Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.03.2015., 20:31   #31
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Dečki kad ja kupim Phanteksa pa vam pokažem što su temperature.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.11.2015., 19:49   #32
karuro
Premium
Moj komp
 
karuro's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 110
Da ne otvaram novu temu. Uzeo bih si neko vodeno hlađenje radi izgleda. Znaci uzeo bih neko aio vodeno sa time da ima prozirna crijeva do 1000kn. Performanse mi nisu toliko bitne.
karuro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.11.2015., 20:26   #33
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Swiftech h220 i promjenis crijeva. Zatvoreni aio sa prozirnim crijevima ne postoji, eventualno deepcool captain.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 02:43   #34
suedamA obmaR
Game, PC ,motobikes, bike
Moj komp
 
suedamA obmaR's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Sibenik
Postovi: 776
Postoji, Rajintek Triton AIO, ima prozina crijeva i može se i boja dodati u tekučinu.
suedamA obmaR je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2015., 12:40   #35
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
E vis vis, skroz sam zab sam na taj, samo kod nas ce ga malo teze nabaviti, jedino prek UZIja probat.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 11:59   #36
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
Da ne otvaram novu temu: na zraku sam od kada sam se rodio ali sada bih po prvi puta probao kako to izgleda pod vodom
Naime, ubo sam odličan primjerak i5 9600k, za koji držim da može na 5.4 GHz stabilno unutar intelovih specki (do 1.35V , ako se ne varam, očekujem i nešto niže).
Koči me hlađenje... to je, ipak, šest teško OC-anih jezgara, koje treba ohladiti nekako.
Gledam neko rješenje do 1.5k kn, (AIO?), tipa Krakena x62 (2x140) ili ovoga Corsair 150-tke (3x120)...po testovima tu su nedgje.
Zanimaju me iskustva iz prve ruke, ako ih ima, i svakako savjeti...ako ih ima
Svjetla, izgled...potpuno nevažno.
Efikasnost i tišina (ako se o njoj može uopće govoriti u navedenim okolnostima) apsolutni prioritet.
Eto.
Hvala!
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 12:35   #37
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Bok,

iako je prožvakano, budem ti ponovio

Ako ti je komp apsolutno tih odnosno nečujan, kod vodenog trebaš biti svjestan da ti svaka, al svaka pumpa zuji. Neke jako malo, neke malo više, pogotovo na većim okretajima.

Što se tiče tih AIO, nisam imao jedno od vremena H50, al krakena sam nekidan imao u rukama i super moćno izgleda. Vjerujem da ni Corsair ne kaska iza. Što ti bolje paše u kućište, to isto trebaš uzeti u obzir jer se ipak radi o mrcinama.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 13:06   #38
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
razloga za vodeno nema osim u slucaju slaganja custom 320mm+ rjesenja, ako te bas rajca izgled ili fakt da imas vodu u racunalu, uzmi neku zracnu mrcinu 1kg/2x140mm za 100eur noctua d15, be quiet dark rock pro 4

i ne zaboravi se zapitati jel mi se isplati toliko ulagati u hlađenje vidim da si spreman dati 1500kn zbog nesto boljeg overclocka, bi li taj novac mogao investirati u klasu jaci procesor i bolje zavrsiti
  Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 13:45   #39
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Da ne otvaram novu temu: na zraku sam od kada sam se rodio ali sada bih po prvi puta probao kako to izgleda pod vodom
Naime, ubo sam odličan primjerak i5 9600k, za koji držim da može na 5.4 GHz stabilno unutar intelovih specki (do 1.35V , ako se ne varam, očekujem i nešto niže).
Koči me hlađenje... to je, ipak, šest teško OC-anih jezgara, koje treba ohladiti nekako.
Gledam neko rješenje do 1.5k kn, (AIO?), tipa Krakena x62 (2x140) ili ovoga Corsair 150-tke (3x120)...po testovima tu su nedgje.
Zanimaju me iskustva iz prve ruke, ako ih ima, i svakako savjeti...ako ih ima
Svjetla, izgled...potpuno nevažno.
Efikasnost i tišina (ako se o njoj može uopće govoriti u navedenim okolnostima) apsolutni prioritet.
Eto.
Hvala!
Corsair h100i pro

