Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.07.2022., 16:38   #7321
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Ja bi kartice tj. adaptere za laptope ako su još slobodne
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 17:35   #7322
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Jedan nForce3 chipset cooler mod:
20220711-165812 20220711-165716 20220711-165804

Zujalica zamijenjena fajn komadom bakra (GPU hladnjak od crknute Quadro grafe). Visina savršeno paše .
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 17:46   #7323
Overclock
Premium
Moj komp
 
Overclock's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 993
Kako si ga ukomponiral oko kondića!
Overclock je online   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 18:39   #7324
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Dobro ga je uvalio, to se torx - eve počelo zavidavati !
Mada ja nebi toliko izlazio van gabarita chipseta, ako je dovoljno više (da ne bude kratkih spojeva) onda ok.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 18:49   #7325
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Srećom pa je chipset najviša stvar na tom dijelu ploče. Ostalo sam uspio izbjeći. Gledao sam kako da čim manje režem.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 20:21   #7326
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,001
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Dobro ga je uvalio, to se torx - eve počelo zavidavati !

Meni ovo više liči na imbus
c-shadow je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 09:51   #7327
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Mislim da je imbus ipak. Testirao jučer .... kako se to zagrije! ~50°C sigurno.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 10:21   #7328
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
To su poznate grijalice, vrag zna koliko ih je crklo zbog kuhanja / pečenja preciznije 😀

Trebalo bi da nešto pirka po tome ... neki getho mod.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 11:12   #7329
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Obično grafa sa Zalmanom rješava taj problem jer puše drito po chipset hladnjaku.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 12.07.2022. u 11:17.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 11:59   #7330
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Onda piši riješeno
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 01:47   #7331
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Svi moji retro projekti na jednom mjestu ... možemo se igrati igru pogađanja da mi nabrojite koliko točno VHS rekordera vidite na fotografiji?


Celeron u pozadini je na duljem čekanju, ta mašina ne bude bila gotova tako skoro. Dosta toga mi fali, pa čekam dežurne forumaše da se vrate sa ljetovanja prije nego što krenemo u nove radne pobjede

A u međuvremenu sam trošio vrijeme na popravak VHS mašinerije. 11 uređaja već popravljeno, a na ovome se još radi... Inače, ako se netko pita o čemu je riječ - većina uređaja sa slike pripada poznaniku koji me zamolio da mu ih uredim i popravim. On također financira dijelove, ali mu sam popravak naravno ne naplaćujem, volim raditi sa VHS uređajima i drago mi je kad jednog mogu maknuti sa hrpe za otpad i vratiti natrag u funkciju. Nažalost, većina ovih "modernih" aparata iz početka 2000-ih nije bila stvorena da traje, pa moram biti dosta kreativan kad su u pitanju popravci mehanike. Dok je recimo stari dobri Funai, JVC, Philips i/ili Telefunken iz 88, 89 godine rađen kao tenk, i bude izdržao godine i godine upotrebe.

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 19.07.2022. u 02:01.
  Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 18:55   #7332
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Haha bome si ih nabrao, imas se sa cime zabavljati sada neko vrijeme. Btw kako ti se VHS kazete drže, ja sam prije par godina došao na ideju da upogonim rekorder i svoje kazete sa tavana i ostao u šoku koliko je slika zapravo loša, ili je traka u njima degradirala ili je u mom sjecanju to izgledalo puno bolje haha. Nekako imam filing da se radi o ovom drugom

Meanwhile vezano za stari hw, nekako sam se lately prebacio na laptope tako da je zadnja akvizicija ovaj ljepotan koji se pridružio S1640/T60/T43 familiji. Kako i ne bih, kada ima pod haubom P4 (aka najjaci procesor svih vremena ). R51e ide na bubanj jer mi je "ni vrit ni mimo model" tako da njega smo izbacili iz obitelji i izrezali sa svih obiteljskih fotki ).



