Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.12.2012., 11:33   #721
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
Ja isto kontam vec duze vrijeme uzeti RAT mis ali bojim se kako ce mi pasat u ruci jer godinama koristim vislje miseve i vece. Tipa g7 performance mx g5 itd.. mis mi prekull izgleda ali ne zelim bezveze uzimati nesto sto mi ne odgovara.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2012., 07:36   #722
cbz
Premium
Moj komp
 
cbz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: agram
Postovi: 108
Od misheva sam prosao do sada:
MS Explorer 3.0b
Logitech MX510
Gigabyte MX8000
Cyborg Rat7
DeathAdder Black

I bas danas idem u postu po Zowie EC1 EVo II.

Sto se tice rata, nisam siguran da li su poboljsali proizvodni proces ali generalno ja sam nakon koristenja imao dosta zamjerki. ergonomski misha mozes prilagoditi sebi, tako da sto se tice privikavanja neces imati problema.
No sama podesavanja niti su previshe sigurna niti je kvaliteta izrade vrijedna.
Meni osobno nije zao sto sam pukao lobu na mish, zao mi je sto se ispostavilo da trenutno bi radije koristio cjeli niz drugih miseva.
Konkretne stvari koji su me iznervirale su:
Shraf za podesenje lijeve bocne stranice misha hrdja, kao i brazde na shrafu za utege. Nisam siguran za noviju verziju drivera, no stara je bila prilicno ne intuitivna. Desno krilo prestavlja odlican dodatak, no van dodavanja nekakvih mouse feetsa mogao bi se iznenaditi koliko nestabilonsti dodaje kretnjama misha kada ti mali prst nalegne na krilo.

Generalno sam mish je sasvim u redu, konkretno ima nedostataka koje ces morat preboljet i rijesit sam ukoliko zelis iskoristiti "puni potencijal" misha.
__________________
Ak-khan-du NEX
--------------------------------------------------
Let them die a violent death!
cbz je offline   Reply With Quote
Staro 07.01.2013., 10:21   #723
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Logitech g400 250 kn amd
vs
Sharkoon Fireglider 175 kn portio
vs
Zalman gm1. 221 kn diskont 24


Na internetu su svi savrseni, svi su dobri, ali me zanimaju neka osobna misljenja ^^

tako da pucajte :P

Zadnje izmijenjeno od: Krešimir-ZG. 07.01.2013. u 11:42.
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 11:53   #724
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Da li se isplati kupiti polovni performance mx za 350kn, star 9mj, jos godinu i 3mj garancije ?
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 11:55   #725
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
mislim da se isplati heheh odlican mis makar nije gamerski mene dobro sluzi i na tom polju. Samo naprijed.
Mislim da mis mora imati 3godine garancije tj ja imam na svome tako
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 12:45   #726
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Jedini problem sto je decko iz Zg, a ja u Os pa ne mogu isprobati mis prije kupovine
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 12:57   #727
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ma ko još kupuje polovne miševe, neko je 9 mjeseci drndao po njemu i sad ćeš ga ti preuzeti, a i baš ćeš uštedjeti...
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 13:55   #728
zhaccc
Premium
Moj komp
 
zhaccc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 120
Citiraj:
Autor ..::Matej::.. Pregled postova
Jedini problem sto je decko iz Zg, a ja u Os pa ne mogu isprobati mis prije kupovine
Ja sam kupio prije 3 godine polovni MX 518 i jos dan danas savrseno radi. Ali to je ipak MX 518...
zhaccc je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 16:23   #729
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
Ma ko još kupuje polovne miševe, neko je 9 mjeseci drndao po njemu i sad ćeš ga ti preuzeti, a i baš ćeš uštedjeti...
Koliko vidim na nabavi ( http://www.nabava.net/trazilica.php?...performance+mx ) ustedjet ce dosta. Ili tebi cca 150 kn je malo ? Vidim da si novi clan a nije mi obicaj komentirat takve jer vecina nema nista pametno za reci vec samo melju gluposti. Nhf
@..::Matej::.. Sta se samog misa tice mis je dobar. Ima ga kolega i zadovoljan je poprilicno misem a i meni je ok makar nisam ljubitelj takvih miseva +) . Otidi do nekog ducana u Os i probaj mis u ruci jer mozda tebi nece pasat. Btw gdje kupujes ? Tu preko foruma ili njuska i sl ?

