Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.05.2014., 13:00   #1531
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
S obzirom da je webshop u pitanju, onda je najbolje kupovat stvari na daljinu s dostavom, i u roku od 7 dana bi kupac triba imat pravo vratit robu ispravnu uz povrat novca - bez obrazloženja (dakle nije preuzeto u dućanu).

Nisam osobno kupova putem webshopova, pa samo prenosim tuđa iskustva.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 13:08   #1532
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Kupovao sam u njihovoj trgovini koja je od mene udaljena 3min. pješice. U tom slučaju mi se nikako ne isplati plaćat dostavu.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.05.2014., 13:19   #1533
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783
Ako se napravi narudžba, te plati, ugovor se smatra sklopljenim, pa je moguć raskid unutar 7 dana, bilo da je riječ o kasnijoj dostavi ili pak osobnom preuzimanju. Bitno je da prodavač i kupac nisu fizički na istom mjestu pri sklapanju ugovora, u dućanu, jel.

Jel sad jasnije?
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 14:06   #1534
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Jasno. Međutim, kod njih mi konkretno odgovara što su mi blizu pa mogu na licu mjesta kupit što me zanima po često povoljnijoj cijeni. Preferiram (fizičke) trgovine u blizini zato što ne koristim debitne kartice ni internet banking i zato što dobijem odmah ono što trebam. A ako trebam uplaćivati virmanom ili pak u slučaju diskont24 gdje mogu doć osobno uplatit pa drugi dan dolaziti po robu, onda mi prednost Protisove lokacije ne igra nikakvu ulogu.


Ma nije da mi u slučaju memorije previše igra pitanje kompatibilnosti jer teško da će novija ploča imat problema sa time a ako je baš loša sreća prodam ju pa ko' ga jebe.
Bilo je riječi o kritici pa sam naveo slučaj memorije jer objašnjenje njihovog čovjeka da ne prihvaćaju zamjenu zbog pakiranja mi djeluje jeftino tj. više kao da me tip htio za svaki slučaj unaprijed skinut s kurca.
__________________
the secret

Zadnje izmijenjeno od: de sign. 16.05.2014. u 14:16.
de sign je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 14:16   #1535
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
Kao što je već napisano lijeka za takve kupnje uvjetovane ultimatumima ima
Al kad je već takva specifična situacija zbog blizine dućana primamljiva uvijek možeš zamolit nekog prijatelja ko ima internet banking, mislim da nebi bilo problema. U svakom slučaju prevencija postoji, bitno je samo da kasnije nebude kajanja i trošenje dodatnog vremena oko istog.
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 16.05.2014., 15:47   #1536
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
S obzirom da je webshop u pitanju, onda je najbolje kupovat stvari na daljinu s dostavom, i u roku od 7 dana bi kupac triba imat pravo vratit robu ispravnu uz povrat novca - bez obrazloženja (dakle nije preuzeto u dućanu).

Nisam osobno kupova putem webshopova, pa samo prenosim tuđa iskustva.
Ne mora biti dostava da bi se to smatralo ugovorm na daljinu.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 17.05.2014., 01:52   #1537
doctorg
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: KC
Postovi: 50
Škrt si na riječima, al glavno da poklopiš i ne napišeš apsolutno ništa
Ako nije, a vjerojatno je vidio 2 posta niže jednostavno objašnjenje po tom pitanju:
Citiraj:
Autor ShanTech Pregled postova
Ako se napravi narudžba, te plati, ugovor se smatra sklopljenim, pa je moguć raskid unutar 7 dana, bilo da je riječ o kasnijoj dostavi ili pak osobnom preuzimanju. Bitno je da prodavač i kupac nisu fizički na istom mjestu pri sklapanju ugovora, u dućanu, jel.

