Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.05.2013., 12:16   #91
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Na topicu o ex. digital shopu, sjetio sam se ovog topica otvorenog jos 2011.g.

Pa eto nas 1 mj. do ulaska u EU, granice se otvaraju za protok roba, otvaraju se nove poslovne mogucnosti, a i ja se pomalo samostalno pripremam za poduzetnicke vode.

Nesto ce pokupit, nesto pojeftinit, a sto me najvise zanima, kako ce reagirati nasi velikani kao MSan, Asbis, Microline...itd. sa svojim nebeskim cijenama.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 12:19   #92
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Nesto ce pokupit, nesto pojeftinit, a sto me najvise zanima, kako ce reagirati nasi velikani kao MSan, Asbis, Microline...itd. sa svojim nebeskim cijenama.
Ko ce ga znati, mozda sta dogovore s politikom da se roba iz vana stopira, nabaci kakva trosarina, oduzi cekanje na carini... sto nacina za unistiti "konkurenciju" . A ako nista nebude islo uvijek mogu probat spustit cijene nisko (samo par mjeseci) da uniste konkurenciju .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2013., 12:25   #93
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Malo se prilagodit i nastavit dalje s poslovanjem. Sad će im trebati 3 mjeseca za zaradu od mjesec dana i to je to. Dovoljno su nas iskoristili, al teško da će osjetit previše dok god im je država krava muzara, a i susjedi još uvijek neulaze u eu pa moguće da će se tamo više orjentirat.
Još jedna stvar, nisu čak nekad toliko ni bile problem cijene koliko su kupci bili primoreni izabrati između 2-3 stvari koje se kod nas nude, a vani se može birat između 23.

PS Sretno u poduzetničkim vodama, hoće bit kakvog popusta za forumaše?

Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Ko ce ga znati, mozda sta dogovore s politikom da se roba iz vana stopira, nabaci kakva trosarina, oduzi cekanje na carini... sto nacina za unistiti "konkurenciju" . A ako nista nebude islo uvijek mogu probat spustit cijene nisko (samo par mjeseci) da uniste konkurenciju .

A valjda postoji netko dovoljno/jednako jak u eu tko će vidjeti novo tržište kod nas i doći da ga ti naši veliki nemogu samo tako ugušit.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 12:29   #94
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Dok King.ict posluje sa drzavom, nema problema za msan. Iako ce im se posao debelo smanjiti, ali bilo je i vrijeme. Kaj se mene tice, mogu oni i asbis propasti. Ostatak ekipe ce se probati prilagoditi, teško da se može išta predviditi.

Edit; jedino sam siguran da konkurenciju nece pokušati uništiti niskim/nižim cijenama, ima i vecih riba od njih.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 12:55   #95
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Vec sam cuo da zivkaju trgovine i nude se kojekakve pogodnosti. Di su bili kad je bilo gusto...
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:24   #96
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Na topicu o ex. digital shopu, sjetio sam se ovog topica otvorenog jos 2011.g.

Pa eto nas 1 mj. do ulaska u EU, granice se otvaraju za protok roba, otvaraju se nove poslovne mogucnosti, a i ja se pomalo samostalno pripremam za poduzetnicke vode.

Nesto ce pokupit, nesto pojeftinit, a sto me najvise zanima, kako ce reagirati nasi velikani kao MSan, Asbis, Microline...itd. sa svojim nebeskim cijenama.
Iznenadio bi se da znaš s kojim maržama rade.
Neke stvari bi mogle pojeftiniti, ali ne značajno. Ono što bi trebalo biti bolje je brža nabava i veća paleta proizvoda.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:27   #97
nino
PizzoZder
Moj komp
 
nino's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Umag
Postovi: 12,413
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Iznenadio bi se da znaš s kojim maržama rade. ...
Mozes na pm.
__________________
Prodajem kucu na klizistu.. Nije puno presla.....
Member Of PC Ekspert 100+kg Demolition Squad
NAJNOVIJE = Povoljno RAM..http://www.downloadmoreram.com/... tor i AMD kupili....

