Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2011., 23:47   #1231
Jimmy23
Registered User
Moj komp
 
Jimmy23's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: West Šenkovec
Postovi: 30
Kupio sam kod njih miš Logitech G500 u 12. mjesecu 2010. Platio sam ga nekih 450-500 kn. Jedna od glavnih prednosti na mišu mi je bio endless scroll. Nakon nekog vremena shvatio sam da on ne radi kako treba, te a nema softverske pomoći. Kad bi scrollao do polovice stranice, iste sekunde nakon dizanja prsta s kotačića, miš bi scrollao prema vrhu. Stvar bi se odvijala otprilike ovako: scrollao bi a miš bi nakon toga vratio 2/3 prema gore. Ništa strašno ali nakon nekog vremena rada na računalu oči ti ispadaju zbog tog kvara.

Kontaktirao sam Logitech (mislim da je bio USA) i prošvrljao sam po njihovim forumima. Ispostavilo se da je to njihova greška uzrokovana disbalansom kotačića. Isprintao sam njihov email na papir i u .pdf i odnio sam u Utrine (4-5 mjeseci nakon kupnje) gdje sam i kupio miš. Miš je pregledan na licu mjesta i rečeno mi je da će ga poslat u servis. Rekao sam im da imam službeni odgovor Logitecha u kojem priznaju krivnju. Gospodin je nazvao šefa i nakon par minuta mi je zaprimio miš. Rekao mi je da odem dolje (u dućan) i da izaberem miš koji želim. Nisam dobio nikakvu potvrdu. Uzeo sam novi G500 koji je bio 50 ili 100 kn skuplji nego prije. Na kasi su mi izdali novi račun i nisam morao ništa doplatit.

Dakle, dobio sam 100 kn skuplji miš i praktički ispada da mi je garancija produljena za 4-5 mjeseci što me iznenadilo.
Jimmy23 je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2012., 15:38   #1232
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Ja imam s hg spotom jako loše iskustvo.
Kupio sam tome već ima dosta mp4 player koji nije bio nešto, ali to nije važno.
Nakon nekih mjesec dana krepale su slušalice, on je imao takav konektor da nisu pasale niti jedne druge i odnio ga u hgspot na što su mi oni rekli da neka ga odnesem nekud u jankomir (više neznam kako se zove servis) i tamo je valjda bio dva tjedna napisano je na stranici da je uređaj zamjenjen s drugim. Kad sam ga donio doma mp4 player taj drugi prvo nije imao uopče skoro baterije, drugo nisam dobio punjač, treće na stražnjem poklopcu je bio skroz islizan i oštećen, četvrto bio je na nekakvom japanskom jeziku, tako da sam se skroz opeko kod hgspota.
Ali to je samo moje iskustvo.
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 13:58   #1233
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
To te servis zeznuo a ne HG Spot koliko sam shvatio, odnio si ga u servis, pokupio ga od tog servisa s Jankomira i dobio su uređaj takav kakav je a HG spot nije imao veze s time, osim što si s njihovim računom ostvario garanciju.
Je li uređaj bio Focus? Nekako mi ta priča s utorom i rikavanjem zvuči poznato.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 18:27   #1234
hrcfaca
Premium
Moj komp
 
hrcfaca's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 524
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
To te servis zeznuo a ne HG Spot koliko sam shvatio, odnio si ga u servis, pokupio ga od tog servisa s Jankomira i dobio su uređaj takav kakav je a HG spot nije imao veze s time, osim što si s njihovim računom ostvario garanciju.
Je li uređaj bio Focus? Nekako mi ta priča s utorom i rikavanjem zvuči poznato.
Ja mislim da je bio, jer u stvari ja sad imam mp4 koji em što nema punjać, nema niti usb kabel, a portovi su mu neki ono neznam ni ja. Slušalice nemogu istestirati jer pašeju samo na njega, a baterije nema niti malo. Na kutiji piše mp3/mp4 player ultra media, ali to sam se sad sjetio nakon valjda godinu i pol, neznam zašto valjda nostalgija. Ali sad više neznam možda su oni meni i poslali i drugu kutiju...
Što si i ti imao takvo iskustvo?
hrcfaca je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2012., 22:17   #1235
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Zaboravljeni slučajevi?

Oni su se ogriješili po tome što ako je kupac donio njima nisu preuzeli i sami poslali na servis.
Kupac je pogriješio što je primio robu i to pogotovo u drugačijem stanju nego što ju je predao.

Zato uvijek slike, serijski brojevi i kopije računa - prije predavanja na reklamaciju i nek obvezno na primci piše da je kupac predao kompletni bundle ako je. Bolje igrati sigurno nego plakati poslje. Nije da to zahtjeva puno posla.


U svakom slučaju proizvod ima novu garanciju pa ako je 2 g onda je još uvijek pod garancijom.
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 02:59   #1236
samsung89
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Našice-Osijek
Postovi: 324
Ma daj takvi žnj playeri su imai 6mj garanciju, rijetki 1g.
samsung89 je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2012., 12:02   #1237
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Citiraj:
Autor hrcfaca Pregled postova
Što si i ti imao takvo iskustvo?
Znam par ljudi koji su kupili te Focus MP3/MP4, što sam naveo, koji su imali te male jackove (2.5 mm čini mi se) i ubrzo su riknuli. Samo nisam siguran je li ih HG Spot imao ili samo Chipoteka, pa sam zato i pitao.
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 15:13   #1238
gonzaga
Registered User
 
gonzaga's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
pozdrav kupnja u hg spotu jeli to pouzdano ili nije i kakve su cjene kad bi slagao komp za razliku od drugih dučana jer mogu uzet pc samo na americen na obročni kredit na rate hvala
gonzaga je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 15:34   #1239
ShanTech
Banned
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: -
Postovi: 3,783



American Express Card Privredne banke

Kredit od 3-60 rata za privatne kartice, godišnja kamata 9,98%, 3-24 rate za business kartice, gosišnja kamata 9,98%
Minimalna svota za kredit je 1000kn
NAPOMENA: trošak obrade kredita je 1,5%

Link



Predlažem da ovisno o tome s koliko novca raspolažeš, odabereš temu u podforumu konfiguracije i tamo napišeš za što se bude koristio komp i što ti sve treba...samo kućište s komponentama, periferija...i bude sastavljeno
-->
Zašto si odabrao HGSpot? Cijene su im više.

Načini plaćanja



American Express Card Privredne banke

Kredit od 3-60 rata za privatne kartice, godišnja kamata 9,98%, 3-24 rate za business kartice, gosišnja kamata 9,98%
Minimalna svota za kredit je 1000kn
NAPOMENA: trošak obrade kredita je 1,5%

Link



Predlažem da ovisno o tome s koliko novca raspolažeš, odabereš temu u podforumu konfiguracije i tamo napišeš za što se bude koristio komp i što ti sve treba...samo kućište s komponentama, periferija...i bude sastavljeno
ShanTech je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2012., 15:56   #1240
gonzaga
Registered User
 
gonzaga's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: zagreb
Postovi: 18
nisam odabro ga ali me zanima jer tražim komp do 6.500kn slagat ga ili složeni al mislio sam se za hg spot raspitat a jeli znate koji još dučan american da prima
naravno da je cjena pristupačna hvala
gonzaga je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 22:06   #1241
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
veve je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 22:29   #1242
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536