Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.06.2017., 08:50   #2611
Nick7
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 1,469
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
hebiga.. nije im totalno ažuran sajt.. jer valjda info vuče iz nekog zajedničkog skladišta
Dakle, da ovo stoji sto kazes, ne bi imao problem.
To bi znacilo da nemaju u ducanu, vec ce imati za dan-dva. I to mi ne bi bio problem.
Problem je kad uopce nema artikla za koji pise da ga ima.
OK.. bit ce ga. Za 3 tjedna. No onda neka tako pise. I nakon sto sam pokusao kupiti, i vidjelo se da nema, na webu i dalje pise isto. To bas i nije OK.
__________________
Idiocracy. Kad satira postaje stvarnost.
Nick7 je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 23:24   #2612
Tipkalo
Drzim komp u ladici.
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Da podjelim svoje iskustvo od danas

Copy paste e-mail-a koji sam im poslao:

"Dobar dan,
upravo sam bio u vašoj poslovnici na Jordanovcu.
Jedan stariji zaposlenik, nosio je crvenu majcu, stariji gospodin, mislim da se zove Boris, no nisam siguran, je me ismijavao.
Došao sam nakon što sam telefonski dobio potvrdu od vas da ću dobiti povrat novca za kupljene slušalice kojima nisam zadovoljan(zbog šuma koji stvaraju).
Gospodin je prema meni nastupio sa predrasudama optužujući me da sam tip osobe koja proizvod kupi, isproba, te ga onda vrati u trgovinu ako mu se ne sviđa.
Taj čovjek je mi također rekao da ako želim slušalice koje ne krče, trebam izdvojiti 18.000$, a poanta te izjave je mu bila ismijati moj razlog dolaska, to što slušalice koje sam platio 1050kn "krče" u području niskih frekfencija.
U tom trenutnku sam shvatio da me čovjek ismijava te pokušava otjerati iz servisa.
Kupujem kod vas sve vezano za računala od početka srednje škole, već 10 godina. Kod vas sam kupio 5 računala, i puno ostalih sitnijih stvari.
U ADM servis sam imao potrebu dolaziti samo 3-4-5 puta u ovih 10 godina. Spomenuo sam, kako sam dobio povrat novca u istim situacijama(ne isključivo u vašem servisu), te je na temelju toga gospodin zaključio da sam tip osobe za kakav je zaključio da jesam.
Do sada su mi sva iskustva bila najbolja te uvijek svima vas preporučujem, očito i zbog najboljih cijena, no današnje, ne samo što mi je krivo rečeno preko telefona da ću dobiti povrat novca, nego sam onda ismijavan zbog toga.

Poanta je samo da me naživcirao taj čovjek koji je me uzeo za budalu i ismijavao(umjesto da mi objasni postupak?).
Imam dojam da su mi prava povrijeđena. Kao što rekoh, u istim situacijama prije sam dobio povrat novca, te dakle prijašnja iskustva u kombinaciji sa današnjim navodnim saznanjima i iskustvom su rezultirala tom slutnjom.
Nije mi bitno što ćete mi odgovoriti, samo vam dajem feedback.

Lijep pozdrav,
--------------"

Slušalice kupljenje 4 dana prije ovoga.

Zadnje izmijenjeno od: Tipkalo. 08.09.2017. u 23:50.
Tipkalo je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 23:41   #2613
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Moj savjet je da slijedeći puta ne uzimas lijekove ili travu dok pokušavas napisati smislenu kritiku...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 08.09.2017., 23:42   #2614
Tipkalo
Drzim komp u ladici.
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Moj savjet je da slijedeći puta ne uzimas lijekove ili travu dok pokušavas napisati smislenu kritiku...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
Savjet zanemaren.
Tipkalo je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 00:53   #2615
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Tipkalo Pregled postova
Copy paste e-mail-a koji sam im poslao:

