Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.01.2014., 10:49   #1
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
(riješeno) Adapter il kabel u prekidu

Imam dvi to hdmi kabel za monitor i na grafičkoj sam stavio dvi to hdmi konverter od ATI Rev. A piše i sad nekad mi ujutro recimo kad palim kompjuter ne želi do monitora doć signal uopće ga ne nađe komp normalno se digne u win i sve, al nema slike onda par puta ugasim/upalim i nekad od prve uspije nakon gašenja nekad od ne znam 3-4og put da se upali. Sumnjam u taj konverter pa dal mi netko može potvrdit dal sam u pravu ili se možda tu radi o neispravnom kablu il nešto. Drugi dvi to hdmi kabel nemam samo dvi to dvi koji radi bez tih problema.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 18.02.2014. u 08:22.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 22:07   #2
Power by Intel
test driver
Moj komp
 
Power by Intel's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Sibinj
Postovi: 36
koja je razlika u hdmi kabelu i dvi kabelu u sliki? prednost hdmi kabela je sto moze provuc i zvuk to je to ak ti radi na dvi sto se zajebavas ustekaj dvi i opleti!!!
__________________
QuadCore Intel Core i7-2600K,
Power by Intel je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.02.2014., 10:29   #3
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
DVI mi je prekratki pa nemogu on mi je poslužio samo da pogledam jel sve ok. Skužio sam sad ako ugasim monitor i upalim kompjuter pa zatim nakon tog upalim monitor bude sve ok, al ako mi monitor ostane upaljen i upalim komp često neće onda signal uhvatit, mislim da je to ovaj šugavi konverter naručio sam novi pa ćemo vidit javim.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 16.02.2014., 19:16   #4
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
baca ti sliku prvo na tv kad upališ komp zato monitor ostaje bez signala?
MMI je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2014., 08:25   #5
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Znači ako će netko ima sličnih problema tipa da ima nvidia grafičku ne znam dal se na svim modelima dešava ili samo na gtx uglavnom ja imam gtx 470 i na nju sam spojio taj adapter dvi(muški) na hdmi(ženski) od ati-jeve kartice na kojem piše rev. A. Očito taj adapter samo na ati-jicama radi kako treba sad ne znam isto da li na svim serijama ili rev. A na nekima radi na nekim isto ovako zeza ko i meni jer postoji i rev. B. Uglavnom kako sam ja radio dok mi nije došao ovaj drugi adapter na kojem sve dobro radi je da prije nego šta sam upalio kompjuter sam ugasio monitor i kad bi upalio komp. pričeko sekundu dve i onda upalio monitor da ulovi signal i možda jednom mi nije uspjelo od 30x svi ostalih puta mi je uspjelo i radilo je. Samo je to debilana radit tako kad možeš normalno da ti sve štima sa normalnim adapterom, eto možda nekom pomogne ako će imat sličan slučaj.

Ne znam da li se zbog toga taj problem dešavao, monitor ima switch i na digitalni i na analogni, jedino ako je on njega na početku odmah prebacio na analogni i nije htio vratit jer ga ne podržava, al ne znam uglavnom riješeno je.


Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 18.02.2014. u 08:33.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na