Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.08.2018., 21:17   #2611
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
3,5 kW klima, 35 m2, izbor je između Fujitsu Super Inverter+ / Kirigamine te Toshiba Suzumi plus / Daiseikai. Budžet manje bitan (no ne nebitan), kvaliteta uređaja, tih rad i dugotrajnost na prvom mjestu.

Kojeg i da li ima smisla ići na višu "klasu"? Hvala unaprijed
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 10:33   #2612
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Janer Nevis Pregled postova
Možda da, ali ako sam ja dobro to sve shvatio, navedeni Daikin bi trebao biti ulazni model, a ovaj Hitachi bi trebao spadati u neku srednju klasu, pa se u ovom konkretnom slučaju možda i to mora uzeti u obzir.

Uz to, prije par dana sam sa frendom pričao kako sam trenutno u postupku nabavke klime, pa mi je rekao da on ima Daikin i da je imao problema sa wifiem na njoj. Da pokušam skratiti cijelu tu priču što mi je on ispričao...; priča je da je postojao problem sa IFTTT servisom, koji ili nije radio uopće ili bi radio jednom u mjesec dana. Daikin i dan danas negira da je bilo ikakvih problema na globalnoj razini iako se na internetu može pronaći veći broj prijava od strane korisnika. Čak se javio i jedan Daikinov zaposlenik koji je priznao da se radilo na rješavanju tog problema. IFTTT je priznao da je navedeni problem postojao ali da je dio sa njihove strane vrlo brzo riješen i da čekaju da Daikin riješi svoj dio.
Daikin je problem očito riješio nakon više od godinu dana (), a svakom od korisnika koji je bio prijavio problem rečeno je da je taj problem bio specifičan samo za njega i da korisnička služba nema previše detalja u čemu je točno bio problem ali da je riješen nekakvim updateom servera. Prijatelj kaže da i dalje nije 100% siguran da li sve radi kako treba.

U cijeloj toj priči me najviše zabrinulo negiranje i skrivanje problema i to što je trebalo više od godinu dana da se stvar riješi.

Isto tako, kada se pogleda reklama za taj Daikin wifi onda se stekne dojam da se tu dobije pregršt opcija kojima se može upravljati na daljinu, kao npr. pregled potrošnje struje, power saving mode, holiday mode, itd..., a zapravo sa ulaznim modelima doalzi samo ono osnovno: paljenje/gašenje i namještanje temperature. Tako da i to uzimam u obzir u ovoj troumici.
Sve sto wi fi adapter treba radit obavlja.
Znaci, poveze te sa tvojim uredjajem iz bilo kojeg dijela svijeta i dobiješ parametre kojr mozes mjenjati odnosmo sve ono sto imas na remoteu doma.

Sve iznad toga je laz, a pogotovo mjerenje potrosnje struje koje je neizvedivo bez dodatnih investicija.
Daikin je preozbiljna kompanija da bi dopustili takve probleme toliko dugo.



Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.08.2018., 10:40   #2613
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor xlr Pregled postova
@srale7: razmatramo sada sve opcije, nesto cemo morati mijenjati...


Ovo nisam znao, ali tnx svakako! Narucili smo mestra za klimu i budem spomenuo da provjeri.

Kad si vec tu, imamo jedan problem sa drugom klimom, ovo je sada vec 2 godine za redom isti problem pa bi htio pitati:
Klima hladi, radi tiho, covjek bi rekao sve je ok. Ali recimo 3-4 puta na dan prestane hladiti i nastavi puhati zrak iz prostorije. Ne bi smio biti termostat jer smo probali staviti na 20C iako je u prostoriji konstantno oko 23-24C u razini stolova. Tako prodje 15ak min i pocne opet hladiti. Unutarnja jedinica definitivno ne radi onaj klik kada se prebacuje izmedju on/off moda u slucajevima kada odrzava temperaturu

Prosle god je majstor cackao nesto oko vanjske jedinice, cini mi se da je spominjao nekakav kondenzator i plocicu i ukapcanje/iskapcanje... Znam da nije nista mijenjao ali od njegove posjete nismo imali problema ostatak ljeta. Ove godine ista prica.

