Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.07.2022., 20:07   #601
D.O.M.I.
Premium
Moj komp
 
D.O.M.I.'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 269
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Dda nije bilo njegove tragedije nebi imali Halo i vjerojatno ni Alonsa 2016,

2016. Halo nije postojao
D.O.M.I. je offline   Reply With Quote
Staro 08.07.2022., 23:43   #602
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Zaboravio sam da su danas bile kvale za kvale. Oba mercedesa u zidu haasovi djeluju opet dobro.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 00:40   #603
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Sudci su se opet "pogubili". Svima su brisali krugove promptno zbog prelazenja van bijele linije (sto je Ok jer je u pravilima navedeno) i onda Perezu nisu stigli (sluzbeno objasnjenje "...bili su previse u guzvi...") u Q2 pa je prosao u Q3 ali je naknadno kaznjen tj. obrisan mu je taj krug pa ce sutra biti P13.

To je kao pravedno ali ipak nije jer Gasli bi sudjelovo u Q3 da su napravili Perezovo brisanje kruga na vrijeme i vjerojatno bi bio barem 9ti ako ne i 8mi (Alonso nije imao vise novih guma).

Znaci bilo bi pametnije da odgode Q3 za 5-10 min dok ne rjese sve sto "istrazuju" a ne da istrazuju poslije Qualia pa imamo takve gluposti oko poretka...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 00:41   #604
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
ja sam u live prijenosu vidio da je prešo liniju, i onda njima treba sto godina, moš mislit jebate
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 00:51   #605
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Citiraj:
Autor mamutarka Pregled postova
ja sam u live prijenosu vidio da je prešo liniju, i onda njima treba sto godina, moš mislit jebate
Da za njegov prelazak se vidjelo iz aviona da je debleo presao tj. presjeko cjeli zavoj i to u ovim kamerama za prijenos a sudci jos imaju posebne kamere za gledat te prelaske.
Rrecimo Verstapenov, Sainzov i jos neke prelaske je bilo nemoguce vidit u prijenosu jel par cm van ili tonco na liniji jer kamera nije tako postalvjena a to su vidjeli odmah u 30 sec od postalvjenog kruga a za ovo im je trebalo tolko vremena...
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 17:33   #606
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Nevjerojatno, Alonso sve napravi dobro zasad i onda opet ovakva kručina od bolida ne radi
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 17:48   #607
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Jel se jos nekom cini da Sainzu fali malo muda i prgavosti? Svaki puta u duelima on se totalno povlaci i popusta. Imam osjecaj da ce mu jednom puknuti film i on i leclerc ce se sudariti.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 18:10   #608
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor rendula Pregled postova
Jel se jos nekom cini da Sainzu fali malo muda i prgavosti? Svaki puta u duelima on se totalno povlaci i popusta. Imam osjecaj da ce mu jednom puknuti film i on i leclerc ce se sudariti.
Pa evo, danas je više puta stiskao Charlesa do limita. Al onda se netko u Ferrariju valjda sjetio da ako se sudare međusobno sutra startaju iz zadnjeg reda pa im je rekao da se malo smire

A ne znam kaj Haas radi, mogli su komotno imat Magnusena i Micka jednog za drugim da je Kmag malo dignuo nogu s gasa i dao DRS Micku. Hamilton ga je jedva bez DRS-a stigao, a sa DRS-on mu je bio neuhvatljiv

Al ovaj sprint je realno bio dosadan, nagrada je relativno mala kad ako izletiš za sutrašnju utrku gubiš sve, nitko nije baš previše voljan uzimati veće rizike zbog toga, a iduće sezone planiraju već 6 tih sprinteva ugurat
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 18:36   #609
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Ma je, stiskao ga je i to mi je drago, ali cim su bili wheel to wheel mu se sklonio i to debelo. I imam osjecaj da nije prvi puta. Dobro, on je u podredjenom polozaju i ak se sudare vjerojatno ce biti proglasen glavnim krivcem. U svakom slucaju dobro je viditi da je malo konkurentniji.

