Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.06.2022., 09:51   #2401
Wiz3m4n
Premium
Moj komp
 
Wiz3m4n's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 217
Žica ili ne žica to ti neka bude prvo pitanje....danas su bežični miševi na razini žičanih, nečeš osjetit razliku....logitech ima MX Master dobar model pa si pogledaj, također koristim i g602 i on je ergo model...od Razer Basilisk model koristim i onako taman je veličine i lijepo ergonomski leži u ruci bez nepotrebnih tipaka...kvaliteta izrade lošija no u Logija....ma miševa ko u priči....nemoj se previše uvlačit jer to je utopija...uzmi si koji ti se sviđa od tebi naklonjenijih proizvođača, baciš oko na koju recenziju i amen
Wiz3m4n je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 09:57   #2402
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
@Velikus

Jesi razmišljao o vertikalu?
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2022., 15:21   #2403
Velikus
Premium
Moj komp
 
Velikus's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 428
bežični, bez dileme

masu puta sam zakvačio stvari i... samo šteta
i kablovi mi se nekak ne uklapaju u minimalistički dizajn

Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
@Velikus

Jesi razmišljao o vertikalu?
upravo sam bacio oko i mogu reci da mi se vertikalni Logi jako svidja prema slikama. Treba isprobati... jel ih ima izloženih u većim trgovinama IT opremom?

Citiraj:
Autor Wiz3m4n Pregled postova
ma miševa ko u priči....nemoj se previše uvlačit jer to je utopija...
slazem se, kao da sam otvorio pandorinu kutiju sa googlanjem vertikalnih

...zanimalo me u cem je catch kod onih modela koji su slovili kao top za gaming?
frend koji je imao MX510 je uvjerljivo dominirao u UT
__________________
"Ups, sam neš uprsk'o?"
Velikus je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 12:31   #2404
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
...

pozdrav,

jel ima koji shop u ZG sa velikim izborom miševa da mogu probat kako stoje u ruci? Hvala

Također me zanima pod koji grip bi spadao moj?
(ispruženi prsti, miš uglavnom pomičem palcem i prstenjakom.. prvo sam mislio da je fingertip grip, al sad čitam da niti jedan dio dlana ne dira miš kod fingertipgripa, a kod mene mali dio dlana dira (dio di počinju prstenjak i mali prst)). Moguće da je to onda palm grip? .. il neki mix

ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 13:00   #2405
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Fingertip. Ako je palmgrip onda cijelom rukom mices mis, a pretpostavljam da ne mices. Slicno sam i ja, dlan mi je naslonjen lagano na mis, ali prstima korigiram mis.

Maleni misevi ti pasu, sto manji to bolji mis. ja sam se dugo mucio sa velikim misevima g402, onda sam presao na malene miseve dok sam skuzio da ovi nisu za mene. Isto tako volim high DPI settings iako svi igraju na low... Mozda je to i razlog zasto sam suxao na FPSima, hahaha. Forsirao sam veliki mis i low DPI jer tako pro igraci igraju, a bio kanta za napucavanje i mucio se kontra sebe, umjesto da sam dignuo DPI na 4k i s prsticima ciljao...

Uglavnom mali misevi, G PRo Hero je bomba mis, neznam jel izsaslo sto bolje od tog misa...

P.S. ne igram vise, imam skiller1, slican je, za posao odlican. G PRO sam dao jednom momku koji ima malu ruku ali on koristi claw grip i sljaka i na tome, ali on ima stvarno malu ruku, 5 puta manju od moje. Ako imas ogromne ruke onda mozda mozes i ove vece miseve koristiti mada sumnjam... mucit ces se...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 13:28   #2406
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
Ne igram, al držim miš u ruci i do 10h ponekad. DPI oko 9k, 40" ultrawide monitor. Puno prozora + bitna mi je preciznost.