Klime su LG ESNH126LLAO (7712144028)
Moze ti prestat hladit ukoliko sentor zraka na unutarnjoj jedinici ocita pogrešnu temperaturu i posalje krivu informaciju elektronici.
Sljedeca mogucnost je da senzor na isparivacu javlja pogrešnu temperaturu.

Najgora mogucnost je kvar elektronike.

Svi navedeni problemi su jeftini za popravit samo treba pravi serviser (a njih je malo)

Ukoliko su senzori njih promjenis za stotinjak kuna, a popravak elekteonike je oko 200kn.

Vidim da si iz Istre, pokusaj doc do nekoga iz Fast Forwarda da ti pogleda



Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 11:30   #2614
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,448
Ljudi, trebam savjet, pomoć.
Imamo u uredu Valiant VAI6 035 klimu, prostor je nekih 90m2, stiropor 12cm, i Rehau PVC prozori. Ovaj tjedan je bilo nemoguće za raditi u njemu, zatvorili smo 2 sobe i kupaonicu, na taj način smanjili prostor na nekih 45-50m2 i spustili rolete. Klima stavljena na 16C i max ventilator i ne može spustiti temperaturu prostora ispod 26C.

Znam da je klima preslaba za naš prostor, ali da je tako slaba da mi ne možemo funkcionirati u tom prostoru mi je malo sumljivo. Jedino usporedbu koju mogu napraviti je s svojom kučnom klimom Vivax 3,81kw koja meni doma u puno većom prostoru napravi ledaru, a ova na poslu jedva ohladi da nam znoj ne curi. Također ono što sam primijetio je da je moj kompresor doma skoro pa duplo veći nego ovaj na poslu, nažalost ne mogu pročitati neku oznaku s njega jer je na vanjskom zidu zgrade.
Bio majstor i samo rekao da je klima preslaba i treba još jedna i to je sva priča jer imamo pazite ovo, čak 3 računala pa oni previše griju prostor. Da li je zbilja tako ili se tu može nešto napraviti?
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 11:39   #2615
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,518
kupiš vivax-a
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 11:42   #2616
igor8811
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: sl.brod
Postovi: 0
pozdrav svima...vec danima gledam po netu o klimama i grijanju na klime i vec sm se pogubio u izboru pa reko da pitam vamo....
znaci trebam preporuku klime koja je odlicna za grijanje i koja nece imat problema za rad tokom zime...kuca je u slavoniji tako da bude i dosta hladno
budget je 6000kn klima koja je potrebna je 3,5kw
ako netko ima kakvu preporuku bio bih zahvalan
igor8811 je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 12:03   #2617
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Alister Pregled postova
Ljudi, trebam savjet, pomoć.
Imamo u uredu Valiant VAI6 035 klimu, prostor je nekih 90m2, stiropor 12cm, i Rehau PVC prozori. Ovaj tjedan je bilo nemoguće za raditi u njemu, zatvorili smo 2 sobe i kupaonicu, na taj način smanjili prostor na nekih 45-50m2 i spustili rolete. Klima stavljena na 16C i max ventilator i ne može spustiti temperaturu prostora ispod 26C.

Znam da je klima preslaba za naš prostor, ali da je tako slaba da mi ne možemo funkcionirati u tom prostoru mi je malo sumljivo. Jedino usporedbu koju mogu napraviti je s svojom kučnom klimom Vivax 3,81kw koja meni doma u puno većom prostoru napravi ledaru, a ova na poslu jedva ohladi da nam znoj ne curi. Također ono što sam primijetio je da je moj kompresor doma skoro pa duplo veći nego ovaj na poslu, nažalost ne mogu pročitati neku oznaku s njega jer je na vanjskom zidu zgrade.
Bio majstor i samo rekao da je klima preslaba i treba još jedna i to je sva priča jer imamo pazite ovo, čak 3 računala pa oni previše griju prostor. Da li je zbilja tako ili se tu može nešto napraviti?
3,5 kw i sranje od Vailanta ne mogu rashladit taj prostor.
Ovo sa gabaritima kompresora je nonsens.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 11.08.2018., 13:52   #2618
Janer Nevis
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 45
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Sve sto wi fi adapter treba radit obavlja.
Znaci, poveze te sa tvojim uredjajem iz bilo kojeg dijela svijeta i dobiješ parametre kojr mozes mjenjati odnosmo sve ono sto imas na remoteu doma.