Jel sad jasnije?
doctorg je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2014., 16:57   #1538
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Ajde da vas pitam nešto : naručio bi preko web shopa pa da to sutra podignem u poslovnici. E sad što trebam? napuniti košaricu, izabrati transakcijski računi, osobno preuzimanje i naručujem?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 21.05.2014., 17:39   #1539
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor Red Dwarf Pregled postova
Ajde da vas pitam nešto : naručio bi preko web shopa pa da to sutra podignem u poslovnici. E sad što trebam? napuniti košaricu, izabrati transakcijski računi, osobno preuzimanje i naručujem?
Tako nekako, a onda čekaš mail sa njihovom ponudom.
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2014., 15:50   #1540
dashko
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: NGC3372
Postovi: 338
Naručio proizvod 16.10, obavijest dobio isti dan da je još jedan na skladištu da bi danas (28.10) prilikom upita na mail njihov saznao da je taj proizvod prije 10 dana prodan. Mislim da sam mogao do božića čekati bez problema da mi itko išta javi.

EDIT: Dakle, ponuda je da ti pitaš šta kako, a onda se pojaviš u dućanu ili platiš uplaticom da bi tek onda pričekao koji dan da dobiješ proizvod. Interesantno
EDIT2: Ok izgleda da tako posluje većina manjih dućana, plati pa preuzmi.

Zadnje izmijenjeno od: dashko. 28.10.2014. u 16:09.
dashko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2014., 18:27   #1541
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Bez brige, kod njih mozes platiti i opet cekati... Dok im se ne javis i ne vele ti neki carobni izgovor... Tak da...
sale001 je online   Reply With Quote
Staro 24.12.2014., 04:08   #1542
calypso
Premium
Moj komp
 
calypso's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Zagreb/Rijeka
Postovi: 1,522
Obavio transakciju danas, placeno po ponudi, dobio mejl natrag, podignuo robu... Jedini problem je sto sam prvi put ikad isao u Protis i moram priznat da sam pola Krapinske prosetao (skoro sam do Ericssona dosao) jer iz nekog totalno blesavog razloga uopce nisam vidio da ducan radi... Na kraju sam skuzio gdje je i krenuo se vracati i prvo skuzim da sam vec prosao valjda dvaput pored ducana bez da sam ga skuzio jos na pocetku moje potrage... Onda si gledam izdaleka u ducan i mislim si - pa nije valjda da su zatvoreni danas kakve sam glupe srece... I dolazim na 10 metara od ducana i opet mi se cine zatvoreni, al reko sam si - idem pogledat barem radno vrijeme za sutra... I dodjem na par metara od ducana i tek onda skuzim nekakve pokrete unutra i da ima brat bratu 5 ljudi unutra koji nesto cekaju...

Dakle, totalno su neprimjetni i to je onako, jedina zamjerka za sada.
__________________

Lenovo ThinkPad P15v Gen3 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 6850H, 4.7GHz 8-core
32GB DDR5-4800 (2x16GB), quad-channel
NVMe1 - 512GB Micron 3400, PCI-E 4.0 x4
NVMe2 - 512GB Samsung PM981, PCI-E 3.0 x4
AMD Rembrandt integrirana grafika (Radeon)
nVidia Quadro T1200 diskretna grafika
15.6" 600nits 4K LCD
Lenovo 170W PSU
Lenovo 40AY docking station + 90W PSU


2x EIZO EV2336WFS3-BK
23" 1920x1080 IPS


Lenovo T14s Gen1 AMD
AMD Ryzen 7 PRO 4750U, 1.7GHz 8-core
16GB DDR4
512GB NVMe x4 (Micron)
AMD Radeon Vega
14" FullHD IPS



Thinkpad - Nikad ne umiru, samo postanu obsolete... (c)FujiLim
calypso je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 16:39   #1543
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Nedavno sam u Protisu uzeo monitor, zvučnike i web kameru te je sve prošlo bez problema. Došao sam u trgovinu, naručio robu te mi je rečeno da za dva dana mogu to podići. I bilo je tako.