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 16:57   #40
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
@pupo: Ma znam da je žvakano, no moram pitati jer se i na polju AIO vodenih stalno nešto mijenja..u ovome slučaju tj. za ova dva modela to su zaključci recezenata koji se kunu da su to najtiši setupi do sada, a hlade vrhunski. Tu su me dobili da se prelomim za vodu.
Kućište je isto tako mrcina , modani big tower koji može primiti apsolutno sve, nema brige
Za buku...znam da je relativno, decibeli su jedno, a razlika između zujanja pumpe i huka ventilatora je sasvim driga kategorija i nije za svačije uho. Toga me najviše i strah, da budem iskren...
Hvala za utisak o Krakenu, i to je nešto

@trpi: Misliš da noctua performansama može parirati Krakenu&co u zoni 1.35-1.4v za šest jezgara u testovima stabilnosti? Nisam baš siguran...jer Prolimatech Meghalem to ne može. Jasno je onda da niti famozna noctua petnajstica tu ne može biti "game changer"
Odmah da kažem kako propuh nije faktor, ventovi su i više nego dostatni (samo na kejsu su 3×140mm + 120mm ne sjećam se modela, no znam da sam ga masno platio neki high rpm model , sve na potenciometru). Znači, po potrebi kada odfrljim, moja soba se preskače za usisavanje

Isplativost...ja to ovako gledam: case, PSU, miš+tipkuša i (donekle) monitor, su trajno dobro na kojemu baš i ne štedim. U tu grupu svakako ubrajam i hladnjake.
Sve drugo je potrošni materijal, u neku ruku.
Znači...na ovo gledam kao neki ulog na duže staze, neovisno o sadašnjem procesoru.
Meni upgrade može biti jedino 9900k, i tu dolazimo samo da još većeg potenciranja istoga problema (hlađenje još veće mrcine).
Znači...upgrade hlađenja je definitvna odluka, vodena varijanta jedini logičan izbor, i tu je točka gdje trebam vas i vaša iskustva

@bsClocked: je li to info iz prve ruke, ili...?
Thanks
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2019., 17:48   #41
trpi
Guest
 
Postovi: n/a
pa izgooglaj d15 vs kraken x62, ovo sto sam na brzinu vidio razlika je uglavnom oko 3c,

I've done significant testing (was able to grab a D15 for cheap) between the D15 and a corsair H100i and saw virtually no difference in temps. The D15 is a great cooler.

The noctua will beat any 120mm AIO, and is on par with most 240mm AIOs depending on the exact model.

Top end air coolers perform very similarly to top end water, they tend to not look as pretty though (because it's a giant hunk of metal and plastic with fans on it)


nema nesto posebno oko vodenog hlađenja (vecini je prva pomisao wow extra cim cuje vodeno hlađenje) samo riskiras probleme, jedino da ides slagati nesto custom sa 360mm radijatorom bi vidio vece razlike u perfomansama hlađenja, a zracni cooler lijepo montiras i zaboravis..
  Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 18:21   #42
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
Je, nema bitne razlike, ali samo do 1.3V, o tome se radi
Ja sam iovako do 1.3 unutar granica tolerancije (do nekih 1.25V da budem precizniji) na zraku, a htio bih više.

Ne mogu naći ništa pouzdano za više napone...a osim toga recezenti uvijek barem malo kenjaju, više vjerujem forumašima




EDIT: Ipak ima nešto





A ako je ovome vjerovati, to bi trebalo biti dostatno.


Kako god bilo, gotovo sigurno kupujem nešto od ovoga pa ću pokušati napraviti nekakvu usporedbu.
Ako se i zeznem...barem sam probao


Pucajte prijedloge i savjete, samo dajte




EDIT 2:

Evo, nakon 2minute IBT 5.3GHz@1.32V par jezgri dotaknuo 92C uz sve ventove na max.



Toliko o tome...

