Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.03.2013., 10:10   #91
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Netko je napisao da se dosta zagrijava, a drugo je bilo ok.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.03.2013., 11:39   #92
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Netko je napisao da se dosta zagrijava, a drugo je bilo ok.
Ako je samo to problem onda ok, imao sam druge 3g stikove koji su se grijali.
Vjerovatno ima 12mj. jamstvo, ako to izdrzi dobro je
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 17:26   #93
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Do 30 rujna je promo period bez smanjenja prometa te je moguce dobiti za samo 125kn mjesecno (ako ste izmedju 18-28 godina) 4g internet. Ovo bi bila fenomenalna ponuda kada bi postojala mogucnost da stalno je flat.

Jel ima tko ideju kako staviti na tacj stick mozda antenu i kako rijesiti router(znaci da preko njega imam komplet signal po kuci) Pretpostavlajam da bi virtual wifi trebo raditi ali nisam siguran

Zadnje izmijenjeno od: MadBoY. 17.03.2013. u 17:56. Razlog: Dva posta za redom
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 17.03.2013., 21:10   #94
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,156
Re: T-Mobile LTE

Openwrt ili ddwrt na ruter koji ima usb ulaz
domis je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2013., 00:04   #95
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Re: T-Mobile LTE

I mene zanima kako riješiti da stick share-a vezu. Koliko znam ima gotovih rutera koji to podržavaju. Trenutno imam huawei e353 stick koji ima crc9 priključak za antenu. Da li tko ima iskustva sa antenama za ovakve stickove?
Imam i sx763 sa dd-wrt firmwareom. Probat cu sa njim share-a pa javim kako radi.
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2013., 00:26   #96
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Ja koristim Air Live Air3g II , podržava E398 LTE stick (samo nisam siguran da li treba raditi nadogradnju firmware-a ili dlazi isporučen sa podrškom za taj model) i super radi
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2013., 00:55   #97
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 275
Citiraj:
Autor domis Pregled postova
Openwrt ili ddwrt na ruter koji ima usb ulaz
Nesto tipa tp-link 703N
tux-scooby je offline   Reply With Quote
Staro 21.03.2013., 18:28   #98
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Vec sam gledao taj Airlive air3g II, samo me jos zanima da li tko koristi externu antenu na sticku? Jer bih htjeo pojačat signal.

@The AC
kako si zadovoljan sa e398 LTE stickom? Brzine?
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 01:41   #99
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
Ja nemam LTE stick, ali sam gledao support list pa sam vidio da ga air3g podržava. Eksternu antenu još nemam, nikako da ju naručim preko e-baya.
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 22.03.2013., 09:36   #100
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
I ja isto nikako da naručim...
Koji stick ti imaš?
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 14:25   #101
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
huawei e353
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2013., 15:48   #102
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Imam isti i nemogu nikako srediti da radi na sx763 @ DD-WRT.

Sad su novi LTE stickovi u T-mobileu "Alcatel L100V" ne mogu ga pronaci na compatibility listi od tog Airlive-a. Brat mi ima taj alcatel, neki dan ga dobio.
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2013., 09:54   #103
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
LTE

Upravo i meni stigao Alcatel 4G stick i na 40% signala mi vuče 20mbit/s.
Obradovao me poštar





mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2013., 00:48   #104
The AC
Premium
Moj komp
 
The AC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,119
i to sa finim pingom
The AC je offline   Reply With Quote
Staro 04.04.2013., 01:15   #105
mladen_87
Premium
Moj komp
 
