Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.11.2019., 14:23   #31
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Sad je malo jasnije zašto ga Konami izbacio
Lik im došao sa idejom da unajme hollywoodske glumce i naprave walking simulator od 40 sati

Baš me zanimaju komentari ljudi sad kad izađe igra.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2019., 22:42   #32
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dvojica naših sa forum.hr kažu da su zadovoljni, jedan kaže da uopće nije kojima fan i da mu je igra ispunila očekivanja, drugi kaže da hodanje uopće nije dosadno, da se sa svakom bazom otvaraju nove mogućnosti i da je apokaliptična radnja kao u filmu "poštar", samo bolje . Jedino što kaže da je dosta lagana
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 09.11.2019., 23:53   #33
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ja sam naručio igru, valjda će mi doći drugi tjedna, pa javim
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 12:13   #34
Albert Wesker
Premium
Moj komp
 
Albert Wesker's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 525
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Sad je malo jasnije zašto ga Konami izbacio
Lik im došao sa idejom da unajme hollywoodske glumce i naprave walking simulator od 40 sati

Baš me zanimaju komentari ljudi sad kad izađe igra.

Kojima je oduvijek imao "hard on" na Hollywood, ok je imati tu i tamo neki cutscene ali 10+ sati cutscenea....

Vidim da na youtubeu ima klip koji traje 7 sati i 22 minute a unutra su sve cutscene od Death Strandinga
__________________
Albert Wesker je offline   Reply With Quote
Staro 10.11.2019., 22:05   #35
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
"Odigrao" sam prvih 2h i za sada je zanimljivo. Pod navodnicima jer su od toga 80% vremena bile cutscene
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 10:56   #36
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
"Odigrao" sam prvih 2h i za sada je zanimljivo. Pod navodnicima jer su od toga 80% vremena bile cutscene

Da li se isplati uopće ovo kupovati ako je igra takva? Nemam nekog velikog iskustva s walking simulatorima osim par indie igara poput Gone home, ali me zanima da li bi iskustvo bilo slično ako jednostavno upalim neki longplay na youtubeu i pogledam sve od početka do kraja, pa uštedim novce?
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 11:10   #37
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,768
Ne mogu ti još odgovoriti na ovo pitanje. Moram ipak više odigrati ili odgledati da mogu dat neko mišljenje.
Ono u što moraš biti siguran je da ti se igra Kojimina igra. Njegov stil je dosta specifičan i dosta često je radnja prerastegnuta i na momente cringy.
Osobno sam uzeo igru jer me priča i setting zanimaju te činjenica da mi se u zadnje vrijeme ništa ne igra pa mi ovo čak dovoljno blesavo izgleda da popunim tu prazninu

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 11.11.2019. u 12:37.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 11:31   #38
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Ne mogu ti još odgovoriti na ovo pitanje. Moram ipak više odigrati ili odgledati da mogu dat neko mišljenje.
Ono u što moraš biti siguran je da ti se igra Kojimina igra. Njegov stil je dosta specifičan i dosta često je radnja prerastegnuta i na momente cringy.
Osobno sam uzeo igru jer me šriča i setting zanimaju te činjenica da mi se u zadnje vrijeme ništa ne igre pa mi ovo čak dovoljno blesavo izgleda da popunim tu prazninu



Thx na infu Zapravo sam najviše postavio ovo pitanje jer sam svojevremeno odgledao jedan longplay od Beyond two souls. Super priča, ali sa jako malo interaktivnosti i zapravo ne bih imao volje držati kontroler u rukama satima da bih svakih 5 minuta stisnuo jednu tipku, pa mi je gledanje tog longplaya došlo kao gledanje nekog filma. U cijeloj igri ima možda 10% samog igranja, a usudio bih se reći i manje od toga i to ako gledamo i interakciju igrača u dijalozima, a ne samo micanje lika po ekranu. Naravno, postoje razne odluke kroz igru, ali to je sve minimalno i ide se uvijek prema cilju uz poneku varijaciju. U tom slučaju mi se nikako ne isplati kupovati tu igru jer bih dobio sličan osjećaj gameplaya zbog minimalne interakcije igrača.
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 11:36   #39
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
nebih ja to uspoređivao sa beyond two souls koji je više kao nekakav film u kojem ti čak nešto i upravljaš, slično kao heavy rain, until dawn etc.

death stranding imaš kaj za igrat i to dosta, samo eto ima i tih cutsccena filmskih dugačkih, al kad se igra se igra i to pošteno

bar sam ja taj dojam dobio u ovih par dana što sam gledao stream
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 11:38   #40
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Ja sam se zaletio neki dan na twitch i idem vidjeti gameplay. Prvih 10 streamera koje sam kliknuo, svi su bili u cut scenema, nigdje gameplay...