Zadnje izmijenjeno od: chare. 08.01.2013. u 18:12.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 16:43   #730
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
@..::Matej::.. Sta se samog misa tice mis je dobar. Ima ga kolega i zadovoljan je poprilicno misem a i meni je ok makar nisam ljubitelj takvih miseva +) . Otidi do nekog ducana u ZG i probaj mis u ruci jer mozda tebi nece pasat. Btw gdje kupujes ? Tu preko foruma ili njuska i sl ?
Ma ja sam u Osijeku, tamo nitko nece izvaditi mis iz kutije osim ako ga kupis. Bio sam u Budimpesti tamo je bio izlozen u Media Marktu pa sam ga probao. Ja upravo takav mis trazim jer imam jako veliku ruku i bas mi pase taj mis, plus trazim kvalitetan mis da mi dura nekoliko godina. U Osijeku sam ga nasao u Linksu i tamo je 599kn, tako da mi je usteda i preko 200kn, ako uzmem u obzir ovaj slucaj s njuskala. Posto sam student svaka je kn bitna
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 16:52   #731
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
Koliko vidim na nabavi ( http://www.nabava.net/trazilica.php?...performance+mx ) ustedjet ce dosta. Ili tebi cca 150 kn je malo ? Vidim da si novi clan a nije mi obicaj komentirat takve jer vecina nema nista pametno za reci vec samo melju gluposti. Nhf
Je, 150 kn je malo ako već ima 350 u džepu, a za te pare može kupiti odličan NOVI miš.
I ostavi se ti komentiranja mene i 'novih' članova jer s takvim izjavama samo dokazuješ koliko si bistar.

Također možeš i naučit čitat postove, čovjek jasno kaže da je u Osijeku, a ti mu odgovaraš da obilazi dućane u ZG-u, genijalno.

Za 350 kn se kupi vrhunski novi miš sa full garancijom, a znaš da se nije ničiju ruka znojila na njemu skoro godinu dana.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 17:06   #732
vedranzeman
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Kloštar Podravski
Postovi: 1,019
Citiraj:
Autor Rade0n Pregled postova
... a znaš da se nije ničiju ruka znojila na njemu skoro godinu dana.
Hebate, k'o da kupuje, u najmanju ruku, rabljeni umjetni nježnik, malo alkohola i vozi miško.
vedranzeman je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 17:14   #733
Rade0n
Guest
 
Datum registracije: Jun 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 820
Ne radi se samo o bakterijama, nego i o načinu korištenja, pitaj boga šta je ovaj s njime radio.

Ali generalno, većina će reći da se periferija ne kupuje polovna, dakle miš, tipkovnica i slušalice, nije higijenski i to je potrošna roba više nego ostali hardver.

Još barem da je spustio cijenu 50% pa ajd (iako ja ne bi ni džabe uzeo), ali on prodaje miš koji košta 500 kn za 350, a pola garancije mu već isteklo.
Ne, to nije dobra kupovina.
Rade0n je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 17:14   #734
Mario92
Omicron Alpha resident
Moj komp
 
Mario92's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Bistra
Postovi: 4,772
Prema tome zašto ljudi kupuju rabljene stolce, tipkovnice, mobitele, prijenosne konzole itd.