"Dobar dan,
upravo sam bio u vašoj poslovnici na Jordanovcu.
Jedan stariji zaposlenik, nosio je crvenu majcu, stariji gospodin, mislim da se zove Boris, no nisam siguran, je me ismijavao.
Došao sam nakon što sam telefonski dobio potvrdu od vas da ću dobiti povrat novca za kupljene slušalice kojima nisam zadovoljan(zbog šuma koji stvaraju).
Gospodin je prema meni nastupio sa predrasudama optužujući me da sam tip osobe koja proizvod kupi, isproba, te ga onda vrati u trgovinu ako mu se ne sviđa.
Taj čovjek je mi također rekao da ako želim slušalice koje ne krče, trebam izdvojiti 18.000$, a poanta te izjave je mu bila ismijati moj razlog dolaska, to što slušalice koje sam platio 1050kn "krče" u području niskih frekfencija.
U tom trenutnku sam shvatio da me čovjek ismijava te pokušava otjerati iz servisa.
Kupujem kod vas sve vezano za računala od početka srednje škole, već 10 godina. Kod vas sam kupio 5 računala, i puno ostalih sitnijih stvari.
U ADM servis sam imao potrebu dolaziti samo 3-4-5 puta u ovih 10 godina. Spomenuo sam, kako sam dobio povrat novca u istim situacijama(ne isključivo u vašem servisu), te je na temelju toga gospodin zaključio da sam tip osobe za kakav je zaključio da jesam.
Do sada su mi sva iskustva bila najbolja te uvijek svima vas preporučujem, očito i zbog najboljih cijena, no današnje, ne samo što mi je krivo rečeno preko telefona da ću dobiti povrat novca, nego sam onda ismijavan zbog toga.

Poanta je samo da me naživcirao taj čovjek koji je me uzeo za budalu i ismijavao(umjesto da mi objasni postupak?).
Imam dojam da su mi prava povrijeđena. Kao što rekoh, u istim situacijama prije sam dobio povrat novca, te dakle prijašnja iskustva u kombinaciji sa današnjim navodnim saznanjima i iskustvom su rezultirala tom slutnjom.
Nije mi bitno što ćete mi odgovoriti, samo vam dajem feedback.

Lijep pozdrav,
--------------"

Slušalice kupljenje 4 dana prije ovoga.
Povrijedio si ti gramatiku gadno xD
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 00:59   #2616
Tipkalo
Drzim komp u ladici.
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14
Citiraj:
Autor Ati freak Pregled postova
Povrijedio si ti gramatiku gadno xD
Nauči hrvatski.
Tipkalo je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 01:46   #2617
Sa_Stilom
Premium
 
Sa_Stilom's Avatar
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 2,706
Kao najveći branitelj ADMa, moram priznati da je usluga i kvaliteta pala debelo zadnjih 2 godine. A zadnjih 9 mjeseci koga god da sam poslao u ADM, vratio mi se s kritikom, nabrojati ću neke:

- "Prevarili su me, naplatili su mi nešto što nisam tražio"
- "Platio sam više nego je prvotno dogovoreno i pristano na ponudu"
- "Rekli su mi da će proizvod doći danas, dolazio sam 2 puta, došao je tek treći dan"
- "Naručio sam jedno, kada sam došao, dali su mi drugi proizvod, skuplji i rekli to je isto"
- "Poslao sam im mail sa detaljnim uputama što i kako treba podesiti i instalirati, nakon što sam iskeširao nekoliko desetaka tkn, morao sam provoditi u servisu i na telefonu satima"

Meni je grozno što se danas događa to, pa i čitajući razne komentare korisnika ovog foruma, što ispada kao da su kupci retardirani, a ne trgovci... čitajući Vaša ismijavanja ili komentare na negativna iskustva korisnika. Nije samo ADM takav, na svakom čošku u raznim trgovinama čuješ prodavača kako "kenja" po kupcu, a ovaju mu je s pravom prigovorio na nešto što nije ispravno ili u redu.

Sve u svemu, dojadilo mi se brukat rodbini, poznanicima, prijateljima, partnerima, pa sam ADM izbacio iz preporuka. U ovih 9 mjeseci, cca 185.000 kn preporuka vratilo se pozitivnim iskustvima i pohvalama - no iz drugih trgovina (Mikronis, Links, Santa Domenica, Protis), a cca 70.000 kn što mi je ekipa potrošila u ADMu - sve do jednog se vratila negativnom kritikom i iskustvom. Strašno, da Vam tu neugodu ne mogu opisati.