Sve iznad toga je laz, a pogotovo mjerenje potrosnje struje koje je neizvedivo bez dodatnih investicija.
Daikin je preozbiljna kompanija da bi dopustili takve probleme toliko dugo.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Pa i meni je bilo čudno, da si jedna takva firma dopusti ostavljanje korisnika na cjedilu više od godinu dana, još gore što su stalno negirali da problem postoji, da bi na kraju rekli da su riješili problem (koji problem ako ga nije bilo?) i to updateom servera (nikakvih detalja više o tome).
Ali mislim da je to trend u svim industrijama danas, da se ne možeš više zakuniti u nijedan brand.

Ali netko bi možda ove moje postove mogao protumačiti kao općenito pljucanje Daikina; međutim, s druge strane, u ovoj mojoj troumici, moram reći da sam istražujući i čitajući razne forume, naišao na to da su Fujitsu i Hitachi modeli koje ja gledam nekima došli DOA ili je do kvara došlo naknadno, dok za Daikinov model još nisam pronašao da se netko žalio na kvar.

Tako da, za sva ta 3 modela koja ja gledam, postoje i prednosti i mane, i mislim da neću pogriješiti bez obzira koji model da uzmem, odnosno pogriješiti ću bez obzira koji da uzmem.

Pa da više ne oduzimam drugim korsnicima prostor, odvagati ću još malo sve te prednosti i mane i vidjeti što bi meni bilo najvažnije i onda odlučiti za neki od ta 3 modela.
Janer Nevis je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2018., 11:00   #2619
kvaju
Registered User
 
kvaju's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Cirkus
Postovi: 630
Pozz

imam fujitsu Nokria klimu, krajem prošle godine isteklo 5god garancije, svake godine redovni servis nije problema bilo nikakvih.
i sada ona radi ok, no svijetli ona maintance oznaka, nemogu je ugasiti nikako, iako je odradila jučer ono čišćenje sama sebe.

dali ima neka caka da ugasim ovo, ili da zovem servis?
klima dakle radi normalno, samo ova oznaka bas smeta.
kvaju je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2018., 12:02   #2620
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ima tko kakvih informacija i kaj za reći o Bergen klimama?

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2018., 21:52   #2621
Matozan
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 25
Treba mi preporuka Best Buy inverter klime (grijanje nije bitno, samo hlađenje) sa što dužom garancijom.
Radi se o stanu od 58 m2, klima se nalazi u dnevnoj sobi (25 m2) u kojoj je u sklopu i kuhinja (na istoku sa PVC stolarijom, zatvorena lođa izolirana stiroporom+gips ploče/laminat), te 2 dječje sobe (na zapadu, drvena stolarija).
Po mogućnosti da je unutarnja jedinica tiša, jer dnevnu sobu koristimo kao spavaću.
Je li 3,5 kW rashladne snage dovoljno ili treba li biti jača, koliko?
Matozan je offline   Reply With Quote
Staro 20.08.2018., 15:46   #2622
aquarius55
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2018
Lokacija: Opatija
Postovi: 0
Poštovani,
Razmišljam o postavljanju klime koja bi služila i za grijanje zimi (prvenstveno), kao i za hlađenje ljeti.
Mjesto je Kvarner (sj. Jadran), površina za grijanje cca 30 m2, okrenutost prostora jug- istok.
Razmišljam o klimama Daikin ili Mitsubishi i nekako mi se iskristalizirali Daikin FTX 35J3/RX35 K i Misubishi MSZ-WN 35VA7MUZ WN 35VA.
Koju mi predlažete ili ima i neka bolja od ove dvije da su Daikin ili Mitsubishi do cca 5500 kn?
aquarius55 je offline   Reply With Quote
Staro 24.08.2018., 10:51   #2623
dejanp
Premium
 
