Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 07.07.2011., 13:56   #3001
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Tak. Zbog OS-a.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 07.07.2011., 14:01   #3002
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Tak. Zbog OS-a.
Na HD2 imaš mogućnost stavljanja 6 različitih OSova. Koji je drugi argument onda?
Bullet1 je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2011., 14:01   #3003
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Tak. Zbog OS-a.
Nda, kako da ne.
možeš na njemu imati WM 6, WP7 i android. Na koji OS točno misliš?
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 07.07.2011., 14:22   #3004
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Citiraj:
Autor Ivo_Strojnica Pregled postova
Nda, kako da ne.
možeš na njemu imati WM 6, WP7 i android. Na koji OS točno misliš?
Native je WM6.5. Na taj i mislim, mogu i ja modat svoj android device u auto mp3 player, pa kaj .

HD2 je hardverski odličan uređaj, šteta što HTC ne nudi upgrade na WP7, lijenčine debele, jer bi radio odlično.

Uglavnom, koristio sam ga 2-3 dana, ukoliko je WM6.5 na njemu, nemamo šta pričat koji je bolji uređaj. Modan, druga priča, no pitanje kolko se Joe Averageu da zaje_avat s tim i to.
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 07.07.2011., 14:26   #3005
Tomek32
Banned
 
Tomek32's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 149
Tocno to,HW je odlican,i stavis si OS koj god oces,sto je najbolje imas HD2 toolkit i uz 3 klika i Average Joe si to slozi za 10min.
Ali stoji cinjenica,da se uz Android mobitel preporodi,u najmanju ruku,a WP7 fali jos dosta toga.

EDIT:A i koj god da kupis na njuskalu recimo ili ovdje,obicno svi imaju Android.
Tomek32 je offline  
Staro 07.07.2011., 15:24   #3006
SRV
Premium
Moj komp
 
SRV's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: n/a
Postovi: 6,128
HD2 opet nije Android telefon. Dzaba sto se moze instalirat Android kad ga valja dizat preko memorijskih kartica iz WM6.5. A i ti Androidi su uvijek custom romovi.

Osim toga hardverski nije nista posebno. Jedino sto ima 4.3 ekran, a los mu je i vijek baterije.
SRV je offline  
Staro 07.07.2011., 15:28   #3007
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Bullet1 Pregled postova
Na HD2 imaš mogućnost stavljanja 6 različitih OSova. Koji je drugi argument onda?
Na ovo bi dodao jos da je HD2 osjetno bolje kvalitete izrade. Cvrsci je puno od desire-a.
Cuky je offline  
Staro 07.07.2011., 16:25   #3008
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Citiraj:
Autor SRV Pregled postova
HD2 opet nije Android telefon. Dzaba sto se moze instalirat Android kad ga valja dizat preko memorijskih kartica iz WM6.5. A i ti Androidi su uvijek custom romovi.

Osim toga hardverski nije nista posebno. Jedino sto ima 4.3 ekran, a los mu je i vijek baterije.
Why? Rokneš ga na NAND i voila. Tako je kod mene..
Bullet1 je offline  
Staro 07.07.2011., 17:53   #3009
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
HD2 je bolji uredjaj od DESIRE-a. Imaju isti chipset i proc i grafu ,hd2 ima los nativni os isto kao i desire. Bez obzira sto je android na desire-u native, jednostavno uredjaj nije nesto dok se ne modd-a.
HD2 ima vec dugo android koji ide direktno u NAND i boota se kao i desire. Upalis mob i vozi. Recimo hyperdroid. Cak je raden bas za HD2,tj nije portan s drugih uredjaja. Dobar kernel i heavy use cijeli dan bez problema. Nocu trosi 1mA .
Imao sam oba i sa i HD2 sam bio zadovoljniji. Bez lagg-a, interna memorija oko 250mb,sasvim dovoljno za aplikacije. Jedina stvar koja mi se vise svidja na Desire-u je velicina ekrana,tj za ljeto mi je bolji 3.7 od 4.3
spawn je offline  
Staro 07.07.2011., 18:00   #3010
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
Bullet kolko ti traje baterija,čini mi se ok ovaj hd2...
rodriguez je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.07.2011., 18:01   #3011
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Reć ću ti sutra. Sad stavljam drugi OS i custom ROM. Dobio sam ga prije par sati
Bullet1 je offline  
Staro 08.07.2011., 03:19   #3012
sliver
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 149
Ljudi pozdrav, imam problem sa bootanjem Desire HD-a. Na njemu je bio Cyanogenmod 7, i tada sam odlučio promjeniti ROM, te napravio backup aplikacija na SD karticu, ali također imam i odprije backup stock ROM-a na kompu za svaki slučaj.

Skinuo sam sada taj Virtuous Unity ROM, u obliku zip filea, stavio ga na SD karticu, napravio factory reset and wipe, wipe casha te otišao u recovery Clockwork Managera da snimim novi ROM. Snimio se, pisalo je da je nešto formatirao, ali se ne može bootat i sada baca force-close errore za sve procese (touch screen, android procese, sms, sve) i ne mogu ništa otvoriti, izgleda kao da se Cyanogen u pozadini diže sa Virtuousom i oni se tako kolju i dolazi do katastrofe. Vjerojatno sam trebao napraviti još neku vrstu wipe-a?

