Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Streaming/online servisi, linkovi i ostale zanimljivosti
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.04.2015., 22:45   #2191
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Potpis.

Ja se vratila natrag na vulgaris TPB. Nije ništa vrijedno živaca. Sve kaj me zanima nađem tamo, skinem i seedam koliko meni paše bez da mi itko naređuje.
Citiraj:
Autor ivan_ Pregled postova
Sve više dobro izripanih FLAC albuma nalazim na javnim trackerima. File Integrity Verifier za foobar2000 i dosta ih je u Accurate Rip bazi. Jedino nema baš seedera na opskurnijoj glazbi ali pričeka se malo.
ovo i je otprilike filozofija zbog koje su javni trackeri no (manje-vise) go.

@Mr.Ex.President: i na tvom ce ti trackeru trebat korisnici sa (pozeljno) sta vecim e-peen-om, svidalo ti se to ili ne.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.04.2015., 23:57   #2192
ivan_
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
ovo i je otprilike filozofija zbog koje su javni trackeri no (manje-vise) go.
What skuplja masne novce svaki mjesec od donacija i plus to ne možeš preživjeti tamo bez seedboxa. Poanta filesharinga je dobiti besplatno i dijeliti. Biti solidaran prema onima koji imaju slabiju vezu. Na svakom torrentu 5 seedboxa prosječno. Ne bi bio loš overseeding rule kao na Pedro's ali njima je cilj da sve bude gore dobro seedano i da brzine budu SVEMIRSKI brze jer današnja djeca su sve navikla dobiti iste sekunde. Sve da bi dobivali lovu od donacija. Barem su transparentni po tom pitanju.

EXIGO i Pedro's jedino priznam od glazbenih koji drže do kvalitete i ne podilaze modernim glupostima. Waffles je isto ostao koliko-toliko ok, dobri moderatori i admin.

Moja filozofija nakon 8 godina na What-u. Javni za flac i cue tools za provjeru fileova, ako nema na javnim onda Waffles i Pedro's i ako nema na njima onda What.

Zadnje izmijenjeno od: ivan_. 14.04.2015. u 00:42.
ivan_ je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.04.2015., 00:34   #2193
flyer1
Premium
Moj komp
 
flyer1's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: home
Postovi: 545
Citiraj:
Autor ivan_ Pregled postova
Ne nego su privatni sve više go. Čemu? What skuplja masne novce svaki mjesec od donacija i plus to ne možeš preživjeti tamo bez seedboxa.
mozes ja prezivljavam tamo vec 4 god bez seedboxa (a obzirom na glazbu kakvu inace slusam - iz cega i proizilazi razlog mog boravka tamo, sumnjam da bi mi i seedbox puno pomogao )
Citiraj:
Poanta filesharinga je dobiti besplatno i dijeliti. Biti solidaran prema onima koji imaju slabiju vezu. Večina poznatih i najvećih privatnih trackera su postali kurčenje za klince sa seedboxima. Na svakom torrentu 5 seedboxa prosječno. Ne bi bio loš overseeding rule kao na Pedro's ali njima je cilj da sve bude gore dobro seedano i da brzine budu SVEMIRSKI brze jer današnja djeca su sve navikla dobiti iste sekunde. Sve da bi dobivali lovu od donacija. Barem su transparentni po tom pitanju.
pa briga te za njihov stav, na te interne forume trosim zanemarivu kolicinu vremena, ako i toliko...iako je nestrpljivost vise odlika filmskih trackera(obzirom na filesize), nego whata, ne dvojim da je (sve)prisutna i tamo.

Citiraj:
EXIGO i Pedro's jedino priznam od glazbenih koji drže do kvalitete i ne podilaze modernim glupostima. Waffles je isto ostao koliko-toliko ok, dobri moderatori i admin.

Moja filozofija nakon 8 godina na What-u. Javni za flac i cue tools za provjeru fileova, ako nema na javnim onda Waffles i Pedro's (na EXIGO nema ništa) i ako nema na njima onda What.
ma u principu si u pravu, detaljnijom analizom vrlo brzo se dode do takvog zakljucka, ali...poanta je, da se zadrzimo u sferi glazbe, ni pedro ni waffles - a pogotovo javni trackeri - nemaju ono sta mene zanima. i tu prica prestaje

neman apsolutno nikakav afinitet prema komercijalnoj glazbi, eventualno u svrhu testiranja opreme. nije nikakav snobizam, jednostavno slusam ono sto volim. eto, na srecu ili na zalost, nebitno, imam peh da se do nekih stvari ekstremno tesko dolazi, posebno u lossless obliku.

i onda imas 75% korisnika koji se vise zanimaju za ekstremne mogucnosti iznajmljenih kompjutera u data centrima negoli za glazbu samu (ima onaj jedan lik, what useri ga sig znaju, seeda vise od 85000 albuma), 15% onih koji cijene stranicu s vise od milijun shareanih albuma raznih kvaliteta na jednom mjestu, pregledno poredanih i konacno, 10% koji su 'prisiljeni' lurkati tamo jer to nesto tesko ili nikako ne nalaze na drugom mistu.

i kao odgovor na to, imas what. stvari stoje kako jesu, a bojim se da su vremena besplatnog dijeljenja stvar proslosti...njih barem 75% se slaze s time

Zadnje izmijenjeno od: flyer1. 14.04.2015. u 00:40.
flyer1 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 01:31   #2194
ivan_
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 11
A u drugu ruku danas toga ima online u lossless formatu više nego ikada.