Zadnje izmijenjeno od: Iluzionist. 19.04.2019. u 19:45.
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2019., 23:20   #43
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,151
Nije iz prve ruke nego me placaju pa ih reklamiram, pogledaj recenzije za istu nemos falit za ono sta ti treba, ima frend na 8700k klokan i prezadovoljan sa njime,corsair je provjereni aio njih prije svih drugih, izmjenija sam ih para nikad problema osim glasnih ventova na h80,100i ...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 00:24   #44
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
Zahvaljujem na informaciji, ma definitivno taj cors u igri
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 00:48   #45
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,507
Udomim ja taj proc i riješim te brige oko hlađenja
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 01:01   #46
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
Samo sam to čekao da čujem, već si me zabrinuo
Može nema problema, samo jaja da pofarbam pa dođi po njega
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 02:31   #47
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Iluzionist Pregled postova
Da ne otvaram novu temu: na zraku sam od kada sam se rodio ali sada bih po prvi puta probao kako to izgleda pod vodom
Naime, ubo sam odličan primjerak i5 9600k, za koji držim da može na 5.4 GHz stabilno unutar intelovih specki (do 1.35V , ako se ne varam, očekujem i nešto niže).
Koči me hlađenje... to je, ipak, šest teško OC-anih jezgara, koje treba ohladiti nekako.
Gledam neko rješenje do 1.5k kn, (AIO?), tipa Krakena x62 (2x140) ili ovoga Corsair 150-tke (3x120)...po testovima tu su nedgje.
Zanimaju me iskustva iz prve ruke, ako ih ima, i svakako savjeti...ako ih ima
Svjetla, izgled...potpuno nevažno.
Efikasnost i tišina
(ako se o njoj može uopće govoriti u navedenim okolnostima) apsolutni prioritet.
Eto.
Hvala!
ako je ovo prioritet, onda idi na beQuiet silent loop 240/280, izuzetno tiho AIO, najtise kojeg sam imo priliku isprobat, pumpu ne cujes, a ventove sam svejedno zamjenio za silent wings 3, a performanse su tu negdje s konkurentima, cak negdje i bolje
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 10:54   #48
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
Oho! Hvala nick, ovo mi je potpuno novi info


Da, izgled me ne zanima, AIO jer sam njubara i da smanjim komplikacije na najmanju moguću mjeru, efikasnost i tišina su mi bitni.


Kada "savladam" AIO, i bude li "to-to", složiti ću jednom nešto svoje, neki custom od EK ili nekoga, ali to sve moram još dobro proštudirati, ima vremena
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 12:32   #49
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Citiraj:
Autor BsClocked Pregled postova
Nije iz prve ruke nego me placaju pa ih reklamiram, pogledaj recenzije za istu nemos falit za ono sta ti treba, ima frend na 8700k klokan i prezadovoljan sa njime,corsair je provjereni aio njih prije svih drugih, izmjenija sam ih para nikad problema osim glasnih ventova na h80,100i ...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Koliko su imali dječjih bolesti na Hxxx modelima kroz vrijeme, bilo bi čudno da nakon par godina nisu riješili sve da radi kako treba.



Što se tiče usporedbe zračnih mrcina i ovih dual a pogotovo tripl AIO, što im više W topline daš, to je veća razlika. Samo se o tome radi.

Na 50W razlika je minimalna ili nikakva, na 100W je veća razlika, na 150W još veća itd. Samo je stvar što tih 150W iz procesora će potjerat možda 2 promila korisnika.

No, za evriđ juzera i evridej uporabu, ima zračno hlađenje svojih prednosti.


Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
ako je ovo prioritet, onda idi na beQuiet silent loop 240/280, izuzetno tiho AIO, najtise kojeg sam imo priliku isprobat, pumpu ne cujes, a ventove sam svejedno zamjenio za silent wings 3, a performanse su tu negdje s konkurentima, cak negdje i bolje


Po meni je suludo dati 200€ za AIO i onda još 50€ za druge ventove. Ako se već toliko daje, onda se za 300€ uzme custom loop i tjt.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 14:57   #50
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Koliko su imali dječjih bolesti na Hxxx modelima kroz vrijeme, bilo bi čudno da nakon par godina nisu riješili sve da radi kako treba.