NOVO! Prodajem visokokvalitetni tropleteni hardverski konac za fixiranje coolera
nino je online   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:31   #98
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor nino Pregled postova
Mozes na pm.
Ne bi bilo fora prema ostalima.

Konkretno, ako imaš 5% sretan si.

U nekim slučajevima je to znatno manje. Zato distribucija baš i ne ide nešto. Nije to neki biznis.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:34   #99
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
Ako svi uzimaju samo po 2-3, 5% Di onda nastane takva razlika u cijeni? Nemože baš pdv toliko pojest
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:37   #100
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Ako svi uzimaju samo po 2-3, 5% Di onda nastane takva razlika u cijeni? Nemože baš pdv toliko pojest
Kolika razlika u cijeni?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.05.2013., 13:42   #101
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kolika razlika u cijeni?
pa evo jedan od konkrentijih primjera od neki dan - nove Nvidia 780 graficke, u njemackoj cijena 649 EUR a kod nas 5500-5700 kn (i to u WEB shopovima) sto je cirka 100 EUR skuplje a to je daleko od 3-5% ?.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:46   #102
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
pa evo jedan od konkrentijih primjera od neki dan - nove Nvidia 780 graficke, u njemackoj cijena 649 EUR a kod nas 5500-5700 kn (i to u WEB shopovima) sto je cirka 100 EUR skuplje a to je daleko od 3-5% ?.
To? Uspoređivati cijene vani i ovdje je u ovom trenutku besmisleno. Cijenu ne definira cijena u trgovini već milijun stvari - količina opreme koja se nabavlja, kod mnogih svako tržište ima svoju cijenu, EU prodavači mogu naručivati svi s istog lagera, nevezani troškovi koji utječu na cijenu (od troškova hladnog pogona, uvoza robe, marketinga i slično), jamstveni troškovi nadalje.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:46   #103
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Kolika razlika u cijeni?
Pa pogledaj extreme digital ponudu, osjetno su jeftiniji. DSLR i objektivi recimo.

http://www.nabava.net/trazilica.php?...asic+SSD+128GB

Da, msan 5%, pa web shop 2%...ne stoji baš.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:48   #104
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Pa pogledaj extreme digital ponudu, osjetno su jeftiniji. DSLR i objektivi recimo.

http://www.nabava.net/trazilica.php?...asic+SSD+128GB

Da, msan 5%, pa web shop 2%...ne stoji baš.
Naravno da su jeftiniji kad naručuju centralno u EU.
Nažalost, te su zarade. Nekad i bitno manje. Zato je distribucija u banani.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:52   #105
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
To? Uspoređivati cijene vani i ovdje je u ovom trenutku besmisleno.
Pa pitao si di su razlike i ja ti pokazem jedan od stotine primjera i sad se "ljutis" da je bespredmetno . Pa pricamo o ovom trenutku/razlikama - ne ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 13:55   #106
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa pitao si di su razlike i ja ti pokazem jedan od stotine primjera i sad se "ljutis" da je bespredmetno . Pa pricamo o ovom trenutku/razlikama - ne ?
Mislio sam kod nas. Cijenu koju imaju neka tržišta nećemo nikad imati, ali možemo imati cijenu i portfelj blisku ovima - Nijemcima i Mađarima.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:10   #107
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Mislio sam kod nas. Cijenu koju imaju neka tržišta nećemo nikad imati, ali možemo imati cijenu i portfelj blisku ovima - Nijemcima i Mađarima.
Pa da ali ovaj shop vani u Njemackoj isto ima vec marzu na toj kartici a nas shop nabavlja vani po manjoj cijeni (od dobavnjaca) od tih 649 EUR sto znaci da kod nas ispadne marza/razlika/whatever 20+ posto minimum ako je vec toliko skuplje? Ja sam bar tako shvatio nino-vo pitanje tj. zasto smo toliko skuplji nego u EU ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:13   #108
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Pa da ali ovaj shop vani u Njemackoj isto ima vec marzu na toj kartici a nas shop nabavlja vani po manjoj cijeni (od dobavnjaca) od tih 649 EUR sto znaci da kod nas ispadne marza/razlika/whatever 20+ posto minimum ako je vec toliko skuplje? Ja sam bar tako shvatio nino-vo pitanje tj. zasto smo toliko skuplji nego u EU ?
A kako znaš da nabavlja?

