Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 11.11.2023., 17:31   #1
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
(riješeno) Novi Call of Duty resetira PC pri pokretanju

Dakle, dobio sam key za novi Call of Duty Modern Warfare III i sad preko njihovog Battle.net launchera treba instalirati taj nekakav "Call of Duty" koji je isto launcher za sve njihove igre od MWII pa na dalje, znači u tom "Call of Duty-u" se kao nudi pokretanje MWII, MWIII ili Warzone ovisno što imate instalirano.

Ja sam instalirao MWIII koji imam na accountu i kad god stisnem play onaj kružić loading vrti malo na ikonici miša i bum crn ekran, PC se restartao. Da bude jasnije, kad se stisne Play treba se pokrenuti taj "Call of Duty" launcher i tek unutar njega bi trebao odabrati MWIII.

Ne bi rekao da je do napajanja, prije par tjedana sam vozio 3090 na tom napajanju na max postavkama u Cyberpunku i sve je radilo. Isto tako sve druge igre na PC-u rade normalno.

Ono što sam probao:

1. Reinstall igre
2. Imam rezervnu GTX1660 pa sam uninstalirao sve Nvidia drivere, stavio nju umjesto ove 3060, instalirao preko "clean install-a" drivere i ista stvar.
3. Uninstalirao ponovno sve drivere, vratio 3060, ponovno clean install drivera, ali opet isto. Znači rekao bi da nije do grafičke.

Event Viewer ako išta znači:
https://ibb.co/wKLr5cQ
https://ibb.co/1LCBb7x
https://ibb.co/xg1B3td
https://ibb.co/5np95XL


Edit: Moj komp je u pitanju.
__________________
Hala Madrid!

Zadnje izmijenjeno od: Mirkopoter. 11.11.2023. u 20:22.
Mirkopoter je offline  
Staro 11.11.2023., 18:47   #2
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Zajebano. Pretpostavljam da bi ti htio izbaciti BSOD, ali ponekad to preskoči.

Ima li windows 10 još uvijek opciju pod advanced system settings da prevenira auto restart na BSOD? Sve su toliko dozlaboga ispremiještali da sam izgubio interest za praćenje izmještanja. Ukoliko ima opcija onda bi autorestart trebalo zagasiti te odabrati opciju za generiranje small memory dumpa.

Od raspoložive opreme možda najlakše je testirati RAM tako da izvadiš modul A iz utora A i probaš sa B u B. Ako bi se opet srušio, probaj sa B u A pa onda A u A i A u B. Čisto da eliminiraš ono najočitije.

Možda i jedan reset BIOS CMOSa preko jumpera na ploči ili vađenjem baterije sa isključenim napajanjem. Ako se resetira datum/vrijeme znaš da je uspjelo.
mkey je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.11.2023., 20:54   #3
Blue Spirit
Premium
Moj komp
 
Blue Spirit's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2004
Lokacija: ZG - Dubrava
Postovi: 2,137
Dal si možda klokao procesor ?

Kolko znam da je COD dosta CPU zahtjevan pa možda ako si klokao CPU tj ako je napon premali ili frekvecnija visoka pa možda da se zbog toga ruši ...
__________________
Blue Spirit: IMDB popis i preporuke filmova... 100 najboljih filmova 21. stoljeća!...IMDB Top 1,000 movies .... Find similar movies https://i.imgur.com/Y9m9Ove.png

COD 141.11.196.66:28960 || COD 141.11.196.66:28940 || COD 185.107.96.125:28977
Blue Spirit je offline  
Staro 12.11.2023., 13:23   #4
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Citiraj:
Autor Blue Spirit Pregled postova
Dal si možda klokao procesor ?

Kolko znam da je COD dosta CPU zahtjevan pa možda ako si klokao CPU tj ako je napon premali ili frekvecnija visoka pa možda da se zbog toga ruši ...
Nisam ništa dirao CPU, kako je ugrađen tako je i ostao.

@mkey

Probam.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline  
Staro 12.11.2023., 17:27   #5
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
U pravilu user mode windows software ne bi trebao moći nikako zagasiti inače stabilno računalo.
Driveri su druga priča, memory leak može uzrokovati razne probleme, ali desktop aplikacije jednostavno ne mogu isto napraviti.

Problem je, naravno, ako je bilo kakakv hardwerski problem, onda računalo ode dolje. U tom slučaju, klasično gašenje indicira problem s nedostatkom snage (napajanje) ili pregrijavanje. Iako opisani problem se ne uklapa u niti jedan od tih scenarija.

Ukoliko bi ipak izašao BSOD, onda je vjerojatniji neki problem sa RAM.

Pitanje je što mu COD uradi da se to dogodi. Veliko zauzeće RAMa? Opterećenje procesora? Možda neki proplem sa GPU, imao sam jedno čudno iskustvo sa grafičkom koja je bila super u 2D ali čim bi krenulo ozbiljnije opterećenje na monitoru se pojavio mozaik.
mkey je offline  
Staro 08.12.2023., 19:48   #6
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Probao sam sve što se naveli i već bio odusto. Danas mi vrag nije dao mira pa sam tražio po redditu slična iskustva i naletim na post gdje lik kaže da je update-ao bios i da mu je to riješilo problem. Bio sam onako, bi li ne bi li jer ne volim baš dirati po bios-u, ali rekoh fuck it i napravim.

Sad sve radi
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline  
Staro 09.12.2023., 14:03   #7
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Zanimljivo iskustvo. Nekada je bios bio nešto što bi bio jedan ili nijedan update. A danas je valjda normalno da se to radi svakih par mjeseci. Kamo ode ovaj svijet

Ja sam kod sebe već jedno 3 ili 4 puta to odradio i od kako mi je proradio Type C port, mislim da više ne budem. Iako, nikada ne reci nikada.
mkey je offline  
Staro 09.12.2023., 14:27   #8
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
To je zato jer ne testiraju dovoljno prije nego izbace na tržište, naprosto izbace poluproizvod vani a onda naknadno krpaju i to samo najnužnije.
Isti kua ko sa M$ šroteksom od os - a.
Nikky je offline  
Staro 09.12.2023., 14:51   #9
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,938
Ma to tako sada gotovo svi rade. Obećava se šakom i kapom, grade se ponzi sheme i onda kada nešto zakaže prave se mrtvi dok problem ne ode ća.

Imao sam nedavno iskustvo sa jednom pločom koja je u razno raznim problemima, a koja nekim čudom ipak radi skoro kako spada, gdje službeni MSI proizvod nisam mogao koristiti za flashanje biosa nego sam koristio neki priručni alat razvijen od strane jednog od moderatora na njihovim forumima. Da si kompanije od kao nekakvog profila dopuštaju takve stvari je za mene nečuveno.

Ali to su teflonci, ne može se na njih ništa zalijepiti.
mkey je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na