Dost velika šaka.. 21cm. Imao sam deathadder većinu vremena i onda prije par godina probao 20tak najaktualnijih miševa i najbolje mi pasao rival 310 (prvenstveno jer je lijevi dio miša podignut pa kao pad/kosina desno dole). Nakon njega intellimouse pro, da bi sad opet uzeo rival 310, al me zivicira jer mi se nonstop znoje ruke zbog gume koju rival ima. Intellimouse mi je po tom pitanju bio super.. nikad mi se ruke nisu znojile i općenito mi se činio kvalitetniji miš.. manje "plastičan".
Probao sam upravo g203 od cure koji je dosta manji miš i čini mi se ok.. možda bi idealno bilo tako manji miš, ali da ima tu kosinu.. ako to postoji .
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 16:10   #2407
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
za fingertip nije toliko bitna velicina sake, u biti ako je manja onda mis mora biti sto manji. Bit je da palm sjedi na stolu a ne na misu jer onda prelazis na palmgrip i onda ti to ne odgovara. Tako sam ja imao probleme s velikim misevima.

Svi ovi slicni misevi ko ovaj logitech G PRO Hero su idealni po velicini, s tim da ovaj HERO oznacuje taj extra sensor navodno najbolje na trzistu...

Ja kad sam kupovao sam gledao i one slicne po velicini ali ima rupice po sebi, pa je to protiv znojenja, ako imas mis 10 sati mislim da bi to trebao uzet u obzir, te rupice koje navodno omogucuju da se ne znoje dlanovi. Ne mogu se sad napamet sjetiti ime tog misa. Ima vise tih proizvodjaca ali neznam kak to funkcionira.

Meni je jos bio odlican onaj wireless maleni mis za laptope sto su neko vrijeme prodavali, to mi je bilo idealno.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 04.07.2022., 20:19   #2408
ZMAJ
Premium
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,937
ok hvala. A jel ima u zg negdje za pogledat u zivo te miseve?
ZMAJ je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 10:09   #2409
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Vidio sam u jednom tom PC shopu u Varazdinu da su imali izlozene miseve za probu. Probaj se zaletjeti u te vece shopeve, mozda imaju izlozene.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 13:15   #2410
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Vidio sam u jednom tom PC shopu u Varazdinu da su imali izlozene miseve za probu. Probaj se zaletjeti u te vece shopeve, mozda imaju izlozene.
Koji tocno?

Citiraj:
Autor Velikus Pregled postova
upravo sam bacio oko i mogu reci da mi se vertikalni Logi jako svidja prema slikama. Treba isprobati... jel ih ima izloženih u većim trgovinama IT opremom?
Nemam pojma gdje bi to mogao istestirati. Ali čak i da možeš, mislim da ti neće sjesti tih par min testiranja. Navodno, prilagodba traje jedno vrijeme, ali nakon toga, nema natrag.
Problem koji ja vidim: imam privatno normalan gamerski miš, i sada ako službeno uzmem vertikal, ta promjena svaki dan mi neće pasati.

Samo vertical ne dolazi u obzir.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 05.07.2022. u 13:30.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 05.07.2022., 14:13   #2411
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,789
Prelazak na vertical definitivno traje duze od 5min Prvi dojam je sok, djeluje ti cudno i nemas filing za pokrete i fali preciznosti. Prvih nekoliko dana ces nehotice gurati misa prilikom hvatanja istog jer ti je dlan u vodoravnom niskom polozaju kod hvatanja misa (treba vremena da se stvori navika dizanja i zakretanja ruke). Kolege koji su se navikli su zadovoljniji u poslu s njim.

Neki jos uvijek koriste cheap vertical od Ewent-a (ima ih u Linksu). Dobri su za razviti naviku, pa ako imas potrebe ides na skuplje. Nisu skupi da ces zaliti za parama ako ti se ne svidi.

Ja na kraju nisam isao u smjeru verticala nego na trackball i preporodio sam se. Problem je sto imam punu kucu miseva, a ne mogu vise koristiti misa duze od pola sata u komadu. Postalo mi je neprirodno za ruku.
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 29.08.2022., 01:48   #2412
Dule
Premium
Moj komp