Definitivno se osjeti da je ovaj model iz vremena žestoke konkurencije sa Thinkpadom, od famozne "bradavice" i filinga tipkovnice, pa do robusnog "built like a tank filinga" i svih ostalih detalja. Ima par ogrebotinica na haubi ali kada se otvori unutra je u top stanju. Pante drže ko velike, radi tiho i nista ne ronda ili grebe niti mu fali pola šarafa ili da je pun ožiljaka od prijašnjih "strucnih" popravaka.

Kada budem imao vremena budem ga i raskopao, detaljno ocistio i nabacio gore w98 jer P4 i radeon 7500M jednostavno totalno traže downgrade sa XP-a. Svakako je bilo zanimljivo i nostalgicno vidjeti kod ulaska u XP ikonu za AutoCAD 2008 na desktopu i splash za Nod32 koji se prikazuje kod ulaska u windoze.

Također dobio sam od kolege Thermaltake-a punu vrecu divota, uspio mi je čak isfurati iz osobne kolekcije i usb uredsku Lenovo "membranušu" koja je koliko sam primjetio "pretty hard to come by these days".



A kao što vidite ni ostatak poklona nije loš, naci ce im se svakako neka primjena prije ili kasnije. Tnx lega još jednom i ovako javno
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2022., 20:57   #7333
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Haha bome si ih nabrao, imas se sa cime zabavljati sada neko vrijeme.
Da bar, evo već danas potpuno drugačija priča. Ostalo mi samo dva uređaja za popraviti - sve ostalo je već ili proglašeno kao izgubljen slučaj (imam moderan JVC sa kvarom od 150kn, što se ne isplati popravljati kako god okreneš) ili popravljeno i vraćeno natrag

Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Btw kako ti se VHS kazete drže, ja sam prije par godina došao na ideju da upogonim rekorder i svoje kazete sa tavana i ostao u šoku koliko je slika zapravo loša, ili je traka u njima degradirala ili je u mom sjecanju to izgledalo puno bolje haha. Nekako imam filing da se radi o ovom drugom
Kazete svakako gube na kvaliteti kroz godine, ali jedino ako govorimo o prastarim trakama od prije 30-ak godina.

Ne, prije bih rekao da je u tvom slučaju riječ o modernim televizorima. Nije bitno kako dobar VHS rekorder bio i koliko je dobra kazeta koju gledaš ... kad ga spojiš na veliki 16:9 LCD bude izgledao kao sranje. Imaj na umu da su se originalno te trake gledale na CRT ekranima, i to značajno manjim nego ovi današnji LCD/LED paneli kakve imamo. Baš sam nedavno spajao jedan jeftini Funai VHS iz cca 2006, 2007 na manji LCD monitor/TV (mislim 19") i primjetio sam da je slika značajno bolja nego u dnevnoj sobi, gdje imam Sony high-end rekorder spojen na duplo veći TV.
  Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 00:20   #7334
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Pa actually i jesu nekih 30 godina cca haha, to je iz doba kad sam isao u srednju dakle 94-95, moguce i malo ranije. Telka koja je to zadnja vrtila je bila Wega 72 ili 80, sjecam se da je bio težak ko 16 đavola i da smo stari i ja ostavili jaja dok smo ga dovukli doma. Isto tako se sjecam da sam 2001/2002 vec prešao na dvde i divxe (znam godinu jer je kolega u firmi u kojoj sam krenuo raditi bio part tajm pirat za dvd-e i frigao diskove iz videoteke pa sam od njega uzeo prve dvd filmove kad sam ubo i player). Tako da actually moguce da je fakat do kazeta, također imaj na umu da pricamo o snimkama sa hrt-a i lokalnih programa a ne actually kupljenim filmovima koji su sigurno nijansu bolji. U svakom slucaju nije da me to nesto prevec muci, ali cisto sam bio znatiželjan kako se tvoje drže. To se sve ili kiseli na tavanu ili je otislo vec papa sa nekim glomaznim...
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 01:04   #7335
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Pa actually i jesu nekih 30 godina cca haha, to je iz doba kad sam isao u srednju dakle 94-95, moguce i malo ranije. Telka koja je to zadnja vrtila je bila Wega 72 ili 80, sjecam se da je bio težak ko 16 đavola i da smo stari i ja ostavili jaja dok smo ga dovukli doma. Isto tako se sjecam da sam 2001/2002 vec prešao na dvde i divxe (znam godinu jer je kolega u firmi u kojoj sam krenuo raditi bio part tajm pirat za dvd-e i frigao diskove iz videoteke pa sam od njega uzeo prve dvd filmove kad sam ubo i player). Tako da actually moguce da je fakat do kazeta, također imaj na umu da pricamo o snimkama sa hrt-a i lokalnih programa a ne actually kupljenim filmovima koji su sigurno nijansu bolji. U svakom slucaju nije da me to nesto prevec muci, ali cisto sam bio znatiželjan kako se tvoje drže. To se sve ili kiseli na tavanu ili je otislo vec papa sa nekim glomaznim...
Ma znam, sve jasno. Ja imam još starije kazete, iz razdoblja 1989-1992, gdje čak imam "originalne" epizode "Jel' me netko tražio", anti-ratne pjesme poput "Stop The War in Croatia" sa pokojnim Ivčićem, i tako dalje.

