Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.01.2022., 16:05   #61
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
mogu potvrditi, upravo te debljine izolacije imam na kući novogradnji (ispod glazure nije 20cm, nego 15cm), očito su proračunom ispali kao optimalni centimetri.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 16:11   #62
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ali kao što sam prije pisao, nije sva en. iskaznica u ovojnici
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 16:31   #63
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Zemlja-zrak?

Imaš možda koji link za takvu DT? Ili još bolje nešto s cijenom.
Nekako si mislim da bi kod nas u kontinentalnoj Hrvatskoj bomba bio neki uređaj hibrid zrak/zemlja - zrak. Iliti klima koja ima "dva izmjenivača" topline na vanjskoj jedinici s obzirom da je broj sati ispod -10°C godišnje malen.
Nemam nemam, to sam vidio dok sam istrazivao, ground to air na engleski, ali nemam detalje.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 16:45   #64
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Niste me shvatili. Ali nije ni toliko bitno. Ionako je tema ošla u jači OT i nema ni 7-8 postova o DT pa neću dalje spamat.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 19:50   #65
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Problem, ko ti radi rekuperaciju? Paul ili zehnder? Ja sam isto u projektiranju, planiram montažnu 160m2, DT + rekuperacija pa me zanima, mislio sam zehnder od slovenaca uzeti pa nekog majstora ovdje da složim jer se u građevinu ne kužim niš
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 20:02   #66
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Mislim da ti je ovo uvoznik za HR: http://www.jobis.hr/Default.aspx

Zehner je ionako kupio Paula pa je skoro isto? Ne znam ako netko to radi u HR, ali po meni, bolje se dogovori sa Slovencima pogotovo za puštanje u rad. Mislim da mjere na protok na svim rozetama jer su štelajuće.

U HR znam samo još za: https://www.pavoprometvent.hr/helios.html
Ne rade s Zehnder.

EDIT:
Za Slovence pretpostavljam da misliš na e-netsi ili ima još tko?
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 20:09   #67
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Ja sam mislio ili ME ili Helios. Ak uzmem ME, imam vrhunskog lokalnog majstora koji radi i ME i Toshiba DT.
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 21:11   #68
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Da, na e-netsi mislim. Dolaze oni i kod nas? Misliš samo na puštanje u rad ili instalacije?

Comfoair je zehnerom, ali s programom paula, ali uglavnom isti uređaj kao ranije mislim.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 21:26   #69
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Ne znam, ali ne vidim zašto ne bi došli. Pogotovo na puštanje u rad koje se relativno brzo obavi. Ne kažem da je jeftino, ali opet da im ostaviš 7k eura i onda da ne žele doći pustiti u rad?
Čak i "potiču" samogradnju (pogledaj im web, ali na slovenskom, NE engleski jer nije isto).

Uglavnom, ja sam također malo istraživao i da uzimam s e-netsi pokušao bih dogovoriti puštanje u rad definitivno. Instalacija bi trebala biti manji problem, pogotovo uz detaljne upute od njih koje usatalom i djele na webu, a i naprave ti plan za tvoj tlocrt.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 22:33   #70
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Citiraj:
Autor beli14 Pregled postova
Ne znam, ali ne vidim zašto ne bi došli. Pogotovo na puštanje u rad koje se relativno brzo obavi. Ne kažem da je jeftino, ali opet da im ostaviš 7k eura i onda da ne žele doći pustiti u rad?
Čak i "potiču" samogradnju (pogledaj im web, ali na slovenskom, NE engleski jer nije isto).

Uglavnom, ja sam također malo istraživao i da uzimam s e-netsi pokušao bih dogovoriti puštanje u rad definitivno. Instalacija bi trebala biti manji problem, pogotovo uz detaljne upute od njih koje usatalom i djele na webu, a i naprave ti plan za tvoj tlocrt.
Instalacija i pustanje u radi su sasvim dva pojma. Mozda, koliko god bi htjeli, ako ti obave instalaciju, ne mogu obaviti pustanje u rad, jer nisu ovlasteni....
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2022., 23:11   #71
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
A tko bi to onda morao napraviti?

