Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.09.2013., 20:41   #511
makaza
Premium
Moj komp
 
makaza's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 226
Evo i ja da podijelim svoje iskustvo.Kupio sam kod njih sapphire hd7950 w/boost,uplatio lovu na račun i nakon tjedan dana pokupio karticu osobno u dučanu.Kartica je radila par sati i riknula.Pročitao na njihovoj stranici,citiram:

Jamstvena prava potrošača

U slučaju neispravnosti proizvoda kupac ima prava na zamjenu u roku od 3 dana, osim ako je kvar nastao krivnjom kupca.
Kupac može tražiti besplatni popravak. .
Ako zamjena proizvoda nije moguća, kupac može otkazati ugovor o kupnji i tražiti povrat novca.

..te brže bolje u dućan kada ono odgovor:"Kada se uvjerimo da kvar nije nastao vašom greškom možemo uvažiti reklamaciju."

Naravno da se to utvrđuje u Mađarskoj i naravno da ću čekati kao da je prošlo godinu dana.Ta jamstvena prava mogu slobodno izbrisati sa te stranice.Budući da mi je kartica hitno potrebna ponudio sam da kupim drugu pa kada majstori pregledaju pokvarenu vrate meni novce i dobio potvrdan odgovor.Sada čekam magičnu srijedu kada mi treba doći MSI gtx760 i molim boga da nije referentna pošto je na njihovim stranicama slika i taktovi Gaming verzije a naziv referntne oc.
makaza je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2013., 21:46   #512
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
paz da ne bi bilo kao i kod drugih...da ne vidiš pare uopče

ako ti misle vratiti lovu, onda odma prebi to sa novom...nadoplati razliku ako je ima i to je to...a ne kupovati ponovno jer ces imati samo jos vise problema sa uganjavanjem svoje love od prosle kartice
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 09:56   #513
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
Evo i ja da podijelim svoje iskustvo.Kupio sam kod njih sapphire hd7950 w/boost,uplatio lovu na račun i nakon tjedan dana pokupio karticu osobno u dučanu.Kartica je radila par sati i riknula.Pročitao na njihovoj stranici,citiram:

Jamstvena prava potrošača

U slučaju neispravnosti proizvoda kupac ima prava na zamjenu u roku od 3 dana, osim ako je kvar nastao krivnjom kupca.
Kupac može tražiti besplatni popravak. .
Ako zamjena proizvoda nije moguća, kupac može otkazati ugovor o kupnji i tražiti povrat novca.

..te brže bolje u dućan kada ono odgovor:"Kada se uvjerimo da kvar nije nastao vašom greškom možemo uvažiti reklamaciju."

Naravno da se to utvrđuje u Mađarskoj i naravno da ću čekati kao da je prošlo godinu dana.Ta jamstvena prava mogu slobodno izbrisati sa te stranice.Budući da mi je kartica hitno potrebna ponudio sam da kupim drugu pa kada majstori pregledaju pokvarenu vrate meni novce i dobio potvrdan odgovor.Sada čekam magičnu srijedu kada mi treba doći MSI gtx760 i molim boga da nije referentna pošto je na njihovim stranicama slika i taktovi Gaming verzije a naziv referntne oc.
Pa tehnički, sve je OK? Nisu ništa "slagali".
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 10:02   #514
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Da, u roku 3 dana zamjena u slučaju neispravnosti, ali ne piše kada će dobiti zamjenu.

Svi su svjesni njihovog poslovanja, i da 1x tjedno voze robu. Danas kada velika vecina ploča ima integrusu, nije neki problem pricekati 2 tjedna. Sumnjam da imaš HD7950 za posao.

Edit: Ali s druge strane, za razumjeti je takvo poslovanje. To je uobičajena praksa i kod naših trgovaca, ako je DOA mora ici na servis da se vidi da nije fizičko oštecenje ili krivnja vlasnika. Rijetko koje trgovine ce ti isti tren zamjeniti komponentu, jer oni s time puno riskiraju i gube novac.