Imam čak svoj cijeli 4. rođendan snimljen na kameri 4. 9. 1990. godine Sve radi OK iako sam primjetio kroz zadnjih 10-ak godina da je kvaliteta snimke pala, dok su neki dijelovi (snimljeni u Long Play brzini) skoro negledljivi. Ali u pravilu i dalje rade, može ih se gledati

Zadnje izmijenjeno od: Trekkie4. 20.07.2022. u 01:33.
  Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 16:32   #7336
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Ma znam, sve jasno. Ja imam još starije kazete, iz razdoblja 1989-1992, gdje čak imam "originalne" epizode "Jel' me netko tražio", anti-ratne pjesme poput "Stop The War in Croatia" sa pokojnim Ivčićem, i tako dalje.
Iss to imam i ja i "jel me netko tražio" i stop the war od ivčića i još što šta ono tipa "America's funniest home videos" sa Sagetom i he-mana, a imam i još starijih kazeta. Neke sam već izripao na komp pa stavio na server u kolekciju da imam ako kazeta jednog dana jednostavno da svoje ili pukne traka, a neke još čekaju da ih izripam, jedino je problem naći vremena za to sve

U potrazi sam za graškogradom crtićem ako netko ima htio bi izripat si da imam bar epizodu i uvodnu špicu ne mogu nigdje nać
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 17:33   #7337
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,942
VHS se gledao na telkačima tipično 20-22" preko kompozitnog ili SCARTa koji više ili manje zamute sliku. Moderni LCD-ovi su ogromni i imaju daleko veću rezoluciju pa se svaki klinac vidi na njima, a budući da lošije prikazuju pokrete nego CRT-ovi onda nam šumovita slika izgleda još gore.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 18:44   #7338
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Iss to imam i ja...
Kolega ti si ko alibaba, samo vadiš neke divote iz svoje pecine hahaha. Bilježim se za Masterse sljedeci put kad se vidimo, mislim da imam negdje skinute engleske verzije ali nije to to, definitivno hocu sinkane verzije sa ovih područja ako ih imaš Dofuram stik ili neki hard next tajm kad se vidimo pa mi natrpaj da se malo prisjetim djetinstva
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 19:01   #7339
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,683
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
VHS se gledao na telkačima tipično 20-22" preko kompozitnog ili SCARTa koji više ili manje zamute sliku. Moderni LCD-ovi su ogromni i imaju daleko veću rezoluciju pa se svaki klinac vidi na njima, a budući da lošije prikazuju pokrete nego CRT-ovi onda nam šumovita slika izgleda još gore.
scart je nudio i RGB signal ako je tv podržavao i tu je slika bila bolja, vidno bolja. ali jedini napredak je bio stereo zvuk.
ko sa CDa