Trebao bi postojati neki način da se ovo popravi jer nije brickan mobitel, stalno se resetira nakon unošenja PIN-a, ali problem je u tome što ne znam kako više doći u recovery. Kada držim tipku power ponudi mi klasičan izbornik sa stock ROM-a. Hvala na pomoći.

Edit 1: evo uspio sam se kroz sve errore probit do homescreena Virtuousa, ali se nakon 30ak sec resetira mob, fascinantno je kak može izgurat 2 ROMa odjednom..

Edit 2: nevjerojatno, errore baca otprilike 2 svake sekunde, i uspio sam se nekak probit do settingsa i napravit factory reset opet, i sada radi Sense 3.0 na Virtuous ROM-u. Nemam pojma kak al sve šljaka.

Zadnje izmijenjeno od: sliver. 08.07.2011. u 03:35.
sliver je offline  
Staro 08.07.2011., 08:50   #3013
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,180
kad stavljaš novi ROM, moraš obrisati sve aplikacije i postavke koje su prije bile. Piše ti na svakoj stranici odakle si skida romove. zato ti se sve i rušilo. To se obično ide u CWM i tamo wipe data/factory reset
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 08.07.2011., 09:03   #3014
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Kupio sam curi wildfire S prije nekih 4 tjedna pa da napisem par rečenica...osobno sam htio uzet joj defy ali ovaj joj se vise svidjao pogotovo ljučibasti.Uglavnom odusevljen sam mobom, imam osjecaj ko da su smanjili moj dhd, tolko je brz i fluidan za nepovjerovat.Gore je 2.3.1 i nema nikakvog zastajkivanja, stekanja ili bilo cega....(ja sam na dhdu jos na 2.2) i ima dosta segmenata di mi se svidja ovaj 2.3....uglavnom ekran i je isto odlican u odnosu na prosli wildfire....ima i mrvicu jaci proc i mrvicu vise rama pa je zato toliko fluidan pretpostavljam.baterija je i isto fantasticna, non stop razgovara i sms-a a 2-3 puta dnevno synca i malo surfa...uglavnom 3-4 dana bez problema, ko ja na dhdu....s tim da se i za nekih pol sata prije napuni nego dhd...sve u svemu ugodno iznenadjenje....definitivno uz defy best buy...

Master_Hrc je offline  
Staro 08.07.2011., 09:34   #3015
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Daj mi reci jel radi flash na njemu u browseru?

Btw, jesi to stavljao neki custom rom ili je stock gore 2.3?
Cuky je offline  
Staro 08.07.2011., 10:27   #3016
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Sve je stock.....znaci 2.3.1 je gore...u operi ne radi flash ali u stock browseru uredno radi....kolko sam vidio na adobe-ovim stranicama nije podrzan flash za ovaj mob..
Master_Hrc je offline  
Staro 08.07.2011., 14:24   #3017
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Sve je stock.....znaci 2.3.1 je gore...u operi ne radi flash ali u stock browseru uredno radi....kolko sam vidio na adobe-ovim stranicama nije podrzan flash za ovaj mob..
I sebi sam dosadan s ovim pitanjem ali mi je to doista bitno kod mob-a:
Kakav je zvuk slusalice i vanjskog zvucnika?
Moze li se staviti neka druga melodija osim onih visokotonaca bez gubitaka na glasnoci?
Moze se li se normalno cuti razgovor glasno i jasno a da ne cuju svi koji su oko mene?

Hvala
spawn je offline  
Staro 08.07.2011., 14:27   #3018
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,941
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Sve je stock.....znaci 2.3.1 je gore...u operi ne radi flash ali u stock browseru uredno radi....kolko sam vidio na adobe-ovim stranicama nije podrzan flash za ovaj mob..
Ajd probaj otvorit neki video na bilo kojem site-u, ali da nije sa youtube-a embedan na site. Dakle, bilo koji drugi video player pa mi javi kako je proslo jer navodno wildfire s ima samo flash lite.
Cuky je offline  
Staro 09.07.2011., 13:10   #3019
bozhan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: -
Postovi: 28
može netko stavit link gdje ima upute za stavit custom rom na htc wildfire(koji vi preporucate)?

do sad sam "flashao" nokiu 5800, no sa androidom još nemam takvih iskustva pa trebam pomoć, a vidim da ima ovdje ljudi koji se u to razumiju
bozhan je offline  
Staro 09.07.2011., 13:12   #3020
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor bozhan Pregled postova
može netko stavit link gdje ima upute za stavit custom rom na htc wildfire(koji vi preporucate)?

do sad sam "flashao" nokiu 5800, no sa androidom još nemam takvih iskustva pa trebam pomoć, a vidim da ima ovdje ljudi koji se u to razumiju
Ako imas 2.2 official verziju onda daljnje flashanje custom rom-ova nije moguce.
A ako imas 2.1 onda recimo ovo: http://forum.xda-developers.com/show....php?t=1143125
musso je offline  
Staro 09.07.2011., 13:16   #3021
bozhan
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: -
Postovi: 28
ehh android version 2.2.1

znaci nema nikakvog nacina? nadao sam se da bi mogao s time dobiti na brzini rada uredaja
bozhan je offline  
Staro 09.07.2011., 13:27   #3022
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Citiraj:
Autor bozhan Pregled postova
ehh android version 2.2.1

znaci nema nikakvog nacina? nadao sam se da bi mogao s time dobiti na brzini rada uredaja
Nema jer je tako lockan da ga dugo nisu uspjeli otkljucati i na kraju odustali.
Iako je HTC najavio da vise nece zakljucavati, ne vazi retroaktivno.