Sada druga strana priče... Dok sam podizao svoje stvari, došao je čovjek s printerom te rekao da uopće ne radi i da želi zamjenu za novi ili povrat novca. Onda je krenula rasprava s djelatnikom, koji je već tu počeo pokazivati prve znakove nervoze, dok je kupac cijelo vrijeme bio smiren i pristojan. Vidjevši u kojem smjeru to ide, kupac je nazvao nekoga (ne znam koga) na telefon te stavio tu osobu na zvučnik da djelatniku Protisa pročita nešto iz zakona vezano uz povrat robe. Djelatnik je tražio da mu se to pošalje na email uz riječi: "ne da mi se sad s tim zamarat". Prilično neljubazno i krajnje neprofesionalno! Drugi djelatnik, kod kojeg sam ja naručivao i podizao robu, bio je sasvim korektan.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 16:41   #1544
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Ne da mu se... Haha, bezobraznik neotesani. Sramota.
sale001 je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 16:50   #1545
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor KhongLo Pregled postova
Onda je krenula rasprava s djelatnikom
Djelatnik se nije trebao uopće raspravljat jer djelatnik je u ovom slučaju u pravu, a tip koji telefonski traži zakone od drugog tipa samo pokazuje da nema blage veze o ničemu.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 16:56   #1546
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
"djelatnik" treba biti kulturan i usluzan, prije svega.
sale001 je online   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 16:58   #1547
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Uopće ne ulazim u to tko je, a tko nije u pravu, ali onakvo nešto stvarno nije trebao izgovoriti na glas. Bio sam i ja svojevremeno s te strane blagajne i barem deset puta na dan su mi takve misli prošle kroz glavu, ali opet mislim da ih treba zadržati za sebe.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 17:05   #1548
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Sve to stoji, ali ja u ovoj priči vidim i bahatu mušteriju koja traži neka svoja prava i poziva se na ne znam koje zakone.
Stvarno ne vidim kako s takvima biti "ljubazan" ako si je on prije ulaska u trgovinu utuvio u glavu da treba dobiti pare nazad ili novi printer, i to istog trena.
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2015., 17:12   #1549
sale001
Premium
Moj komp
 
sale001's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Sk
Postovi: 273
Ljudi su svakakvi, i s njima je tesko raditi. Onaj koji to ne moze, nema tu sta raditi. Nije ovo prvi, a ni zadnji slucaj vezan uz ponasanje radnika te trgovine ( ne svih, naravno )...
On je taj koji argumentirano i fino treba objasniti covjeku da grijesi, tj. ako grijesi. Ako to ne pomaze, nek ga proslijedi nadredjenom ili sl.
sale001 je online   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 20:15   #1550
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Jel netko uplacivao njima 200kn predujma da se osigura narudzba, odnosno da oni budu sigurni da sam ozbiljan? (lol?)

Sad malo citam iskustva korisnika i sve se bojim, jel pametno uopce kod njih kupovat?

Mislio sam uzet GTX 970 WF kod njih i cooler za procesor, ali mi se ne daje skoro 3000 kuna nekome tko je nepouzdan :/
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 20:27   #1551
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
U kojem pogledu nepouzdan? Da će ti uzet pare?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 20:36   #1552
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Jel netko uplacivao njima 200kn predujma da se osigura narudzba, odnosno da oni budu sigurni da sam ozbiljan? (lol?)
Mene su tražili 200 kn akontacije za monitor koji je bio malo manje od 2500 kn. Uzeo sam uz njega još zvučnike i web kameru, pa je ukupno sve bilo 2881 kn, ali baš je naglasio da treba ostaviti taj polog zbog monitora. Kada sam došao po njega rekao sam da ću platiti karticom cijeli iznos i uredno sam dobio 200 kn nazad. Rekao bih da je to neko osiguranje njima kako ne bi ispalo da ti nešto naručiš, oni nabave i onda ti odustaneš, a njima to stoji u trgovini i pitanje je hoće li netko drugi trebati baš tu stvar.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 21:06   #1553
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
U kojem pogledu nepouzdan? Da će ti uzet pare?
Pa ne daju mi se baš novci trgovini koja te nateže oko reklamacija, kojima je komunikacija na nuli, itd. A po komentarima ovdje su tako-tako Ali kad se sjetim da sam procesor u Extreme Digitalu kupio... Ovo ni ne izgleda tako loše

Jel mogu tih 200kn možda preko weba im uplatit? Jesam dobro skužio, znači ja njima platim 200kn da osiguram narudžbu i onda kad sve dođe platim puni iznos i oni mi vrate tih 200kn?
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 21:46   #1554
KhongLo
Registered User
Moj komp
 
