Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.06.2022., 04:59   #1291
rokonja
Premium
Moj komp
 
rokonja's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: tamo tamo daleko
Postovi: 137
Na Win10 s driverima Adrenalin 22.5.2 Optional, događa mi se usreded igre "no signal" na monitoru. Čujem igru u pozadini al na monitoru nema života. Probao sve varijante od čupanja kabela u vrijeme rada pc-a, pa hdmi itd. pomaže jedino držanje power tipke (nisam se sjetio da je stavim u funkciju - shut down). Još dobim poruku "amd software adrenalin edition warning". Vratio stare drivere i sad radi kao prije.
rokonja je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 11:04   #1292
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
vidim da se prica o radeon problemima sa driverima. mene zanima kakvi su to problemi? nikad do sad nisam imao problema sa radeon driverima a ni sa nvidia driverima kad sam imao nvidia karticu gtx 970. najnormalnije se igram vec godinama. 6 godina na gtx 970 i isto nikad problema a sad 6600xt godinu dana i nisam iskusio sto pisete ovdje.
a ovo oko boje na radeon grafici da su bolje nego na nvidia je isto nesto sto nisam primjetio. meni je sve isto i na nv i ati grafici jer na istom monitoru imam pc sa gt730 grafikom i sve je isto.
S obzirom na to da si u 8-9 godina imao samo 2 grafe kao sto naveo, budi sretan i zadovoljan sto nisi imao problema. Nisam ni ja osobno imao problema ali zato imaju ljudi oko mene, ne sa svim modelima. Imao sam u zadnjih 10 godina samo 3 grafe i to 1060, rx580 i sada 3050 i zadovoljan sam sa sve 3. Ali eto ,ima ljudi kojima steka bas ta tvoja 6600xt s npr csgo, fortnite itd. Pred mjesec dana je frend zamijenio 6600xt sa starijom 5700xt bas zbog toga. Eto 5700xt radi odlicno sada sa istom konfom a i onaj drugi ne igra csgo ni fortnite i njemu radi ostalo kako treba

Zadnje izmijenjeno od: spawn. 26.06.2022. u 11:15.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 11:17   #1293
NeooS
Premium
Moj komp
 
NeooS's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: na Zemlji
Postovi: 522
Citiraj:
Autor NeooS Pregled postova
Pozdrav ekipa, uzeo RX 6600 i sad imam opet onaj isti slučaj kao i sa RX 580 koju sam imao a to je da po defaultu memorija radi stalno na max taktu (imam spojeno i TV).

E sad, prošli puta sam to riješio s Custom Resolution opcijom u driverima gdje sam samo išao na add new i onda samo promijenio Timing Standard na CVT, ostalo sve kako je bilo po defaultu (rezolucija, refrase rate i tako dalje). Na RX 580 je to riješilo slučaj da memorija ne radi stalno na max nego da radi kako treba.

To sam isto napravio sada i riješi se to s memorijom, ali sam uočio novi problem. Radi se o tome da mi se tim custom resolutionom "Color Depth" spustio sa 10-bit na 6-bit i to se neda promijeniti sve dok je aktivan custom profil.

E sad, ne znam zašto je to tako i kako da se riješi a da ne idem samo reset na default i maknem custom profil jer onda memorija radi na full stalno (povećane temeprature i potrošnja) što ne valja. Googlao sam i svašta nešto ali ako je netko imao iskustva s time i zna riješenje, bilo bi super .

E sad još što se tiče toga 10-bit vs 6-bit. Ja iskreno uopće ne vidim nikakvu razliku ovako na prvu pa se još oko toga razmišljam da to možda krivo prikazuje, odnosno da je i dalje 10-bit ali pokazuje 6-bit? Ne znam evo u čemu je u praksi generalno razlika, jesu li boje ispranije ili??

Eto, ako se netko time već bavio, neka kaže jer znam da to nije izolirano samo kod mene

Ja sam riješio situaciju sa svojom grafom pa čisto da navedem kako, ako netko drugi bude imao istu.