Iskreno sumnjam da itko u Hrvatskoj može bolje balansirati sustav i pustiti ga u rad od njih. To samo iz razloga jer ne znam za nijednu firmu koja radi Zehnder ventilaciju i nemaju potrebno iskustvo.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 09:08   #72
dfranc
Premium
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Daruvar
Postovi: 308
Citiraj:
Autor dfranc Pregled postova
Trebao bi preporuku za DT,8-12Kw,po mogučnosti monoblok,da grije bar do 65-70 stupnjeva,a da ne moram prodati bubreg.Lp

Molim vaše mišljenje,o ovim DT?Koristio bi ih u prelaznom periodu,uz Kotao na drva,na radijatore?

https://www.biartis.net/toplinske-pu...a_OTF7oetFRlGE

https://www.bijela-tehnika.com/lg-th..._content=pp_16

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...282033-87-7678

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-...2EWJBjeLxeR3jM
dfranc je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 17:08   #73
Matijac
Premium
Moj komp
 
Matijac's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 755
Citiraj:
Autor Problem Pregled postova
Ja sam mislio ili ME ili Helios. Ak uzmem ME, imam vrhunskog lokalnog majstora koji radi i ME i Toshiba DT.
Planiraš centralnu rekuperaciju? Ne znam kakav je ME, ali pretpostavljam da dobar.

A kak si se odlučil za DT od toshibe? Isto radi servisa? Ja sam mislio daikin althermu uzeti.
__________________

Matijac je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2022., 17:37   #74
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Nisam se odlucio na toshibu, napisao sam sam da majstor koji radi ME radi i toshibu

Nekako najvise i ja naginjem na althermu, znam da ce mi majstor preporuciti ecodan, a moja strojarka viessman

Centralna, da. Realno da idem na lokalnu, treba mi min 8 komada. Tu sam cijenom već u teritoriju centralne...
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 29.01.2022., 15:27   #75
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Radim upravo 13 kW SE uz 10 kW hibridni inverter i LFP baterijski paket od 22 kWh.

Pa kad je bal, izbacili bi plinsku peć kompletno i stavili DT za grijanje vode (radijatori + potrošna voda)

Trenutno imamo 38 kW plinsku peć i 160L spremnik. Moje pitanje je, koji je ekvivalent snage DT takvoj peći, pretpostavljam da bi 16 kW bilo dosta (išli bi i na veći spremnik od 300L)?
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 08:43   #76
Problem
Pijem samo KAJ
Moj komp
 
Problem's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Vž
Postovi: 2,664
Postavljao mi u trenutnom stanu majstor (centralni) rekuperator i popričali smo malo o strojarskim instalacijama u budućoj kući. Veli lik Helios rekuperator i ME Zubadan DT. Istu konfiguraciju ima on i tvrdi da je ME Zubadan boji od Toshibe (postavlja i jedno i drugo).

Par dana prije pričao sam sa svojom strojarkom i pričam joj o opcijama (ME, Daikin, Viessman, Toshiba) i velim joj da najviše naginjem Daikinu i ME Zubadanu. Njezin odgovor je bio da zašto uopće razmišljam o Daikinu pored Zubadana.

Tako da kod mene odluka je pala na DT ME Zubadan i rekuperator Helios. Istina da je cca 10k kn u startu skuplji, al di ću potrošiti lovu ako ne na obiteljsku kuću

S druge strane bio sam u kući od kolege koji je friško ugradio Althermu 3 i jedino što mogu komentirati da je vani bilo cca -5°C, a da je u kući bio ugodno
Problem je offline   Reply With Quote
Staro 07.02.2022., 10:08   #77
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
https://hiza.xyz/troskovi-grijanja-s...3n1614lp_nT8rQ

Naletio neki dan na pespućima interneta. Cijene mi se i ne čine nešto jako povoljne.
Hamm je offline   Reply With Quote