Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.08.2011., 14:29   #31
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
e budaletine, nasmijah sam se ko konj (mislm na lika s videJa da ne bude zabune )

Zadnje izmijenjeno od: tor. 08.08.2011. u 14:38.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 14:40   #32
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Baš me zanima kako će izgledati drugi dio testa. Inače, brzine su dobre, pogotovo su dobri upload i ping.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 15:28   #33
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Citiraj:
Autor tor Pregled postova
e budaletine, nasmijah sam se ko konj (mislm na lika s videJa da ne bude zabune )
Takav mu je skoro svaki video

Ovaj LTE fakat izgleda dobro,ping,pa cak i ove testne brzine nisu lose i + mobilnost !
Bas me zanima koja ce cijena bit za flet(ako ce bit takvog paketa) jer pored LTE-a nevidim sta adsl ima tu trazit(na bakru jel).

@Old friend Imas koju sliku u vecoj rezoluciji ??Ova je koma..
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 08.08.2011. u 15:48.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 16:03   #34
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Sumnjam da će biti flat tarife. Ima li uopće takve tarife za druge mobilne načine prijenosa podataka? Ako i ima, vjerojatno negdje sitnim sitnim slovima piše da baš i nije flat već ima nekakva ograničenja.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 16:20   #35
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Nema, to sam izrezao sa youtube videa, ali se vidi da sve pokrivaju, makar vip na 800Mhz,

a možda i bude nekog flata, ja sad recimo makar od ponoći do 8 ujutro na vip noćnoj imam flat za 49kn mjesečno, neku noć sam u cca. 3 sata skinuo skoro 5GB, to mi je nekada bilo pola mjesečnog prometa...

da bakar je definitivno pa pa, a dobro je da će pokriti i ruralne krajeve baš za ljude koji nemaju šanse dobiti adsl
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 16:43   #36
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ovo sam iskopao ne znam kako ali valjda ima pristup vip-ovom testiranju ili što, datum je od jučer

Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 19:59   #37
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Bakar ne bu toliko brzo pa pa. Čisto zbog cijene. Infrastrukturu već imaju. LTE će biti previše skup ako ostane isti trend kao do sada što se nas tiče, daleko je sve to do pravog flata, a ovo za ruralne krajeve možeš zaboraviti. Kod nas neki ruralni krajevi nemaju ni kak spada 2G signal, ma kakvi ruralni krajevi. Na jednom Pagu (Novalja prema Lunu) postoje mjesta gdje se moraš mučiti nekad da razgovaraš sa nekim, a o 3G-u da ne pričam.
  Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 20:43   #38
I V A N
Premium
Moj komp
 
I V A N's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 32
Citiraj:
Autor Full Throttle Pregled postova
jel možeš ovak okvirno reći da li će se s ovom mrežom opet ići s pokrivanjem isključivo najvećih gradova ili će se možda napokon pokriti područja sa brutalno lošom dsl infrastrukturom? recimo područja ko ovo moje di tekom neželi napraviti mini centralu i di mi je atenuacija 60+ sa brzinom jedva 1mbit...
Kao što sam naveo u prošlom postu, LTE će raditi i u dva nova frekvencijska područja:

790 - 862 MHz - prvenstveno namjenjeno pokrivanju ruralnih područja budući da se sa smanjenjem frekvencije smanjuju i gušenja signala (Friisova formula) tako da je sada s jednom baznom stanicom moguće povećati područje pokrivanja. Poznato je da radijski dio mreže predstavlja i najveći trošak cjelokupne mreže (70 – 80% ukupnih troškova). U radijskom dijelu pak najveći trošak otpada na izgradnju lokacija baznih postaja (opet 70 – 80% radijskih troškova). Dakle, smanjenje frekvencije odašiljanja (niža frekvencijska područja) pridonosi smanjenju ukupnih troškova za operatore.

2500 - 2690 MHz - namjenjeno za izrazito urbana područja.


Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Ovo sam iskopao ne znam kako ali valjda ima pristup vip-ovom testiranju ili što, datum je od jučer

Radi se o testiranju uz širinu kanala od 10 MHz te SISO način rada (1x1 konfiguracija). Brzina koju je kolega objavio u prvom postu je postignuta uz širinu kanala od 5 MHz te također SISO.

