Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.07.2012., 12:22   #1
donniedarko133
Registered User
Moj komp
 
donniedarko133's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 80
Problemi s T-Com računom!

Vjeran sam T-Comov korisnik i običaj mi je bio uvoditi njihove najnovije tehnologije čim bi bile dostupne. Trenutno putem njih imam sve tri dostupne usluge - telefon, internet i televiziju objedinjene u MAX3 L paket.

U računu za 6. mjesec dočekao me zadnji u nizu njihovih pokušaj prevare i zarade na moju štetu:


Početkom 6. mjeseca prešao sam sa starog MAX3 L paketa na novi uz dvogodišnju pretplatu. Temeljni motiv za prelazak na novu pretplatu je bilo smanjenje troškova koji su za stari paket umjesto obećanih 360 kuna bili 80-tak kuna viši pod izlikom da je to zato jer je istekla ugovorna obaveza i automatski sam "nagrađen" višom cijenom. Tolerirao sam...

Zatim su mi pokušali uvaliti zasebni sportski paket iako sam izričito tražio da želim HBO kao opciju i nikakve dodatne usluge i pakete povrh toga. Na sreću, taj pokušaj pljačke sam uočio na vrijeme i ukinuo sportski paket. Ona dva dana su mi uredno zaračunali. Tolerirao sam i to...

Zadnja uvreda je (na slici označeno kvadratićem) pokušaj da mi naplate dodatnu mjesečnu naknadu za ADSL iako je sve uračunato u MAX3 L paket. Dakle, istu uslugu naplaćuju duplo! Zbog te stavke račun je opet 440 kuna, iako bi iznos trebao biti bliže 360 kuna (cijena novog MAX3 L paketa).

Čisto iz razloga da nisam imao nikakvih ozbiljnijih tehničkih problema kao njihov korisnik bio sam spreman plaćati višu cijenu i ne prelaziti na druge operatere. Ali ovi bezobrazni pokušaji pljačke natjerali su me da zažalim zbog svoje odluke.

Naravno, poslao sam mail pritužbe i zvao službu za korinike. Na mail još nisam dobio odgovor. Rok je kažu - 30 dana, iako je dospijeće plaćanja 16.7. Valjda zato da mi mogu još natovariti opomenu za neplaćeni račun dok se ja natežem s pritužbama. Služba za korisnike je prilično beskorisna. Vrijeđaju me pokušajima muljanja i opravdanjima tipa "pa vi ste bili u prijelaznom razdoblju" i "razdvajale su se usluge". Nikakvog prijelaznog razdoblja nije bilo - prebacili su me sa starog MAX3 pakata na novi trenutno. I nikakvo razdvajanje usluga nisam tražio. Naprotiv, tražio sam objedinjenje uslugu i transparentan račun, a dobio sam ovo.

Sad, ako netko ima sličnih iskustava zamolio bih da ih podijeli ovdje sa mnom. Kome da se obratim za pomoć i zaštitu - Društvu za zaštitu potrošača, HAKOM-u...? Konkretni mail ili broj telefona za ovakve slučajeve bio bi od pomoći. Hvala.
donniedarko133 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2012., 12:26   #2
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Jedno pitanje. Kad si točno prešao na max3?
Jer moraš platit dobar dio korištenja stare usluge, dakle 4/256 tih na računu ako si prelazio u pol mjeseca na max3.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.07.2012., 12:36   #3
donniedarko133
Registered User
Moj komp
 
donniedarko133's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 80
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Jedno pitanje. Kad si točno prešao na max3?
Jer moraš platit dobar dio korištenja stare usluge, dakle 4/256 tih na računu ako si prelazio u pol mjeseca na max3.
5.6.2012. sam prešao sa starog MAX3 L paketa na novi MAX3 L paket (imam pisanu obavijest). I u starom i u novom paketu SVE je uključeno u cijenu paketa pa tako i ADSL. Nikakvog prijelaznog razdoblja nije bilo. Jednostavno prebacivanje s jednog paketa na drugi.
donniedarko133 je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2012., 12:42   #4
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
ja sam dobio za platit troškove opomene 40kn + 1.60kn zatezne kamate...
i samo to je na računu.. a od 31.5. sam na H1..

http://i48.tinypic.com/jtpj0w.jpg
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 11.07.2012., 13:05   #5
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor donniedarko133 Pregled postova
5.6.2012. sam prešao sa starog MAX3 L paketa na novi MAX3 L paket (imam pisanu obavijest). I u starom i u novom paketu SVE je uključeno u cijenu paketa pa tako i ADSL. Nikakvog prijelaznog razdoblja nije bilo. Jednostavno prebacivanje s jednog paketa na drugi.
Krivo sam te shvatio. Ja sam skužio da si ti sa normalnog adsl-a i telefona prešao na max3.
U tom slučaju, max3-max3, očiti i bezobrazni lopovluk.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na