Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.12.2008., 14:42   #151
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 271
...mislim da dosta ljudi koji dodu u banku i sad su oni zavrsili taj svoj faks,previse ocekuju i traze....tu ti nastupa na snagu jedino veza....imam toliko primjera za reci iz iskustva sa posla da ljudi sa vss milsle da su popili svu pamet svijeta i da su najbolji i sve znaju i da ce lako napredovati....tesko bez veze...bar u banci aj radis kao bankin sluzbenik cca 1-2gpa tek onda mozda ides za osobnog bankara...sto je katastrofa ako te neko ne progura...a razlike u placi su malene...
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:47   #152
thedream
Banned
Moj komp
 
thedream's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: Zagreb ( Šibenik )
Postovi: 5,456
Citiraj:
Autor KrunoSTc Pregled postova
...mislim da dosta ljudi koji dodu u banku i sad su oni zavrsili taj svoj faks,previse ocekuju i traze....tu ti nastupa na snagu jedino veza....imam toliko primjera za reci iz iskustva sa posla da ljudi sa vss milsle da su popili svu pamet svijeta i da su najbolji i sve znaju i da ce lako napredovati....tesko bez veze...bar u banci aj radis kao bankin sluzbenik cca 1-2gpa tek onda mozda ides za osobnog bankara...sto je katastrofa ako te neko ne progura...a razlike u placi su malene...
Znam ja kako to ide,bez brige.
thedream je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.12.2008., 14:53   #153
KrunoSTc
Owner
 
KrunoSTc's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 271
...hmmmm onda radis u banci pa znas kak to ide....svega se nagledas....

...morat cu ja stisnuti frenda kaj radi u it sektoru da me pokusa progurati + moja veza...
jednostavno bi radio ono kaj volim i za to se idem skolovati...a barem moram zavrsiti všs ak nista
KrunoSTc je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:57   #154
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ziher sam,jer sam bio na razgovoru u tri banke,dva osiguranja i prolazili su ljudi koji su imali vezu,i time bolje reference od mene sa fakultetom,što u tvojim očima stavlja mene u nezgodniji položaj,no to nije catch da SSS dobije moje radno mjesto.
bio sam i ja na nekoliko razgovora te sam manje više svugdje imao priliku zaposliti se ali sam odustajao zbog razno raznih stvari.

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Na poziciji na kojoj se sad nalazim,jasno zamjenjiv sam,svatko je,ali je stvar jesi zamjenjivi i u kojoj mjeri,ja sam na svom radnom mjestu 8mj,a u to vrijeme su se tri blagajnice dolje sa SSS promjenile. I to nešto govori zar ne?
Ja sam na svojem radnom mjestu tri godine i četiri mjeseca te je do sada dobilo otkaz nekoliko direktora/voditelja/blagajnica/čistačica itd...

Što to govori? Da su

a) zahebali
b) prekršili su ugovor o radu
c) bili su aposlutno nesposobni neovisno o obrazovanju
d) bili višak..

Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ja samo pišem iz svoje perspektive. Nisam ja to u nikakvom Forbesu ili Banki pročitao. To tako je u praksi. SSS leti prije od VSS,i ja iza toga stojim.
ovisno o poziciji

možeš ti/ja/on/ona biti SSS u backoffiecu i necu letiti dok ce netko sa VSS na šalteru letiti...


Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Ne ulazim u iznimke niti pišem isključivo tako da me nemoj na taj način ni shvaćati,sad je dream tako prosrao i to tako je. Generalno,jeste. Ja sam se javio za VSS radno mjesto,i to mjesto sam dobio putem natječaja.
Poanta je da ne gledam dali je job za sss ili vss..meni jedno te isto (nema VSS niti VŠS ja sam SSS).

Kaio što sam rekao..na sve sam bio pozvan i manje više sam svugdje dobivao priliku.


Citiraj:
Autor thedream Pregled postova
Nije se moglo dogoditi da ga zauzme SSS jer se tražila diploma ekonomskog fakulteta. I to je kraj priče. Zar ne? Osim ako se ne kupe na placu..
Meni osobno kao poslodavcu ne bi bilo važno što tko ima dok je taj isti predan/sposoban/stručan.


@Kruno...probaj ne tražiti neku ekstra veliku karijeru s SSS..na žalost tako je..može se ali je put trnovit

ja se nakon tri godine mičem iz financija odo u čisti IT
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 14:58   #155
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Da sam znao da će se ova tema pretvoriti u ovaj džumbus, ne bih je ni postavljao...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:31   #156
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Da sam znao da će se ova tema pretvoriti u ovaj džumbus, ne bih je ni postavljao...
Da tema je po samom naslovu/prirodi morala malo šire povući... no ne i preširoko, treba vratiti fokus na poslove u informatici sa dobrim plaćama.

