Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.02.2020., 14:01   #1
Darira
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Varaždin
Postovi: 19
Komp bez kučišta-pitanje

Nije neki hardverski problem, kupio sam računalo i sve sam posložio ali stoji na stolu bez kučišta. Grafička je gtx 1660ti pa me interesira dal se neće ošteti pci slot zbog toga kako grafičku drži samo pci slot. Graf. nije teška od Gainwarda gtx 1660 ti ghost oc 6gb ima dva ventilatora.
Darira je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 14:21   #2
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
A ono, nije preporučljivo. Podstavi ju s nečim.

Matična nije problem, ali za grafu nije preporučljivo.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.02.2020., 14:22   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ima i težih grafa pa se nikad ništa nije dogodilo sa matičnom pločom. Neka, uglavnom skuplja, kućišta su imala poseban dodatak - držač grafičke kartice. Njime se dio težine grafe prebacivao na kućište.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 14:36   #4
Nbdy32
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2016
Lokacija: Bestovje,Sv.Nedelja
Postovi: 2,636
Podmetni neku letvicu,kak bi popularno rekli "podboltaj" :-) tu grafulju ...
Nbdy32 je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 14:44   #5
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
paaaa, ako je složio na stolu sve, zar ne stoji ploča onda vodoravno, što znači da grafa uopće "ne visi" kako bi bilo u kuićištu.. nema on tu šta podmetnit, grafa je okomito
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 14:50   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Pa da, matična vodoravno a grafa stoji okomito i nema problema,
druga je sad stvar šta tako lakše skuplja prašinu i ostalo ...
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 14:51   #7
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Tako je, grafa stoji okomito jer ploca mora lezat na stolu ako ne stoji u kucistu... Dobar si i tako, a posli kupi kuciste ko covik.
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 15:05   #8
Darira
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2019
Lokacija: Varaždin
Postovi: 19
Da, ploča stoji vodoravno na stolu, a grafa je samo piknuta u pci slot i tak stoji pa pitam dal se nebu kaj dogodilo, znam da tak imaju kad testiraju komponente.

Budem kupio kučište jednog dana.

tu je slika kak to izgleda ali ne pri meni. našao na netu nekakvu sliku:

https://i.imgur.com/JgCLI.jpg
Darira je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2020., 15:07   #9
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Ccc opet se ne citaju prvi postovi s razumijevanjem

Edit: siguran si i tako i s grafom u kućištu
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 07:36   #10
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Ja bih svoj glas dao u korist kućišta...

Matična je dizajnirana da podnese težinu grafičke, ali nije za njeno savijanje u stranu.
Ako nije pričvršćena na vrhu (kao što bi to bila u kućištu), to se mogu razviti velike poluge sa strane koje opterećuju PCIe port na matičnoj. Tu je uvijek barem jedan kabel koji vodi do monitora, koji se može lako slučajno "cugnuti" u jednu ili drugu stranu.
A i ventilatori konstantno "guraju" zrak u stranu, dok je protusila reakcije na PCIe portu.
mradovan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2020., 08:05   #11
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
nisam dovoljno kave popio, jel možeš molim te objasniti ovo još jednom?

i zašto uopće daješ svoj glas nečemu, kad nije uopće o tome riječ - čovjek samo pita jel može držat ploču na stolu.. odgovor je da može.. isto kao ostali modderi/overclockeri kojih je internet pun i nikad se ništa loše nije dogodilo..

nadalje kakvi pobogu ventilatori? jesi ti kompresor postavio na usis pa da može utjecat nekako pa da će ti se smrdat grafa od tolike sile?
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 09:41   #12
mradovan
Registered User
Moj komp
 
mradovan's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Pula
Postovi: 110
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
nisam dovoljno kave popio, jel možeš molim te objasniti ovo još jednom?

i zašto uopće daješ svoj glas nečemu, kad nije uopće o tome riječ - čovjek samo pita jel može držat ploču na stolu.. odgovor je da može.. isto kao ostali modderi/overclockeri kojih je internet pun i nikad se ništa loše nije dogodilo..

nadalje kakvi pobogu ventilatori? jesi ti kompresor postavio na usis pa da može utjecat nekako pa da će ti se smrdat grafa od tolike sile?
Da malo najprije skrenem s teme, mislim da vam je forum prazan baš zbog ljudi kao što si ti... umjesto da konstruktivno i civilizirano odgovore, s malo tolerancije i takta - oni jedva čekaju da se na nekoga obruše i počnu se sprdati.
Pa nije ni čudo da se ljudi boje pitati... možda da neko vrijeme čitaš postove s Stack Overflowa, da vidiš kako se to radi u kulturnom svijetu?

A na temu... ako ti ne vidiš ništa loše u tome da ti grafička pleše lijevo i desno kako ti neko cugne kabel, to je tvoja stvar. Ja sam samo rekao da si ja to ne bih radio i obrazložio zašto.
mradovan je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2020., 09:53   #13
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
oprosti care, ništa ja tu ne radim.. prvo, imamo lika koji voli prvi odgovarat na svaku moguću temu (ko i pokemoni, mora skupit sve), ali nije naučio čitat pa ga se većinom mora ispravljat..

a zatim imamo ovakve situacije gdje si se upetljao s nekim protusilama bla bla.. ako već ideš slagat ploču i komp na stolu (ne'š valjda na kuhinjskom stolu to radit, nego na stolu od kompa/prikladnom mjestu), pazit ćeš da nitko ne zapne ili slično za kabel iz grafe.. pa sam sam prije tjedan dana imao jedan takav sistem, na podu složen danima a imam kera u stanu od 25kg koja voli mlatarat repom i nije bilo problema..

zatim dalje, blaženo doba majninga.. šta smo tu naučili? riseri, kerefeke, 1000 grafi na jednoj ploči.. jel se tko bunio za pcie slot? pa nisu naravno
neće grafa šetat lijevo desno, tj ne u tolikoj mjeri da bi sjebo ploču..


btw najviše sam ovako reagirao zbog tvog početka posta - tvoj glas ide kućištu.. no shit sherlock, pa stavit će čovjek dijelove u kućište, to nije uopće presudno.. i da, btw, šta s onim polegnutim kućištima koja isto stoje vodoravno, a grafa bude okomita? jel i to smeće?

Zadnje izmijenjeno od: John Creasy. 08.02.2020. u 10:00.
John Creasy je offline   Reply With Quote