dejanp's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: St
Postovi: 55
molim savjet, stan/apartman je na zadnjem katu novije zgrade sa dobrom izolacijom. Lokacija Srednja Dalmacija. Cilj je izvesti klimatizaciju svake prostorije zasebno. DB je 30m2, a sobe po 10m2. iz kupatila vodi kolona za ventilaciju koja izlazi na krov i kroz nju bi provukao instalacije i postavio vanjsku jedinicu na krov. Tri unutarnje, po mojoj zamisli bi bile kao na slici. U predsoblju bi stavio spušteni strop označeno žutim, tako da se instalacije mogu jednostavno izvesti. U kupaoni bi instalacije ukopao u zid u prostor iznad keramičkih pločica. odvod kondenzata se može riješiti spajanjem na odvodni sustav kroz ventilacijski otvor.
Može prijedlog za opremu i eventualno neki drugi prijedlog izvedbe i lociranja jedinca?
Još jedno promišljanje koje nije baš tema, ali,,, na krovu imam dovoljno mjesta za postavljanje solara, pa šta mislite o ideju male elektrane do 2kw, koja bi nadam se pokrivala veliki dio troška za hlađenje i grijanje vode putem standardnog bojlera?


dejanp je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 12:42   #2624
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Neko je pitap za Bergen klime.
Klime su copy paste Gree klime.
Doslovno isti uredjaji.
P. R. C. Kvaliteta.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 12:47   #2625
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Kakve su Samsung klime?
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 13:20   #2626
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Srednja klasa.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 13:32   #2627
V.I.P
Istrian Lifestyle
Moj komp
 
V.I.P's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Medulin
Postovi: 1,384
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Srednja klasa.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Bolje onda da uzmem Daikin? Ista cijena mi je
V.I.P je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2018., 13:35   #2628
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor V.I.P Pregled postova
Bolje onda da uzmem Daikin? Ista cijena mi je
Ista cijena?

Onda nemas sto razmisljat.


Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 14:36   #2629
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,994
Da li je bacao tko kakvu kalkulaciju za dogrijavanje s klimom. Koliko se struje troši da bi nešto zagrijao na neku temperaturu u odnosu na električne radijatore, plin, nešto treće?
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2018., 18:10   #2630
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma nemaš kaj razmišljati, pogotovo u prijelaznom razdoblju... ja imam 2 x 2kw konvektore u kući, oke novi su i griju mrak i drže jako fino toplinu, ali on/off klima to sve napravi za 10-15min, a mislim da u grijanju troši 1.5kw negdje (dok kompresor radi jelte).
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 13:49   #2631
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Kada stupa na snagu zabrana R410 plina?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 14:30   #2632
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
kad ti krepa klima i ne isplati je se popravljat
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 14:47   #2633
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Kada stupa na snagu zabrana R410 plina?
Svaka klima na R410a moze radit i na R32 freon.


Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 17:38   #2634
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Citiraj:
Autor Tin Tvrtković Pregled postova
Pozdrav,


imamo Samsung klimu staru 3.5 godine koja pomalo pušta plin. Prošle godine smo u 5. mjesecu skužili da dosta slabo hladi pa smo pozvali servisera koji ju je očistio i napunio pa je radila super cijelo ljeto. Ovo proljeće ista stvar.