Zadnje izmijenjeno od: Gilbert5. 06.09.2013. u 10:08.
Gilbert5 je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 14:10   #515
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
Citiraj:
Autor makaza Pregled postova
Evo i ja da podijelim svoje iskustvo.Kupio sam kod njih sapphire hd7950 w/boost,uplatio lovu na račun i nakon tjedan dana pokupio karticu osobno u dučanu.Kartica je radila par sati i riknula.Pročitao na njihovoj stranici,citiram:

Jamstvena prava potrošača

U slučaju neispravnosti proizvoda kupac ima prava na zamjenu u roku od 3 dana, osim ako je kvar nastao krivnjom kupca.
Kupac može tražiti besplatni popravak. .
Ako zamjena proizvoda nije moguća, kupac može otkazati ugovor o kupnji i tražiti povrat novca.

..te brže bolje u dućan kada ono odgovor:"Kada se uvjerimo da kvar nije nastao vašom greškom možemo uvažiti reklamaciju."

Naravno da se to utvrđuje u Mađarskoj i naravno da ću čekati kao da je prošlo godinu dana.Ta jamstvena prava mogu slobodno izbrisati sa te stranice.Budući da mi je kartica hitno potrebna ponudio sam da kupim drugu pa kada majstori pregledaju pokvarenu vrate meni novce i dobio potvrdan odgovor.Sada čekam magičnu srijedu kada mi treba doći MSI gtx760 i molim boga da nije referentna pošto je na njihovim stranicama slika i taktovi Gaming verzije a naziv referntne oc.
Je samo pripazi da ti i ta ne rikne u sljedecih godinu dvije...najbolje bi ti bilo da daš pare i za treću karticu odmah da budeš siguran a onda nek ti oni vrate za ovu prvu za nekih dvije tri godine (ako budu tada jos poslovali)...

P.S Moram pod hitno otvoriti neki web shop....ovoliko ovaca za šišanje nisam vidio ni u gregorovoj reklami....

Zadnje izmijenjeno od: Master_Hrc. 06.09.2013. u 14:22.
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 14:48   #516
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Naravno, nije ni meni sve prošlo glatko, tj. nije prošlo uopće. Došao mail u srijedu popodne da je proc stigao, prijatelj da će pokupiti u četvrtak, oni kažu da nema na skladištu... Ok...

Zovem danas, prvo kažu da nije došlo i da je greškom poslan mail, kasnije da se poremetio poredak narudžbi.

Tako da, bez obzira na dovoz robe jednom tjedno, sustav im je očito u banani. Ili nisu naručili uopće ili nisu poštovali narudžbu i prodali nekom drugom. Potvrdili su mi da će biti po naručenoj cijeni (cijena je porasla 80kn u 9 dana) i da stiže sigurno u srijedu. Dižem halabuku ako ne dođe!
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 16:23   #517
prileee
laser
Moj komp
 
prileee's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Split
Postovi: 2,274
Jeste danas dobili kakav mail od extreme digital shopa?

Ja sam dobia 2 maila, za 2 narudzbe 2.4. i 17.4. koje su mi dostavljene par dana nakon narudzbe sve uredno.

Dobijem mail u kojem pisu narudzbe i samo pise:

Citiraj:
Stanje narudžbe: Ispunjena
LOL znam da je ispunjena kad sam dobia pakete, cemu mail 5 mjeseci nakon?


edit:

evo i drugi mail, tj isprika zbog greske

Citiraj:
Poštovani Kupci!

