Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 31.03.2015., 15:45   #14371
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Citiraj:
Autor buljo Pregled postova
Ček malom što točno je tip feler?

EDIT: Na vrijeme si stigao prepravit post
Je je, napisao sam tipfeler i onda računam 45 / 5,07 u glavi i BAM, vidim što sam tek napisao (507 / 45) i automatski lupam glavom u zid dok stišćem edit
X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 15:47   #14372
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Pa daj šole neku slikicu auta nabaci. Super su mi FR-ovi, vjerujem da nisam jedini
Ček dok dobije auto od gazdarice
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2015., 16:16   #14373
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
Režim vožnje normalni do užurbani sa 170-200kmh po DE autoputu i 10l?
Vidim i ovdje puno čahura oko postova...
New One je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 16:27   #14374
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Moj tak troši i manje, 5 litara...................na 50km
lowrider je online   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 16:36   #14375
Šole
Premium
Moj komp
 
Šole's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Zürich
Postovi: 681
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Režim vožnje normalni do užurbani sa 170-200kmh po DE autoputu i 10l?
Vidim i ovdje puno čahura oko postova...
Što ne valja? Nisi dobro pročitao post. Sve skupa je 850km, a taj dio je samo DE autobahn i naravno ne cijelim putem, jer prolazim kroz grad (Munchen) i pojedini dijelovi ograničenje 120km/h. Tako da sam ja potrošnju stavio za svih 850km. Pogledaj kartu: relacija Zh - Bregenz - Munchen- Salzburg - Karavanke - Zg, tako da ima se di štediti gorivo.


Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ček dok dobije auto od gazdarice
Hehe, što je njeno moje je Ma nema problema oko auta

Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Pa daj šole neku slikicu auta nabaci. Super su mi FR-ovi, vjerujem da nisam jedini
Ček dok stavim alu, još su zimulje gore i bit će još jedno 2 tjedna.
Šole je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 16:52   #14376
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
Režim vožnje normalni do užurbani sa 170-200kmh po DE autoputu i 10l?
Vidim i ovdje puno čahura oko postova...
Što ti nije jasno?
Evo dat ću ti primjer jednog mog ex auta, 12x0kg 150ks. Potrošnja se kretala milimetarski precizno, mjereno xxx puta doslovno u dobra stara vremena kad nije bilo presretača po ac - na 180kmh-10L, na 190kmh-11L, 200kmh-12L, 210kmh-13L, 220kmh-14L, 230kmh-15L. I svaki put od nebrojenih boravaka na autocesti mjerio sam potrošnju točenjem od čepa do čepa, prijeđena relacija je bila 110km, dakle nisam imao ni vremena ni prostora za spuštanje potrošnje, auto je točno po litru više trošio za svakih 10kmh bržeg tempa vožnje, ponavljam po autocesti, uglavnom u nepopularna vremena, znači bez problema je bilo postići i održavati željenu brzinu svih 100km ac-a. Otprilike iste podatke pokazivao je i bc u autu.
A nije u igri baš najnajmoderniji produkt tehnologije kao šoletov 2.0tfsi koji bi u istom režimu vožnje trebao i nešto manje trošiti.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 17:13   #14377
New One
Premium
Moj komp
 
New One's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 469
To govoriš za turbo benzinca, jer ako sam dobro oko bacio Šole ima "gti" motor?

Koje su brojke onda po tebi za turbo dizela na tim brzinama?
New One je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 17:22   #14378
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
To govoriš za turbo benzinca, jer ako sam dobro oko bacio Šole ima "gti" motor?

Koje su brojke onda po tebi za turbo dizela na tim brzinama?
Jok, moj je bio atmosferac, al da, kod šoleta je kako rekoh 2.0tfsi.
Dizele ne volim i ne vozim (tj vrlo rijetko), imao sam samo 3-4 vlastita dizela do sada, a od 150ks (direktne usporedbe radi) niti jednog, tako da tu baš nisam mjerodavan, no sjećam se dobro kad je frend kupio 2004.e novog g5 2.0tdi sportline i gunđao da mu puno troši u odnosu na deklariranu, a režim vožnje mu je bio sličan mome u to doba, no ako me dobro sjećanje služi znam da je rekao da mu na tempo 210-220, znači vađenje masti za taj auto/motor troši 12 ili 13L, što bi reklo da troši 2-3L manje nego benzinac sličnih karakteristika u takvom režimu. Nisam bio s njim, ali nemam razloga ne vjerovati mu. No vozih preko nekoliko puta frendovog 320d 110kw, pa sam vidio da i štedljivi dizelići hoće popit podosta 'nafte' ako im se često vadi mast, bilo to u gradu bilo na ac-u.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 18:04   #14379
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
To govoriš za turbo benzinca, jer ako sam dobro oko bacio Šole ima "gti" motor?