Danas čak i ako čovjek želi nešto "jedinstveno" iz vana, kao što ste i naveli, može ili sam naručit ili je tu Uzi Shop, uvijek vjeran . Rekli su mi dajoš par trgovina u ZGu također naručuju iz vana komponente za entuzijaste tako da ADM zaista postaje sve manje atraktivan i pouzdan. Toliko od mene.
__________________
MC

Zadnje izmijenjeno od: Sa_Stilom. 09.09.2017. u 01:55.
Sa_Stilom je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 09:08   #2618
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Tipkalo, ti si još premekan. Ja bih se pozvao iste sekunde na materijalni nedostatak pa da vidimo onda
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 09:29   #2619
Lak
Premium
 
Lak's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 397
Od kada sam 2008. godine kupio računalo u staroj poslovnici na Ferenščici, uz savjete osobe koja i dan danas radi u ADM-u, kroz narednih 6 godina sam svim poznanicima, prijateljima, nepoznatim ljudima na forumima savjetovao i slagao konfiguracije te ih slao isključivo u ADM.

Sve je bilo bez greške do 2014. godine kada sam dvojici prijatelja savjetovao, a što drugo nego ADM, jednome stolno računalo, drugome laptop.
Radi se o mojim najbližim i najboljim prijateljima i oboje su doživjeli neugodnosti, stres, pokušaj psiholoških podmetanja i prebacivanja krivnje. Dečki nisu neki poznavatelji materije, pa u slučaju kvara (što se dogodilo kod jednog od njih) i nadogradnje komponenti (što se dogodilo kod drugog) odnijeti će računalo/laptop u servis i zamoliti da novo kupljenu komponentu ugrade umjesto njih, ako treba i plate tu uslugu, a ukoliko je nešto pokvareno i računalo ne radi, također će ga odnijeti u servis i ako treba biti tjednima bez istog, samo da im se sve odradi kako spada.
Dakle vraćam se na istog zaposlenika iz 2008. godine koji je tada meni napravio ponudu za računalo, a sada je možda promoviran u psihijatra i pokušava zastrašivanjima, obrnuto psihološkim igrama i laganjem okrenuti vodu na ADM-ov mlin.
Naravno ništa od toga nije prošlo, prijatelji su na kraju dobili uz velike neugodnosti, lažne optužbe i gubljenje vremena ono što im zakonom o garancijama pripada, ali gorak okus je ostao kod mene, jer su na moj savjet to sve kupili u ADM-u.

Dakle, ta trgovina je kod mene prekrižena, ništa od ovoga se nije slučajno dogodilo, a i sličan trend čitam na ovoj temi.
Lak je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 09:29   #2620
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor Tipkalo Pregled postova
Nauči hrvatski.
To si si podsjetnik napisao?

10 godina u srednjoj i jos nisi naucio 'rvacki?
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .

Zadnje izmijenjeno od: Ati freak. 09.09.2017. u 09:36.
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 09:34   #2621
X-Plosiv
Premium
Moj komp
 
X-Plosiv's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 1,803
Tipkalo, kada želiš pisati nekakvi službeni dokument poput ovog e-maila, onda moraš paziti na gramatiku. I ako hoćeš da te shvaćaju ozbiljno, napiši ga poput normalne osobe, a ne 16-godišnjakinje. Još ti fali rawr na kraju.

X-Plosiv je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 09:40   #2622
Ati freak
aka Striko
Moj komp
 
Ati freak's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Krapina
Postovi: 1,674
Citiraj:
Autor X-Plosiv Pregled postova
Tipkalo, kada želiš pisati nekakvi službeni dokument poput ovog e-maila, onda moraš paziti na gramatiku. I ako hoćeš da te shvaćaju ozbiljno, napiši ga poput normalne osobe, a ne 16-godišnjakinje. Još ti fali rawr na kraju.

Obvezan rvacki za sluzbene mailove:

Baš = bash
Ribica = vibica
Pozdrav = hugic
Postovani = bokic
Vise = wishe

Itd.
__________________
Pošten trgovac : 1 , 2 , 3 , 4 , 5 , 6 , 7 , 8 , 9 , 10, 11 , 12 , 13 , 14, 15, 16 .
Ati freak je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 10:59   #2623
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Budući da su Tipkala pokušali obraditi psihoanalitičkim igrama on mi je prigovor napisao u sličnom tonu...po meni ok.

Meni su isto bili top trgovina ali sitnice tipa nazoveš ima na stanju...dođeš nude nešto drugo....izgleda sa im je slava udarila u glavu.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 09.09.2017., 20:38   #2624
Tipkalo
Drzim komp u ladici.
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 14