KhongLo's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 695
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Jesam dobro skužio, znači ja njima platim 200kn da osiguram narudžbu i onda kad sve dođe platim puni iznos i oni mi vrate tih 200kn?
Da, vratit će ti novac nazad. Ili, ako plaćaš gotovinom, onda samo još nadodaš razliku do ukupne cijene. Kada im daš 200 kn, dobivaš potvrdu da si im dao novac, pa te onda ne mogu opljačkati i reći da im nisi već dao tih 200 kn.
KhongLo je offline   Reply With Quote
Staro 27.01.2015., 23:30   #1555
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Kapara? Opasna igra... Mislim da još vrijedi dvostruka kapara nazad ako ne nabave to što želiš... trebao bi pogledati...
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.01.2015., 09:07   #1556
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Zvao sam ih i kažu da bi za 1-2 dana grafička bi bila kod njih u poslovnici. Zamolio sam ih da im uplatim na račun tih 200kn jer ne mogu sada osobno do njih doći i rekli su da može.

Edit: Uzeo kod njih graficku, kuciste i cooler. Za cooler i grafu uplatio polog od 200kn, nabavili mi isti dan željeno, sljedeći dan uplatio ostatak i još za kućište u cijelosti i do ove subote bilo sve spremno za podići (sveukupno 3 dana). Pohvale

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 01.02.2015. u 01:29.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2015., 22:10   #1557
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Sve to stoji, ali ja u ovoj priči vidim i bahatu mušteriju koja traži neka svoja prava i poziva se na ne znam koje zakone.
Stvarno ne vidim kako s takvima biti "ljubazan" ako si je on prije ulaska u trgovinu utuvio u glavu da treba dobiti pare nazad ili novi printer, i to istog trena.
i onda zbog takvih čudaka (kupaca koji su popili svu pamet svijeta i pozivaju se na zakone o kojima nemaju pojma) ispaštaju i normalni ljudi
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 11:05   #1558
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Još jedno pozitivno iskustvo s njima. Naručio monitor, sljedeći dan me čekao u njihovoj poslovnici, došao, platio i k tome bili su veoma susretljivi. Trebao mi je monitor veoma hitno i brzinom munje su ga nabavili. Pohvale
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2015., 12:19   #1559
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Evo da ih i ja pohvalim.
Raspitivao se za miš, nisu ga imali na lageru ali mi je ponuđeno da ga naruče i da će do 15h sljedeći dan biti kod njih u poslovnici.
Tako je i bilo, došao, platio, pokupio i svi sretni i zadovoljni.
Dakle artikl su naručili bez da sam platio unaprijed ili ostavljao kaparu.
Svaka čast.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.03.2015., 03:20   #1560
de sign
Premium
 
de sign's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 466
Imao sam slučaj prije par tjedana sa novim HDD. Namjera mi je bila uzet novi HDD za primarnu particiju. Čovjek mi je prvo ponudio disk od Seagate ali ja sam tražio nešto u tom cjenovnom rangu od WD. Ponudio mi je neki od WD i sad više ne znam jel bio plava ili zelena varijanta, uglavnom, rekao mi je da je 7.200 rpm. Nešto me žuljalo i nakon izlaska iz njihovog dućana vratio sam se i pitao još jednom čovjeka jel to stvarno 7.200? On kaže da je!
Kad sam ga doma instalirao vidim da je sve sporo za popizdit.
Vidim na netu da je podatak o vrtnji poprilično opskuran ali na kraju se ispostavilo da se radi o 5.400 rpm.
Drugi dan sam ih nazvao i kontakt mi je rekao da pošaljem mailom reklamaciju pa će se javit osoba koja je zadužena za reklamacije. Odmah sam poslao mail, naveo sve ovo iznad i predložio da vratim ovaj i nadodam za nešto skuplji disk duplo većeg prostora. Vrlo brzo, nakon možda sat vremena dobio sam odgovor čovjeka koji mi je prodao disk i ispriku uz potvrdu da mogu doći i zamijeniti disk uz nadoplatu. Isti dan sam došao i sve je prošlo po dogovorenom.
__________________
the secret
de sign je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na