Koje su brojke onda po tebi za turbo dizela na tim brzinama?
Vjerovo ili ne proslo ljeto sam isao do Vodica po noci, prazan autoput sa 160, vecinom na tempomatu i na tocenju izracunao 4.7 litara.. U par navrata sam isao i kolko auto ide u sestoj. Mislim da tu jako puno igra ujednacen tempo bez kocenja i puno dodavanja gasa. U ostale postove nebi ulazio kolko je kaj kome.
Megane dci110, na 170 je jos uvijek ispod 3000 rpm..
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 19:59   #14380
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Vjerovo ili ne proslo ljeto sam isao do Vodica po noci, prazan autoput sa 160, vecinom na tempomatu i na tocenju izracunao 4.7 litara.. U par navrata sam isao i kolko auto ide u sestoj. Mislim da tu jako puno igra ujednacen tempo bez kocenja i puno dodavanja gasa. U ostale postove nebi ulazio kolko je kaj kome.
Megane dci110, na 170 je jos uvijek ispod 3000 rpm..
1,6 motor?
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 31.03.2015., 20:11   #14381
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
1,6 motor?
ma ne,njegov megane je 1.5dci...koliko onda troši taj famozni sisov klio 13 litara
esc je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 20:13   #14382
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
1.5 dci 110, zadnja verzija tog motora iz mislim 2012 sa ultra dugom sestom brzinom. Inace trosi nes ispod 6 vecina voznje autoputom al to su one voznje kad se zuri na posao i kad se zuri doma sa posla, nema veze sa nekim ujednacenim tempom i smirenoscu. Ni ne znam kolko trosi po gradu jer se ne vozi po gradu uopce, osim po ljubljanskoj i kroz Novi Zg. Sys je gradski driver i tu je moguce svasta kaj se potrosnje tice. Pogotovo ak su jako kratke relacije i teska stopala. Ja sam potrosio 200kn benzina za manje od 90km po gradu za Outbackom sestakom pa kog zanima nek racuna, onda je benga bila oko 11kn. Doslovno se osjeti kak se smanjuje ionak tanak novcanik sa svakim tiskanjem gasa.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 31.03.2015. u 20:20.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 20:43   #14383
esc
Lynnfield
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: HR
Postovi: 1,023
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Sys je gradski driver i tu je moguce svasta kaj se potrosnje tice.
koliko znam uvijek mu nabija muzika u autu pa ni ne čuje motor
ja sam za zadnjim spremnikom(40l) napravil oko 660km...smanjuje se potrošnja sa toplijim vremenom
esc je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 20:47   #14384
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
true
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 20:53   #14385
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor esc Pregled postova
koliko znam uvijek mu nabija muzika u autu pa ni ne čuje motor
ja sam za zadnjim spremnikom(40l) napravil oko 660km...smanjuje se potrošnja sa toplijim vremenom
Kod mene je na SX4 pala sa 9.2 na 8.7. Sa ljetnim gumama bu ispod 8 kad se slegne do kraja. To sve po BCu. Taj se pak vozi samo po gradu bez puno tiskanja.

To s mjuzom se i meni desi ponekad, pogotovo u meganu. Vozim se u drugoj a mogao bi u 4toj, trebao bi. Dosta je tih motor, tj izolacije je dobra i jako sam zadovoljan sa bukom. Mjuza bi mogla bit i bolja, zvucnici prije svega.

Zadnje izmijenjeno od: MAGARAC. 31.03.2015. u 20:58.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 20:56   #14386
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Ja sam potrosio 200kn benzina za manje od 90km po gradu za Outbackom sestakom pa kog zanima nek racuna, onda je benga bila oko 11kn. Doslovno se osjeti kak se smanjuje ionak tanak novcanik sa svakim tiskanjem gasa.
sad sam se sjetio frenda i njegovog kadetta GSI jaje. ali motor unutra od vectre 1.8 16V GSI bio, godiste motora 1998., godiste auta 1991. uvezao ga iz Njemacke, pase na seraf sve .

nas 5 u autu, SK-ZG-SK relacija. prve tri brzine skoro cijelim putem se saltaju na crvenome, 2003-e je to bilo. doslovce je progutao preko 15 l na tih cca 120 km .

ali je taj auto isao ko' sasav. pogotovo sa frendom za volanom, strasno nesto, uzimao je polovne prednje gume svakih mjesec i pol do dva . imao je par godina, prodao dalje nekim mladim deranima, spucali se nakon dva tjedna .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 20:57   #14387
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ja nemam takvih problema... stisnem pedalu skroz i kada vidim da je ubrzanje opada, onda prebacim u višu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 21:02   #14388
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Citiraj:
Autor New One Pregled postova
To govoriš za turbo benzinca, jer ako sam dobro oko bacio Šole ima "gti" motor?

Koje su brojke onda po tebi za turbo dizela na tim brzinama?
Neznam za te brzine tj rijetko ganjam auto (vw passat tdi gt , dignut na 150 ks) po autocesti ali ako mi je noga "odmorna" i stalozena u gradu trosi nekih 7-8 l, zato ako je noga nervozna, srkne 10l bez jebemti i od semafora do semafora iza mene dimčuga
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2015., 21:10   #14389
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
sad sam se sjetio frenda i njegovog kadetta GSI jaje. ali motor unutra od vectre 1.8 16V GSI bio, godiste motora 1998., godiste auta 1991. uvezao ga iz Njemacke, pase na seraf sve .

nas 5 u autu, SK-ZG-SK relacija. prve tri brzine skoro cijelim putem se saltaju na crvenome, 2003-e je to bilo. doslovce je progutao preko 15 l na tih cca 120 km .

ali je taj auto isao ko' sasav. pogotovo sa frendom za volanom, strasno nesto, uzimao je polovne prednje gume svakih mjesec i pol do dva . imao je par godina, prodao dalje nekim mladim deranima, spucali se nakon dva tjedna .
2003 je benga bila oko 7 kuna pa se moglo. 97 kad sam imal svoj prvi auto je bila 4 kuna. Place su bile nebitno manje nego sad i stednja goriva je bio nepoznat pojam, osim za profi vozace.. Znal sam tankat za 20kn kad nisam imal love, sad bi mislili da ih zajebavam da za tolko natocim.
MAGARAC je offline   Reply With Quote