Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Software > Aplikacije
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2009., 14:27   #61
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
@masterpain

Kad istekne , obrises ga ,resetiras komp,kad se winsi dignu u registriju obrises sve od kasperskog i ponovo instaliras trial ( Barem je tako s ESET-om islo )
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2009., 17:06   #62
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
@masterpain

Kad istekne , obrises ga ,resetiras komp,kad se winsi dignu u registriju obrises sve od kasperskog i ponovo instaliras trial ( Barem je tako s ESET-om islo )
Not,
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.12.2009., 17:19   #63
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
@masterpain

Kad istekne , obrises ga ,resetiras komp,kad se winsi dignu u registriju obrises sve od kasperskog i ponovo instaliras trial ( Barem je tako s ESET-om islo )
Postoji puno laksi nacin...malo koristi google, mozes naci rjesenje
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 01:36   #64
Drift_King
Never Forgetti
 
Drift_King's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: .
Postovi: 1,640
Da se nadovezem na temu jer je povezana s KIS 2010....naime Kaspersky mi ne dozvoljava upis passworda?! Upisem naprimjer za pass drift99 i nakon sto sam spremio sve udem u program idem promjeniti nesto pita za pass i ja ukucam drift99, kad ono pise da nije tocna??! Pomozite, hvala unaprijed.
__________________
Drift_King je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 11:00   #65
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor Drift_King Pregled postova
Da se nadovezem na temu jer je povezana s KIS 2010....naime Kaspersky mi ne dozvoljava upis passworda?! Upisem naprimjer za pass drift99 i nakon sto sam spremio sve udem u program idem promjeniti nesto pita za pass i ja ukucam drift99, kad ono pise da nije tocna??! Pomozite, hvala unaprijed.
Radi mi ko podmazano, jesi možda krivu šifru unio???

Radi i za izlazak i KISa, a i mjenjanje settingsa
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.12.2009., 15:52   #66
Lihto
The Dark Side of Moon
Moj komp
 
Lihto's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,945
Koristim još NOD 32 2.7 verziju po meni najbolju izdanu,naravno svakodnevno se updatea...e sad jel bi to trebalo mjenjat,win 7 javlja kao da je ta verzija prestara,ali svejedno nove su definicije gore...Šta bi bilo pametno stavit a da ne troši puno memorije...
__________________
Macbook M1+ LG32UQ85R
iPad 5 White 32gb Wifi
iPhone XR 128gb
Synology DS214Play(WD 2x4Tb RED)
Marantz SR5010B receiver+Jamo E680(5.0)+ Nvidia Shield TV Panasonic 42PV80
Lihto je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 01:09   #67
win32
Premium
Moj komp
 
win32's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Postovi: 1,517
Samo mali osvrt na tako hvaljeni BitDefender Internet Security 2010.

Naime koliko vidim ekipa ga hvali i kako cca god. dana koristim samo NOD32 Smart S. rekoh idem probati to "cudo"......instaliram ga, sve prode ok.....i nakon instalacije sok totalni....Win7 se vuce kao neka krepana kokos!
Pocne mi se "gusit" explorer, Firefox stalno nesto "trza" kada ga palim.....uglavnom kao da to nije moj komp jer se sve nesto pocelo "vuci" i svi se programi na ocigled "guse" pri pokretanju......a i pri dizanju Win nesto kao da se svaki puta "zbloka".
Imao sam ga jedno tjedan dana i vise mi se to nije dalo gledat pa sam ga maknio, stavio opet "stari" NOD32 i sve radi kao sat.

Niti je pronasao neki virus ili bilo sta sl. (bilo bi cudno da je), niti je bolje radio....samo mi je sve totalno usporio.

Mislio sam da je rijesenje od Comoda smece (znaci AV + forewall), ali IMHO ovo je jos gore.

Steta sto su ukenjali Comodo jer je bio odlican firewall....

Ne zagovaram NOD32, niti sam "fan" bilo kojeg programa.....stovise volim probati nove programe malo za promjenu jer kada koristim iste stvari godinama onda mi lagano dojade...i sada da znam koje "all in one" rijesenje je ok kao Eset ili bolje odmah bih presao na njega.....do onda Eset ostaje na kompu.