Rage quit Twitch
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2019., 11:39   #41
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Što više igram to postaje sve bolje i bolje. Ali ako ste call of duty fanboy ili niste nikad igrali Kojimine igre onda vam se možda i neće svidjeti jer se na početku sporo razvija radnja
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 12:29   #42
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425
kojima ruši rekorde

__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 16:47   #43
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Za one koje zanima Metal Gear Explained https://www.youtube.com/watch?v=aaLiLRVeaZA
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 22:29   #44
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Za one koje zanima Metal Gear Explained https://www.youtube.com/watch?v=aaLiLRVeaZA

Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 09:26   #45
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Za one koje zanima Metal Gear Explained https://www.youtube.com/watch?v=aaLiLRVeaZA



A u k*rac TO JE PRIČA METAL GEARA? Nisam uspio pratiti već nakon minute i pol i onda još lik veli "this is where things start to get little confusing" i rasplali do kraja.....na čemu su ti ljudi bili kada su tako ispremiješali priču po nastavcima koji su pak razbacani po različitim vremenskim razdobljima malo u budućnost i malo u prošlost....usput imamo i ne samo dvostruke nego i trostruke agente, likove čija imena se mijenjaju 3-4 puta kroz serijale, vampirske likove, ljubavne priče....
__________________
Free your mind and open your eyes
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 11:45   #46
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,316
Igra navodno počinje nakon 20h igranja?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 13:04   #47
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,425


__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 13:33   #48
Morpheous
Premium
Moj komp
 
Morpheous's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: zg
Postovi: 1,019
Ok, sad definitivno gledam longplay na youtubeu umjesto da kupujem igru Prema onome što sam čitao čini mi se kao walking simulator i fetch quest simulator u jednom.
__________________
Free your mind and open your eyes

Zadnje izmijenjeno od: Morpheous. 12.11.2019. u 13:38.
Morpheous je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 14:19   #49
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Odigrali smo najiščekivaniju igru godine i jedno je sigurno, isplatilo se čekati


Citiraj:
Ako vam se čini jednolično i dosadno, donekle ste u pravu. Da se radi o bilo kojoj drugoj igri, ovaj tip misija bio bi neizdrživ gnjavež, ali iz nekog neobjašnjivog razloga, sav ovaj istovar-utovar u ovom slučaju funkcionira. I ne radi se o rezultatu predimenzioniranog hypea povezanog s Kojimom. Osobno, nikada nisam razvio opsesiju Kojimom niti je njegovo ime dovoljno da me igra istog trena pridobije, ali "Death Stranding" me oduševio. Zašto? Nemam pojma. Vratit ću se na početak teksta i ponoviti da nemam pojma kako bih bilo kojeg prijatelja uvjerio da je ovo dobra igra. Sve što izgovorim zvuči neizdrživo dosadno, ali previše sam se puta zatekao kako hipnotizirano analiziram svoju sljedeću isporuku. Štoviše, malo me koja igra toliko privukla i tjerala da idem dalje i vidim kako će sav ovaj cirkus završiti.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 15:47   #50
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Koliko čitam po netu, svatko tko kaže da je igra bezveze, odgovor mu je: "glup si jer nisi shvatio" ili "nisu igre od Kođime za svakoga".

Mašala
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 15:57   #51
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Za one koje zanima Metal Gear Explained https://www.youtube.com/watch?v=aaLiLRVeaZA
Nasmijao sam se do suza...

Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
A u k*rac TO JE PRIČA METAL GEARA? Nisam uspio pratiti već nakon minute i pol i onda još lik veli "this is where things start to get little confusing" i rasplali do kraja.....na čemu su ti ljudi bili kada su tako ispremiješali priču po nastavcima koji su pak razbacani po različitim vremenskim razdobljima malo u budućnost i malo u prošlost....usput imamo i ne samo dvostruke nego i trostruke agente, likove čija imena se mijenjaju 3-4 puta kroz serijale, vampirske likove, ljubavne priče....
Kojima je lud ko puška...

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Koliko čitam po netu, svatko tko kaže da je igra bezveze, odgovor mu je: "glup si jer nisi shvatio" ili "nisu igre od Kođime za svakoga".

Mašala
Vrag mi nije dao mira pa sam išao pročitati priču Death Strandinga, jer i tako nemam namjeru igrati igru.

Nakon pročitanih par rečenica, mogu samo reći: W. T. F!? Nisam imao snage dovršiti čitanje tih baljezgarija.

