Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.06.2007., 13:32   #421
mario85
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 32
da neotvaram novu temu, promjenio sam operatera s t-coma na amis i zanima me dali se vraca modem i spliter T-comu? unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
mario85 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 14:22   #422
ojpi
Premium
Moj komp
 
ojpi's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 1,120
Citiraj:
Autor Emperor Pregled postova
Kad ce ovo bit dostupno izvan gradova i hoce li uopce.
Ja sam u okolici Karlovca pa ako netko zna.
Veće su šanse da će ti prije biti dostupni optima ili metronet pa provjeri njih.
ojpi je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.06.2007., 14:32   #423
Lud76
Leteći medvjedić
Moj komp
 
Lud76's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,197
Citiraj:
Autor mario85 Pregled postova
da neotvaram novu temu, promjenio sam operatera s t-coma na amis i zanima me dali se vraca modem i spliter T-comu? unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
Ne, ostaje tebi
Lud76 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 15:21   #424
Hennessy
Premium
Moj komp
 
Hennessy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Citiraj:
Autor Bl@de Pregled postova
...
Meni je ruter u bridge modu pa mi je i uptime jednak DSL connectionu.

p.s. izgleda da se tebi fakat nije refreshala ip adresa.
Ako je to onaj amisov SpeedTouch ruter, molim te reci mi kako si napravio taj "Bridge mode". Thx!

btw. Što se tice pingova, meni su upravilu isti ili cak i manji nego s t-skumom.
Jednio mi se javlja taj problem da mi lik u igri stane na 2-3 sekunde i onda krene dalje normalno. Da se razumijemo, nije riječ o lagu u klasničnom smilsu te riječi, nego moj lik stoji ali mogu pucat i miciati mišem ali se nemogu pomaknuti (vidim da se oko mene svi kreču normalno). Riječ je o Unreal Tournamentu 2004. Do igre nije, niti do windowsa, firewall nemam instaliran. Meni je rečeno da je to do portfowardinga, ali eto ni to nepomaže. Nekad igram sasvim noramalno, nekad steka. Kada steka, onda se diskonektam, restetiram komp, postavim game profile za na ruteru za ip adresu od mog kompa i ponovo se konektam. To pali u 80 posto slučajeva, ali nekad jednostavno ne.

btw2. game profile sam naprvio kombinaciju onoga koji je na ruteru i onoga koji sam nasao na portfowarding.com stranici, jer kad stavim samo jedan ili samo drugi, onda tek je banana. Eto oto izgleda ovako nekako.
__________________
Sve je moguće, osim samoubojstva iz zasjede.
...

Zadnje izmijenjeno od: Hennessy. 29.06.2007. u 15:51.
Hennessy je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 16:25   #425
NTN
Premium
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: ZG
Postovi: 227
Amis ti treba prebaciti speedtouch u bridge mode, tj. moras ih nazvat i trazit njih da to naprave.
NTN je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 20:54   #426
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983
Moras zvati amis, oni ti ga odmah prebace. Ukoliko igrate na netu, preporucam dok mislite igrat, disconnectajte ruter i spojite se preko pppoe konekcije drito iz windowsa, jer time rjesavate sve problem vezane uz gameing. Navodno se sprema firmware update pa ce valjda i taj problem biti rijesen. Ja osobno koristim kombinaciju sa Mikrotik ruterom i to radi ko beba cak je i transfer veci, na kompu mi je bio oko 114 KB/s a preko MT-a 126KB/s
__________________

Intel i5 4670k
ASrock Z87 Extreme 3
2x8 Gb Kingston blu
MSI Rx 580x 4 GB
OCZ SSD Vertex 4 - 128 GB
Samsung T166 500 GB 7200 okr/min 16 MB HD501LJ
Samsung F1 1 TB 7200 okr/min 32 MB HD103UJ
Dell S2522HG
Chieftec DX-01BD-V, Corsair 520W CMPSU-520HXEU

Bl@de je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2007., 21:19   #427
Hennessy
Premium
Moj komp
 
Hennessy's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 169
Ok, hvala ti na informaciji. Imam još par pitanja.
Znači da bih riješio problem vezani za gaming, bilo bi najbolje:

Prebaciti ruter u Bridge Mode.
Da li bi se u tom slučaju svaki put morao konektati preko Windows-a ili bi se konekcija i dalje odvijala preko rutera (bio bih spojen čim upalim računalo)?