Haasevi su super, cini se super brzi na ravnom. Za usporavanje i drs, mislim da ili nisu oni htjeli riskirati (vjerujem da je to) ili se magnussen oglusio malo. da je hamilton presao msc-s, a magnussen u drs windowu njega bi isto odmah.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 18:56   #610
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Opet je bilo zanimljivih detalja:
- na startu ono gadljivo guranje Ver > Lec desno van staze a debelo van trkačke linije, samo kako bi ga sjebo ...
- Šumi polako uči i dosta dugo je masirao princezu Hama, valjda tek iz 20 - og pokušaja ga je Ham prošao
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 20:02   #611
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Opet je bilo zanimljivih detalja:
- na startu ono gadljivo guranje Ver > Lec desno van staze a debelo van trkačke linije, samo kako bi ga sjebo ...
- Šumi polako uči i dosta dugo je masirao princezu Hama, valjda tek iz 20 - og pokušaja ga je Ham prošao
Ovo sa startom je nazalost postala norma, nadam se da ce uvesti neko pravilo oko toga da se malo reducira :/
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 09.07.2022., 20:19   #612
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Opet je bilo zanimljivih detalja:
- na startu ono gadljivo guranje Ver > Lec desno van staze a debelo van trkačke linije, samo kako bi ga sjebo ...
- Šumi polako uči i dosta dugo je masirao princezu Hama, valjda tek iz 20 - og pokušaja ga je Ham prošao
Koliko sam ja skužio pozicioniranje na startu, Max je bio kompletno ispred Charlesa, nije ga gurao bokom nego je on sam išao još više desno da proba ući na unutarnju stranu Maxu u prvom zavoju.

Mislim, kak to regulirati, vozači ne smiju skretati od starta pa sve do zone kočenja? Ne znam, postoje već pravila o tome kad vozači imaju pravo na prostor, koliko prostora ostavit i sve to skupa, pa te sve skupa postaje apsurdno puno pravila kako se smije vozit i kaj radit.

Nisam imao kaj radit prije trke pa sam gledao malo onaj Porsche kup prema kraju i to mi se sviđa, likovi se voze po stazi više-manje kako hoće, nisam vidio nikakva enforcana pravila, linije i sve to opet skupa izgleda dobro i normalno se ljudi trkaju, više mi se svidjelo to nego gledat sad jel ovaj sa 3mm kotača izašao van linije ili ne, pa onda stewardi to sjebu, pa se onda čeka odluka ovakva ili onakva, pa nastane cijela afera oko toga bezveze i na kraju odluka sjebe onda nekoga, kao kak je Gaslya jučer. Da puste sve da se voze do limita staze onda bi svi imali ista prava, nitko ne bi bio zakinut u slučaju nekakvih loših odluka i slično.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 16:15   #613
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Dobar start, ferrari motor rastura

Ah, FiJat.
__________________


Zadnje izmijenjeno od: domy1. 10.07.2022. u 17:12.
domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 17:11   #614
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
F1 sezona 2022

Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Dobar start, ferrari motor rastura

Evo, jedan je rasturen.

Oćemo pravi safety car
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 17:19   #615
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Frend mi pošalje “Vidim da je Ferrari 1 2 na stolu pa ne znam jel sanjam” i nije prošlo dva kruga do ovog događaja
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 10.07.2022., 17:27   #616
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,603
F1 sezona 2022

Mick je dogurao do 6. mjesta!!! Gunther će biti jako sretan
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je online   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 12:11   #617
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,357


Juice je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 12:16   #618
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Cestitke LecLercu, odlicno je odradio svako pretjecanje, potpuno zasluzeno i morama prizant iznenadjujuce jer RB je redovito bio dominantan na RBRingu zandjih godina...

Nego ovaj Ferrari me sve vise podsjeca na Kimiev MP4-19B McLaren, Brz kad radi ali se motor raspadne svako malo (Kimi je tada 2004 imao 8 odustajanja od 18 utrka i jos je Coulhrd dodao nekoliko svojih DNFova).

Nadam se da ce poslozit taj motor pa da necemo izgubit zanimljivost prvenstva zbog nepuzdanog motora pa Leclerc i Sainz nece ni imati sansu da se bore.

Sainz znaci vjerojatno 10-15 mjesta nazad u Francuskoj ili imaju jos koji stari upotrebljiv motor ?
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2022., 13:05   #619
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Pa Sainz starta sa zadnjeg mjesta gotovo sigurno. Na usporenoj snimci se vidi da je cijeli sidepod eksplodirao iznutra dok je izlazio sa staze van. Ovo mu je bio treći PU, drugi je onaj koji je imao hidrauličkih problema u Azerbajdžanu i s tim je vozio u Kanadi, ali je netko napisao da su smanjili snagu iz sigurnosnih razloga.

Prvi PU je već prilično istrošen i to sumnjam da koriste osim za treninge. Vjerojatno se jučer razletjela turbina, šrapneli su vjerojatno uništili i ICE, a eksplozija i požar MGU-K i MGU-H.

Sa kaznama nakon ovog se mogu vjerojatno malo ciganit i kalkulirat jer je 5 mjesta po komponenti, pa na jednoj utrci zamijene ICE i popiju 5 mjesta, na drugoj MGU-K pa uzmu za njega 5 mjesta kazne.

