Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.07.2007., 22:00   #211
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Pinging 85.114.34.21 with 32 bytes of data:
Trace complete.
Fala majstore - malo sam zabrijo sa IP-om a ne adresom na optimu.

Inače to su duplo veči pingovi nego što imam sada na Amisu tak da....
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 26.07.2007., 01:16   #212
bakaideda
Premium
Moj komp
 
bakaideda's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 86
Malo pretjeruješ sa ovim "duplo veći"
Sa vezom (podešenim profilom) u Fast modu bez uključenog interleaving-a:
oko 45ms za prvu i oko 113ms za drugu ip adresu koji si naveo...
Tak da...
bakaideda je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.07.2007., 17:15   #213
WTFFTW
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 52
trebam odgovor HITNO!

Sad sam na flatmin paketu, onom od 15 GB i sad bi tija prominit na flatmax, odma sad
I zanima me jel jos usporavaju download ka sta su radili dok je bija flatmin pakete ono po noci flat, jel puca veza ka i onda i kakav je ping? triba mi odgovor sta prije. fala.
WTFFTW je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 17:29   #214
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor WTFFTW Pregled postova
trebam odgovor HITNO!

Sad sam na flatmin paketu, onom od 15 GB i sad bi tija prominit na flatmax, odma sad
I zanima me jel jos usporavaju download ka sta su radili dok je bija flatmin pakete ono po noci flat, jel puca veza ka i onda i kakav je ping? triba mi odgovor sta prije. fala.
Pa kod t-coma ti je jeftiniji flat (trenutno) pa ne znam zašt bi ga uzimao od optime...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 17:36   #215
WTFFTW
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 52
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Pa kod t-coma ti je jeftiniji flat (trenutno) pa ne znam zašt bi ga uzimao od optime...
al nije 150 kn + 60 kn pretplata. Ponavljam neman OptiDSL vec ADSL Traffic uslugu.
WTFFTW je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 18:25   #216
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor WTFFTW Pregled postova
al nije 150 kn + 60 kn pretplata. Ponavljam neman OptiDSL vec ADSL Traffic uslugu.
O čemu ti to? T-Comu plaćaš 79kn za 1mbit brzinu, a flatmax kod optime ti je 150kn, a kod T-Coma je 140kn. Sve skupa plaćaš 219kn za 1mbit flat bez telefonske pretplate.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 21:41   #217
WTFFTW
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Split
Postovi: 52
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
O čemu ti to? T-Comu plaćaš 79kn za 1mbit brzinu, a flatmax kod optime ti je 150kn, a kod T-Coma je 140kn. Sve skupa plaćaš 219kn za 1mbit flat bez telefonske pretplate.
pa 10 kn manje. šta je to. pih.
tnx stavija san da mi pribace na flatmax.
WTFFTW je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 23:02   #218
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
e tako se podrzava konkurencija i liberalizacija trzista...
a ne samo kad je konkurencija jeftinija od monopolista...
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 27.07.2007., 23:45   #219
MisterM
1oo1 NooB
 
MisterM's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: ZG
Postovi: 1,306
Citiraj:
Autor bakaideda Pregled postova
Malo pretjeruješ sa ovim "duplo veći"
Sa vezom (podešenim profilom) u Fast modu bez uključenog interleaving-a:
oko 45ms za prvu i oko 113ms za drugu ip adresu koji si naveo...
Tak da...
Onih 60 ms u igri je 80-90 a meni je u igri 50-60 - možda nije skroz duplo ali je previše - npr i iz ASE-a vidim 45 ms a kad uđem 50-60, možda nekome nije bitno što laga ali meni je - ja isključivo govorim o igranju online - sve drugo mi nije problem.

Ali na kraju krajeva sam prelaz mi je preskup sada (telefon 549, net 549, modem 244...) jer ne želim ugovor.....
__________________
IT IS EASY TO KILL FIVE HUNDRED NOOBS. BUT THERE IS STILL FIVE HUNDRED AND ONE AND YOU ARE OUT OF AMMO!
1oo1
NOOB - POWER IN NUMBERS!
Good judgment comes from bad experience and a lot of that comes from bad judgment.
MisterM je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 08:53   #220
Pink_Floyd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Split
Postovi: 325
Koliko san vidia optima nema u ponudi wireless opciju!? Moze li se na svoju ruku uzet koji wireless ruter a da to radi sve kako treba?
Pink_Floyd je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.08.2007., 12:14   #221
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
može
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 15:02   #222
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Citiraj:
Autor Angelus Pregled postova
DoX,u koji kvart ideš?krajevi juga nisu potpuno "pokriveni"
U Retfalu... Bio sam u Optimi, potpisao ugovor, rekli su da će doći u roku mjesec dana... ja se nadam prije jer ovaj modem je katastrofa...
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 17:47   #223
Rebel
Premium
 