Zbog neočekivane greške u sustavu poslali smo neispravne informacije u vezi
Vaše prethodne narudžbe.
Ispričavamo se radi greške.
Hvala Vam na razumijevanju!
__________________
prileee je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 17:12   #518
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Čitam ovu temu i nije mi jasno zašto kupujete tamo. Prvo je bio protis, a sada ovo. Ja nemam hrpu love, ali još manje imam vremena i živaca. Ako mi se nešto da čekati, onda kupujem sa ebaje, a ako želim neku skuplju komponentu, onda kupujem gdje ima sad. Baš sad. Ne pada mi na pamet čekati toliko, koliko neki ovdje čekaju i prolaziti kroz sve te silne peripetije. Ne želim reklamirat nikoga pa ne ću imenovati. Ja odem u jedini normalan shop u OS, platim isto/manje nego u ovom webshopu ili u protisu i ne brinem se ni za šta. Ne kupujem za cash, jer ne želim.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 18:05   #519
flajpan
.....
Moj komp
 
flajpan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Zagreb, Centar
Postovi: 1,787
Evo meni došla matična sa servisa nakon 38 dana

Kažu da je popravljena, ali da im nisu poslali zapisnik pa ne znaju što su napravili.

Za sebe ću vjerojatno kupiti nešto tamo, samo zato što su jeftiniji i jer meni nije problem pričekati, ali kad slažem drugima komp - nema šanse, više nikad.
flajpan je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 18:18   #520
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Čitam ovu temu i nije mi jasno zašto kupujete tamo. Prvo je bio protis, a sada ovo. Ja nemam hrpu love, ali još manje imam vremena i živaca. Ako mi se nešto da čekati, onda kupujem sa ebaje, a ako želim neku skuplju komponentu, onda kupujem gdje ima sad. Baš sad. Ne pada mi na pamet čekati toliko, koliko neki ovdje čekaju i prolaziti kroz sve te silne peripetije. Ne želim reklamirat nikoga pa ne ću imenovati. Ja odem u jedini normalan shop u OS, platim isto/manje nego u ovom webshopu ili u protisu i ne brinem se ni za šta. Ne kupujem za cash, jer ne želim.
Zasto kupujemo tamo...ja sam u njih uzea DSLR koji me je ispao 3500kn jeftinije nego u ijednom drugom ducanu iz hrvatske. I eto ti 3500 razloga $$$$
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 18:29   #521
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Čitam ovu temu i nije mi jasno zašto kupujete tamo.
Kupuju jer je jeftinije, kao sto ti je i afterburner odgovorio. To je barem potpuno ocito.

Ono sto meni nije jasno jest zasto ovdje kukaju kad im u ED-u ne odgovaraju na telefon/mail, kad ih zavlace sa reklamacijom, kad sama isporuka kasni par tjedana. To su sve trebali ocekivati i smatrati se iznimno sretnima ako izostane. Da ne spominjem one koji kroz istu farsu prolaze po vise puta. Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 18:31   #522
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
e sad si ti isto našao primjer od 500 eura ali mučit se s njima se zbog 50-100 kuna razlike...to mi nije jasno
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 18:58   #523
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Citiraj:
Autor hedgehog Pregled postova
e sad si ti isto našao primjer od 500 eura ali mučit se s njima se zbog 50-100 kuna razlike...to mi nije jasno
Bas. Nije ni meni ali sto ljudi sto cudi. Ja tam nebi ni zvake kupio a opcenito su mi je moje vrijeme i zivci puno vrijedniji od 200kn razlike za grafu ili nest slicno.

Mene najvise smeta to sa jamstvima i slanje van i velka sansa da se nazad dobije refurbished proizvod ili nekaj slicno.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 19:02   #524
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
i5 4670 je 250kn jeftiniji nego igdje drugdje. Meni znači dosta...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 06.09.2013., 19:08   #525
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
ne kakaj za 150 kn više ga ima u protisu, za 160 u diskontu a za 170 u ADM-u..moji živci nisu vrijedni 150 kuna..rađe dam 150kn pa dobim proizvod idući dan i znam da ako je DOA da ću drugi dobit idući dan i znam da ako se nešto dogodi da me nitko neće vuć za nos 3 mjeseca zbog garancije, povrata ili zamjene iako su procesori najizdržljiviji i vjerojatno se najmanje kvare od sve informatičke opreme pa bi kupovinu proca u edigitalu i razumio iako ja nikad ne bi kupio..ali grafulje i slično nope..
hedgehog je offline   Reply With Quote