Dakle, prvo sam vratio sve na default, gdje je naravno prisutan stuck max clock vrama (normalan je i color depth na 10-bit) i onda sam čitajući po netu i gledajući po Youtube-u naletio na dosta toga. Riješenje je bio program "Custom Resolution Utility" te podešavanje opcije Blanking za Vertical sa default 41 na 54. To je riješilo problem s stuck Vramom, da se downlocka, a nije poremetilo ništa drugo, ni color depth. Dolje sam stavio oba linka na Youtube gdje je sve objašnjeno pa da posluži i drugima kojima se desi ista situacija, a ima ih sasvim sigurno.

https://www.youtube.com/watch?v=xhWfShsy_Bk&t=1s
https://www.youtube.com/watch?v=HopKkK0Ei40&t=193s
NeooS je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 14:08   #1294
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,158
taj problem sam ima jos sa 7950,390x to je problem star koliko vec sad 10 g.
smh

Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 14:39   #1295
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
Citiraj:
Autor rokonja Pregled postova
Na Win10 s driverima Adrenalin 22.5.2 Optional, događa mi se usreded igre "no signal" na monitoru. Čujem igru u pozadini al na monitoru nema života. Probao sve varijante od čupanja kabela u vrijeme rada pc-a, pa hdmi itd. pomaže jedino držanje power tipke (nisam se sjetio da je stavim u funkciju - shut down). Još dobim poruku "amd software adrenalin edition warning". Vratio stare drivere i sad radi kao prije.
nebesima hvala pa to nisam dozivio jer da jesam letilo bi po kuci.

Citiraj:
Autor Bruno_Rv Pregled postova
S obzirom na to da si u 8-9 godina imao samo 2 grafe kao sto naveo, budi sretan i zadovoljan sto nisi imao problema. Nisam ni ja osobno imao problema ali zato imaju ljudi oko mene, ne sa svim modelima. Imao sam u zadnjih 10 godina samo 3 grafe i to 1060, rx580 i sada 3050 i zadovoljan sam sa sve 3. Ali eto ,ima ljudi kojima steka bas ta tvoja 6600xt s npr csgo, fortnite itd. Pred mjesec dana je frend zamijenio 6600xt sa starijom 5700xt bas zbog toga. Eto 5700xt radi odlicno sada sa istom konfom a i onaj drugi ne igra csgo ni fortnite i njemu radi ostalo kako treba
fortnite smece nisam igrao ali counter igram 10 godina preko 5000 sati i sve radi dobro u 144 fpsa. necemo ni zanemariti da je counter star 10 godina pa mozda i nije na svacijoj listi prioriteta za razvoj i optimizaciju. pricalo se i za gtx970 da joj fali 512mb rama pa da kad nesto uleti na taj spori ram da svasta nesta. u svim tim godinama isto nikad nista. jedini problem koji sam imao sa 6600xt je bio u valorantu no na kraju i to je bilo do igre jer su nekom zakrpom to ispravili.
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 15:46   #1296
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 744
Bratu sa 6600xt nakon što bi se ekran isključio nije pomagalo ništa osima force power off na prekidač. Iskljucili smo ovu opciju Ulps opciju u Registry

Citiraj:
"EnableUlps".
iz "1" u "0".
Nakon toga sve 5
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 18:04   #1297
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Problem s VRAM-om koji je zakucan na max takt se većinom javlja kad se koristi monitor koji nije 60/120/240 Hz... 75/144 Hz monitori su najviše pogođeni s tim. Ima ovdje dosta dobro objašnjeno što se događa: https://www.reddit.com/r/Amd/comment..._even/f3ilu7a/
Ukratko: AMD nema drugog izbora, nego držati takt VRAM-a na max, jer monitori nemaju "ispravan Vblank", nema dovoljno vremena da se promijeni takt memorije bez vizualnih artefakata po ekranu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 19:53   #1298
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
nebesima hvala pa to nisam dozivio jer da jesam letilo bi po kuci.