Nabava u RH je miljama daleko od toga kako ti zamišljaš istu. Ne možeš kod nas dobiti ni po toj cijeni, kamoli ispod.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:13   #109
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,311
Mene veseli jedna stvar - ED je pokazao da u HR može fukcionirati netko tko ima vlastitu distribuciju neovisnu o lokalnim derikožama. Jest da malo šepaju, ali su bar započeli.
Kada bi na naše tržište došlo par jačih stranih igrača, vjerojatno bi cijene dodatno pale. Iako nisu direktno IT branša, MediaMarkt i Saturn bi mogli napraviti kaos raznim Eurotradeima & co.
Isto tako vidim mogućnost da proizvođači otvore svoje vlastite ispostave kod nas, a ne da sve ide putem veletrgovaca. Ok, nismo mi neko ogromno tržište da će doći baš svi koji nešto znače, ali ako dođe bar 1, sigurno bi i drugi mogli njegovim stopama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:16   #110
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
A kako znaš da nabavlja?

Nabava u RH je miljama daleko od toga kako ti zamišljaš istu. Ne možeš kod nas dobiti ni po toj cijeni, kamoli ispod.
Kako mislis ni po toj cieni?

Hoces reci da nemozes cak ni u tom shopu (koji BTW nije najjeftiniji) u Njemackoj dobiti po 649 EUR ? Dodje recmo Msan/Asbis,Microline/whatever i kaze trebamo 100 komada I nece im dati ni po 649EUR a nedaj boze 10 EUR popusta na komad nego ce reci: " a nee, vi ste iz HR vama ide po 700 EUR komad" ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:18   #111
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mene veseli jedna stvar - ED je pokazao da u HR može fukcionirati netko tko ima vlastitu distribuciju neovisnu o lokalnim derikožama. Jest da malo šepaju, ali su bar započeli.
Kada bi na naše tržište došlo par jačih stranih igrača, vjerojatno bi cijene dodatno pale. Iako nisu direktno IT branša, MediaMarkt i Saturn bi mogli napraviti kaos raznim Eurotradeima & co.
Pa u biti će se i svesti na to. Na stranu što su i vani u ne baš nekoj situaciji, dapače, ali domaći će se morati potruditi. ED ima jednostavnu i efikasnu stvar - jedna nabava i distribucija za nekoliko zemalja, troškovi manji, bez pravog lagera...

Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Isto tako vidim mogućnost da proizvođači otvore svoje vlastite ispostave kod nas, a ne da sve ide putem veletrgovaca. Ok, nismo mi neko ogromno tržište da će doći baš svi koji nešto znače, ali ako dođe bar 1, sigurno bi i drugi mogli njegovim stopama.
Pa u biti svi veliki su na neki način tu. problem je i što mnogi od njih povlače ljude van RH (Srbija, Rumunjska, nekad i Bosna). Preskupo je.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:19   #112
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Kako mislis ni po toj cieni?

Hoces reci da nemozes cak ni u tom shopu (koji BTW nije najjeftiniji) u Njemackoj dobiti po 649 EUR ? Dodje recmo Msan/Asbis,Microline/whatever i kaze trebamo 100 komada I nece im dati ni po 649EUR a nedaj boze 10 EUR popusta na komad nego ce reci: " a nee, vi ste iz HR vama ide po 700 EUR komad" ?
Točno, nećeš vjerovati.

