Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.12.2016., 10:23   #181
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Iskreno receno ja sam ovo uzeo s namjerom da vrnem nakon 10-12 dana, cisto da probam malo, takodjer mislio sam tj. bio sam uvjeren da su bas svi odasiljaci na silosu pa reko ajd da vidim jel moze brze od optike ici Uglavnom zamimalo me vise nego sto zbilja imam realnu potrebu.

Dobro, desavalo se da sa 2.5Mbps koliko imam upload na vdsl2 ponekad to nije bilo dovoljno za neke egzibicije. Ali eto izgleda da ce ostati i gle sad kako ti kazes da imas maxtv ? Znaci blizu 300kn si sigurno placao ako ne i 350kn za net, tv i telefon ?

A nije bilo kvalitetno....

A vidi sad kombinacije, optima ima 10Mbps na ugovor 2g za 132kn, total tv sa GRO HD kanala ako je jedan prijemnik je 85kn, ovo 150kn.

To je 362kn i sve je kvalitetno, ali bas sve... brzi net po potrebi, besplatna fixna na vipu i optimi + mobitel vip, HD kanala vise nego igdje kod bilo kojega operatera s time da se ni to ne placa prvih 6 ili 12 mjeseci, ovisi tko je i kako uzeo total tv.

Zasteka ti ovo od vipa ili potrosis imas beckup fixne... bager pokida kabl od fixne imas ovo od vipa... prezivit ce svi dok ne okrpaju.

A koji trio paket dodje manje od 300kn a da nije optika u pitanju ili oni koji su do 500/600m do centrale pa mogu imati 50/10 po vdsl2 ?!?

Iskon je 290kn ali ako nisi blizu za trio paket mos se frigati sa brzim netom, t-com je skuplji vjerojatno, optima TO3 sa 40/6 je isto 290kn... tako da ovih 100kn pretplate uopce nije neki bed s obzirom na kvalitet svih usluga gledajuci u kompletu i gledajuci u odnosu na to da velikoj vecini nije ni moguce ugovoriti neku od trio usluga jer ili imamo lose parice ili smo predaleko.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 12:19   #182
Wept
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Booby Shake 31
Postovi: 20
Da oni ulažu u svoju infrastrukturu nitko od nas nebi bio 'predaleko' od centrale. Kad gledam one HT ormariće maltene svi su (polu)otvoreni, žice oksidirane... čudim se da ikako radi.

Ja sam HT-u zadnji ugovor plaćao 215 kn za internet + tel. Internet ne ide više od 4 mbps download, a upload nije vrijedan spomena. Od telefona nikakve koristi sa onih 60 minuta kao besplatno, a u stvari sve je to preplaćeno. Nakon godina borbi s njima odlučio sam odustati, budući da rat sa vjetrenjačama ne pomaže psihi. Izbora nikakvog, konkurencije nikakve, doslovno.

Kad sam skužio da Homebox Turbo prolazi kao usluga na mojoj geografskoj poziciji odlučio sam se za test. I za sada se ne kajem. Nisam previše gladan GB-a, negdje oko 200 mi je prosjek sa HT-a, gdje je uključen i download odabranih filmova (uglavnom skidam 720p HEVC ripove od shaaniga, slika fantastična, u samo 700 MB). Tako da se sa 100 GB dnevne + noćna pokrivam bez problema. Prošli mjesec sam bio 11 dana na Turbo usluzi i za test više-manje sam potrošio 300 GB.

Brzine su ovdje meni još uvijek nevjerojatan pojam za razliku od HT-a. Po danu 50-60 mbps, iza ponoći 80-ak. Upload konstantan oko 22 mbps. Jačina signala uvijek ista, tj. -94 db. Na proljeće ću probati osposobiti neke vanjske antene koje će sigurno pomoći da smanje zagušenje.
Wept je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2016., 13:09   #183
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
jel može taj ping ispod 10 kako na LTEu?
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 13:14   #184
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
ispod 10 nemas nikad na nicemu osim na optici mozda... u igrama mi je 55
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 13:14   #185
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
oni racunaju Max TV 5Mbit (premda je relano nesto sitno preko 4)
Da bi ostvario to "realno" potreban je i neophodni "overhead" i s njim je to ipak 5Mbit kako i racunaju. Isto kao sto je za brzinu 10 potreban overhead od cca 2,5Mbit, pa racunaju da ti treba 12,5Mbit.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 13:26   #186
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor back2quick Pregled postova
jel može taj ping ispod 10 kako na LTEu?
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
ispod 10 nemas nikad na nicemu osim na optici mozda... u igrama mi je 55

Na Iskonu i t-comu mi je ping bio redovno 11/12, e kad je smanjio Iskon mi brzinu onda je ping osao na 18 a na optimi je sada 28.