Prije sam obavezno uzimao odvojeno firewall i odvojen AV jer nisam vjerovao bas u ta "all in one" rijesenja posto pojedinacni programi skoro po nekome pravilu uvijek imaju opcije za "finije" podesavanje.....ali nemam vise volje za to i za neka eksperimentiranja.....tako da Eset majka...bar za sada....

KiS bih stavio, ali mi se ne da hebat sa njime....
__________________
"In the beginning there was 0. And then there was 1. A mind-bending meditation on the transcendent power of digital computation."

Pošteni trgovac: 1, 2, 3, 4, 5...
win32 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 22:49   #68
dejan66
Registered User
Moj komp
 
dejan66's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: croatia
Postovi: 37
Ja sam probao sve živo od sophosa avg nod-a a na kraju sam završio na avastu jer mi jedini on nije uništio dostupnost na torrentu i stvarno je dobar.skineš home verziju registriraš se besplatno i dobiješ licencu 1 godinu.
dejan66 je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 23:03   #69
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Ne koristim antivirus već godinu dana... Ovaj OS imam već 5 mj ili tako nešto, sad idem proskenirat online KISom pa se javim.

EDIT: Jedan inaktivan trojanac, u Temp folderu sa interneta.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 26.12.2009. u 23:35.
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2009., 23:15   #70
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
koristim godinu dasna aviru free, jedino malo iritantna nadogradnja svaki dan i oglas za premium nadogradnju, ako i pusti nešto preko downloada prilikom pokretanja blokira, ako na nekoj stranici nađe virus daje i zvučno upozorenje

jedino me prije dva dana iznevjerila kad sam na jednom forumu pokupio nešo gadno što je bilo zamaskirano u java update i aktiviralo se ponovnim dizanjem windowsa, nije bilo ni opcije repair sa win cd-om, HDD je prešao u raw format
vm@ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.12.2009., 04:26   #71
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Citiraj:
Autor vm@ Pregled postova
koristim godinu dasna aviru free, jedino malo iritantna nadogradnja svaki dan i oglas za premium nadogradnju
http://www.scribd.com/doc/8528513/Av...cation-Disable
tutix je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2009., 16:19   #72
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Strucnjaci koji koristite nod32 evo jedno brzinsko pitanje koje se mozda malo kosi sa pravilima foruma, ali samo malo pa nebi trebao biti neki veliki bauk.

Da li "nabavljena" verzija nod32 radi losije od orginalne,kupljene (nazovite je kako hocete) ili rade isto??

Kad kazem "nabavljena", zna se na sta mislim. I kad pitam za usporedbu podrazumjeva se da su obadvije verzije updateovane na zadnje definicije.

Koristim dosta dugo(2-3god) nabavljenu verziju, ali stalno mu nesto promakne. Evo sad trenutno imam u rootu c: nekakav exe file (x5p2a1x8j5w6.exe) koji je 100% nesto sto nevalja samo neznam sta je, jel virus, trojanac ili nesto na tu temu. Ovo mu nije prvi put da uleti i da se tu parkira, ali posto se nemam vremena zezat s njim, samo vratim image i hajmo Jovo nanovo.
nod32 uopste nedira i ne konta taj file, nit mene upozorava.
Posle nekog vremena od vracanja imagea opet ga negdje pokupim i manifestuje se tako sto poslije nekih 20-30 min od restarta racunara niti jedan browser neradi, tj. nece da otvori niti jednu stranicu. Dole u status baru browsera samo pise DONE, a internet na drugom compu funkcionise super.
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 30.12.2009., 22:10   #73
Rain Man
Premium
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: x
Postovi: 1,447
Ja koristim Nod vec godinama. Stabilan i brz. Nikad nikakvih problema sa samim antivirusom, bilo je sitnih problema s firewallom u ESS no generalno vrhunski proizvod. Uz AV koristim Sandboxie za pokretanje "sumnjivih" file-ova i nisam imao virus na kompu od kako se sjecam
Rain Man je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 11:41   #74
feelgood
I'm DEAD sexy!!!
 