I Hamm i dream imaju dobre stavke... No velim bitno je što sve to naravno ovisi od vrste posla, od firme do firme, njene politike, hijerarhije i još puno, puno faktora... te kao što i sam rekao, sigurno je da se na neka mjesta/pozicije nemože bez diplome, te da isti imaju "možda" veće privilegije, no svakako bi dao malo veće značenje sposobnostima, talentu, zalaganju i sl. i kod SSS i kod VSS, ne samo papiru. Opet velim puno toga zavisi od toga gdje se radi i što se radi. Ja osobno silom prilika uskoro moram u poduzetničke vode, te startam izgrađivati mali tim ljudi... te me nimalo nezanima papir, nego sposobnosti i volja budućeg radnika... eto primjer da to ovisi o vrsti/mjestu/firmi zaposlenja.
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:35   #157
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Citiraj:
Autor p3tar Pregled postova
te me nimalo nezanima papir, nego sposobnosti i volja budućeg radnika... eto primjer da to ovisi o vrsti/mjestu/firmi zaposlenja.
Dobro, ali nemoj ni zanemariti papir, katkada je i on pokazatelj nečeg, a ne samo obični papir...
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:43   #158
flare
mrzi zimu
 
flare's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: behind blue eyes
Postovi: 318
zasto džumbus?

procitala sam cijeli thread (malo je zatisje na poslu danas ) i ne vidim džumbus vec samo dobru raspravu.

enivej, radim kao sales manager u IT firmi vec vise od dvije godine i u te dvije godine mi je placa rasla 4 puta i jednom sam promaknuta. Jedno vrijeme mi je bilo uzasno tesko i vec sam trazila drugi posao ali sad sam se uspjela izboriti da puno bolje uvjete (ne samo za vecu placu) i trenutno nemam potrebu traziti drugi posao

zasto to govorim? zato sto sam po struci profesorica geografije koja je radila u skoli dugo godina i onda iz vise razloga, odlucila promijeniti karijeru

dakle, nisam niti IT strucnjak, niti ekonomist, nisam imala iskustva u prodaji niti bilo sto slicno ali sam svejedno dobila posao za koji tada nisam bila kvalificirana (napominjem da nisam imala nikakvu, ali NIKAKVU, vezu) i taj posao radim jako dobro (ako smijem biti malo bahata )

takodjer, u mojoj firmi su radili i rade ljudi koji su imali samo zavrsenu srednju skolu ali su imali iskustva i skliz

diploma ovdje nije igrala nikakvu ulogu, ako znas posao, ako si voljan uciti ili ako vec imas iskustva nije bitno da li imas papir ili ne

i ja bih rekla da je to dobar nacin razmisljanja...ako netko ima znanje i vjestine moze biti 10 x bolji radnik od onog koji je tupav i traljav ali ima diplomu
__________________
Destruction leads to a very rough road
But it also breeds creation
RHCP
flare je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:52   #159
p3tar
Mozilla Slave
Moj komp
 
p3tar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 486
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Dobro, ali nemoj ni zanemariti papir, katkada je i on pokazatelj nečeg, a ne samo obični papir...
Možda sam se krivo izrazio, naravno da to nebi zanemario niti ću zanemariti, ali mi nebi bilo prvo na popisu kod procjene sposobnosti i sl. tj. kod odluke dali mi se isplati zaposliti tu osobu.

Velim, onaj prije spomenuti frend sa FOIa jedva da je znao one osnove objektno orijentiranog programiranja, baza podataka i sl. No to nije ni bitno, što je znao, meni je presudno bilo to što vidim da je dobar "učenik" i voljan se puno truditi, te da mu to leži, tako da ćemo vjerovatno i raditi zajedno. Nebi mi bilo bitno i da nema osnovnu, jer po razini znanja s kojom je došao do mene, to se uz malo truda stekne kroz mjesec dana na Googlu, govorim o programiranju. No da me se neshvati krivo, ima puno drugih odlika/znanja koje meni netrebaju, a stekao ih je na faksu, ponajviše u ekonomiji.

Tako da velim, sve to ovisi o puno faktora. A isto ako imam i par frendova koji što su bili bliže diplomi to su im nosovi bili bliže suncu... neznaju zanat, neznaju raditi, a velim odma nakon preuzimanja diplome, čekali su da ih neko potapša po ramenu i veli ajd radit kod nas, 10+ plaća, auto, mob... i ostale bajke... čekaju i dalje
p3tar je offline   Reply With Quote
Staro 05.12.2008., 15:57   #160