No, kad bi i dali, imaš brdo dodatnih troškova koje ovi nemaju.

Edit: malo protjerao neke produkte kroz konfiguratore, ovisno o tržištu (D, HR) i količini razlika je nešto preko 38%.
__________________
Igor Batinic

Zadnje izmijenjeno od: Old Iggy. 29.05.2013. u 14:32.
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:31   #113
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Točno, nećeš vjerovati.
To definitivno necu vjerovati jer nema razloga da neki shop nebi prodao po cijeni koja je istaknuta nego bi trzaio vecu za veci broj komada.

Sad ne govorim o dodatnim troskovima nasih za spedicije, carine, PDV i razne stvari. Tu se naravno moze nakupiti par posto razlike tipa 5-6-7-8% ali u startu se moze dobiti i par posto jeftinije od proizvodjaca nego u maloprodajnoj trgovini u Njemackoj (koja kao sto rekoh nije najjeftinija) tako da bi se mogla anulirati startna razlika PDVa i spedicije i onda dolazi Transport i Marza i da stave 2-3% marze kako kazes onda bi kod nas kartica bila cirka 670EUR a ne 750.

Osim toga budemo vidjeli uskoro kako ce ici sa cijenama, sto ce reci ako padnu cijene za 5% po tvome bi znacilo da nase "velike" trgovine posluju s gubitkom ?

Recimo moj nedavni primjer kod jednog naseg velikog dobavljaca cijena maticne ploce dobijem ponudu MPC 4880kn, narucim preko druge firme koja ima dobar Rabat kod njih i dobijem je sa 1% marze od njihove nabavne (od druge firme) za 3960kn. Sad ti meni reci koliko je to posto jel onda ta nasa doticna velika uvoznicka firma radi sa 3-4% marze ? Po mojoj racunici to je 23% jeftinije a oni su tu jos dobri neki postotak jer I ovoj drugoj firmi su je prodali sa zaradom/marzom a kamoli to po kojoj su je pokusali uvalit meni . Hajd mi molim te to objasni (ako trebas/nevjerujes mogu ti na PM poslati ponudu i konacni racun ). BTW doticna ploca vani u MPC trgovinama kosta 515-525 EUR sto znaci da sam je dobio taman skoro po toj cijeni a i te trgovine naravno imaju marzu.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:37   #114
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
To definitivno necu vjerovati jer nema razloga da neki shop nebi prodao po cijeni koja je istaknuta nego bi trzaio vecu za veci broj komada.
Gore sam ti pokazao malo kalkulacije, dođi do mene pa da vidiš detaljnije.
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Sad ne govorim o dodatnim troskovima nasih za spedicije, carine, PDV i razne stvari. Tu se naravno moze nakupiti par posto razlike tipa 5-6-7-8% ali u startu se moze dobiti i par posto jeftinije od proizvodjaca nego u maloprodajnoj trgovini u Njemackoj (koja kao sto rekoh nije najjeftinija) tako da bi se mogla anulirati startna razlika PDVa i spedicije i onda dolazi Transport i Marza i da stave 2-3% marze kako kazes onda bi kod nas kartica bila cirka 670EUR a ne 750.
PDV i ostalo je najmanje bitno. Bitna je količina, a RH se ne da nositi s EU.
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Osim toga budemo vidjeli uskoro kako ce ici sa cijenama, sto ce reci ako padnu cijene za 5% po tvome bi znacilo da nase "velike" trgovine posluju s gubitkom ?
Ne, već da nemaju tolike troškove i naručuju direktno od veletrgovina u EU, ne više sami. Kao ED, na primjer.
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Recimo moj nedavni primjer kod jednog naseg velikog dobavljaca cijena maticne ploce dobijem ponudu MPC 4880kn, narucim preko druge firme koja ima dobar Rabat kod njih i dobijem je sa 1% marze od njihove nabavne (od druge firme) za 3960kn. Sad ti meni reci koliko je to posto jel onda ta nasa doticna velika uvoznicka firma radi sa 3-4% marze ? Po mojoj racunici to je 23% jeftinije a oni su tu jos dobri neki postotak jer I ovoj drugoj firmi su je prodali sa zaradom/marzom a kamoli to po kojoj su je pokusali uvalit meni . Hajd mi molim te to objasni (ako trebas/nevjerujes mogu ti na PM poslati ponudu i konacni racun ). BTW doticna ploca vani u MPC trgovinama kosta 515-525 EUR sto znaci da sam je dobio taman skoro po toj cijeni a i te trgovine naranvo imaju marzu.
Gle, radim to, vjeruj da znam iz prve ruke. To što je netko našao nekog tko može oženiti, može probati. Vidiš da nije uspio.
Danas svaki upit ide na bar pet firmi. Nitko ne kupuje na prvu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:38   #115
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
pa evo jedan od konkrentijih primjera od neki dan - nove Nvidia 780 graficke, u njemackoj cijena 649 EUR a kod nas 5500-5700 kn (i to u WEB shopovima) sto je cirka 100 EUR skuplje a to je daleko od 3-5% ?.
Uzeo si jedan primjer, jednog proizvoda (i to jos novog na trzistu) koji moze biti jeftiniji u Njemackoj zbog 100 razloga.
Otvori si Amazon.de i usporedjuj vise stvari, cijene tamo su u dosta slucajeva slicne kao kod nas.
Bas gledam HDD-ove, kod nas su skuplji 10-20 kn.
http://www.centro.hr/detalji_proizvo...BA26551F4.aspx
http://www.amazon.de/Western-Digital...rds=WD5000LPVT