feelgood's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 349
JA koristim legalni NOD32 već 2-3 godine i u 2-3 navrata mi uletili trojani i napravili darmar na kompu. Tada se NOD ponašo ko totalni debil - odskenira, pronađe no kaže da ne može obrisati i stavi u karantenu. Resetiram komp no trojan i dalje tu i radi pizdarije.
Licenca mi ističe u ožujku pa brijem da ću prijeći na KIS 2010.
__________________
ASUS Crosshair V Formula
Processor AMD FX-8320E
Corsair Vengance Pro DDR3 2133 2x4 GB
NVIDIA GeForce GTX 1060 6GB
feelgood je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2009., 19:41   #75
Armand
192.168.0.1
 
Armand's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: BiH
Postovi: 463
Evo meni Avira ocisti sve ovo sto NOD nije uopste prepoznao. Avira wellcome.
__________________
P4 3.0 Prescott (Zalman 7000b-cu) @ Gigabyte 8ik1100
2x512 Apacer ddr400
AiW x800xt + vf900
Hitachi 80gb Sata2
Corsair HX520W
Linksys WRT54GL@Tomato 1.25.8515 RAF (Victek Mod)
Armand je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 19:53   #76
branimiros82
Premium
 
branimiros82's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 113
ljudi neznam jesam na pravom mjestu,al...stavio sam WIN 7,Nod 32 64 bit V4.I od kad sam stavio kad je napravio update u karantenu mi strpao hrpu exe fileova.Ja odem na restore,al ih vrati cim se pokrene neki od tih programa.Kaze da su zarazeni nekim Jeefo.A virus?Jer svijeze su stavljeni Win 7 i neznam odakle mu taj file tj virus.Pa reko mozda da nije neki ludara od NOD32.koja je vasa preporuka za antivirus?!
branimiros82 je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 20:00   #77
Buger
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 4,340
a jesi siguran a su windowsi čisti ?

a što se tiče ovoga da avira prepozna, a NOD ne, ne znam, možda avira prepozna nešto što nije virus, koristim NOD godina i vrlo sam zadovoljan, najvažnije mi je da troši malo sistemskih resursa, ostalo ionako sam dobro pazim što radim i računalo lijepo radi...
Buger je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 20:17   #78
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Citiraj:
Autor branimiros82 Pregled postova
ljudi neznam jesam na pravom mjestu,al...stavio sam WIN 7,Nod 32 64 bit V4.I od kad sam stavio kad je napravio update u karantenu mi strpao hrpu exe fileova.Ja odem na restore,al ih vrati cim se pokrene neki od tih programa.Kaze da su zarazeni nekim Jeefo.A virus?Jer svijeze su stavljeni Win 7 i neznam odakle mu taj file tj virus.Pa reko mozda da nije neki ludara od NOD32.koja je vasa preporuka za antivirus?!
Probaj sa Ovim
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 20:29   #79
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
koristim aviru i konstantno mi ovo pušta sa nekih sada trenutno zaraženih foruma http://www.imagesforme.com/show.php/...lipboard01.jpg trenutno se branim tako da sam potpuno isključio javu u firefoxu, zna li netko nešto pametnije
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 23:22   #80
greenfly
Od nonine sestre kunjado
Moj komp
 
greenfly's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: (Vinjro)
Postovi: 1,130
Si pokušao sa nečim drugim skenirati, recimo Malwarebytes , probaj..
__________________
greenfly je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2010., 23:36   #81
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor vm@ Pregled postova
koristim aviru i konstantno mi ovo pušta sa nekih sada trenutno zaraženih foruma http://www.imagesforme.com/show.php/...lipboard01.jpg trenutno se branim tako da sam potpuno isključio javu u firefoxu, zna li netko nešto pametnije
KIS 2010, trial 30 dana ima web shield i te slične đinđe. Probaj ako ti paše kupi, ako ne ajde opet na Aviru