LTE će podržavati varijabilne širine kanala od 1.4 do 20 MHz. Međutim, postoji jedan problem a to je frekvencijski resurs. Trenutno je mobilnim operaterima (VIP, T-mobile i Tele2) dodijeljen frekvencijski pojas od oko 360 MHz (svakome po 120 MHz), što FDD što TDD, i to za oba smjera. 2013. će se ukupni frekvencijski pojas povećati za dodatnih 60 (nakon što susjedi u potpunosti pređu na digitalno odašiljanje TV programa) + 140 MHz (nakon što HAKOM donese odluku o korištenju tog dijela spektra) što predstavlja značajan porast u resursu pojedinog operatera.

S druge strane, godišnja naknada po 1 MHz korištenog spektra iznosi 200 tisuća kuna prema HAKOM-u + 100 tisuća kuna za GSM odnosno 1 milijun kuna za UMTS prema MMPI-u. Tako da nemojte očekivati da će mobilni operateri u početku raditi sa velikim širinama kanala.

EDIT: Nemojte me krivo shvatiti pa misliti da mobilni operateri neće raditi na većim širinama kanala samo zbog "velikih" iznosa naknada. Postoji još jedan jači razlog zbog kojeg se mora šparati na frekvencijskom resursu, a to je koncept ćelijskih sustava na kojima se mobilne mreže zasnivaju. Uglavnom radi se o principu ponavljanja istih frekvencija, ali na prostorno različitim lokacijama. Ako bi se smanjilo područje pokrivanja pojedine bazne stanice kako bi se isti frekvencijski blokovi mogli opet iskoristiti, potrebno je povećati broj baznih stanica. A što predstavlja trošak bazne stanice u ukupnim troškovima pročitajte iznad.

Zadnje izmijenjeno od: I V A N. 08.08.2011. u 20:58.
I V A N je offline   Reply With Quote
Staro 08.08.2011., 22:46   #39
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Super objašnjeno, to volim kada netko zna, za voditelja sektora odmah hehe

čovječe o ovim cijenama HAKOM-a bolje neću ali kada ga naši opletu onda ga opletu, matetatikom se dođe do lijepih cifri, europske cijene, balkanske plaće...

ah da vjerovatno će na lte pretplata biti malo veća gledajuči vani recimo telekom austrija ali bi sadašnje brzine trebale iči i povoljnije, tj. slažu se brzinski razredi, brži će imati više prometa ali će i više koštati...
to bi valjda cjenovno tako trebalo funkcionirati, bar se kod njih ide na to a oni su gazde...

ma bit će to korak naprijed, pokrit će se nepokriveno, imao sam negdje šemu koliki domet ima 3G bazna a koliki LTE bazna i velika je razlika u pokrivanju, šteta što sada ne mogu iskopati tu šemu
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 09.08.2011., 10:31   #40
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
stvarno fino stivo za procitati.

samo nastavite

@ivan i old friend.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 05:35   #41
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
A ja ću nastaviti jer je i vipnet pokrenuo korisničko testiranje i to na području novog zagreba, sad točnu mapu testnog pokrivanja vidio nisam ali se nadam da neće kao i ht istočni dio nego više zapadni, ja sam se uglavnom na faceu prijavio za sudjelovanje, pa ćemo vidjeti, ako i ja upadnem među testere javim se dojmovima iz prakse naravno
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 10.08.2011., 17:55   #42
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Eto i t-mobile a bogme i vip 4G (iako to nije 4G ali to je druga priča), samo fali šatro najbrži tele2, oni će naknadno na LTE, valjda nemaju peneza



a evo nam i još jednog videa šifra alienware, na sveopće veselje

http://www.youtube.com/watch?feature...&v=4G46XLO04-M

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 10.08.2011. u 18:04.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 03:10   #43
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,299
prijavio sam za LTE od Vip-a
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 09:00   #44
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Citiraj:
Autor Old friend
a evo nam i još jednog videa šifra alienware, na sveopće veselje

[URL
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=4G46XLO04-M[/URL]
Najbolji komentar koji mi je pao na pamet je citat mojeg bivšeg kolege: "Bolje da je majka rodila metar drva."
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2011., 14:04   #45
Epcot
Registered User
 
Epcot's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2
evo rezultata mojih mjerenja u Novom Zagrebu

http://krugoval.net/2011/08/11/testiramo-t-mobile-lte/

najbolji srk jučer bio mi je
Epcot je offline   Reply With Quote
Staro 12.08.2011., 08:19   #46
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Vidi ti austrijskog t-mobilea što se raspištoljio...

Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2011., 22:12   #47
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
HT LTE tehnologija - iskustva prvih korisnika

Citiraj:
Slijedom natječaja koji je objavio početkom srpnja, HT odabranim korisnicima u Zagrebu, Rijeci i Splitu pruža mogućnost da prvi u Hrvatskoj svakodnevno i u potpunosti besplatno, testiraju LTE tehnologiju - najnapredniju generaciju mobilne mreže. Prvi korisnici već su obavili testiranje, a u nastavku donosimo svjedočanstvo jednog od njih, Predraga Karlovca.

Prvi dojam je dosta dobar. Pogotovo radi odličnog pinga i uploada. Uslugu sam isprobao na dosta različitih mjesta pa čak i na mjestima gdje je naznačeno da signal nije dostupan. Najviše sam koristio torrente. Tu se najviše primjeti razlika jer su download brzine odlične. Također do izražaja dolazi jako dobra upload brzina gdje se jako dobro mogu uploadati poveći fajlovi. Više npr. nije problem s prijateljima podijeliti slike s mora u originalnoj rezoluciji jer su poslane kroz nekoliko sekundi. Najveća brzina downloada koju sam postigao je bila 40 Mbita/sec, a upload 17 Mbit/sec. No brzine su dosta varirale i recimo da se nisu puno spuštale ispod 20 Mbit/sec u download-u i 5 Mbit/sec u upload-u što je opet daleko iznad prosjeka.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2012., 12:31   #48
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Mene zanima npr. ako imam mob koji mi podrzava LTE da li ce se on spajati automatski u podrucjima pokrivenosti na LTE signal, a tamo di ga nema da se spaja na 3G? Jel to uopce moguce?

I jel ima kakvih pomaka sto se tice pokrivenosti?
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2012., 23:15   #49
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Mene zanima npr. ako imam mob koji mi podrzava LTE da li ce se on spajati automatski u podrucjima pokrivenosti na LTE signal, a tamo di ga nema da se spaja na 3G? Jel to uopce moguce?

I jel ima kakvih pomaka sto se tice pokrivenosti?
Da chipovi omogućeni za LTE su automatski podržani i za 3G, 2G....

nema pomaka jer još vlada nije raspisala koncesije za LTE, vipnet je ponudio 100 miliona kn za koncesiju uz uvijet da se definitivno ukine harač od 6% ali još nema odgovora iz vlade, jer bi uz tih 100 milona u slijedećih 5 godina podosta više uložio u samu mrežu, a neće moći toliko koliko planiraju i koliko treba ako ostane namet od 6% a niti ne žele koliko sam shvatio, ne žuri im se kako kažu mogu još dvije godine ostati na sadašnjoj tehnologiji bez većih problema, ako treba.
Nešto se šuška da je Linić najavio raspisivanje ove godine ali ne znam za sigurno

uglavnom postoji i još jedan problem a to je da se okolne zemlje još nisu makle sa analogne tv, rok je 2015. pa se u početku niti ne bi mogla koristiti frekvencija na 800Mhz koja je najprodornija nego bi se koristile frekvencije na 1800Mhz i 2600Mhz koje nemaju toliki domet vjerovatno bi se prvo ipak pokrivala opet veća središta, sve zbog toga da ne dolazi do interferencije sa analognim televizijama sa susjednim državama, a 2015. bi bilo moguće koristiti i 800Mhz u potpunosti a do tada bi već bilo i puno više uređaja sa LTE chipom na biranje

inače ove godine u svijetu kreće u rad oko 80 LTE mreža a mi smo za ovu godinu za sada li la

eto nadam se da sam uspio objasniti trenutno stanje ovako iz glave odprilike

Zadnje izmijenjeno od: Old friend. 26.02.2012. u 23:35.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 27.02.2012., 23:51   #50
the chosen one
Premium
Moj komp
 
the chosen one's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 614
Sorry, malo sam se krivo izrazio...

Kuzim ja da se to moze saltat, nego mene zanima kod nas, posto je to tek u fazi testiranja, da li ce se prebacit na LTE signal ili ne?
Jer i VIP i T-Mobile testiraju, pa me zanima npr. posto sam ja na bonbonu koji koristi infrastrukturu od T-Mobile-a i da imam LTE stick ili mob da li bi mene prebacilo u dometu LTE-a na njegov signal? Pitao sam u SZK ali mi nisu znali odgovorit.
the chosen one je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 00:52   #51
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Sorry, malo sam se krivo izrazio...