Što se onda dešava s firewallom od rutera? Da li on i dalje "štiti" računala na toj mreži ili bi bilo preporučivo na svako instalirati firewall?

Pročitao sam da kada je ruter u Bridge Modu onda funkcionira kao "produžetak interneta" odnosno "lokalna mreža" počinje tek od samog računala, a kad je ruter u Normal Modu onda je on početak lokalne mreže u odnosu na internet. Ggrubo rečeno. Zanima me da li je to "tako nekako"?
Thx!
__________________
Sve je moguće, osim samoubojstva iz zasjede.
...
Hennessy je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2007., 00:33   #428
Isus
Headbangig Grunf!
Moj komp
 
Isus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2003
Lokacija: headbanger's ball
Postovi: 4,372
navodno ali nije. ja sam se spojio prek pppoe i dobivam isti vrag ko i bez. Ping uredno 95-103, za pošandrcat.

Zvali su me i dali mi ideju da JA kupim drugi router pa da se onda thomson prebaci u bridge, krtako i jasno ne dolazi u obzir, nek oni to riješe kak znaju i umiju.
__________________
Porsche 6cyl.boxer se hladi zrakom komp se hladi vodom!
Chairman of G.M.S. , Heavy Metal Thunder!
Former member of PCE 100+kg demolition squad
Grunf je moj idol!
Moji Grunf type modovi
NB:Mini Monster NB,VGA:Ye Monster C!, Ye Monster D!,Abit NB:Abit mini Monster,PSU:Ultra Monster!
Alfisti site, Alfisti forum
Isus je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2007., 01:14   #429
JVC HX-Z10
Sruk
Moj komp
 
JVC HX-Z10's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,163
ja igram bf1942 i gore zna bit i po 60 igraca i u najvecoj guzvi cak i sa upaljenim torrentom(al ogranicenom brzinom na torentu na UP/Down 5/20) i sve mi radi normalno, nema ni laga cak..... evo ima jos jedna stvar...kad sam tek dobio amis veza bi redovito pucala i fakat sam dosta puta zvao i prijavljivo sve to i sad...fakat puca sve manje, cak i po 2dana ne pukne...jedino kaj i dalje imam one FEC errore ...makar neznam cem sluzi to, i onaj SN margin je dosta los...al uglavnom sljaka sve to skupa sve bolje i bolje e i sad su me zvali...jucer ja mislim i rekli da ce mi 50% odbit od cijene koju mi naplacuju za taj mjesec zbog tih problema i da i dalje rade na tom da mi se sve rijesi....
JVC HX-Z10 je offline   Reply With Quote
Staro 30.06.2007., 13:08   #430
Xan
networking wannabe guru
Moj komp
 
Xan's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 997
Citiraj:
Autor JVC HX-Z10 Pregled postova
sad su me zvali...jucer ja mislim i rekli da ce mi 50% odbit od cijene koju mi naplacuju za taj mjesec zbog tih problema i da i dalje rade na tom da mi se sve rijesi....
e to je vec za svaku pohvalu
__________________
Quotation from the Bhagavad Gita famously quoted by J. Robert Oppenheimer upon witnessing the detonation of the first atomic bomb.

Also quoted numerous times by overly melodramatic players of Unreal Tournament upon detonation of the Redeemer weapon.

"Now I have become death, the destroyer of worlds who has come to annihilate everyone."
Xan je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.06.2007., 16:37   #431
mikimikic
Premium
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 499
imam ja jedno pitanje u vezu routera

1. dali netko koristi router koji je kupio a da nije od amisa?

2. dali je netko radio update Firmware-a na outeru, citao sam amlo po sajtovima i kazu da se router bolje ponasa, ja pokusao napraviti ali kaze mi da je router zasticen passom, pa me zanima koji pas bi bio, probao sam sa admin ali nije taj, ima netko ideju ?
__________________
mikimikic je offline   Reply With Quote
Staro 01.07.2007., 02:52   #432
Bl@de
Premium
 
Bl@de's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Ispred kompa
Postovi: 1,983