Rebel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 96
Iako sam dostupan,iako sam potpisao ugovor 27.6.,dakle prije više od mjesec dana,ništa još nije došlo.Zvao sam prije par dana da čujem zašto,žena kaže -
nema mjesta na centrali.morat ćete čekati da se oslobodi.Koliko dugo,pitam ja,ona kaže da ne zna.
Jel mi može netko od vas objasniti što to u praksi znači i da li ima nade da uskoro dobijem što su mi prema ugovoru dužni?Ako ne,mislim da bi trebao moći raskinuti ugovor s obzirom da mi u roku 30 dana nisu napravili što su morali.
Rebel je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 18:48   #224
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Rebel Pregled postova
Iako sam dostupan,iako sam potpisao ugovor 27.6.,dakle prije više od mjesec dana,ništa još nije došlo.Zvao sam prije par dana da čujem zašto,žena kaže -
nema mjesta na centrali.morat ćete čekati da se oslobodi.Koliko dugo,pitam ja,ona kaže da ne zna.
Jel mi može netko od vas objasniti što to u praksi znači i da li ima nade da uskoro dobijem što su mi prema ugovoru dužni?Ako ne,mislim da bi trebao moći raskinuti ugovor s obzirom da mi u roku 30 dana nisu napravili što su morali.
Naravno da možeš raskinuti ugovor, i to sve dok te ne prebace na optimu. A za to što nema mjesta u centrali nisu oni krivi, rado bi oni tebe spojili da mogu.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 19:16   #225
bonovox
Premium
Moj komp
 
bonovox's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zapresic, Croatia, Earth
Postovi: 117
Pa da čovjek poludi..predao sam zahtjev za OptiDSL u 6. mjesecu..dobio papire za ispuniti i poslao sam ih 21.06. njima natrag..ispunjene naravno.

Za otprilike 10-ak dana zovem ih i kažu da su dobili papire i da će monteri uskoro doći na moja vrata..yeah right!

Zovem ih opet nakon par dana i kažu da nisam dostupan i da ću biti dostupan tek početkom 8. mjeseca..Yeah right!

Evo..zovem ih sada i kažu da ću biti dostupan u 9. mjesecu..Yeah right!!

Dovraga i bestraga skoro sam stornirao ugovor ali rekoh sam sebi da pričekam još koji dan..

P.S. Kada sam provjeravao dostupnost prek neta bio sam dostupan već u 6. mjesecu..

P.S.2 Možda ipak odem na metronet..

Eto..morao sam se nekome izjadat..
bonovox je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2007., 19:19   #226
Rebel
Premium
 
Rebel's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Koprivnica
Postovi: 96
Citiraj:
Autor ojpi Pregled postova
Naravno da možeš raskinuti ugovor, i to sve dok te ne prebace na optimu. A za to što nema mjesta u centrali nisu oni krivi, rado bi oni tebe spojili da mogu.
hvala
da,čitao sam da tkom podvaljuje.
u biti,ja se pitam zašto se bzvz živciram.ako sam mogao dosad izdržati sa tkomom,moći ću još neko vrijeme.a kad jednom pređem na optimu,onda mi mogu...da ne psujem.
pametno i polako.
Rebel je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 08:56   #227
nikola8
RiDe Or DiE-O.G.
Moj komp
 
nikola8's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: cakovec
Postovi: 319
jeli sad opti dsl po cjelom varazdinu ako neko zna?mene zanima kad ce to cudo doci u cakovec???
nikola8 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 13:11   #228
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor nikola8 Pregled postova
jeli sad opti dsl po cjelom varazdinu ako neko zna?mene zanima kad ce to cudo doci u cakovec???
Mislim da još nije baš cijeli vž pokriven ali je sigurno veliki dio. Bilo koji broj da sam provjerio je ili bio dostupan, ili kroz mjesec dana. Si provjerio svoj broj? Ti piše neki vremenski rok ili samo da ti nije dostupno.
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 16:35   #229
turista
Premium
Moj komp
 
turista's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: čakovec
Postovi: 205
Ja več neko vrijeme tražim nekog davatelja dsl usluga, osim t-coma koji je dostupan u ČK. Naravno i da je povoljan. Evo, danas sam razgovarao sa SZK, a i na njihovoj web stranici veli da kroz mjesec dana optidsl je dostupan u Čakovcu. Ali imaju i povoljan optiWIMAX i on je več dostupan u ČK, a domet je u krugu 5-7 km od čk. Od koje točke u čk neznam.
turista je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 17:20   #230
nikola8
RiDe Or DiE-O.G.
Moj komp
 