Što se tiče usporedbe zračnih mrcina i ovih dual a pogotovo tripl AIO, što im više W topline daš, to je veća razlika. Samo se o tome radi.

Na 50W razlika je minimalna ili nikakva, na 100W je veća razlika, na 150W još veća itd. Samo je stvar što tih 150W iz procesora će potjerat možda 2 promila korisnika.

No, za evriđ juzera i evridej uporabu, ima zračno hlađenje svojih prednosti.






Po meni je suludo dati 200€ za AIO i onda još 50€ za druge ventove. Ako se već toliko daje, onda se za 300€ uzme custom loop i tjt.

zasto mislis da se svakome ko ima novaca da zahebavat s custom loopovima, spojevima, pumpama i ostalim, na kraju krajeva bilo koja custom pumpa je glasnija od BeQuietove, ubiti dosta glasnija
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2019., 21:19   #51
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
na kraju krajeva bilo koja custom pumpa je glasnija od BeQuietove, ubiti dosta glasnija


Misli osam nastavit chat, ali odustajem
__________________
Bez potpisa.
RaneZ je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2019., 10:36   #52
ansha
¯\_(ツ)_/¯
Moj komp
 
ansha's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sibenik
Postovi: 1,035
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
zasto mislis da se svakome ko ima novaca da zahebavat s custom loopovima, spojevima, pumpama i ostalim, na kraju krajeva bilo koja custom pumpa je glasnija od BeQuietove, ubiti dosta glasnija
D5 i DDC pumpe u custom loopovima su po apsolutno svim kriterijima bolje od svih AIO pumpi, ovo o glasnoci ti je smijesno.
ansha je online   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 20:49   #53
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
custom.
Spreman sam i za ovu mrcinu, ako zatreba (hebe me jedino što je aluminijska, pa bih onda i ostatak sustava morao prilagođavati tome, tj. bakar zbog reakcije otpada, što mi se ne mili).
...

Ufff...sanjam previše, baš sam se narajcao na tu vodu, suncejojpoljubim
-->
A u kujac, na kraju ću odmah na custom otići
...
Po svemu što sam vidio diljem neta, Kraken x62 je najizglednija opcija, pomalo i poradi toga jer na usisu imam 2x140mm jedan iznad drugoga, tako da bi to mjesto bilo najizgjedniji kandidat za hladnjak, u slučaju čega bih samo obrnuo protoke zraka (mišljenja? kontraargumenti? iskustva? hvala! )
Isto tako, na dnu kućišta mi je proc (BTX case) a odmah iza chipseta (i sadašnjeg "zračnjaka") trenutno isisni 140mm vent, a kojega bih pretvorio u usisni. Dno, najhladniji zrak, itd ne treba dalje spominjati.
Grafa je odmah iznad te 140-ice (poleđina) pa bi i ona profitirala.
PSU je na vrhu kućišta, tako da na podu ima prostora i za custom loop tank i pumpu, gdje god treba, ako jednom bude išla nadogradnja, tj zamjena AIO--->custom.
Spreman sam i za ovu mrcinu, ako zatreba (hebe me jedino što je aluminijska, pa bih onda i ostatak sustava morao prilagođavati tome, tj. bakar zbog reakcije otpada, što mi se ne mili).
...

Ufff...sanjam previše, baš sam se narajcao na tu vodu, suncejojpoljubim
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 20:51   #54
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
To je za pasiva buldove, s prilagođenim komponentama računala tipa T ili S procesori. Ovako za klasiku je to neefikasno i previše problema.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 21:45   #55
Iluzionist
Premium
Moj komp
 
Iluzionist's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2019
Lokacija: Oovaj...zapravo...čekaj malo...
Postovi: 375
Ma apsolutno
Držim se ja prvotnog plana


Ali da ima zanimljivih buildova na tu foru- ima
Iluzionist je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2019., 22:27   #56
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Naranvo da ima Pogotovo ako imaš love, pa nemoraš raditi apsolutno nikakve kompromise.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 19:28   #57
warlock25
Premium
Moj komp
 
warlock25's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 2,327
Evo moja preporuka za AIO koji sam danas montirao u komp.To mi je ujedno i prvo vodeno hladenje od kad imam kompove.