A što slušaš ako se smije znati?
ivan_ je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 17:09   #2195
Valley7
Banned
 
Datum registracije: Apr 2012
Lokacija: qsd
Postovi: 567
Citiraj:
Autor flyer1 Pregled postova
ovo i je otprilike filozofija zbog koje su javni trackeri no (manje-vise) go.
Pričaš nelogično.

Ako vidim da se unutar sat vremena seedanja uploadalo samo 5 mb onda naravno da ću sve zgasit jer očito nema potražnje, ali kad vidim da mi upload divlja onda pustim neka malo stoji tako da pomognem i drugima. I sve pet.
Valley7 je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2015., 17:32   #2196
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Pričaš nelogično.

Ako vidim da se unutar sat vremena seedanja uploadalo samo 5 mb onda naravno da ću sve zgasit jer očito nema potražnje, ali kad vidim da mi upload divlja onda pustim neka malo stoji tako da pomognem i drugima. I sve pet.
Pokušaj pročitati još jednom njegov post pa onda malo bolje razumjeti o čemu točno priča.
On ne priča o tome jel ti seedaš jedan sat, nego upravo o tome što ti radiš, obrišeš torrent i zaustaviš seedanje. I zato su javni trackeri no-go jer stariji materijal je teško nać. Na privatnima je 90% sadržaja dobro seedano, a ono što nije pita se za reseed i ekipa stavi seedat.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 03:03   #2197
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Peer Leaking Attack na PtP-u

Citiraj:
This morning PassThePopcorn suffered a peerleaking attack, similar to the one perpetuated against BTN earlier in the week. A malicious individual hacked into a user's account, then used that account to scrape peers from a few torrents. He then injected those stolen peers into a public swarm, in an effort to get our users targeted with DMCA letters. We have not received any reports of DMCA notices as of yet.

To be clear -- this was not an attack by a copyright agency, but by a degenerate individual attempting to harm our community. It was deliberate unprovoked sabotage.

The entire attack lasted less than three hours, but now we need to deal with the fallout. There will be some changes coming down the wire in the next few days to ensure such risks are mitigated in the future.

As a reminder, you are free to use a seedbox or a private (paid) VPN to download and seed. We just ask that you don't use it to connect to the site, and don't use open proxies.

What do I do about it?
All users who were affected by this breech will receive a pm in the next few hours with detailed instructions about how best to proceed. If you do not receive a PM in the next 24 hours then you were not affected.

This attack would not have been possible had it not been for the hacked account the perpetrator got access to. We encourage all of our users to use a unique password -- one that they don't use on any other site. The password should be at least seven characters long, and contain uppercase, lowercase, numbers, and symbols. http://strongpasswordgenerator.com is a pretty easy way to generate unique passwords. There are also many password vaults like http://keepass.info/ available to assist you in storing unique passwords without having to remember them.

What are the staff doing about it?
Given the attack on BTN we had already started implementing new security measures before the attack hit. As of yesterday, accounts who upload .torrents containing their passkey to a public tracker (thereby exposing the ips of the private swarm) will automatically be banned. This inadvertently also caught up some users of privateinternetaccess vpn. If you use PIA make sure you download the full client and then enable port forwarding.

Going forward we will be instituting new security measures to identify peerleaking attacks such as the one that just occurred, and to automatically mitigate them. We will also be instituting a global password reset, to prevent malicious individuals from easily hacking accounts.

The PTP staff apologizes to anyone affected by this despicable act. It's a rather sad state of affairs when some trackers choose to actively sabotage other communities. Rest assured we will mitigate the underlying problems. The safety of our users is one of our highest priorities.
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 13:12   #2198
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Valley7 Pregled postova
Pričaš nelogično.

Ako vidim da se unutar sat vremena seedanja uploadalo samo 5 mb onda naravno da ću sve zgasit jer očito nema potražnje, ali kad vidim da mi upload divlja onda pustim neka malo stoji tako da pomognem i drugima. I sve pet.
Mda.... zbog takvih ja već mjesecima čekam da se dovrši skidanje nekih torrenta.