Meni uredno blokira sva ta online sranja, skripte i sl.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2010., 00:48   #82
vm@
Premium
Moj komp
 
vm@'s Avatar
 
Datum registracije: May 2009
Lokacija: donji lapac
Postovi: 547
probao sam i sa malwerbytes skenirati
vm@ je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2010., 20:53   #83
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Godinama koristim NOD tj. ESET i rekoh da probam staviti KIS za promjenu. Cini mi se da je podosta "tezi" za sustav, sve mi se nekako cini sporije nego kad je gore bio NOD. Imate li slicna iskustva ili je normalno da KIS vise opterecuje sustav?
rak21 je online   Reply With Quote
Staro 21.01.2010., 21:41   #84
mdgrgic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Rijeka
Postovi: 66
imam avg,i ne kuzim se bas u to sto valja,a sto ne?!
mozete mi reci dali je bolje uzet neki novi antivirus,ili je ovaj ok?!ako bi trebao neki novi,koji da uzmem?koristim win7!!!
mdgrgic je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 00:42   #85
Baja 001
Banned
Moj komp
 
Baja 001's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 7,504
Citiraj:
Autor rak21 Pregled postova
Godinama koristim NOD tj. ESET i rekoh da probam staviti KIS za promjenu. Cini mi se da je podosta "tezi" za sustav, sve mi se nekako cini sporije nego kad je gore bio NOD. Imate li slicna iskustva ili je normalno da KIS vise opterecuje sustav?
Meni koristi nakon 3 dana uptimea ~16MB, dok je peak usage bio ~160MB.

Koristim KIS, i paralelno ESET na drugom kompu (laptopu) i nemam nikakvih razlika.
Baja 001 je offline   Reply With Quote
Staro 22.01.2010., 02:39   #86
rak21
COD2 expert
Moj komp
 
rak21's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,881
Citiraj:
Autor Baja 001 Pregled postova
Meni koristi nakon 3 dana uptimea ~16MB, dok je peak usage bio ~160MB.

Koristim KIS, i paralelno ESET na drugom kompu (laptopu) i nemam nikakvih razlika.
A ne znam, na svom t400 još nisam probao, ali nekolicini frendova sa slabijim računalima sam mijenjao ESET sa KIS.om pa je radilo toliko sporo da je blokalo cijeli sustav..

ESET je radio najnormalnije, bez štopanja..
rak21 je online   Reply With Quote
Staro 23.03.2010., 12:05   #87
ivand123
otišo po cigare i nesto
 
ivand123's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Zagreb (Maksimir)
Postovi: 373
Došla Avira 10. Uglavnom novi interface (napokon nova ikona), poboljšanja enginea, parental controla i novi generic repair koji sam pokušava popravit štetu nastalu od gamadi.
Pošto mi je prošla avira bila najbolja a ova je još bolja topla preporuka za ovaj av!
ivand123 je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2010., 10:12   #88
wayfarer
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 39
Vidim da se dosta ekipe žali na ESET i nod32
Rade normalno ukoliko ga instaliram na čist komp, spriječava sve vrste prodora, ALI, na jednom laptopu kojimi je pun virusa kada ga instaliram nije sposoban očistiti komp, traži uzaludne restartove kako bi uklonio kontaminirane fileove ali bez uspjeha, totalni promašaj.
Danas moram instalirat jedan komp za koji mi je jako bitno da bude fino zaštićen, fakat neznam što bi stavio.
__________________
Dogs are the leaders of the planet. If you see two life forms, one of them's making a poop, the other one's carrying it for him, who would you assume is in charge.


wayfarer je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2010., 10:48   #89
Enter Sandman
dark paradise
Moj komp
 
Enter Sandman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 546
Hmm, ja sam isto zamijenio eset jer se nije baš pokazao kao najzgodnije rješenje, možda eventualno po pitanju zauzeća meme i općenito rada u windowsima, onda sam pokušao sa čehom, Avast 5 i osim ljepšeg sučelja ništ posebno, čak banana jer neki dan nije zablokirao neki debilni virus koji instalira fake antivirus dok je KIS to sve uredno prepoznao i zablokirao tako da sam sad samo na KIS-u!
Također pohvala KIS-u za blokiranje phishing sajtova....
Enter Sandman je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2010., 13:11   #90
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,631
Bitdefender IS 2010 i malwarebytes, odlična zaštita..Za Bitdefender vele da je kakti bolji od KIS-a...
Jel ko probal ovaj AV Vipre?
zvonac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na