Max je u prilično komotnoj situaciji, iako je koristio već sva 3 PU, njemu nijedan nije oštećen da je neupotrebljiv ako se dobro sjećam, njegovi problemi su bili sa pumpom za gorivo koja je standardizirani dio. Ali vjerojatno će i RB do kraja sezone zbog performansi morati na jednoj utrci uzeti četvrti PU, no Ferrari će ovim tempom morati minimalno i peti PU tak da im to nije neka velika utjeha.
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2022., 02:31   #620
FerrZG
Premium
 
FerrZG's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 167
Sainz jos nije mijenjao nista izvan dopustenog pool-a, tako da ce startati sa zacelja iducu utrku i uzeti kompletno novu PU, dakle sve nove komponente(10 mjesta kaze po komponenti). Ferrari ce nakon pauze imati i rijesenje za probleme s pouzdanoscu, ali ti reliability fixevi se mogu uvesti samo na nove komponente, ne na vec koristene.

Nakon toga je svaka promjena komponente po 5 mjesta kazne, sto ce definitivno morati raditi jer ce Ferrari nove, upgradeane verzije el. komponenti introduceati u Belgiji (MGU-K, CE i ES).

Max je do sada koristio 2 razlicite PU, dakle ima jos prostora za jednu bez kazne. Takoder ce to koristiti u Belgiji jer i RB planira upgrade gore navedenih komponenti, a rok za njihovo uvodenje je 1.9.

Vjerojatno ce taktika Ferraria biti da Leclerc uzme kaznu u Belgiji s novim komponentama, a Sainz nesto kasnije u sezoni.
FerrZG je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 16:20   #621
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
U životu nisam vidio lošiju TV direkciju, 10 krugova gledamo kako Max i Leclerc ili Hamilton i Perez kruže jedni za drugima. Pa da tu konzolu u TV sobi daju slijepcu da stišće gumbe kak hoće bi prijenos bio gledljiviji

Sainz, Ocon, Alonso ni ne postoje na ekranu, vozače osim ove četvorice naprijed osim na startu nisu ni pokazali
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 17:09   #622
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,702
Uzasna produkcija.

Al mene je odavno pocelo nervirati sto vise ne koriste kamere nego mikroskope, non stop forsanje tog makro zumiranja u kacigu/gumu. I kamer... mislim, mikroskopi su na razini staze pa pola kruga nemas uopce dojam polozaja bolida na stazi jer - nema dubine. Uzasno iritantno.

Na ovoj stazi su na jednom zavoju kame.. mislim, mikroskopi toliko nisko i glupo postavljeni da se donji dio bolida/guma niti ne vidi od nagiba staze. Wtf
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 17:15   #623
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
jel ovi u ferrariju gledaju utrku ))))))

jebem ih blesave
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 17:21   #624
domy1
Yugokiller
Moj komp
 
domy1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 643
Novi plačko? Očito to hoće, kad voziš "isti" bolid.
__________________

domy1 je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 18:22   #625
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,730
Citiraj:
Autor domy1 Pregled postova
Novi plačko? Očito to hoće, kad voziš "isti" bolid.
Pokusavam shvatiti ovu poruku, ali ne ide moze malo pojasnjenja?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 24.07.2022., 22:46   #626
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Ovo za novog placka ni meni nije bas jasno, Russel i ukljucivanje Tota? Anyway, jos manje jasan mi je Ferrari master blan, lijepo su ga zabiberili Sainzu. Steta za Leclerca, al mi ga sad vec lagano nije ni zao, stvarno ga zacopra, samo steta da Max sad vec dino bjezi sto se prvenstva tice.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 25.07.2022., 10:09   #627
kiki86
Tehničar
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,000
Ovi iz ferrarija amateri žešći, strašno za gledat. Javljat vozaču koji je u žaru borbe nešto na radio, neznam...
Mislim da je ova utrka slomila Leclerka (psihički), onaj krik u radiu je bio strašan za slušat

U svakom slučaju čestitke Maxu na prvom naslovu bez *, zasluženo ovaj put!
kiki86 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 13:13   #628
GoGzS
Premium
 
GoGzS's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Novi Zagreb
Postovi: 979
Sebastian Vettel napravio Instagram account i odma prvi post, banger... najavio retirement nakon ove sezone. Ode inspektor Seb i krece silly season, pa da vidimo tko sve vozi 2023.
GoGzS je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 13:25   #629
Lewis
Freelancer
Moj komp
 
Lewis's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Bilje (Osijek)
Postovi: 4,929
Znaci Sad ima mjesta za Piastria .
__________________
RS1 - MB: WS X299 Asus Sage, CPU: i7 9800X, RAM:128GB, GPUs: 3*RTX 3090 24GB
RS2 - MB:Asus X99-E WS, CPU: i7 6850K, RAM:128GB, GPUs: 2*RTX 4090 24GB
Lewis je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2022., 13:27   #630
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Lewis Pregled postova
Znaci Sad ima mjesta za Piastria .
To sam prvo pomislio nakon objave
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na