Pristojno je i nadasve ljubazno pustiti seed barem do 201% downloadanog materijala, ili čak više/duže ukoliko primjetiš da je mali broj seedera. Ili ako je u pitanju neki rijetki materijal...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 16:58   #2199
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor ivan_ Pregled postova
What skuplja masne novce svaki mjesec od donacija i plus to ne možeš preživjeti tamo bez seedboxa. Poanta filesharinga je dobiti besplatno i dijeliti. Biti solidaran prema onima koji imaju slabiju vezu. Na svakom torrentu 5 seedboxa prosječno. Ne bi bio loš overseeding rule kao na Pedro's ali njima je cilj da sve bude gore dobro seedano i da brzine budu SVEMIRSKI brze jer današnja djeca su sve navikla dobiti iste sekunde. Sve da bi dobivali lovu od donacija. Barem su transparentni po tom pitanju.

EXIGO i Pedro's jedino priznam od glazbenih koji drže do kvalitete i ne podilaze modernim glupostima. Waffles je isto ostao koliko-toliko ok, dobri moderatori i admin.

Moja filozofija nakon 8 godina na What-u. Javni za flac i cue tools za provjeru fileova, ako nema na javnim onda Waffles i Pedro's i ako nema na njima onda What.
what je zakon. sve sam uvijek tamo nasao, a tko nema za seedbox ne treba ni koristit privatne trackere.
  Reply With Quote
Staro 29.04.2015., 17:18   #2200
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Moze se i bez seedboxa na privatnima prezivjeti komotno.
Juice je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.04.2015., 17:38   #2201
Strong
Premium
Moj komp
 
Strong's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Našice
Postovi: 181
Točno tako..torentiram već cca 10+ godina, a tek od lani imam box i uspio sam bez njega održavati ratio na maltene svim jačim trackerima bez problema... samo treba biti uporan, ne gasiti komp i skakati na najsvježije torrente i freeleach-eve
Strong je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2015., 14:49   #2202
skfrik
Premium
Moj komp
 
skfrik's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: Sisak
Postovi: 106
Prijedlog trackera sa soundtrackovima igara,filmova,serija?
skfrik je offline   Reply With Quote
Staro 01.05.2015., 23:00   #2203
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor skfrik Pregled postova
Prijedlog trackera sa soundtrackovima igara,filmova,serija?
LzTr, specijaliziran za soundtrackove.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 20:20   #2204
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
GG EZTV


Još jedan tužan dan za torrent zajednicu. Praktički sve o torentima i nekom naprednijem korištenju sam tamo naučio. Šteta, ko da gledam prvu curu kak se udaje
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 20:20   #2205
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Kak za koga
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 20:25   #2206
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova
Šteta, ko da gledam prvu curu kak se udaje
U tom slučaju si teški papak

Tako i za sajt na kojem si nešto naučio.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 20:30   #2207
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
U tom slučaju si teški papak

Tako i za sajt na kojem si nešto naučio.
Sve mačori sa po dve pi*ke u svakoj ruci





Na BTN-u bonus pointsi samo frcaju, možda padne i next class uskoro


PS Ima kakvih invajta tj. u kakvom je stadiju ToTV?
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 20:32   #2208
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Pupo Pregled postova

PS Ima kakvih invajta tj. u kakvom je stadiju ToTV?
U beti je jos.
Dugo sam na njemu vec i ekipa radi lavovski posao. Meni se jako svidja tracker.
Uskoro bi trebao postati dostupniji (otvaranje recruitmenta na vise trackera, na nekima vec je).
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2015., 21:46   #2209
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Jel zna tko dal postoji kakav tracker specijaliziran za software?
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 09:05   #2210
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Preporuka za no ratio tracker. Ne znam što je sa GFT-om pa ako tko zna...
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 11:48   #2211
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Citiraj:
Autor Matt Pregled postova
Preporuka za no ratio tracker. Ne znam što je sa GFT-om pa ako tko zna...
Torrentshack. Imaju regrutaciju na IRC-u.
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 12:58   #2212
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Ekipa nitko ne zna za nijedan software tracker?
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 12:58   #2213
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
General trackeri, na Whatu ima dosta softwarea, Wafflesu
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 13:07   #2214
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
General trackeri, na Whatu ima dosta softwarea, Wafflesu

Znaci ja to nikad nisam primjetio tamo, valjda zato jer ih koristim samo za muziku posto su ipak vrh za to, al eto moras bit i glup ponekad Hvala!
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 20:09   #2215
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Ima neki savjet kako da uskrsnem snatcheve na BTN-u. Ganjam next class, al se snatchevi ne miču s mrtve točke.
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 07:08   #2216
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Da ne snatchas jako male fileove? ispod 100MB mi se cini da se ne racuna
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 08:18   #2217
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
Jel zna itko što se zbiva s Karagargom?
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 09:31   #2218
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Evo i meni prvi glas..., jos neki dan je bilo sve ok kada sam je obilazio.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 14:27   #2219
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,053
A možda su krenuli u redizajn nakon 10 godina....
kopija je offline   Reply With Quote
Staro 11.06.2015., 22:56   #2220
intel freak
Premium
Moj komp
 
intel freak's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: cro
Postovi: 496
"It's not much, but someone on Twitter says someone on the Cinematik forums says that it's just technical and they didn't have time to fix it all quickly. Hope that's worth something!"
intel freak je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na