mladen_87's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 119
Ping je odličan. Kod buraza gdje je full signal brzina je 40-50mbit/s :-)
mladen_87 je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2013., 02:09   #106
fikac
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Krk
Postovi: 2
dobra vecer, dobro jutro, kako kome, dakle imam jedan problem s ovim stikom huawei rotatorom e398, uzeo sma ga prije cca 3mj negdje i od prvog dana imam problema, naravno da sam kontaktirao podrsku koja nije ustanovila problem a zivim di zivim i imali su jedan jedini samo tako da sam mogo mjenjat za nista osim tog sto imam.
problem je sljedeci, svaki puta moram ic u postavke i slagat profil jer mi se kao resetirat i nikad ne pamti nista stick, a drugi problem je malo veci a to je da unutar konekcije ima mini diskonektove, tj. recimo skype upaljen, ja pricam na callu i diskretno pokazuje logo od skypea da je offline online, zeleno sivo skace stalno, pa recimo ako ugasim skype wow mi radi oke, ako skype radi i call je u tijeku nakon 2 minute wow-a me baci dole a call radi, pa se nekad spaja u call tri godine i kad udje pocne se gubit, ako igram lol usred pola gamea pukne veza, dok battlefield 3 i ostalo sve oke radi i ne puca, takodjer nekad stranice ako napravim vise tabova jednostavno kaze da je istekla veza i da f5 stisnem nakon cega odma radi, download je odlican, ne zalim se, signal tip top, sve oke, osim te dvije sitnice, znaci spojen na mrezu i radi ali unutar te mreze puca signal i ometa kljucne procese, te svakodnevno postavljanje profila za defolt jer nemogu direktno na paljenju connect vec postavke i mjenjat neki odredjen profil... help? osudjen sam na taj stik i nisam jos iso mjenjat... hvala unaprijed
fikac je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2013., 23:16   #107
acarnoje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Split
Postovi: 8
Pozdrav ekipa. I ja uzeo LTE. Dobio sam alcatela, pa me zanima jeli netko probao ovo sa ddwrt i siemens sx763. Nisam ni znao za taj ddwrt do sada. Pa ne znam jeli radi to sa ovim alcatel stickom. Ako radi znaci li to da ce mi alcatel stick biti spojen stalno na net i slati signal po kuci tako da mogu shareati lte vezu? Hvala na pomoci, jos sam noob u tim stvarima.
acarnoje je offline   Reply With Quote
Staro 24.04.2013., 23:39   #108
acarnoje
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Split
Postovi: 8
Zar nitko ne zna?
acarnoje je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2013., 01:32   #109
fikac
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2013
Lokacija: Krk
Postovi: 2
Citiraj:
Autor acarnoje Pregled postova
Zar nitko ne zna?
vidi mene vec tjedan dana nista biće da imam opako rijedak slucaj
fikac je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2013., 21:07   #110
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
HT i prepaid korisnicima nudi neograničeni LTE pristup internetu

Citiraj:
4G opciju prepaid korisnici mogu aktivirati za samo 10 kuna, a aktivna je tijekom sedam dana.
kaže i ovo
Citiraj:
Prepaid korisnicima HT-a dostupna je i opcija Internet dan, a koja im za 80 kuna tjedno (10 kuna dnevno + 10 kuna za 4G opciju)
omogućuje potpuno neograničeno surfanje na LTE mreži bez ikakvih ograničenja poput ograničavanja maksimalnih brzina pristupa internetu.
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 23:10   #111
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
http://www.pohrani.com/?45/Ai/3UiQ28fd/image.jpg

Nemrem vjerovat da je došlo do toga da je stvarno osjetno brže surfat netom preko LTEa nego preko 24mbit kabelskog interneta preko WiFi 802.11n. Sve stranice se ucitavaju instant kad kliknem.

Ovaj ping je zapravo još manji, negdje oko 40ms. I ova brzina je unutar četiri debela zida.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2013., 23:19   #112
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ja sam testiro na mobu LG g2 na t comu 4g max sto sam vidio je 68 mbita. Recimo da unutar zidova sam primjetio da je ping veci nego vani. Vani je ping oko 20.
Steta sto nema na t comu nocna tarifa ko na vipu a i t com je poprilicno skrt sa gigabajtima naprema vipu
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 08:31   #113
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ima vip noćnu da ali ne na mobitelima.

Zašto ne bi vjerovao? Pa i meni na 3G je brže od tog tvog kabelskog..... A ping prema Zg mi zna biti i 11, 13, 15, 16ms. U sobi.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 09:21   #114
dragunovx
Premium
Moj komp
 
dragunovx's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: OS
Postovi: 46
Pa dobro covjek kaze, naopako je i meni da mi je kucni net prikljucak 10 puta manje brzine :-)
Jedino mislim da na ovom mobilnom internetu kad se spoji puno korisnika da ce se to usporiti, ili sam u krivu?
dragunovx je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2013., 21:39   #115
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
U praksi ne znam jer moram čekati ljeto da prijeđem na LTE zbog povoljnijeg sticka za par kn kada budem produživao ugovor;
ali uopće ne mora značiti da ako sam sa 3G relativno dobro pokriven da ću to isto biti i na LTE to su dvije različite mreže.....