Ulaskom u EU nista bitno se nece promjeniti, cijene mogu malo pasti ali i sad su vec koliko toliko prilagodjene.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:41   #116
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Gle, radim to, vjeruj da znam iz prve ruke. To što je netko našao nekog tko može oženiti, može probati. Vidiš da nije uspio.
Danas svaki upit ide na bar pet firmi. Nitko ne kupuje na prvu.
ALI kupljeno je u ISTOJ firmi (jer su oni uvoznik i kod njih je garancija) samo preko druge bas zato da vidim kolka je marza i kolko me ustvair pokusavaju "oderat". Znaci ti si gore tvrdio da ti nasi veliki uvoznici rade sa 3-4% marze - ne? Kako to onda da je ovdje 24%+ (mojih 23% i jedan kod druge firme) i ko zna koliko jos od uvoznika. O tome pricamo ovdje kolko sam ja shvatio. Mozda sam u krivu mozda nino misli sasvim nesto drugo? mozda ja ne kontam sto ti pricas ali ja govorim o tome da su kod nas marze puno vece od 3-4%.
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:45   #117
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
ALI kupljeno je u ISTOJ firmi (jer su oni uvoznik i kod njih je garancija) samo preko druge bas zato da vidim kolka je marza i kolko me ustvair pokusavaju "oderat". Znaci ti si gore tvrdio da ti nasi veliki uvoznici rade sa 3-4% marze - ne? Kako to onda da je ovdje 24%+ (mojih 23% i jedan kod druge firme) i ko zna koliko jos od uvoznika. O tome pricamo ovdje kolko sam ja shvatio. Mozda sam u krivu mozda nino misli sasvim nesto drugo? mozda ja ne kontam sto ti pricas ali ja govorim o tome da su kod nas marze puno vece od 3-4%.
Ja ti iz prve ruke govorim kolike su marže ovdje. S druge strane, ako meni ne vjeruješ, zapitaj se zašto su mnoge firme prestale s distribucijom i zašto je spala knjiga na tri slova.
To što si naletio gdje su te željeli oženiti ko mladog majmuna zahvali njima. 20%+ posto marže na nečemu u IT-u (a da nije običan potrošni materijal i to za krajnjeg kupca) nisam vidio bar deset godina.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:50   #118
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Uzeo si jedan primjer, jednog proizvoda (i to jos novog na trzistu)
De molim te ne trkeljaj (non stop upadas u razne teme ko padobranac kontra svega a bez ikakvih argumenata). Gdje ti vidis da je novi proizvod ili uopce o kojem tocno proizvodu se radi ? FYI doticna Maticna ploca o kojoj pricam je dostupna preko godinu dana u prodaji tkao da nije ni "N" od novoga, pogotovo u svijetu hardwarea gdje se stvari mjenjaju svakih par mjeseci.