nakon što sam digitalizirao što mi je bilo interesantno
pobacao sam cca 100tinjak kazeta...nije mi žao osim njih 2-3 gdje sam na kraju imao snimljena predstavljanja kandidatkinja za miss HR 1992 ..koja bi to nostalgija sad bila - svaka cura je bila različita, a ne kao ove danas - kopija,kopija,kopije
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 21:11   #7340
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
U potrazi sam za graškogradom crtićem ako netko ima htio bi izripat si da imam bar epizodu i uvodnu špicu ne mogu nigdje nać
Uff, ovo sam imao prije puuuno vremena, i namjeravao sam ostaviti ali sam napravio veliku pogrešku i posudio par VHS kazeta obiteljskim prijateljima. Naravno, ovi su pretpostavili da sam ja to njima poklonio pa je (da skratim priču) većina kazeta završila presnimljena sa nekakvim Japanskim crtićima tipa Yu-gi-oh & Pokemoni

Citiraj:
Autor medo Pregled postova
VHS se gledao na telkačima tipično 20-22" preko kompozitnog ili SCARTa koji više ili manje zamute sliku. Moderni LCD-ovi su ogromni i imaju daleko veću rezoluciju pa se svaki klinac vidi na njima, a budući da lošije prikazuju pokrete nego CRT-ovi onda nam šumovita slika izgleda još gore.
Ovo što sam spominjao ranije! Da - upravo u tome i je problem. VHS nije predviđen za HD televizore. Bilo bi zapravo idealno spojiti ga na kakav stariji CRT manje dijagonale ekrana, pa čak (u krajnjem slučaju) manji LCD. Još uvijek bolja opcija nego HD ili UHD LED uređaj.

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
scart je nudio i RGB signal ako je tv podržavao i tu je slika bila bolja, vidno bolja. ali jedini napredak je bio stereo zvuk.
ko sa CDa
Nisam siguran koliko vam je ovo poznato, ali postoje ljudi koji su slušali i pohranjivali glazbu na VHS kazete. Naravno, ovo ima smisla samo ako imate HiFi Stereo uređaj, jer takav aparat bude koristio helical scan tehnologiju ("bubanj" glavu) da čita ili piše zvučni signal sa trake. Vele stručnjaci da je kvaliteta zvuka jednaka CDu ili bolja!

Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
(...) svaka cura je bila različita, a ne kao ove danas - kopija,kopija,kopije
To ti je zato što ove danas silaze sa iste proizvodne trake kao i sve druge, odnosno sve imaju istog kirurga. Dok su nekad ljudi bili (pripremite se na šok) - prirodni!
  Reply With Quote
Staro 20.07.2022., 21:35   #7341
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Kolega ti si ko alibaba, samo vadiš neke divote iz svoje pecine hahaha. Bilježim se za Masterse sljedeci put kad se vidimo, mislim da imam negdje skinute engleske verzije ali nije to to, definitivno hocu sinkane verzije sa ovih područja ako ih imaš Dofuram stik ili neki hard next tajm kad se vidimo pa mi natrpaj da se malo prisjetim djetinstva
Imam ti stick sa hrpetinom naših starih crtića iz ex yu ono TVZ i te fore od he-mana, bipsića, rakuna itd. podsjeti me samo pa ti prebacim ili ti uploudam na server pa stavim link, al me moraš podsjetit jbg mozak mi je posvuda pa se pozaboravi kaj ćeš...


Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Uff, ovo sam imao prije puuuno vremena, i namjeravao sam ostaviti ali sam napravio veliku pogrešku i posudio par VHS kazeta obiteljskim prijateljima. Naravno, ovi su pretpostavili da sam ja to njima poklonio pa je (da skratim priču) većina kazeta završila presnimljena sa nekakvim Japanskim crtićima tipa Yu-gi-oh & Pokemoni
Šteta fakat... ako netko ima možda kojim slučajem neku kazetu sa Graškograd crtićem neka mi se javi da ga digitaliziram pa vratim kazetu.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 15:03   #7342
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Inače, kad smo već u temi o starom kompjutorskom hardveru...


