rečenica koju si postao piše 209kn da košta Turbo internet u Trio
__________________
.
Ag008 je online  
Staro 11.12.2022., 16:54   #28
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Meni je rečeno da mogu koristiti internet, tel i tv za 1kn 6mj. nakon toga da mogu odlučiti što želim zadržati. Ako želim samo internet od 200/100 nakon 6mj. da ću ga plaćati 139kn. Tako da sam nakon 6mj. isključio tv i telefon i smanjio brzinu interneta na 200/100. Znači trenutno imam samo internet od 200/100. Do 1mj. plaćam račun od 1kn. Nakon toga 169kn, što je 30kn više nego što mi je rečeno.
Pročitao sam što piše i jasno mi je da su me zeznuli, jer taj mozaik popust od 30kn vrijedi samo za tv,tel i internet zajedno. Ovako samo s internetom imam mozaik od 10kn što ispada 169kn. Ono što mene zanima, mogu li ih prijaviti HAKOM-u zbog obmane jer su mi preko maila isto sugerirali da ću internet plaćati 139kn (Cijena našeg trio paketa koji uključuje telefon, Internet, tv iznosi 249 kn uz ugovornu obavezu od 24 mjeseca. (PDV UKLJUČEN) Uz Mozaik 219kn a sam internet uz Mozaik je 139kn/mj.)?
Jer po ovom što piše u ugovoru, 139kn za internet je nemoguće u bilo kojem scenariju. Moguće je jedino 219kn ili 169, nikako 139kn. Znači agent me u mailu namjerno obmanuo cijenom.
Alfredo nr.3 je offline  
Staro 11.12.2022., 17:09   #29
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 648
Citiraj:
Autor Alfredo nr.3 Pregled postova
Ono što mene zanima, mogu li ih prijaviti HAKOM-u zbog obmane
Gore ti je već Ag008 rekao, prije bilo kakve žalbe hakomu moraš ispoštovat proceduru žalbe operatoru u 2 stupnja i dati im zakonski rok za odgovor, sve piše:
https://www.hakom.hr/hr/kako-se-zaliti/2116
Ako si to napravio, a njihov odgovor je negativan u oba stupnja, onda se žali hakomu.
__________________
...
nepalac je offline  
Staro 11.12.2022., 17:29   #30
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,076
Već sam to napravio.

Prema ugovoru koji ste sklopili nakon promocije po kojoj iznos mjesečne naknade plaćate po cijeni od 1,00 kn, primjenjuje se kuponska promocija koja obuhvaća 10,00 kn popusta na internet uslugu, 15,00 kn na TV uslugu i 5,00 kn na telefon uslugu.

Obzirom da ste . godine isključili TV i telefon uslugu prestaje se primjenjivati popust na te usluge te ostaje 10,00 kn popusta na internet uslugu.

Sukladno tome cijena Super Internet paketa će iznositi 169,00 kn.

Dodatni MOZAIK popust možete ostvariti povezivanjem Vaše usluge u grupu sa uslugama koje koriste članovi Vaše obitelji ili prijatelji sukladno pravilima MOZAIK povezivanja. Povezivanjem usluga u MOZAIK možete ostvariti dodatni mjesečni popust na ugovoreni iznos mjesečne naknade:
- za 2 aktivne povezane usluge - popust 10 kn po svakoj usluzi
- za 3 aktivne povezane usluge - popust 20 kn po svakoj usluzi
- za 4 i više aktivnih povezanih usluga - popust 30 kn po svakoj usluzi.

Pravila za ostvarivanje popusta propisana su Uvjetima korištenja MOZAIK pogodnosti, koji su dostupni na www.a1.hr/uvjeti-koristenja.

Ukoliko niste zadovoljni pruženim rješenjem Povjerenstva za reklamacije potrošača A1 Hrvatska d.o.o., slobodni ste postupiti prema Pouci o pravnom lijeku te podnijeti zahtjev za rješavanje spora Hrvatskoj regulatornoj agenciji za mrežne djelatnosti.


Odgovor kad sam tražio snimke:
provjerom je utvrđeno da zbog proteka vremena ne raspolažemo snimkom razgovora iz travnja 2022. godine, stoga Vam iste nismo u mogućnosti dostaviti.
S obzirom na navedeno, nismo u mogućnosti udovoljiti Vašem zahtjevu za dostavom snimke razgovora.
Alfredo nr.3 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na