fortnite smece nisam igrao ali counter igram 10 godina preko 5000 sati i sve radi dobro u 144 fpsa. necemo ni zanemariti da je counter star 10 godina pa mozda i nije na svacijoj listi prioriteta za razvoj i optimizaciju. pricalo se i za gtx970 da joj fali 512mb rama pa da kad nesto uleti na taj spori ram da svasta nesta. u svim tim godinama isto nikad nista. jedini problem koji sam imao sa 6600xt je bio u valorantu no na kraju i to je bilo do igre jer su nekom zakrpom to ispravili.
Csgo sa 6600 i danas ima problema. Loading mape je predug. Postao sam par puta linkove na zalbe gejmera u vezi toga. Fortnite smece ili ne, mora danas radit sa svakom grafickom. Grafa od nedavnih 5000kn ne smije tako stekati u igrama popust csgo i fortnite. Ali jbg, ako bas igras te igre odes na nvidiju ili stariji amd i rijeseno, nije da nema rjesenja.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2022., 21:00   #1299
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Nema pravila kad je riječ o neoptimiziranim naslovima, pa se neovisno o (GPU) hardveru nađu uvijek isti problemi, a bojim se da zbog previše varijabli ni jedan recenzent neće htjeti odvojiti vrijeme da to propisno provjeri kak spada.

Netko nema nikakvih problema, dok drugi moraju mijenjati DX9, DX11 ili DX12 postavke uz sto pozadinskih čuda tehnika, pa (ne)isprane boje i sfušani HDMI i DisplayPort standardi, nema čega nema.

S druge strane pak, primjera radi, jedan Doom + Vulkan radi bez ikakvih problema (60FPS@1080p) na (pra)starom hardveru poput GTX 960 ili RX 380, tak da mi uopće nije jasno zašto sve igre nisu u tom (optimiziranom) rangu.

Dodamo k tome DLSS + FSR 2.0 i bog-bogova, svatko se može igrati s pristojnim detaljima i OK rezulucijama, dok pozadinski hardver ne mora nužno biti zadnji krik tehnike, potrošnje i zagrijavanja.
Citiraj:
Citiraj:
Fortnite Chapter 3 Season 2 update brought DirectX 12 related FPS drops (April - June, 2022)
Citiraj:
Ryzen 5 2600, 16Gb Ram and RTX 2070 8Gb, Always played at 2560×1440 with everything on High (DLSS on Quality) and always have a good performance between 70 and 110 fps, now is unplayable, FPS is always bellow 40 fps with drops to 5 fps, looks like powerpoint, anyone is also having this FPS problem?
Citiraj:
Playing on RTX 2060 and directx12, or at least used to, because there is so much fps drops and delays in it after the season update. fixed when switching to directx11. fps drops from around 160 to 60, so much input delay, and can’t load the textures fast. also, the game crashes regularly. It wasn’t like this in the last season.
Citiraj:
As a temporary workaround, switching to DirectX 11 or toggling Raytracing “ON” then “OFF” may mitigate issues until we resolve this.
Citiraj:
Users have reported that the new 396.24 and 396.18 NVIDIA drivers actually started causing constant CS:GO crashed on their computers. This goes to show that new is not always better and that an “update” can sometimes make things even worse. To deal with the problem temporarily (until NVIDIA publishes new drivers) you can use the 390.xx drivers which run the game properly.
Citiraj:
When I stary competitive matches, sometimes I get stuck in the loading screen and I dont manage to connect so I receive a cooldown which is very annoying. I used to fix this in the past by updating my game drivers in NVIDIA Geforce. But now, all my drivers are up to date yet this issue happened again. My PC is not that bad either. Also all of my settings in CSGO are set to low. What am I supposed to do? Any suggestions?
Citiraj:
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Kaj se AMD/ATi i nVidia peripetija tiče, tu stvarno više nema pravila i kad nekome sve radi kak spada, netko drugi, treći ili deseti ima mali milijun problema s kojekakvim kombinacijama hardvera i softvera. Primjera radi, nastala je ogromna hajka zbog RX 5700 (XT) problema s driverima i crnim ekranom, do te mjere da je kompletna prva RDNA bila bojkotirana, jer tak jasno AMD je šrot bil i ostal. Hardware Unboxed je u više navrata pokušaval reproducirati taj "crni ekran zbog drivera" problem, ali nije išlo - svaki put im je sve radilo kak spada. Ja sam u to vrijeme u par navrata spomenul da je vrlo vjerojatno do DisplayPort standarda, ali je išlo u kategorije teorija i zavjere, samo da bi na kraju ispalo točno to, a Wendell iz Level1Techs je napravil cijeli serijal iz toga, jer DisplayPort standard i popratni kabeli su čušpajz samo takav - bilo da je riječ o AMD, nVidia ili Intel GPU modelima.

