Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.03.2024., 01:08   #8941
d0X
Kostolomac
Moj komp
 
d0X's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,145
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ekipa gdje vi kupujete/držite kripto, koristi li itko od vas iskusnijih uopće Binance/Coinbase/Crypto.com itd?

Npr. Crypto.com, brdo nekih nelogičnih stvari mi se događa tipa da kupim neki coin za 1000€ i idem ga prodat dok se cijena ni centa nije promijenila gubim tipa 50-100€, drugo prikazuje mi jedan balance, a kad idem prodati prikazuje mi da ću dobiti dosta manje od tog balance-a, treće, kad i prodam neki coin kasnije na transakcijama vidim da je cijena po kojoj je prodano puno manja nego što je bila u to vrijeme.. znam da postoji logično objašnjenje za to i da nešto krivo radim, ali ima li netko volje objasniti zašto dolazi do ovoga?

Također, ako bi htio isplativije kupovati/prodavati i maknuti se od tih mjenjačnica, što koristiti? Ako imate kakvog materijala za gledanje/čitanje u vezi ovoga slobodno postajte.
Mislim da je netko spominjao već za CDC, ako prodaješ u glavnom appu, ima veliki spread, pa se više gubi nego ako prodaješ na CDC Exchange. Prebacivanje crypta sa glavnog appa na Exchange je besplatno, pa tamo prodaš kao na bilo kojoj drugoj mjenjačnici.
__________________
PSN Steam
d0X je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 06:50   #8942
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Provizije su velike u tim instant noob friendly mjenjačnicama ili sučeljima.

Osobno sam već nekoliko puta preporučivao Kraken. Koristim njega i Binance.

Kod obje imaš instant sučelje, sa većim fee, ili trader sučelje sa bitno manjim fee. Također, prebacivanje novaca ukoliko radiš putem kartice to svi lijepo opet naplate.

Najjeftinija verzija kod svih je:
1. SEPA transfer na mjenjačnicu
2. Kraken Pro sučelje
3. U slučaju isplate isto SEPA transfer

Kod crypto.com nije tako jednostavno, kod njih je bilo da moraš doslovno na drugi njihov exchange prebaciti stanje. I bili su skupi ako si htio povući crypto.

Zadnje izmijenjeno od: Libertus. 12.03.2024. u 07:03.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 11:52   #8943
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,861
Kužim, mislim da sam tako trgovao na KuCoin-u što je valjda defaultna opcija tamo pa sam imao taj nekakav "Limit" koji je bio tipa 0.2 USDT-a, ali nikad nisam skužio što to točno znači, ali pretpostavljam da je to kao "osiguranje" koliko ću ići gore ili dolje od trenutne cijene koju ću zadati u narudžbi?

Znalo mi se dogoditi na KuCoin-u ako mi je taj Limit pre malen da mi narudžbe (za npr. prodaju) ostanu u "open" statusu što znači valjda da nitko u tom trenutku nije radio narudžbu za kupovinu po toj cijeni + taj limit.

Jesam li dobro razumio?
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 12:01   #8944
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Ja sam uglavnom na Binance upravo zato što nema nejasnih ni nelogičnih stvari, uz najmanji fee. Ima i nekih posebnih prednosti npr. BTC pretvorim u ETH trenutno uz 0% provizije preko FDUSDa jer je kod oba para 0% fee i za maker-a i za taker-a.
Za depozit ili withdrawal kripta uvijek ponudi puno opcija koje skoro uvijek uključe i one najpovoljnije, ali najbitnije da je sve jasno.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 12:17   #8945
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kužim, mislim da sam tako trgovao na KuCoin-u što je valjda defaultna opcija tamo pa sam imao taj nekakav "Limit" koji je bio tipa 0.2 USDT-a, ali nikad nisam skužio što to točno znači, ali pretpostavljam da je to kao "osiguranje" koliko ću ići gore ili dolje od trenutne cijene koju ću zadati u narudžbi?

Znalo mi se dogoditi na KuCoin-u ako mi je taj Limit pre malen da mi narudžbe (za npr. prodaju) ostanu u "open" statusu što znači valjda da nitko u tom trenutku nije radio narudžbu za kupovinu po toj cijeni + taj limit.