nikola8's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: cakovec
Postovi: 319
ako dode za mjesec dana opti dsl odma uzimam to.jer probao sam do sad sve varijante dsl dostupne u cakovcu,trafic od optime,voljatel,pa bilo je jos toga tu a opti dsl radi ko urica bar se tako prica kaj ne ojpi?hee
nikola8 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 19:12   #231
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor nikola8 Pregled postova
ako dode za mjesec dana opti dsl odma uzimam to.jer probao sam do sad sve varijante dsl dostupne u cakovcu,trafic od optime,voljatel,pa bilo je jos toga tu a opti dsl radi ko urica bar se tako prica kaj ne ojpi?hee
Pa jesi provjerio svoj broj telefona? Optidsl naravno radi super. Imam ga nekih pola mjeseca i veza mi nije pukla nijednom, a download je 230KB/s (2mbit-a naravno).
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 19:35   #232
nikola8
RiDe Or DiE-O.G.
Moj komp
 
nikola8's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: cakovec
Postovi: 319
jesam ojpi provjerio vec 100 puta,al nista ni ne pise nikakav datum kad bi moglo biti.al ndam se da uskoro jer cu poludit ovim sranjem koje imam.placam 220kn a usluga bogami ne vrjedi 100.
nikola8 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 20:44   #233
bego2
Banned
Moj komp
 
bego2's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: https://t.me/pump_upp
Postovi: 2,724
Već tri mjeseca pise da će mi biti dostupni za mjesec dana. lol gamad. nemrem vise izdržat na t-comu.
bego2 je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 20:46   #234
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor nikola8 Pregled postova
jesam ojpi provjerio vec 100 puta,al nista ni ne pise nikakav datum kad bi moglo biti.al ndam se da uskoro jer cu poludit ovim sranjem koje imam.placam 220kn a usluga bogami ne vrjedi 100.
Hm... ak ti ne piše nikakav rok ne znam dal će ti baš tak skoro biti dostupno...
ojpi je offline   Reply With Quote
Staro 04.08.2007., 23:47   #235
DoX_Chabar
Premium
Moj komp
 
DoX_Chabar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Čabar/Rijeka
Postovi: 655
Meni piše već par mjeseci za Metronet... da će doći ovaj mjesec... nisam više čekao pa potpisao 2godine na optimi Čeka se prebacivanje :P
DoX_Chabar je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 11:43   #236
Marko 123
Premium
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: ask?
Postovi: 243
ja imam vec jedno 10etak dana optidsl.
veza mi je pukla dva puta.jednom cim sam ga dobio i prije par dana.
ali nista strasno.
optidsl je predobar za ovu cijenu.
sve je super.
imam 2mbps kao i ojpi.
Marko 123 je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 12:28   #237
B0ss
Premium
Moj komp
 
B0ss's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 238
evo ja potpisao dokumente, predao 01.08. u Optimu direktno,ko ce cekat postu.Rekli mi pocetkom 9. mj da stize.Vidjet cemo i to...Takodjer uzeo 2 mb flat.
B0ss je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 13:49   #238
Raging Demon
Premium
Moj komp
 
Raging Demon's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Trogir
Postovi: 224
i ja sam dobija optimu ima nekih pola miseca, sve radi super, jedino brzina dosta varira..

sa optimon san dobija router huawei koji ima samo jedan prikljucak za mreznu, sad mene zanima jel ja mogu nekako skombinirat da spojim net na 2 kompa istodobno.. imam jos i kasdu od tcom-a i njihov splitter...
Raging Demon je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 14:32   #239
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
možeš
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Staro 05.08.2007., 14:37   #240
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Raging Demon Pregled postova
i ja sam dobija optimu ima nekih pola miseca, sve radi super, jedino brzina dosta varira..

sa optimon san dobija router huawei koji ima samo jedan prikljucak za mreznu, sad mene zanima jel ja mogu nekako skombinirat da spojim net na 2 kompa istodobno.. imam jos i kasdu od tcom-a i njihov splitter...
Da, svima brzina varira. Nije mi jasno kakav to imaju limiter da brzina tako divlja. Realna brzina je točno 230KB/s, ali veza zna povuć recimo 350KB/s pa se onda spusti ispod 200KB/s pa ispadne 230KB/s. Onda graf izgleda loše, ali zapravo sve štima, samo ne znam kak to ne mogu riješiti da ide recimo max 240KB/s i da ne može preko toga pa onda ne bi trebala brzina varirati, ali važno da sve radi kak spada...

Zadnje izmijenjeno od: ojpi. 05.08.2007. u 15:44.
ojpi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na