Jedan od friških primjera pizdarija s modernim hardverom je Hardware Unboxed stream u kojem više od 3h muku muče s novom Alder Lake platformom, samo da bi naposljetku kompletno novu ploču stavili, dok Paul's Hardware u pokušaju da složi RTX 3090 Ti SLi dolazi do spoznaje da ASUS na novim 600€ pločama ne podržava SLi. I onda na sve to dodamo korisnike koji traže plug'n'play ne bi li brže-bolje upogonili nove mašine i zabava je zagarantirana.
Citiraj:
Sudeći prema Correcting HDMI Colour on nVidia and AMD GPUs članku, problem je tak jasno u šrot HDMI i DisplayPort standardima.
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Citiraj:
When a monitor with a resolution and refresh rate in common with TVs (e.g. 1920 x 1080 @60Hz) is connected to an Nvidia GPU by HDMI or DVI-HDMI cable, the GPU may to treat the screen as an ‘HDTV’ rather than a monitor. This is also quite common when using DP, even though that’s a PC-only connection. You can see how the graphics driver categorises things for the Full HD resolution as that shared with a TV by opening the Nvidia Control Panel and navigating to ‘Display’ – ‘Change resolution’. It will usually be listed under ‘Ultra HD, HD, SD’ as ‘1080p, 1920 x 1080 (native)’ as shown below. This first resolution list in Nvidia Control Panel lists resolution and refresh rate combinations which are listed in the EDID of the monitor as ‘TV’ resolutions rather than ‘PC’ resolutions. But the problem is not simply that the resolution is listed in the wrong way, it’s the effect that this can have on the colour signal that is important. The GPU may send out a ‘Limited Range RGB 16-235’ colour signal by default rather than the optimal ‘Full Range RGB 0-255’ signal.
Citiraj:
Unlike when connecting a monitor to an Nvidia GPU using HDMI, connecting an AMD GPU via HDMI is usually less problematic when it comes to the colour signal. The image is not washed out and it looks very much as it should on most monitors. When using HDMI, the default behaviour of AMD GPUs may not be to use a ‘Limited Range RGB (16-235)’ signal like Nvidia GPUs, but rather to use a ‘YCbCr 444’ signal which is referred to by AMD as ‘YCbCr 4:4:4’. In our testing, the use of ‘YCbCr 4:4:4’ compared to ‘Full Range RGB (0-255)’ had a slightly more pronounced effect on white point, contrast and measured colour values on an AMD vs. Nvidia GPU. It is still nowhere near as pronounced as comparing Nvidia’s default ‘Limited Range’ signal with ‘Full Range’ on models which show clear ‘Limited Range’ issues.
Citiraj:
We’re happy to see that since this article was first published, Nvidia have added that drop-down ‘Dynamic range’ option to the driver.
AMD usually always handles the signal correctly as ‘Full Range RGB’ by default in their more recent drivers.
Isti šrot video standardi i popratno kablovinje su bili razlog hajke na "sfušane" Radeon drivere za RX 5700 seriju koja se onda izbjegavala, samo da bi se naposljetku ispostavilo da je do HDMI/DisplayPort pizdarija.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M

Zadnje izmijenjeno od: The Exiled. 26.06.2022. u 21:20.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 19:52   #1300
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
Pocele su cijene preko bare biti realne.