Jesam li dobro razumio?
Limit order - kada kupuješ ili prodaješ po točno određenoj cijeni
Market order - kada samo definiraš količinu, a prodaje se ili kupuje po najboljoj mogućoj cijeni

Možeš koristiti market order gotovo uvijek ukoliko kupuješ obrtajne coine i u normalnim količinama (ako nije 100.000€ nalog).

Citiraj:
Autor neverin Pregled postova
Ja sam uglavnom na Binance upravo zato što nema nejasnih ni nelogičnih stvari, uz najmanji fee. Ima i nekih posebnih prednosti npr. BTC pretvorim u ETH trenutno uz 0% provizije preko FDUSDa jer je kod oba para 0% fee i za maker-a i za taker-a.
Za depozit ili withdrawal kripta uvijek ponudi puno opcija koje skoro uvijek uključe i one najpovoljnije, ali najbitnije da je sve jasno.
I Binance ima neko instant sučelje gdje je fee veći, tako da i tamo treba paziti. Na većini mjenjačnica to je lako razaznati, samo treba nekoliko minuta potrošiti da se upoznaš sa opcijama i pročitati "fee cijenik".
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 13:37   #8946
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Binance ima nešto što se zove Convert i namijenjeno je početnicima tako da to nisam do sada probao. Ima Limit order i Market order isto kao i na normalnom Spot marketu.
Probao sam Limit order kod para LINK-USDT za koji je inače fee 0,1 ili 0,075% i izvršen je uz 0% provizije. Tako i piše da će biti 0% ali čovjek ne vjeruje dok ne proba. Još je zanimljivo da je taj order bio na samo 0,001 LINK a inače je minimalni spot order za sve 5$.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 13:46   #8947
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
oke, tajm to sell kad vidim ovakve zelene postove
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 13:51   #8948
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,453
Citiraj:
Autor neverin Pregled postova
Binance ima nešto što se zove Convert i namijenjeno je početnicima tako da to nisam do sada probao. Ima Limit order i Market order isto kao i na normalnom Spot marketu.
Probao sam Limit order kod para LINK-USDT za koji je inače fee 0,1 ili 0,075% i izvršen je uz 0% provizije. Tako i piše da će biti 0% ali čovjek ne vjeruje dok ne proba. Još je zanimljivo da je taj order bio na samo 0,001 LINK a inače je minimalni spot order za sve 5$.
To baš moraš provjeriti. Obično kada je 0% fee, to znači da uzimaju na tečaju.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 14:14   #8949
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Provjerio sam. 0% je fee a tečaj je precizno određen limit orderom. Ako bi baš tražio po logici da negdje moraju krasti čini mi se da je order izvršen s malim zakašnjenjem, znači ne odmah kad je dostignut moj limit order.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 20:27   #8950
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 329
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Ekipa gdje vi kupujete/držite kripto, koristi li itko od vas iskusnijih uopće Binance/Coinbase/Crypto.com itd?

Npr. Crypto.com, brdo nekih nelogičnih stvari mi se događa tipa da kupim neki coin za 1000€ i idem ga prodat dok se cijena ni centa nije promijenila gubim tipa 50-100€, drugo prikazuje mi jedan balance, a kad idem prodati prikazuje mi da ću dobiti dosta manje od tog balance-a, treće, kad i prodam neki coin kasnije na transakcijama vidim da je cijena po kojoj je prodano puno manja nego što je bila u to vrijeme.. znam da postoji logično objašnjenje za to i da nešto krivo radim, ali ima li netko volje objasniti zašto dolazi do ovoga?

Također, ako bi htio isplativije kupovati/prodavati i maknuti se od tih mjenjačnica, što koristiti? Ako imate kakvog materijala za gledanje/čitanje u vezi ovoga slobodno postajte.
Ako trejdaš, drži se samo Binance jer su najjaca i najveca mjenjacnica sa novim WEF CEO-om, sve ostalo može ici raspadajucim stopama FTX-a vrlo lako.

Za držanje nekih coina hardware ili paper wallet (oldskul zapisivanje u knjigu).
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 20:48   #8951
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,861
Znam ja da je Binance najbolji samo nemaju sve u što želim ulagati. Također nije samo u tome da se koristi Binance, nego kako se koristi kako kolege gore kažu i to me zanimalo. Ja sam do sad koristio u Lite verziju s kojom sam gubio malo više nego da sam koristio Pro.