@buljaka jes naso odasiljac ?

A neznam koji bi ping bio da doslovce odnesemo homedrek pred odasiljac, naravno ako ga nadjemo ja i buljaka jer ovo se pretvara u pravu enigmu kod nas....
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 13:27   #187
back2quick
Banned
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: righthere
Postovi: 441
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
ispod 10 nemas nikad na nicemu osim na optici mozda... u igrama mi je 55
s najobičnijim 4mbit adslom sam mjerio 7ms prema speedtest serveru. iako je u ruteru stajalo interleaved vjerojatno je bio forsiran na fastpath.

odašiljač je tako i tako optikom povezan pa od njega od servera nebi smjelo bit više od 1ms. a od odašiljača pa do mene da treba 20ms? no es bueno

Zadnje izmijenjeno od: back2quick. 09.12.2016. u 13:35.
back2quick je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 13:34   #188
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779


Evo, pa nije to lose tako... mislim pa ok je, bar meni ali ja se ne igram
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 13:39   #189
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
A neznam koji bi ping bio da doslovce odnesemo homedrek pred odasiljac, naravno ako ga nadjemo ja i buljaka jer ovo se pretvara u pravu enigmu kod nas....
Nije samo kod vas, nego je tako u "celomsvetu". Najveci problem postavljanja antena od Europe do Juzne Afrike je saznanje gdje su postavljene bazne stanice rpojedinih provajdera. To je svjetska zavjera, pa me ne cudi da i nasi skrivaju te podatke ko zmija noge.

Jedini, donekle pouzdani, podaci se mogu naci u otvorenim bazama koje su stvorili sami korisnici i koji ih stalno nadopunjuju.
Bilo bi lijepo da kad tocno ustanovite gdje su i cije su pojedine stanice, i na kojim frekvama radi LTE, da to prijavite u takvu jednu bazu.

OVU sam stranicu/bazu koristio za pronalazenje Tele2 LTE bazne stanice.

Zadnje izmijenjeno od: Prezime. 09.12.2016. u 13:47.
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 13:53   #190
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
@buljak peca dobar signal gdje ce smjestiti drekbox



Ma prijepodne sam bio na tavanu, velik mi je tavan, visok krov, imam 2 krovna prozora i 2 bocna. Sperploca i gore sindra. Apsolutno ne mogu dobit bolji signal nigdje nego sto ga tu imam u prostoriji 10m dalje i 3m nize ! A ovdje limeni krov jos gore. WiFi mi inace prolazi kroz taj krov ko sracka do gaca bez problema

Stavim router na krov doslovce kraj prozora i signal je slabiji nego ovdje, popele se i macke za mnom na tavan koliko sam gore setao i isprobavao no prije bi one misa nasle nego ja signal.

Svagdje je podjednak tj. -70 i nemos nikako odrediti smjer gdje bi uopce bio odasiljac. Jedno sto mi pada na pamet je to da je ta strana kuce u "sjeni" a ovdje nije pa iako je vislje i otvoren prostor sa prozora tavanskog no radi "sjene" nema boljega signala nego tu doslovce u cosku sobe izmedju 2 zida i na kucistu od kompa. A ludila.

Mozda je taj cosak jedinstvena mikrolokacija ili kuciste upija signal
silver_tip je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.12.2016., 14:04   #191
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
samo se vi smijte, meni je signal najbolji na najmanje logicnoj lokaciji, cosak sobe koji gleda prema val obilaznici i tebi, dakle 20 cm od unutarnjeg i vanjskog zida, i tu je najbolje, na prozoru losiji, u sobi blize tebi losiji... nemam pojma vise..

poslan mail sa upitom gdje je odasiljac ali ne coekujem bas odgovor
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 14:11   #192
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Treba nam 12v 1.5A punjac koji bi ustekali u auto tj. bi se moglo slozit da se drekbox napaja iz auto-upaljaca ? Laptop i napravimo djir po gradu, krenemo obilaznicom pa smanjujemo krugove dok ga ne nadjemo.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 14:25   #193
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
imam ja 12V na 220V... laptop imam isto, ali mozemo to i sa mobom gledati jacinu signala... cekaj da prvo jave, mozda nam skrate muke...

cudi me da drzava ne regulira te odasiljace negdje, da ne mogu naci nigdje dokument sa popisom svih baznih stanica
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 14:30   #194
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
ali mozemo to i sa mobom gledati jacinu signala... cekaj da prvo jave, mozda nam skrate muke...

Nije ti palo na pamet da je mozda homebox sim kartica ustimana da se spaja samo na odredjenu baznu stanicu ? Prije to nije bilo ali sada po opcim uvjetima ova tarifa/paket ide samo i to je naglaseno jos da se moze dobiti iskljucivo gdje je pokrivenost LTE signalom !