Međutim, nazvao sam jednog servisera (u Zagrebu smo) i čovjek me tražio 800 kuna za punjenje plinom (i još 600 kuna za traženje/popravak curenja). Prošle godine mi je bilo cirka 200. Zar su stvarno cijene toliko išle gore u godini dana?
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Jesu.
1kg R410a je 500kn +pdv u nabavi.
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
moze li se nadopunit s r32-ojkom ?
Citiraj:
Autor Amd_Shill Pregled postova
Može

Ali ti to neće napravit niko osim nekog servisera kojeg poznaješ i koji je upućen

Pročačkao sam malo po threadu...kolika je šansa da će ta konverzija sa R410a na R32 biti "plug&play" i po normalnoj cijeni?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 19:12   #2635
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Pročačkao sam malo po threadu...kolika je šansa da će ta konverzija sa R410a na R32 biti "plug&play" i po normalnoj cijeni?
Nije to nikakva konverzija.
R32 je sastavni dio dvokomponetnog R410a. Apsolutno svaki uredjaj koji radi na R410a ce raditi i na R32. IDENTICNO.

Cemu uopce radit konverziju ako imas ispravni uredjaj na R410a?
Zabrana se nece odnositi na uredjaje koji su u uporabi.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 20:06   #2636
Emissary
ČLAN FKTa
Moj komp
 
Emissary's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Split
Postovi: 2,264
Pod "konverzijom" nisam mislio na nekakve preinake uređaja, već na korištenje R32 plina u klimi koja je tvornički napunjena R410a plinom.
Naravno da ne bih punio R32 u ispravnu R410a klimu, već samo u slučaju da postojeći plin iscuri.

Citiraj:
Zabrana se nece odnositi na uredjaje koji su u uporabi.
Znači li to da ću R410a klimu kupljenu 2018. moći bez ikakvih zavrzlama napuniti plinom za npr. 10 godina?
Emissary je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 20:57   #2637
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor Emissary Pregled postova
Pod "konverzijom" nisam mislio na nekakve preinake uređaja, već na korištenje R32 plina u klimi koja je tvornički napunjena R410a plinom.
Naravno da ne bih punio R32 u ispravnu R410a klimu, već samo u slučaju da postojeći plin iscuri.


Znači li to da ću R410a klimu kupljenu 2018. moći bez ikakvih zavrzlama napuniti plinom za npr. 10 godina?
Prvo ce doci prestanak proizvodnje gotovih uredjaja na freon R410a, a sam plin ce se koristit jos neko vrijeme za servis.

Ako ti istece R410a zasto puniti taj plin, a ne R32 koji je znacajno jeftiniji. Nema smisla.
Ponavljam R410a je dvokomponetni plin koji sadrzi R32 i R125.
R125 je dodavan jer je donedavno R32 smatran zapaljivim sto, naravno, nije istina za male količine.

Inace, najbolji rashladni medij ikad je amonijak i R22. Ovo sad su manje vise sama sranja.
Ko ima uredjaj na R22 i radi neka ga ne mijenja


Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 21:09   #2638
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja sam na r22 i veli mi frend kaje nedavno popravljao klimu kako su cijene r22 sky high i obično se dofuravaju iz bosne jer ih kod nas baš i nema.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 21:39   #2639
Amd_Shill
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Sat
Postovi: 1,116
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ja sam na r22 i veli mi frend kaje nedavno popravljao klimu kako su cijene r22 sky high i obično se dofuravaju iz bosne jer ih kod nas baš i nema.
R22 je potpuno zabranjen kod nas.
Na bosanskom trzistu je boca oko 800kn (13,6kg)
Uhvate li na granici da se sverca taj plin, svercer je nahebao propisno.

Kod nas se vise ne smiju nadopunjavati proizvodi koji sadrze R22 (chlorodifluoromethane)
Nazalost, jer je r22 daleko bolji rashladni medij od R410a te radi pri puno nizem tlaku.

Mali problem lezi u tome sto je 1kg R22 pusten u atmosferu ekvivalentan 8000 tona co2.

Poslano sa mog H8266 koristeći Tapatalk
Amd_Shill je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2018., 21:44   #2640
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da tak je i on negdje cifru rekao... mah co2, bitno da mene klima hladi
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na