Na brzini rada ces dobiti tako da sve formatiras i resetiras i onda pazis koje aplikacije su aktivne odnosno task killerom ubijat nepozeljne aplikacije.
Cura ima wildfirea i cudno se ponasa, nekad je normalne brzine a nekad steka. Inace svima bih savjetovao da doplate za neki malo bolji model, radi nedovoljno dobrog displeja a i ponajvise živaca.
musso je offline  
Staro 09.07.2011., 13:29   #3023
Newbie Pro
Zule
Moj komp
 
Newbie Pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 1,983
Pa dobro kad ce vise ginger update za Desire vulgaris, zar nije vec trebalo nesto izletit van?
__________________
Newbie Pro je offline  
Staro 09.07.2011., 13:54   #3024
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Citiraj:
Autor Newbie Pro Pregled postova
Pa dobro kad ce vise ginger update za Desire vulgaris, zar nije vec trebalo nesto izletit van?
Sapunjara pocinje podsjecati na Daikatanu

klik
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline  
Staro 09.07.2011., 14:13   #3025
zwer
crnjo
Moj komp
 
zwer's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,893
Mirise na Duke Nukem Forever

Plesnem ih posred face, da cijela firma nemre izbacit update za jedan od najprodavanijih HTC-ova (ili cak najprodavaniji)
__________________
sound powered by B&W/Denon
zwer je offline  
Staro 09.07.2011., 14:37   #3026
Corporal Clegg
Outlaw Torn
Moj komp
 
Corporal Clegg's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 402
Citiraj:
Autor zwer Pregled postova
Mirise na Duke Nukem Forever

Plesnem ih posred face, da cijela firma nemre izbacit update za jedan od najprodavanijih HTC-ova (ili cak najprodavaniji)
Desire vulgaris vise nije flagship model + nedavno je izaslo 3-4-5 novih modela koji imaju prioritet sto se updateova i podrske tice + ovo je nacin da se potencijalnim kupcima ponudi nov model, a stari lagano pocne gurati u EOL status
Nazalost, nista cudno.
Znam samo da nakon svih prica na temu sto ce sve maknuti iz GB-a necu automatski updateati.
__________________
The sun sets forever over Blackwater Park
Corporal Clegg je offline  
Staro 09.07.2011., 15:29   #3027
rodriguez
....
Moj komp
 
rodriguez's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 1,988
I bullet1 kolko traje baterija na hd2
Gledam cijene na njuškalu,nigdje ispod 1600...
rodriguez je offline  
Staro 09.07.2011., 16:16   #3028
Bullet1
Premium
Moj komp
 
Bullet1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 2,576
Evo sinoć ga napunio na 100%. Igranje ~ 1h, net 1h, razgovori + poruke, snimanje par min, muzika 1h, wi-fi uključen non stop.. trenutno je na 65%. Javim kad se isprazni. Samo napomena da je gore Android 2.3.3 (hyperdroid-gbx-12 mod).

Jutros se izgasio uz još sat igranja, neta, razgovora i poruka.. Dakle traje oko 1 dan uz ovakvo korištenje. Nije baš impresivno al s obzirom da je ekran "veliki" potrošač a ovaj ima rekordni 4.3" ekran, nije ni čudo.
Mogo bi se bacit u potragu za nekakvim accessories packom na ebayu. Ako netko zna nekakav, nek javi (baterija, zaštita itd).

Zadnje izmijenjeno od: Bullet1. 10.07.2011. u 13:42.
Bullet1 je offline  
Staro 10.07.2011., 18:44   #3029
smante
Banned
 
Datum registracije: Jul 2011
Lokacija: split
Postovi: 1
Samsung Galaxy I9000 S Gdje smješta download-ovane aplikacije ?

Download-ovao sam 8 aplikacija sa market.android-a i automatski su se instalirale na mobitel. Nakon toga otvorim na desktopu widget datoteke i tu vidim 3 od 8 instaliranih aplikacija, onih preostalih 5 nigdje da nađem. Zna li ko gdje se smještaju download apk fajlovi
smante je offline  
Staro 10.07.2011., 20:36   #3030
Goranbm
Premium
 
Goranbm's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Samobor
Postovi: 1,234
Koliko sam ja čitao o tome, mislim da se spremaju na karticu u folder (/data/app) ali da bi ih vidio mobitel mora biti rootan. Barem sam ja tako skužio ako sam u krivu neka me netko slobodno ispravi.
Goranbm je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na