Kuzim ja da se to moze saltat, nego mene zanima kod nas, posto je to tek u fazi testiranja, da li ce se prebacit na LTE signal ili ne?
Jer i VIP i T-Mobile testiraju, pa me zanima npr. posto sam ja na bonbonu koji koristi infrastrukturu od T-Mobile-a i da imam LTE stick ili mob da li bi mene prebacilo u dometu LTE-a na njegov signal? Pitao sam u SZK ali mi nisu znali odgovorit.
Normalno da nisu znali kad još praktički niko ništa nezna. Pošto je ovo lijepa naša ne očekuj LTE prije 2015.i to isključivo kod vipa i t-mobile-a.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2012., 03:09   #52
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Citiraj:
Autor the chosen one Pregled postova
Sorry, malo sam se krivo izrazio...

Kuzim ja da se to moze saltat, nego mene zanima kod nas, posto je to tek u fazi testiranja, da li ce se prebacit na LTE signal ili ne?
Jer i VIP i T-Mobile testiraju, pa me zanima npr. posto sam ja na bonbonu koji koristi infrastrukturu od T-Mobile-a i da imam LTE stick ili mob da li bi mene prebacilo u dometu LTE-a na njegov signal? Pitao sam u SZK ali mi nisu znali odgovorit.
Mislim da ne jer su sve kartice u testnim uređajima posebne testne kartice sa pristupom na mrežu, ti i ti brojevi, mislim da se ne bi spojio odbilo bi spajanje ali probaj nisam probao jer nemam uređaj sa LTE chipom niti sam u području pokrivenosti pa ne mogu tvrditi.
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2012., 09:17   #53
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Exclamation HT pustio u rad LTE mrežu

Hrvatski Telekom prvi u Hrvatskoj pustio u rad 4G mrežu baziranu na LTE tehnologiji. Više na http://bit.ly/GIrK3N

Citiraj:
Hrvatski Telekom, vodeći davatelj telekomunikacijskih usluga u Hrvatskoj, danas je pustio u rad prvu komercijalnu 4G mrežu u Hrvatskoj baziranu na LTE tehnologiji koja korisnicima donosi do 10 puta veće brzine prijenosa podataka od dosadašnjih. 4G bazne stanice nalaze se na području centra gradova Zagreba, Rijeke, Osijeka i Splita, a u planu je LTE mrežom u narednom periodu pokriti i ostala urbana područja Hrvatske.
Usluge temeljene na LTE tehnologiji kao i karte pokrivenosti bit će predstavljene i dostupne korisnicima kroz nekoliko dana.
Aleluja.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: viper. 23.03.2012. u 09:29.
viper je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2012., 10:38   #54
BlackDwarf
BIND SOFT d.o.o.
Moj komp
 
BlackDwarf's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Novska
Postovi: 2,269
Nista o cijeni? To ce biti paprena usluga.
BlackDwarf je offline   Reply With Quote
Staro 23.03.2012., 11:50   #55
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,274
Paprena cijena? Ma ni slučajno. Otkud ti uopće ta ideja? Ipak je to t-scum koji je poznat po povoljnim cijenama.

EDIT: fale se vršnom brzinom 173/58 Mbps, ali cijenu ne govore
http://www.poslovni.hr/vijesti/ht-pu...ne-200178.aspx
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein

Zadnje izmijenjeno od: coconut. 23.03.2012. u 12:13.
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 12:50   #56
Aramengo
Lurker
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Sali
Postovi: 33
ee, kad ce taj LTE na 800 mhz pa da vise padne cijena mobilnom netu. Jos koja godinica izgleda? glavno da se krece nesto.
Aramengo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2012., 12:53   #57
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
Bolje da se bagra dogovorila da se provuce optika vec jednom nego ovaj lte. Sta ce mi to da mi naplate 499kn flet (25gb) i jos da imam zracenje na 20cm od glave.
vedran031 je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2012., 04:58   #58
Old friend
Premium
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 432
Ne moraš nužno imati zračenje 20cm od glave staviš stick na metar usb kabla pa nek si on zrači malo dalje

da pitanje je tarifa i cijene vidjet ćemo što smišljaju, već je prošlo više od nekoliko dana
Old friend je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 10:56   #59
domis
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Hrvatistan
Postovi: 4,157
Citiraj:
Autor Old friend Pregled postova
Ne moraš nužno imati zračenje 20cm od glave staviš stick na metar usb kabla pa nek si on zrači malo dalje


a ne kuzim kaj vas tolko muci to zracenje? pa ne zrace samo telefoni
domis je offline   Reply With Quote
Staro 02.04.2012., 12:46   #60
vedran031
Premium
Moj komp
 
vedran031's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 541
vedran031 je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na