Tko bi rekao da je NEC proizvodio i VHS rekordere?! I to poprilično zanimljiv model, ovakvog još nisam vidio! Ima žarulju u pretincu za kazetu, koja se upali kad je kazeta stavljena unutra, i koristi metalni poklopac kao zrcalo da se vidi kolut trake dok se vrti.
  Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 16:44   #7343
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Da malo presječem temu sa ne tolko starom kramom. Nadam se samo da me @Trekkie4 neće najurit jer postam moderan up to date hardware

Niš posebno fancy, al jedan zgodan exercise sa kojim nas se dost zafrkavalo prije par godina, s771 Xeon mod za s775 matične. E5450 s771 uvaljan u Asus P5Q SE/R. Kanta je originalno započela sa tragično preminulom DFi Lan Party UT P35-T2R pločom i tad je bila malo veći prizor nego sa trenutnom pločom, ali still gets the job done. Šteta jedino da CPU nije neki primjerak, a niti board neka platforma za clockanje. Van defaultnih 3.0Ghz se jako krene bunit tak da je ostavljen na stocku. Credits to @Brko za asistencije oko modanja P5Q BIOSa sa mikrokodovima.

Iako je DDR2 board, sa 8 gigi, SSDom i četveroglavim Xeonom, ide i ko daily driver bez nekih teškoća. Sa 550Ti grafuljom je u stanju i neš odigrat tu i tam. Tu je valjda i minimum za današnje zahtjeve "fejsbuk mašine", slabiji dual core procevi te generacije se lagano već guše na pol postojećih internetova, dok se quad ekipa i dalje neda umirovit.
Od svega me case dosta iznenadio (Antec Sonata). Sve je dost gusto upakirano, al dobro osmišljeno tak da se do svega može doć i povadit bez da se pol kante raskopa. Solidni fićeri od ne prevelikog towera.

Primarno sklepano iz znatiželje moddanja, al završio ko pomoćni PC. Vrtio se tu i Win Server 2012 na kojem je bilo virtualki i slične egzibicije. Komp zadnjih par godina živi nakačen na CRT telku nakrcan sa brdo arcade i console emulatora za razbibrigu
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	771_1.jpg‎
Views:	202
Size:	1.19 MB
ID:	25330   Click image for larger version

Name:	771_2.jpg‎
Views:	227
Size:	1.55 MB
ID:	25331   Click image for larger version

Name:	771_3.jpg‎
Views:	209
Size:	1.67 MB
ID:	25332   Click image for larger version

Name:	771_4.jpg‎
Views:	207
Size:	2.08 MB
ID:	25333   Click image for larger version

Name:	771_5.jpg‎
Views:	222
Size:	1.90 MB
ID:	25334  

__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!

Zadnje izmijenjeno od: Chuxonja. 21.07.2022. u 22:45.
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 21.07.2022., 18:09   #7344
Alien_200581
Premium
Moj komp
 
Alien_200581's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,178
Samo da se ubacim kad smo vec kod krama i emulatora, za ekipu kojoj stari netbuci/atom mini pc-evi i ina cudesa skupljaju prašinu dajem toplu preporuku da isprobaju ovo https://batocera.org/, dušu dalo za 16bitnu emulaciju na atomu i za uskrsnuti stare krame u nekaj korisno. Naravno ide i na jace konfe bez beda pa tamo vrti i jace emulatore ali kako god se okrene stvar je genijalna i svima tu koji vole takve stvari da uzmu stik i iztestirate kad budete imali vremena, ja sam se oduševio kada sam prvi put nabasao. Naravno taj stik onda mozete uzet iz svoje main/side/whatever konfe i uzet ga na go i npr upiknuti na laptopu ili komp od punice i slicne kombinacije bez reinstalacija ili "trajne štete" za OS kompa koji u tom trenutku preuzima posao emulacije. What a time to be alive

Kaj se tice ove tvoje konfe super si to slozio, i ja imam nekaj slicno samo sa svojom starom 3770K konfom, ploča i proc sada ulaze u 9tu ili 10tu godinu and are still going strong, plus kaj je proc delidan i namazan tekucim metalom prije 3-4 godine kad sam izvlacio iz njega sve što se dalo i isto tako veselo gura na 4.5 Ghz sa smješnim temperaturama za 3770K.
Alien_200581 je offline   Reply With Quote
Staro 22.07.2022., 08:59   #7345
Chuxonja
Pajcek
Moj komp
 