Znaci ovo ne moze dobiti netko tko nema LTE na adresi stanovanja a da se spaja samo na 3G jel.... Tehnicki je moguce banati blizji odasiljac i da nas se spaja na neki koji su oni odredili, moze bit neki stup prema Bizovcu ili Gorici...

Telefon ce se svagdje spojiti u tom slucaju setanja ali box nece.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 14:41   #195
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije ti palo na pamet da je mozda homebox sim kartica ustimana da se spaja samo na odredjenu baznu stanicu ? Prije to nije bilo ali sada po opcim uvjetima ova tarifa/paket ide samo i to je naglaseno jos da se moze dobiti iskljucivo gdje je pokrivenost LTE signalom !

Znaci ovo ne moze dobiti netko tko nema LTE na adresi stanovanja a da se spaja samo na 3G jel.... Tehnicki je moguce banati blizji odasiljac i da nas se spaja na neki koji su oni odredili, moze bit neki stup prema Bizovcu ili Gorici...

Telefon ce se svagdje spojiti u tom slucaju setanja ali box nece.
mislio sam spojiti telefon preko wifia na homebox pa gledati jačinu signala sa telefonom preko 192.168.0.1 a ne stavljati sim karticu u telefon

mislim da ne lockaju na određeni odašiljač.. probati ću kad budem isao na more

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 02:07   #196
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Telefon bi spoijo na box umjesto laptopa i onda gledao jacinu signala ? Cemu takva nastranost ako se ima laptop ?

Evo usporedbe sa Tele2.

Tele2-3G - 43dBm



Tele2 - 4G - 88dBm



Vip 4G -67dBm


Sada unutar 15/20min sve testirano.Znaci Teletina ima malo drugacije koncipiranu 4G mrezu, testirao sam 2 puta jer ode promet u mp3 ali uvjek je sinhrono i vrti se oko 50Mbps.

Po 3G statusu signala je odasiljac taj na silosu no za 4G LTE se nebih zakleo da je i on tu gore !! Mozda i je ali ne emitira tako jakom snagom kao za 3G, mozda bi to objasnilo toliko osjetno bolji upload naspram Vip-a zapravo 99% sam uvjeren da je gore jer nema sanse dobiti 50Mbps upload van nekog odasiljaca 100/200m od bilo kojega.

Sve je testirano sa homeboxom u istoj poziciji.

Jos budem za t-com, moram si uzet simicu...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 08:09   #197
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Nije ti palo na pamet da je mozda homebox sim kartica ustimana da se spaja samo na odredjenu baznu stanicu ? Prije to nije bilo ali sada po opcim uvjetima ova tarifa/paket ide samo i to je naglaseno jos da se moze dobiti iskljucivo gdje je pokrivenost LTE signalom !

Znaci ovo ne moze dobiti netko tko nema LTE na adresi stanovanja a da se spaja samo na 3G jel....
Tehnicki je moguce banati blizji odasiljac i da nas se spaja na neki koji su oni odredili, moze bit neki stup prema Bizovcu ili Gorici...

Telefon ce se svagdje spojiti u tom slucaju setanja ali box nece.
Meni su ponudili turbo tarifu preko 3G.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 09:13   #198
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Zasnivanje Pretplatničkog odnosa

3. Homebox/Officebox Turbo tarifa je dostupna:
- isključivo na području pokrivenosti 4G LTE mrežom
- isključivo na unaprijed određenim geografskim područjima, koja nemaju pristup zadovoljavajućoj fiksnoj telekomunikacijskoj infrastrukturi
Vipnet zadržava pravo da ograniči dostupnost ponude u navedenim područjima, a s obzirom na slobodne mrežne kapacitete.
Kao sto rekoh... po uvjetima homebox/officebox turbo tarife ako nema LTE mreze nije moguce a sad tko je tebi ili bilo kome sta nudio nebih ulazio u raspravu.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 09:18   #199
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor silver_tip Pregled postova
Kao sto rekoh... po uvjetima homebox/officebox turbo tarife ako nema LTE mreze nije moguce a sad tko je tebi ili bilo kome sta nudio nebih ulazio u raspravu.
Samo hoću reć da se ne drže slijepo ugovora nego je moguća fleksibilnost.
Ponudili su mi to u vip centru nakon komunikacije s tehničkom službom.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 09:28   #200
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Onda je jos sumljivije, prodali bi i crnom vragu svoje usluge sam da imaju priliku

Nego meni je cudo da mi je danas nestao onaj brojac prometa sa stranice moj vip, nema ga uopce nigdje. Bio je odmah prikazan na naslovnici ili pod provjera potrosnje, sad nema uopce nista doslovce.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 11:36   #201
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Zali se covjek na vip forumu da mu je nakon skinutih 100 GB brzina pala na 1/1 Mb/s.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 11:54   #202
robik666
Premium
 
Datum registracije: Feb 2012
Lokacija: into the void
Postovi: 342
Citiraj:
Autor nex Pregled postova
Zali se covjek na vip forumu da mu je nakon skinutih 100 GB brzina pala na 1/1 Mb/s.
Pa zar nije limit 100 giga, noćna neograničeno
robik666 je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 12:03   #203
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Pa citajte.. sve je regularno, nakon potrosenih 100GB u dnevnoj tarifi brzina je pala na 1Mbps i sve je tu po pravilima.