Sent from my SM-N970F using Tapatalk
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 14.07.2022., 22:10   #1301
Taproot7
Premium
Moj komp
 
Taproot7's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2021
Lokacija: HR
Postovi: 208
ne zaboravi da je dolar = euro. nije to nista super povoljno.
Taproot7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 11:35   #1302
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,041
Citiraj:
Autor Taproot7 Pregled postova
ne zaboravi da je dolar = euro. nije to nista super povoljno.
U kontekstu divljanja cijena zadnjih par godina, super je povoljno. Gledajuci hr. place, malo tko si to moze priustiti...
ansha je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 11:44   #1303
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Ja sam bio platio 13.5k kn 6900XT prije cca 8 mjeseci tako da, da, ovo je povoljno
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 11:59   #1304
Le0n
Groarrr
Moj komp
 
Le0n's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Pula
Postovi: 430
MSRP od 6800XT je bio 650 baksa a ovo je 730 (MSRP 1k). Po meni je ovo signal da idemo u zamiljivom smjeru.
Pitanje je dal se isplati davati više od 600 baksa za bilo kakvu grafičku
Le0n je offline   Reply With Quote
Staro 15.07.2022., 12:01   #1305
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,200
Pogotovo amerima, njima nije bitno dolar = euro
OuttaControl je online   Reply With Quote
Staro 17.07.2022., 17:10   #1306
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Ne znam je li ovo vec u nekom threadu linkao. Ovdje se fino vidi kretanje cijena (u .de):

https://www.3dcenter.org/news/news-des-910-juli-2022

i dalje previse s obzirom koliko su stare graficke a nove uskoro dolaze.
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 18:56   #1307
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
NimeZ Unofficial Radeon Drivers 22.7.1 Bring Noise Suppression Tech to Pre-RDNA GPUs
Citiraj:
Unofficial driver packs tend to unlock features outside of a product's feature-set, and the most prominent of these for AMD Radeon GPUs is the NimeZ series. Their latest 22.7.1-based driver pack extends Radeon Noise Suppression technology support to older generation GPUs (which predate the RX 5000 series). This would cover the RX 500/400 series "Polaris," the RX Vega series, and even the much older Graphics CoreNext architecture (R# 300-series and 200-series from a decade ago). Most importantly, this brings the technology to the various generations of AMD Ryzen and A-series APUs. Use of unofficial drivers isn't covered under product warranties, but then your pre-RDNA graphics card is probably outside its coverage anyway.
Izvor: TechPowerUp
Sad je samo pitanje vremena kad neslužbeno postane službeno i to je to.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 22:56   #1308
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 335
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Sad je samo pitanje vremena kad neslužbeno postane službeno i to je to.
Bilo bi dobro da Nimez "aktivira" RSR (FSR) za Polaris i Vegu, jer izgleda da Amd previse odugovlaci, i sad kad je mining groznica opala trebaju dobru prodaju novih Rdna 2 i 3 kartica, tako da bi mogli izostaviti RSR za starije kartice.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 01.08.2022., 23:01   #1309
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
nVidia RTX Voice je isto inicijalno bil vezan samo za RTX kartice, pa je netko složil da radi na GTX modelima i ovo bi mogla biti slična priča. Isto ko i B350/X370 Zen 3 podrška, službeno ne može, da bi na kraju sve pasalo.
Citiraj:
In a strange twist of fate, Nvidia quietly patched its RTX Voice (opens in new tab) app at an unknown time to support all GeForce GTX graphics cards.

Nvidia released RTX Voice a year ago as a new spin-off feature for RTX 20-series GPUs to improve audio communication by reducing unwanted background noise intelligently using AI.
Zato velim da je pitanje vremena kad neslužbeno postane službeno na ovaj ili onaj način, pa stare i nove Radeon kartice podržavaju cijeli paket kak spada.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 08.09.2022., 16:48   #1310
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
AMD FSR 2.1 is now available, reduces shimmering and ghosting
Citiraj:
FidelityFX FSR2 v2.1.0 improves on FSR v2.0 in multiple ways, with the primary goal of increasing overall image quality and significantly reducing artefacts such as ghosting and shimmering. The application-side FSR 2 API has not changed, so updating to FSR 2.1 from 2.0 should be simple. Developers should pay particular attention to the changes to the Reactive Mask to get the best quality upscale. We've also updated the sample to include examples of animated textures, spark particles, and smoke, and the generation of the Reactive, Composition and Transparency masks are now included in the sample, to let you see the major improvements to image quality when you provide those masks to the FSR2 API. As well as updating the FSR 2 source code, we’ve also updated our Unreal Engine plugins as well, meaning you can now upgrade to using FSR 2.1 in your Unreal games for UE 4.26, 4.27, and UE 5.
Izvor: GPUOpen
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 18.09.2022., 11:47   #1311
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,978
6750XT kod nas izjednačen (zapravo 200kn jeftiniji) cijenom sa 3060TI.
Bolja kupnja?
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 18.09.2022., 15:22   #1312
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Koje modele gledaš, XFX RX 6750 XT Speedster 12GB, Gainward RTX 3060 Ti Ghost 8GB i Inno3D RTX 3060 Ti Twin X2 8GB?

