Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 09.04.2018., 10:45   #61
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Mali bump teme, nudi mi se poso u Dublinu, mrežni tehničar, velika poznata firma.
Smještaj i dalje njesra pretpostavljam. Kakve su šanse da tu firma pomogne?
Ima li netko ideju što tražiti od plaće? Imam 10+ godina iskustva na nekim od najvećih sustava tu kod nas.
Bilo kakav info pomaže. Hvala.
Pitanje za tebe.
Ja sam u ICT-u 2 godine, nikad bolje nije bilo kažu. Imaš 10 godina iskustva i staža, zašto odlaziti iz RH? Kod mene u firmi su plaće od 7-15k kuna (a tek postojimo 4 godine). Čovjek s tvojim iskustvom i znanjem može zaraditi gotovo 2000 EUR u RH (ako ne i više), ne treba odlaziti iz domovine, ne treba tražiti stanove po 10k kuna itd.

Što točno misliš pod "najvećim sustavima kod nas"?

Osoba poput tebe, ako imaš fakat znanja, nađe 3 posla u roku 2 dana u RH.
Čim se točno baviš?

Samo reference radi, nedugo smo imali razgovore za posao, tražili smo Windows Juniora, da ne duljim, prijavilo se 40-tak ljudi, njih 15 je imalo preko 15 godina staža i rada i znanja i ne znam što sve ne... Pojma nisu imali, osnovne stvari nisu znali. U uži krug je ušlo troje mladih ljudi s vrlo malo staža, s 4 godine srednje škole, ali znanja i volje u nedogled...

Ne kažem da si ti takav, ali vjeruj mi, ako imaš znanja i preko 10 godina staža, nema razloga ići van.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 09.04.2018. u 10:52.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 16:58   #62
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,043
@mommistake prije svega hvala, meni je velika zelja vratiti se kroz 1-2 godine i prvi put da vidim jedan pozitivan post za ostanak/povratak u hr. Nadam se da necu pozaliti...
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.04.2018., 17:06   #63
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Pitanje za tebe.
Ja sam u ICT-u 2 godine, nikad bolje nije bilo kažu. Imaš 10 godina iskustva i staža, zašto odlaziti iz RH? Kod mene u firmi su plaće od 7-15k kuna (a tek postojimo 4 godine). Čovjek s tvojim iskustvom i znanjem može zaraditi gotovo 2000 EUR u RH (ako ne i više), ne treba odlaziti iz domovine, ne treba tražiti stanove po 10k kuna itd.

Što točno misliš pod "najvećim sustavima kod nas"?

Osoba poput tebe, ako imaš fakat znanja, nađe 3 posla u roku 2 dana u RH.
Čim se točno baviš?

Samo reference radi, nedugo smo imali razgovore za posao, tražili smo Windows Juniora, da ne duljim, prijavilo se 40-tak ljudi, njih 15 je imalo preko 15 godina staža i rada i znanja i ne znam što sve ne... Pojma nisu imali, osnovne stvari nisu znali. U uži krug je ušlo troje mladih ljudi s vrlo malo staža, s 4 godine srednje škole, ali znanja i volje u nedogled...

Ne kažem da si ti takav, ali vjeruj mi, ako imaš znanja i preko 10 godina staža, nema razloga ići van.
Ha gle, ono što radim, samo aktivnu mrežnu opremu, Zagreb. A u Zagreb neidem.
Plus, da vrtim plaću kao što ti kažeš, ali firma mi ne želi nakon puno entuzijazma platiti edukacije, preskakalo me se s povišicama, da ne duljim.
A sve jer nisam u Zagrebu.
U primorju nešto napravit svoje, trebaš vidit kakvo zemljište frajer traži 42000€. Rupa u koju da bi počeo gradit treba slupat 50000€ betona.
Ili stan u Ri da ne putujem toliko, u stanu treba napravit sve osim zidova, 70-80 000 € bez problema. A ne pričam o lokacijama za apartmane.
Zgadilo mi se ovdje više manje sve, što zbog privatne, što zbog poslovne situacije, i išao bi i nebi se vratio. Evo iskreno. Nagutao sam se govana doslovno jer žena nije mogla stalan 10g posao naći. I ne mogu više.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je online   Reply With Quote
Staro 02.06.2018., 11:54   #64
Friday
Proktolog
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Dublin
Postovi: 286
Zanimljiv thread...

Da, smjestaj u Dublinu je tesko za pronaci ali moze se. Ja sam tu od 2015, zivim u prekrasnoj velikoj kuci sa 4 spavace sobe i placam 1570 eura mjesecno.
__________________
Freak Show Inc.
Friday je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na