U teoriji stoji da LTE ima dosta veće kapacitete od 3G mreže ali se vjerovatno u praksi ponaša isto dakle što je više korisnika između tebe i bazne tebi je sve gore jer bazna sa većim opterećenjem smanjuje svoj domet da namiri one bliže sebi, bliži imaju prednost.

Ali kažem zbog naprednijeg algoritma mreže LTE ima dosta veću sposobnost prihvata većeg broja korisnika istovremeno po baznoj stanici jer je kako joj ime i govori jednu generaciju novija mreža od 3G.

Naravno da pokrivanje posebno na 800Mhz za neka šira van gradska područja ide presporo a ta frekvencija isto kao i EDGE na 900Mhz ima nemjerljivo veću moć pokrivanja od ovih višljih frekvencija koje su kod pokrivanja dosta limitirane, jedina predost tih višljih frekvencija su veći kapaciteti i još veće brzine ali pokrivanje je slabo kao i 2100Mhz na 3G. (Višlje frekvencije imaju mogućnost većih širina kanala u odnosu na niže frekvencije koje bolje pokrivaju).

LTE je recimo osnova sada slijedi advanced kao neka stepenica više i bolje to je kao kada smo imali 3G HSDPA do 7.2 pa je raslo generacijski na do 21, 42Mb/s; tako da će se to generacijski preslikavati i na LTE kroz advanced pa dalje znači sve bolje i bolje i veće brzine, kapaciteti, manji ping.

Mada se već radi i na 5G ali o tom potom. Malo sam ga odužio ali eto onako laički, korisnički.

P.s. Vjerujem mada ne koristim da i ADSL recimo u večernjim satima zna imati zagušenja mreže ali ne koristim pa ne znam u praksi.


Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 28.11.2013. u 21:49.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 00:13   #116
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Sluzbeno LTE nije 4G. LTE-Advanced je 4G.

A cudno mi je sto je brze surfat je to sto signal ipak ide po zraku na vecoj udaljenosti. Nije samo krajnja brzina vazna za brzo surfanje.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 00:14   #117
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Kod adsl-a nema zagusenja pogotovo ne kod t coma.. ja to bas nisam niti osjetio. Prije recimo na b netu je znalo biti zagusenja.. odnosno kod njih su zagusenja povezana sa akcijama. Cim je neka velika akcija i puno reklama znalo se desavati da dodje puno korisnika a vanjski link im je preslab ali se to opet rijesi kroz nekoliko mjeseci pa je stalno max brzina.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 00:17   #118
Prezime
Premium
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,052
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
A cudno mi je sto je brze surfat je to sto signal ipak ide po zraku na vecoj udaljenosti.
A radio valovi po zraku idu kolko sporije od zice? Il mislis da se LTE signal siri zvucnim valovima?
Prezime je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2013., 01:36   #119
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor IcyTexx Pregled postova
Sluzbeno LTE nije 4G. LTE-Advanced je 4G.

A cudno mi je sto je brze surfat je to sto signal ipak ide po zraku na vecoj udaljenosti. Nije samo krajnja brzina vazna za brzo surfanje.
Sada bih ti napisao biseru ali ipak neću; zašto? Da pa potpuno je ista stvar u udaljenosti što si dalje od bazne pušiš, što si dalje od centrale na ADSL-u pušiš.

Netko je uvijek na manjoj udaljenosti a netko uvijek na većoj od bazne/centrale..... isti k....


Znam ja jako dobro što je službeno a što nije ali su operateri navalili da je LTE 4G i što im možeš? Inače da po p.s-u je 3.9G ok?

Ali neće niti advanced biti 4G po p.s-u ukoliko bude ispod 1Gb/s a po svemu sudeći će biti.

Da naravno da nije samo brzina ima i ona druga brzina, brzina odziva tj. ping ali i to hvala Bogu napreduje na mobilnim mrežama u globalu; novijim tehnologijama.

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 29.11.2013. u 01:42.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 21.12.2013., 20:51   #120
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
HT je izgleda potiho aktivirao nove LTE odašiljače.
Hvatam ravno 60/12mbit između Marije i Zlatar Bistrice.

Brže nego u pol Zagreba. Divlje!
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na