Citiraj:
Autor Libertus Pregled postova
Limit order - kada kupuješ ili prodaješ po točno određenoj cijeni
Market order - kada samo definiraš količinu, a prodaje se ili kupuje po najboljoj mogućoj cijeni

Možeš koristiti market order gotovo uvijek ukoliko kupuješ obrtajne coine i u normalnim količinama (ako nije 100.000€ nalog).
A može li se za Limit postaviti neka “razlika” ono “vamo tamo” 10€ recimo za Bitcoin ili neki range cijena po kojima želim kupiti jer koja je vjerojatno da će netko baš tad prodavati po točno toj cijeni po kojoj ja kupujem ili obrnuto?
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 12.03.2024. u 21:09.
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 12.03.2024., 20:56   #8952
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 329
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Znam ja da je Binance najbolji samo nemaju sve u što želim ulagati. Također nije samo u tome da se koristi Binance, nego kako se koristi kako kolege gore kažu i to me zanimalo. Ja sam do sad koristio u Lite verziju s kojom sam gubio malo više nego da sam koristio Pro.
Pro verzija koju lako ukljucis unutar aplikacije nudi vise opcija i kupnju coina preko SEPA Bank transfera gdje je fee niti 0.50€ za velike iznose.

Sto se tice coina i trejdanja, drži se samo kvalitetnih projekata kao Btc, Eth, Link i jos poneki, sve ostalo su shit-coini.
stitrek je offline   Reply With Quote
Staro 13.03.2024., 15:59   #8953
hrvojezg00
Premium
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: ZAGREB
Postovi: 376
Da li se plaća porez na prodaju kripta koji je izrudaren prije više od 2 godine? Da li se kao i kod trade-anja nakon 2 godine više ne plaća?
__________________
cm stacker 830
tyan thunder s2895 k8we
2x265 opterons
gefoce gtx 275
4x1gb ecc reg samsung
74gb wd raptor
300gb seagate
samsung 242mp 24*
hrvojezg00 je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2024., 00:12   #8954
neverin
Premium
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Istra
Postovi: 214
Citiraj:
Autor Mirkopoter Pregled postova
Kužim, mislim da sam tako trgovao na KuCoin-u što je valjda defaultna opcija tamo pa sam imao taj nekakav "Limit" koji je bio tipa 0.2 USDT-a, ali nikad nisam skužio što to točno znači, ali pretpostavljam da je to kao "osiguranje" koliko ću ići gore ili dolje od trenutne cijene koju ću zadati u narudžbi?

Znalo mi se dogoditi na KuCoin-u ako mi je taj Limit pre malen da mi narudžbe (za npr. prodaju) ostanu u "open" statusu što znači valjda da nitko u tom trenutku nije radio narudžbu za kupovinu po toj cijeni + taj limit.

Jesam li dobro razumio?
Pretpostavljam da si koristio neku napredniju opciju ordera jer ovakve probleme ne bi mogao imati sa jednostavnim. KuCoin ima 7 vrsta ordera samo za spot market ali samo prva 2 (Limit i Market) su uobičajena, svima razumljiva i ista na svim mjenjačnicama. Najbolje se samo njih držati jer ostale nije tako lako shvatiti kako se možda čini, i uglavnom nema ni potrebe za njima.
KuCoin ima puno coina koje Binance nema ali i visoke fee-jeve baš za te neke coine. Top i ClassA coini imaju spot fee 0,1%, a ClassB i ClassC 0,2% i 0,3% a to je puno.
Binance je genaralno bolji sa fee-jevima, i ne znam da postoje nekakvi Lite i Pro Binance.
neverin je offline   Reply With Quote
Staro 14.03.2024., 21:18   #8955
stitrek
Premium
 
stitrek's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2021
Lokacija: SpaceLandia
Postovi: 329
Citiraj:
Autor neverin Pregled postova
Binance je genaralno bolji sa fee-jevima, i ne znam da postoje nekakvi Lite i Pro Binance.
Lite i Pro su samo sucelja unutar Binance aplikacije, Pro ima vise opcija za kupnju i trejdanje.
stitrek je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na