Kojimi je bolje da se ostavi teških droga ili bar promijeni dilera, jer priča zvuči kao gadno loš trip.

edit: evo skeča koji kao da je Kojima pisao: https://www.youtube.com/watch?v=IHQr0HCIN2w

Zadnje izmijenjeno od: Garro. 12.11.2019. u 16:41.
Garro je online   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 16:12   #52
Deathwish
overpowered
Moj komp
 
Deathwish's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 901
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
A u k*rac TO JE PRIČA METAL GEARA? Nisam uspio pratiti već nakon minute i pol i onda još lik veli "this is where things start to get little confusing" i rasplali do kraja.....na čemu su ti ljudi bili kada su tako ispremiješali priču po nastavcima koji su pak razbacani po različitim vremenskim razdobljima malo u budućnost i malo u prošlost....usput imamo i ne samo dvostruke nego i trostruke agente, likove čija imena se mijenjaju 3-4 puta kroz serijale, vampirske likove, ljubavne priče....
Više manje da, dodano malo komedije ali je i preskočio neke stvari. Tipa kako u mgs V nisi zapravo big boss, nego medic koji je imao operaciju lica(face off) i misli da je on, a cilj je tipa dati svima nuklearke kako bi imao world peace. A da ne spomenem virus koji te u ubije ako Govoris specifični jezik
__________________
@Work HP Zbook15
@Home Acer 5020
Deathwish je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 16:20   #53
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
I meni igra stigla.

Ali tek ću doći doma oko 20h dana, jbmu.

Javim se oko 23h.

Prođem pa ide dalje
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 19:34   #54
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
A u k*rac TO JE PRIČA METAL GEARA? Nisam uspio pratiti već nakon minute i pol i onda još lik veli "this is where things start to get little confusing" i rasplali do kraja.....na čemu su ti ljudi bili kada su tako ispremiješali priču po nastavcima koji su pak razbacani po različitim vremenskim razdobljima malo u budućnost i malo u prošlost....usput imamo i ne samo dvostruke nego i trostruke agente, likove čija imena se mijenjaju 3-4 puta kroz serijale, vampirske likove, ljubavne priče....

boldano je najjači dio

Ma najjače kod MGS serijala je što ne znaš s kim igraš. Ovako tko gleda sa strane površno misli da je to jedan te isti lik, no to su sve klonovi i kojekakve rodbinske veze

Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Više manje da, dodano malo komedije ali je i preskočio neke stvari. Tipa kako u mgs V nisi zapravo big boss, nego medic koji je imao operaciju lica(face off) i misli da je on, a cilj je tipa dati svima nuklearke kako bi imao world peace. A da ne spomenem virus koji te u ubije ako Govoris specifični jezik
boldano - OK that's new

Nije se ovaj u video ni osvrtao nešto puno na MGS V (kojeg btw donwloadam )

Citiraj:
Autor Morpheous Pregled postova
Ok, sad definitivno gledam longplay na youtubeu umjesto da kupujem igru Prema onome što sam čitao čini mi se kao walking simulator i fetch quest simulator u jednom.
Čuj teško da je fetch quest kao u TES serijalu. Očito je to drugačije i da je mnogima odlična igra, kao što sam quotao gore ili spomenio više igrača koji uz to nisu neki Kojima fanboyevi

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 12.11.2019. u 20:06.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 19:44   #55
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Deathwish Pregled postova
Za one koje zanima Metal Gear Explained https://www.youtube.com/watch?v=aaLiLRVeaZA
Isuse... sad znam zašto sam ovo zaobilazio u svojim PC gamerskim počecima
Ovo ko da je pisao netko tko piše HR sapunice
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 19:50   #56
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Priču na stranu, MGS je ipak kultni stealth/high-tech/spec-ops/nindža kornjača serijal. Inovativni Boss fightovi, a pogotovo kultni sa Psycho Mantisom je čudo neviđeno gaminga, "neprevaziđeno" što bi rekle komšije. U ono vrijeme do MGS3 ništa mu nije bilo blizu, barem u tom nekom nedefiniranom žanru
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 21:24   #57
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Instalira se, piše još 107 min

1
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:04   #58
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Eto, igrao jučer sat i pola.

Odigrao Prologue, meni je igra top za sada.

Jest da se u tih sat i pol igra svega 15 min, ali... Kakva igra, kakva priča, kakva atmosfera, kakva MJUZA i ono najbolje, kakva grafika...

Po meni najbolja grafika, tj. okoliš od kada igram PS4. PS4 Pro, 65" 4k TV, HDR upaljen, nemam riječi. Niti trža, nemaš osjećaj da je na 30FPS-a, PS ne buči, uglavnom, nemam zamjerke.

Danas ne znam hoću li stići igrati, ali drži me brutalno.

Cutscene ni malo dosadne, već je neki osjećaj kao da gledaš film.

Dajte čujte soundtrack...

Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 10:11   #59
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 294
Bolesna mjuza,al mgs 2 jos uvijek vrh vrhova

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 10:36   #60
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
E, da.
Kada predaješ cargo koji nosiš, meni je isti kao kod MGS4

Font, meni, fakat isti MGS
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na