Taj lik... skoro bi napisao mulac kada sam procitao sve njegove postove je isto kao i likovi na bug forumu koji mene uvjeravaju da je to FLAT jer su njima tako rekli

Eto, uopce mi nije zao, da mogu srezo bih ga vec na 50GB sam zato jer nece slusati...
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 12:04   #204
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Cini se da je, ali problem je sto cak i mnogi korisnici to ne znaju jer agenti po terenu prodaju to kao "flat". A HAKOM je rekao da ako se nesto prodaje kao flat nema smanjivanja brzine nakon odredjene kolicine prometa.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 12:08   #205
sipe
Premium
Moj komp
 
sipe's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 984
Citiraj:
Autor Prezime Pregled postova
OVU sam stranicu/bazu koristio za pronalazenje Tele2 LTE bazne stanice.
Ajd neka netko koristi još Cellmapper.

Od Tele2 sve su bazne stanice točno locirane (zelene točke) greškom +- 50 metara. Skupljam podatke više od 3 godine, od ove godine i 4G barem neka korist
sipe je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 12:14   #206
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Najgorje mi je kad ono... pokusavam nesto objasniti, vlastito iskustvo prenjeti da netko tko cita zna na cemu je i da na osnovu tog iskustva moze bolje donjeti odluku o temi jel.. pa i ja sam ako me nesto zanima prvo trazim iskustva i takve postove gledam ko cigo u bakar.

I onda dodje jedan moj sugradjanin nazalost jel i odvali mi ovo i da ja pojma nemam doslovce iako ja imam turbo a on je u procesu razmatranja jos !

Citiraj:
Meni je, nakon što je ženska provjerila, rečeno da je pokrivena ulica Matije Gupca, od centra prema zapadu, a to nam je potez od odašiljača, pa preko novog vatrogasnog doma (gdje su antene i repetitori) i samo taj smjer igra, drugi dijelovi Valpova nisu aktualni i nema ponude za te druge dijelove. Zato su 2 lika i išli samo u tom predjelu grada i nudili, sa mjerenjima i rezultatima, uslugu i ponavljam, nudili su turbo opciju koja nije (još) regularna u ponudi
A ja u Strossmayera, @buljaka 900m dalje i obojca na turbu a ovaj lik zna sve jer njemu su terenci "rekli" da je to FLAT...

silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 12:22   #207
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,847
ma pusti budalu , što nas je manje tu više brzine za nas haha.

ja sam za sada jako zadovoljan sa uslugom. još samo da uspijem signal pojačati..

mjerio sam bonbon 4g kod JJel na silosu tu od doma i dobijem 80/23 , da mi je tako vip bilo bi super

Poslano sa mog SM-G930F
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 12:29   #208
Dj_Jelak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Kuća
Postovi: 9
I kod mene bili jucer, ista spika, 5 puta sam ih pitao dal je to flat ili smanjenje brzine nakon 100 gb, kazu garantirano zivotom, drugi tjedan stize mi oprema pa cu bas vidjet, odma skidam 102 gb pa da vidimo sta ce biti iz toga, najbitinije od toga svega je da imam snimljen razgovor cijeli od dolaska u kucu pa do odlaska, naravno oni se slozili s time da se razg snima, i nadam se da sa saznanjem da su snimani nebi obecavali brda i doline.
Dj_Jelak je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 12:32   #209
zee
Premium
 
zee's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Cro
Postovi: 61
Ja sam podnio zahtjev za raskid ugovora baš iz razloga što me je prodajni predstavnik uvjeravao da je čisti flat bez ikakvih ograničenja.Ne bi bio problem samo u njemu nego i kada su me iz vipa zvali ponovno sam ih pitao da li je to flat bez ograničenja odgovor je bio DA.Skužio sam tek kada sam se logirao na moj.vip i vidio o čemu se radi
zee je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2016., 12:33   #210
Dj_Jelak
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2012
Lokacija: Kuća
Postovi: 9
Dakle nebitno kad se iskoristi tih 100 gb dal za 3 dana il ranije, ostatak mjeseca je brzina 1 mb?
Dj_Jelak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na