Kad su već cijenom jako slični, ostaje ti bolje hlađenje i više memorije za RX 6750 XT, te bolje ray-tracing performanse za RTX 3060 Ti.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2022., 11:13   #1313
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,423
I 3060Ti DLSS+FSR, dok Ati nema FSR.
Jedino mislim da je 6700/6750 općenito mrvu brža grafa u rasterizaciji.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2022., 11:21   #1314
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,771
Osobno bi uzeo RX6750, ray tracing mi niš ne znači a raster performanse su ipak bolje nego RTX 3070...

Ak je 200kn jeftinija, no brainer.

__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2022., 11:22   #1315
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
I 3060Ti DLSS+FSR, dok Ati nema FSR.
Jedino mislim da je 6700/6750 općenito mrvu brža grafa u rasterizaciji.
FSR i DLSS su sad jako blizu u svojim aktualnim verzijama, pa nisam ništ dodatno spomenul. Na kraju se sve svodi na nijanse i kaj mu se više dopada.
Citiraj:
Compared to DLSS 2.4, FSR 2.0 provides a similar level of image quality if we exclude the few issues we described earlier, which may of course be fixed in the future. FSR 2.0 eliminates excessive shimmering in comparison to FSR 1.0, small details in the distance are rendered more correctly and completely, and the image is less blurry and oversharpened at lower resolutions. FSR 2.1 corrected ghosting issues with geometry carrying motion vectors not matching the underlying pixel colors, which were causing a "shimmering" effect.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 19.09.2022., 12:14   #1316
segregator
Propali Amigaš
Moj komp
 
segregator's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Nin
Postovi: 6,959
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
I 3060Ti DLSS+FSR, dok Ati nema FSR.
Jedino mislim da je 6700/6750 općenito mrvu brža grafa u rasterizaciji.
Ati nema FSR???
segregator je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2022., 16:54   #1317
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 744
Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ati nema FSR???
Čovjek je napravio tipfeler.
I moj +1 za rx6750 vs 3060ti
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2022., 17:02   #1318
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,944
Za tu cifru 6750 xt je bolji izbor.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2022., 17:35   #1319
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,423
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
FSR i DLSS su sad jako blizu u svojim aktualnim verzijama, pa nisam ništ dodatno spomenul. Na kraju se sve svodi na nijanse i kaj mu se više dopada.
Nisam ja mislio na to koja je metoda brža, nego da sa nV ima izbora za oboje, pa štogod igra podržavala. Premda se i ta razlika topi.

Citiraj:
Autor segregator Pregled postova
Ati nema FSR???
Kao što je netko već napisao, fulao sam, mislio sam naravno na DLSS.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 19.09.2022., 18:22   #1320
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,763
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Nisam ja mislio na to koja je metoda brža, nego da sa nV ima izbora za oboje, pa štogod igra podržavala. Premda se i ta razlika topi.
Velim, uopće ih nisam spomenul, jer začas to više ne bude tak bitno, a DLSS i FSR budu svoj dio podjednako dobro odrađivali i super je kaj je FSR open-source, pa radi na Intel, AMD i nVidia hardveru.
__________________
AMD Ryzen 7 Pro 4750G + Vega iGPU | be quiet! Pure Rock 2 Black | MSI B450 Tomahawk Max II | 32GB G.Skill DDR4-2666 Value | 256GB AData SX8200 Pro NVMe | 2x4TB WD Red Plus | Fractal Define 7 Compact | Corsair CX450M
The Exiled je online   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na