Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.02.2014., 00:25   #1
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Dubioza: Ploča sa jačim procesorom radi 5/5, sa slabijim blue screen?

ukratko, pitanje da li se tko susreo sa slicnim problemom, jer da meni to netko prica, rekao bi da nije moguce i da ne ovaj drugi ne zna........... .

prvo, P4 era, foxconn-ica 865 chipset, odlicna maticna. stvarno zvijer za ono doba, podrska za sve zive P4 procesore, 4 slota za ram, ATX format, 2xSATA + 2xPATA, dobar layout.

e sad, dolazimo do problema: kad je u ploci doticni P4 2.8GHz 800MHz northwood, kod instalacije dolazi do blue screena. neovisno koji OS, svaki ce kod instalacije samo blebnuti i ili ostati sa BS-om (XP), ili se restartati (W7). nije mi se dalo dizati ubuntu.

ono sto je sve promjenjeno da ne uzrokuje BS: drugo napajanje, trece napajanje, tri razlicita rama, druga graficka, drugi hard, treci hard, druga optika, svi drugi kabeli......... cak sam vrtio memtest sa ovim 2.8GHz, sve uredno.

na kraju sam lagano poludio i stavio nazad jaceg, 3GHz prescotta i sve ostalo sto je bilo uz northwooda - nema BS-a kod instalacije. cak sam isao iz perverzije staviti i jos jedan CPU, 2.4GHz takoder prolazi sve bez najmanje greske i instalira sve.


tako da ono, jel se tko susreo sa ovakvim problemom? ovaj 2.8GHz je inace radio u drugoj ploci (neka asrockica sa via chipsetom) godinama, cak sam ga jucer koristio na toj ploci bez frke, ali sa ovom plocom, foxcoon........ popizditis dok nisam i njega zamjenio. razmisljanja, sugestije?

zar je moguce da procesor na jednoj ploci radi savrseno, na drugoj radi zesce probleme u obliku blue screenova?

PS:
BIOS-i su na obje ploce posljednji sa sluzbenih stranica, te obje ploce su >>800MHz prescott support<< .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 10:27   #2
NinX
Premium
Moj komp
 
NinX's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Lyon/Zagreb
Postovi: 296
Imao sam slican problem na gigabyte ploci isto s478, unatoc tome sto je ploca podrzavala prescott procesore nije uopce mogla bootati sa istim, northwood je radio normalno.
Ugl uspio sam uci u bios i podici napon, to je bio problem
__________________
NinX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.02.2014., 10:55   #3
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Clearao si CMOS nakon promjene procesora pretpostavljam?
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 11:45   #4
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor NinX Pregled postova
Imao sam slican problem na gigabyte ploci isto s478, unatoc tome sto je ploca podrzavala prescott procesore nije uopce mogla bootati sa istim, northwood je radio normalno.
Ugl uspio sam uci u bios i podici napon, to je bio problem
nije stvar u tome da ploca nece raditi sa prescottima, sljaka . sljaka ko' blesava sa jacim prescottom, 3GHz. no kako sam gore napisao, nece sa 2.8GHz northwoodom .


Citiraj:
Autor Frung Pregled postova
Clearao si CMOS nakon promjene procesora pretpostavljam?
sta mislis?
salim se, naravno da jesam......... bez baterije, svaki put samo datum namjestim, uvijek problemi u manifestaciji blue screena kod kopiranja setupa XP-a. ili sedmice, kod otpakiravanja samo blekne kratki BS i restart kante.
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 11:59   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
HirensBoot CD i onda Boot Mini Windows XP. Onda HBCD Menu>Testing Tools>Prime95 ... možda je proc u banani ... ima još testova pa odaberi neki i probaj.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 12:08   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,506
Eh, dubioza kolektiv
Vidi usporedbu > http://www.cpu-world.com/Compare/828...G0801M%29.html
mislim da je kolega gore na tragu razloga, vidi koji Vcore postavi mobo u oba slučaja,
možda mu stvarno treba malo dignit napon (sad jel imaš tu mogučnost) ?
prije same instalacije os - a, jel prolazi memtest (bar dva prolaza) ?
problematični proc nije novi, ajmo reći da radi ali zeza (čitaj načet) ?
za test Linux ne trebaš instalirati, dosta će biti Live varijanta.

Na kraju, zašto cijela muka, ostavi kombinaciju(e) koja radi ?
Nikky je online   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 12:14   #7
Frung
Premium
Moj komp
 
Frung's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: zg westside
Postovi: 597
Plus stavi bateriju za BIOS Ako ti te postavke za voltažu procesora riješe problem, da ti se ne resetiraju kada neće biti struje u nekom trenu.
__________________
~Fury of the dwarves runs deep.
Frung je offline   Reply With Quote
Staro 24.02.2014., 23:34   #8
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
rezime cijele price:

foxconnica sljaka najurednije sa 2.4GHz P4 (533MHz), sa 2.8GHz (533MHz, northwood) te sa 3GHz (800MHz, prescootom). uredno sve instalira, sljaka, sve sve. danas sam ovaj drugi 2.8GHz nabavio, najurednije sve ide.........

neuredno radi sa 2.8GHz (800MHz, northwood), baca blue screen samo tijekom instalacije vindovsa. doticni procesor u drugoj ploci sljaka 5/5, instalacija prosla uredno, rad u samim vindovsima takoder.


tko je tu lud, ne znam. ocito je da se ovaj primjerak procesora ne voli sa mojom plocom te to je jedino sto mogu zakljuciti.


i da, opterecenje cijelog sistema je sa drugom kantom proslo, cca pol sata primea, nikakve greske. vise mi se nije dalo vrtiti. i da, memtest sam pustio 4 passa, niti jedan error......... pustimo cijelu pricu tu, procesor se blesira kad je u foxconnici i to je to .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na