Chuxonja's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 935
Citiraj:
Autor Alien_200581 Pregled postova
Samo da se ubacim kad smo vec kod krama i emulatora, za ekipu kojoj stari netbuci/atom mini pc-evi i ina cudesa skupljaju prašinu dajem toplu preporuku da isprobaju ovo https://batocera.org/
Ovo zgleda vraški dobro, baca asocijacije na RetroPie za Raspberry, al dosta fleksibilnije i moćnije. Bum isprobo fo sho, thx.
__________________


CPU: i7 4790 @4.3 GHz + Scythe Ninja 3
MBO: ROG Maximus VII Ranger
RAM: 2x8GB Hyperx Fury 1866MHz
GPU: 2x XFX R9 280 3G BOOST
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Fury 240GB
HDD: WD Purple 1TB
PSU: FSP Hyper 700W
CASE: Antec 1200
OS: Windows 10 Pro



CPU: i5 4690k @4.5 GHz + Raijintek Themis
MBO: ASRock Z87 Pro3
RAM: 4x4GB Corsair Vengeance 1600MHz
GPU: Intel HD Graphics 4600
SND: Creative X-Fi Xtreme Music + 5.25 Front panel
ODD: LG GH24NS70
SSD: Kingston HyperX Savage 240GB
PSU: Corsair TX 650W
CASE: Zalman Z3 Plus
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon X5675 lapped + Arctic Freezer A30
MBO: Gigabyte GA-X58A-UD7
RAM: 3x2GB Corsair XMS3 1600MHz
GPU: Gigabyte HD 5450 1024MB
SSD: Corsair Force GT 120GB
HDD1: Toshiba P300 2TB
HDD2: Hitachi DeskStar 2TB
HDD3: Hitachi DeskStar 2TB
HDD4: WD Green 2TB
HDD5: WD Red 2TB
HDD6: WD Purple 4TB
PSU: Corsair CX 600M
CASE: Chieftec Bravo
OS: Windows 10 Pro



CPU: Xeon E5450 @3.0 GHz + Xigmatek Achilles
MBO: Asus P5Q SE/R
RAM: 2x2GB G.Skill 1000MHz + 2x2GB KingMax 800MHz
GPU: PoV Geforce GTX 550Ti 1024MB
FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD: LITEON iHAS124
SSD: Kingston SSDNow V300 120GB
HDD1: Maxtor DiamondMax 21 250GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.8 250GB
HDD3: Maxtor DiamondMax 20 80GB PATA
PSU: Fortron Blue Storm II 500W
CASE: Antec Sonata
OS: Windows 10 Pro + Windows Server 2012

LINK



CPU: Athlon 64 X2 6000+ @3.3 GHz + Zalman CNPS7000C-Cu
MBO: Epox EP-AF550 Pro/G
RAM: 2x1GB OCZ Platinum 800 + 2x1GB OCZ Gold 800MHz
GPU: Sapphire HD 4850 1024MB
FDD: Alps DF354H 3.5"
ODD: LG GH22LP20
HDD: Maxtor DiamondMax 21 250GB
PSU: Levicom VP450B.BL
CASE: Xilence X1
OS: Windows 7 Pro

LINK



CPU: Pentium 4 3.00E @3.3 GHz + Zalman CNPS7000B-Cu
MBO: ASRock P4V88
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz + 2x512MB Kingmax 400
GPU: Gainward 7600GT 256MB AGP
SND: Sound Blaster Live! 5.1 SB0100
FDD1: TEAC FD-235HF 3.5"
FDD2: TEAC FD-55GFR 5.25"
ODD1: Pioneer DVD-106S Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-112DBK
HDD1: Seagate Barracuda 7200.9 160GB
HDD2: Seagate Barracuda 7200.7 80GB
HDD3: Hitachi DeskStar 80GB SATA
PSU: Enlight 400W
CASE: Chieftec Dragon
OS: Windows XP SP3