Svašta.
__________________

Ryzen 7 5700G

AsRock B550 Pro4

HyperX Fury DDR4 3000MHz (4 x 16GB)

Kingston A2000 1TB NVMe

Intel 660p 1TB NVMe

Fortron Hexa 400W

Random PC case

Proxmox VE

95% of the world is retarded, I'm glad I am the 10%.
HP Elitebook 840 G7

Intel i5 10310U

Corsair Vengeance 2x16GB 3000MHz

SK Hynix P31 Gold 1TB

14" FHD IPS

Mario92 je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 17:43   #735
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
eto nisam vise u dilemi, mis je oso nekom drugom sretniku
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 18:20   #736
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
@..::Matej::..
+) Sry htio sam napisat da ga u Osijeku probas naci ali sam slucajno Zg napisao. Bas sam te zato i pitao gdje si ga nasao jer osobno nebi uzimao robu s njuskala bez osobne primopredaje. Ovdje na forumu je drugacija situacija. Btw gdje nades Links samo =) Jedan od najskupljih ducana +) Btw neznam ako si kupovao na ebayu al tamo mozes naci poprilicno jeftine ( cca 40-50$ ).
@Rade0n
Hvala sto si me upozorio na gresku jer sam htio napisat Os a ne Zg al jbg pogrijesio sam. Sta se tice same teme Kolega nije pitao ako postoji bolji mis za 350 kn vec ako se isplati kupiti taj za 350 kn. . Ako covjek pita za Perf MX onda je odgovor da je dobra cijena i dobar mis.

Zadnje izmijenjeno od: chare. 08.01.2013. u 18:39.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 18:35   #737
..::Matej::..
Premium
 
..::Matej::..'s Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 390
Citiraj:
Autor chare Pregled postova
@..::Matej::..
+) Sry htio sam napisat da ga u Osijeku probas naci ali sam slucajno Zg napisao. Bas sam te zato i pitao gdje si ga nasao jer osobno nebi uzimao robu s njuskala bez osobne primopredaje. Ovdje na forumu je drugacija situacija. Btw gdje nades Links samo =) Jedan od najskupljih ducana +) Btw neznam ako si kupovao na ebayu al tamo mozes naci poprilicno jeftine ( cca 40-50$ ).
Nigdje drugdje u Os nisam uspio naci Performance, samo ga u Linksu drze. Ovo s ebaya, to mi slicno onda kao i njuskalo, na nevideno i jos bez garancije (?)
..::Matej::.. je offline   Reply With Quote
Staro 08.01.2013., 18:39   #738
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
=/ A znam da je to malo rizicno ( ebay ), al dosta ljudi kupuje i ima pozitivna iskustva. Ako te zanima prodi malo Ebay temu na forumu pa vidi. Fora je na ebayu da vidis "ocjene" prodavaca , tj reputaciju a ne njuskalu nema toga. Ja osobno bi rade dao cca 200 kn nego 600 +). Poprilicno puno za misa ( pogotovo ak si student +) ). Ili probaj na podforum trznice stavit da kupujes misa pa se mozda neko javi. Ja bi osobno tako isao.

Zadnje izmijenjeno od: chare. 08.01.2013. u 18:46.
chare je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 18:01   #739
Flytech
galaxy 2 galaxy
Moj komp
 
Flytech's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Zg
Postovi: 74
tražim nasljednika za svog MX1000 koji polako otkazuje.
tko bi bio dostojan nasljednik ovog velikana?
najvažnije mi je da je velik, udoban i pouzdan...
i preferiram žične
Flytech je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2013., 20:51   #740
chare
Happy hippo
Moj komp
 
chare's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Cakovec ( vz,zg )
Postovi: 555
S koliko novci raspolazes ?
chare je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2013., 11:42   #741
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Je li G400 dobar izbor za veliku i široku šaku, i duge i deblje prste? mx 518 nikad nisam imao pa ne znam, a cini mi se malo nizak i ne toliko sirok. Trebo bi mi za igre, net i slicno.

Sad imam vulgaris crnog 2 button+scroll logija i zelim nesto da ne drzim pola sake na stolu...

Sad, da i ne kosta previse, jer je u Du uzasan izbor miseva pa cu morat uzet naslijepo...mada mi se cini da bi u mojoj saci najbolje lezao neki G9x,ili G700 - ali te pare za misa ne dam

Zadnje izmijenjeno od: Fatal. 14.01.2013. u 11:52.
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 14.01.2013., 11:54   #742
klem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 591
Citiraj:
Autor Fatal