I Ne, nije to jedini primjer, neki dan sam opet imao slicnu situaciju sa drugom firmom/proizvodom (koji je BTW skoro dvije godine na trzistu da ne pomilis da je nov ) i cijena se smanjila za 16% preko istog systema/nacina kupovine za sasvim drugi proizvod.

Recimo prosle godine u 2 mjesecu sam u trgovini maloprodaje kupio TV za 9000 a cijena mu je bila 10000kn (kao i kod ostalih gdje je vecinom bilo 10000 pa i do 11000 u nekim). Trazio sam prodavaca da zovne voditelja prodavaonice i na licu mjesta pitao jel moze popust za cash i dobio popust 1000kn bez problema. Da su radili sa marzom 3-4% sad bi bili cca 700kn u minusu na tom proizvodu - NE ?

BTW RadeOn, drugi put kad budes trazio cijene u EU odi na njihovu "nabavu" pa pogeldaj - http://geizhals.at/eu/western-digita...t-a764821.html Kao sto vidis razlika onda naraste na 11-12EUR sto je dosta na necemu sto kosta toliko malo i u postotcima je daleko vise od 3-4% a kamo li tvojih 10-20kn . Znaci zasto bi ga kupio za 51EUR ako mozes za 43EUR ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB

Zadnje izmijenjeno od: Lewis. 29.05.2013. u 14:59.
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:54   #119
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,937
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Ja ti iz prve ruke govorim kolike su marže ovdje.
Kad kazes ovdje mislis na firmu gdje ti radis ili na sve uvoznike u HR ?

Mislim jel hoces reci da ti meni ne vjerujes za ovo sto pricam ili moje nije iz prve ruke ako sam ja kupac p anevidim kolko deru ?

Koliko znam mi ovdje i razglabamo o cijenama za krajnjeg kupca tj dali ce se doticne smanjiti ulaskom u EU .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2013., 14:56   #120
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
De molim te ne trkeljaj (non stop upadas u razne teme ko padobranac kontra svega a bez ikakvih argumenata).
Jos jedan koji ne zna normalno komunicirat nego odma krece vrijedjanje, bravo za tebe.
I prestani ti i jos neki mene vise optuzivat za upadanje u teme.

Citiraj:
Gdje ti vidis da je novi proizvod ili uopce o kojem tocno proizvodu se radi ?
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
pa evo jedan od konkrentijih primjera od neki dan - nove Nvidia 780 graficke, u njemackoj cijena 649 EUR a kod nas 5500-5700 kn (i to u WEB shopovima) sto je cirka 100 EUR skuplje a to je daleko od 3-5% ?.
Sorry sta ne znam citat.

Citiraj:
FYI doticna Maticna ploca o kojoj pricam je dostupna preko godinu dana u prodaji tkao da nije ni "N" od novoga, pogotovo u svijetu hardwarea gdje se stvari mjenjaju svakih par mjeseci.
Ja govorim o onom primjeru iz Njemacke i nasom usporedbom s njima, citati postove s razumijevanjem.

Zadnje izmijenjeno od: Rade0n. 29.05.2013. u 15:10.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na