LINK



*work in progress*
CPU: Athlon XP 3200+
MBO: Matsonic MS8177C
RAM: 2x1GB Kingston 400MHz
GPU: Ati 9800 Pro 128MB
>FDD: Samsung SFD-321B 3.5"
ODD1: Aopen DVD-9632 Slot Loader
ODD2: Pioneer DVR-107D
>HDD1: HDD 150GB
>PSU: Powermax 450W
>CASE: vulgaris kanta
OS: Windows XP SP3



CPU: Pemtium MMX 233
MBO: Vtech VIB804DS
RAM: 2x32MB SDRAM
GPU: ATi AIW 3D Rage Pro
SND: Sound Blaster 16
FDD1: Mitsumi D359T5 3.5"
FDD2: Mitsumi D509V2 5.25"
ZIP: Iomega Z100ATAPI
ODD: Mitsumi CRMC-FX400
HDD: Seagate U4 6.4GB
PSU: DTK PTP-2008 200W
CASE: ES-COM AT case
OS: Windows 98SE + Dos 6.22

LINK



Dell Inspiron 5370
13.3" 1920x1080
CPU: i5 8250U
RAM: 2x8gb Hynix 3200MHz
NVME: KingDian 256GB
OS: Windows 10



Lenovo ThinkPad x250 + Pro Dock
12.5" 1366x786
CPU: i5 5300U
RAM: 1x8gb DDR3
SSD: Xishuo XS870-128GB
HDD: Seagate 500GB
OS: Windows 10 Pro


Dobri trgovci: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17
Živi bili pa umrli!
Chuxonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 21:44   #7346
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
@Chuxonja Jako lijepa Sonata .

Nikako da se maknem od s754. Mislim da mi je to jedna od najdražih AGP platformi .

Asus K8V SE Deluxe, jedna od najčešćih (i najjeftinijih) ploča na koje se može naići. VIA chipset se nije toliko grijao pa ih dosta preostalo.


VIA K8T800 chipset, Marwell gigabit mrežna, FireWire i dodatni Promise TX2 kontroller.
Procesor je Athlon64 3400+ ClawHammer i memorija KHX s TCCD čipovima. Fina kombinacija.

Ploča ima svojih specifičnosti. Ne želi raditi sa bilo kojim napajanjem i zadnji "dobar" BIOS je 1004. Nakon toga su skresali hrpu opcija vezano za podešavanje memorije.
Za grafu se još nisam odlučio ... najviše me vuče na GeForce 6800 .

Zadnje izmijenjeno od: stef. 23.07.2022. u 21:50.
stef je offline   Reply With Quote
Staro 23.07.2022., 22:34   #7347
sfc_PsychQ
Retro hardware fan
Moj komp
 
sfc_PsychQ's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2022
Lokacija: Osijek
Postovi: 89
svojevremeno kad je socket 754 bio aktualan, na toj ploči sam imao athlona 2800+ , 3 gige rama, geforce 5900xt, bila je to vraška mašina. na kraju ploča je završila kod kolege aliena sa foruma, koliko znam zeza ga nešto...

u to vrijeme to je bila jedna od jebenijih ploča koje su se mogle kupiti...
sfc_PsychQ je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 20:08   #7348
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 20:58   #7349
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,549
Haha, jedino ovima na cca 3 - 4 km linije 😆😂
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 21:23   #7350
D00D
Premium
 
Datum registracije: Jun 2020
Lokacija: Zg
Postovi: 224
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Imam ti stick sa hrpetinom naših starih crtića iz ex yu ono TVZ i te fore od he-mana, bipsića, rakuna itd. podsjeti me samo pa ti prebacim ili ti uploudam na server pa stavim link, al me moraš podsjetit jbg mozak mi je posvuda pa se pozaboravi kaj ćeš...
Imas mozda Hihotice? One lutke? Zelim cuti njihovu pjesmu jos jednom u zivotu
D00D je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na