Arctic liquid freezer II 280
Link
Ryzen 3600 na 4050ghz na 1.27v drzi na 65c u aida stress testu a ja ga ne cujem.Niti pumpu niti ventove.Profil je na silent u biosu i uopce neznam na kolko se vrti pumpa i ventovi na radijatoru jer hwinfo ocitava samo neke 2800+ rpmove sto je vjerojatno pumpa a mozda i onaj mini vent 40mm koji sluzi za hladenje vrmova.Da to je jedini aio koji ima dodatni vent za hladenje vrmova montiran iznad pumpe.

Setup je sljedeci:
Naprijed 2*140mm GP14 ventovi od Fractala,gore radijator sa arcticovim 2*1400mm ventova za ispuh i iza 1*1400mm vent za ispuh GP14.

Imao Dark rock 4 dosad ali ovo je preporod sto se tice tisine i hladenja.Frend ima neki corsair AIO i to se pumpa dere da je uzas a ni ventovi nisu nesto tisi bas.

Arctic je napravio odlican posao i sto se tice kablovinja tak da je potrebno samo spojit jedan 4pinski konektor na cpu_fan na ploci.Svo drugo kablovinje je skriveno u buzirima,Ventove je moguce zamijeniti i okrenuti kak oces.

Ako netko trazi odlican AIO i stane mu ovaj u case moja preporuka.

Cijena je 711kn u linksu i tu konkurencije nema.
__________________






Zadnje izmijenjeno od: warlock25. 03.12.2019. u 20:48.
warlock25 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 19:44   #58
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor warlock25 Pregled postova
Evo moja preporuka za AIO koji sam danas montirao u komp.To mi je ujedno i prvo vodeno hladenje od kad imam kompove.

Arctic accelero liquid freezer II 280
Link
Ryzen 3600 na 4050ghz na 1.27v drzi na 65c u aida stress testu a ja ga ne cujem.Niti pumpu niti ventove.Profil je na silent u biosu i uopce neznam na kolko se vrti pumpa i ventovi na radijatoru jer hwinfo ocitava samo neke 2800+ rpmove sto je vjerojatno pumpa a mozda i onaj mini vent 40mm koji sluzi za hladenje vrmova.Da to je jedini aio koji ima dodatni vent za hladenje vrmova montiran iznad pumpe.

Setup je sljedeci:
Naprijed 2*140mm GP14 ventovi od Fractala,gore radijator sa arcticovim 2*1400mm ventova za ispuh i iza 1*1400mm vent za ispuh GP14.

Imao Dark rock 4 dosad ali ovo je preporod sto se tice tisine i hladenja.Frend ima neki corsair AIO i to se pumpa dere da je uzas a ni ventovi nisu nesto tisi bas.

Arctic je napravio odlican posao i sto se tice kablovinja tak da je potrebno samo spojit jedan 4pinski konektor na cpu_fan na ploci.Svo drugo kablovinje je skriveno u buzirima,Ventove je moguce zamijeniti i okrenuti kak oces.

Ako netko trazi odlican AIO i stane mu ovaj u case moja preporuka.

Cijena je 711kn u linksu i tu konkurencije nema.

Nije jedini s malim ventom na pumpi za vrm, Cryorig A40/A80 ima to
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 20:27   #59
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,104
Da, nije jedini, ali dobro izgleda.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2019., 09:55   #60
guerra
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: May 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 522
Sjecam se kad sam procitao prvi leak za Liquid Freezer II i sav sam si sretan kako bi mogao spiciti nekakav 280 il 360 model posto znam da su u price/perf nedodirljivi. Takoder si mislim, valjda su naucili nesto iz prve generacije pa ce poraditi na estetici. Nakon par tjedana leakaju prve slike i ugledam taj Power Rangers block... Aj recite da vas ovo ne podsjeca na one jeftine kineske igracke koje su se prodavale davnih dana.

https://cdn.mos.cms.futurecdn.net/Nn...wLW8eEurE5.jpg

Zadnje izmijenjeno od: guerra. 20.11.2019. u 10:03.
guerra je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na