Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 16.01.2005., 21:19   #1
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
O temi: SLI i slinjenje ;-))

Posto je Horza napomenuo da se komentari po pitanju Bubbe i SLI postaju ovdje (iako mislim da ovo nije za svastaru,ali pravila su pravila) evo moje misljenje:

Ja sam noob po pitanju SLI-ja i mnogo drugih stvari.I to potpuni (kao i veliki broj ljudi ovdje koje je sram priznati ) , i kod Bubbe nisam volio vrijedjanje i to je sve.Mada on nije mislio da vrijedja (ili je),jedan je od rijetkih koji uspjeva bocnuti nekog eksperta (opcenito) da se pocne neka spika.
Za SLI sam cuo nedavno,a da je i nekad postojao SLI sam samo NACUO jer niko nije pricao o tome,jer niko nije imao pojma o tome osim nekoliko odredjenih ljudi. To sto su neki nesto naculi sa strane pa sad pametuju i na kraju kazu "...i tako dalje,ne da mi se vise pricat" ,je druga spika. Mene osobno zanima SLI i njegov nacin rada i kad je postojao i bla bla bla,i cijenim ljude koji imaju argumente kako spada,koji poticu raspravu jer cu sigurno nesto novo/staro naucit,i ako je jedini nacin malo isprovocirat eksperta da cujem nesto vise od OC,MHZ i VOLTMOD ,neka,ja sam za. Zato ljudi,plz nastavite ovu raspravu jer,ocito,o SLI necu nigdje drugdje cuti osim ovdje,a gdje ces bolje nego dobiti instrukcije besplatno. Svima piva/sok/kava i ajmo na sljedeci level.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2005., 21:34   #2
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Q has spoken.

U potpunosti se slažim.
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.01.2005., 23:35   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Re: O temi: SLI i slinjenje ;-))

Citiraj:
Originally posted by Bruno_Rv
Posto je Horza napomenuo da se komentari po pitanju Bubbe i SLI postaju ovdje (iako mislim da ovo nije za svastaru,ali pravila su pravila) evo moje misljenje:
Varas se. Horza je rekao da se _offtopicna_ rasprava (koju, usput budi receno, ja nisam zapoceo) nastavi ovdje. Biti ce mi vise nego drago cuti sto Ozren ima replicirati, i kada to ucini, rasplesti citavu pricu. I dalje stojim iza svega sto sam rekao, dakako.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2005., 23:44   #4
BrunoZG
Junior Member
 
BrunoZG's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,205
Evo malo o voodo 2 i sli, prije nego je jos AGP zavladal , invidia riva TNT a kasnije TNT2 uzela krunu 3D akceleracije za puno nizu cijenu

http://www.guru3d.com/voodoo2.htm
__________________




AMD 3800+x2@2500, 1,375V
MB-ASROCK DUAL SATA(bios 2.2) 2+ENERMAX485W
2x512 Supertalent CL2
HDD-Hitachi 160GB, WD 800JB
ELSA 7600GT
Leadtek-2000XP expert
DVDROM-LITEON-167T ,DVDRW BENQ 1650,DVDRW NEC ND2500A@2510_fw205C
Monitor: Samsung 997MB (19')
Terratec Sky 5.1,EPSON-C42








BrunoZG je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 00:16   #5
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
dakle sedite deco da vam ispriča čiko gospar kako je to bilo kad sam bio mlad prvo klik ovdje http://moviethemes.net/music/starwar...ars-empire.mid

in the galaxy far far away 1997 godine...
dva branda se bore za prevlast nad galaksijom igračkih umova
matrox poznat po svojim skupim kvalitetnim 2d karticama koje su dosezale nevjerovatnu snagu od 4MB RAMA na palubi, i S3TRIO 64V+ koje su se masovno proizvodile u verzijama 1MB rama nadogradivih na 2 MB, te brze male krstarice u sebi su nudile i teoretski prve 3D sposobnosti sazimanja podprostora, sve do jednog dana... . na planet zemlju sektor 1 pada komet otkrivaju ga pobunjenici pod imenom 3DFX koji su prije toga bili bodybuilderi i ubrzo u tajnoj istrazivackoj bazi razvijaju prototip prvog 3D ubrzivaca. napokon meduzvjezdani let postaje moguc.... . taj 3d ubrzivac je bio dimenzija bilo koje krstarice matroxa ili S3trija i ugradivao se kao oruzani dodatak tim krstaricama u jedan od slobodnih PCI slotova. od toga dana 3D sazimanje prostora je bilo moguce samo uz pomoc 3D ubrzivaca koji nije imao nikakve 2D sposobnosti za impulsni pogon svakoj igri je bila potrebna 2D krstarica . s pocecima interstelarnog leta su dosle i nove tehnike pristupa upravljanja tehnologijama. overclocking postaje moguc ali u vrlo malim razmjerima. 3DFX buduci da nema razvijenu 2D tehnologiju a zeleci profitirati jos vise spustava razvoj prvih 2D-3D laganih razaraca te korporacijama nudi resenje , dvostruku ugradnju VOODOO 2 12 MEGABAYTNOG! impulsnog 3d ubrzivaca. oni su se ugradivali svaki u svoj pci slot a eksterno van kucista se spajali jednim SLI kabelom te na taj nacin postizali dvostruke do tad nevidene brzine putovanja svemirom! ubrzo nakon toga izlaze VOODOO 3, 4 pa 5 koji se cak prikljucivao sa strujnim adapterom u struju jer mu napajanje nije davalo dovoljno struje a svaki od tih mocnih impulsnih akceleratora imao je mogucnost spajanja u sli. tako strasna oruzja rat 2D krstarica su privele kraju matrox se povlaci sa igrackog trzista i okrece hollywoodu, a mala korporacija po imenu NVIDIA odmah nakon 3dfxovog VOODOO 2 uzvraca i konstrurira prvi prototip 2D-3D lakog razaraca po imenu RIVA TNT 1 sa 8 MB RAMA pred kojim sva strasna oruzja poput voodoo 3, 4 i 5 unatoc njihove ogromne snage gube trzisnu utrku jer riva DEFIANT je u jednoj maloj letjelici imala sva oruzja i karakteristike 3D akceleratora i 2d krstarica.

onda se pojavio ATI .... ali to je vec druga prica muhahaha
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 03:50   #6
spawn
Premium
Moj komp
 
spawn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Istra
Postovi: 7,928
Re: Re: O temi: SLI i slinjenje ;-))

Citiraj:
Originally posted by Bubba
Varas se. Horza je rekao da se _offtopicna_ rasprava (koju, usput budi receno, ja nisam zapoceo) nastavi ovdje. Biti ce mi vise nego drago cuti sto Ozren ima replicirati, i kada to ucini, rasplesti citavu pricu. I dalje stojim iza svega sto sam rekao, dakako.
Pa zar "komentari po pitanju Bubbe" nisu offtopic rasprava?
Mislio sam na sve offtopic rasprave,u ovom slucaju is bio ti ukljucen,zato sam te naveo.
spawn je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 14:43   #7
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
Citiraj:
Originally posted by gospar
dakle sedite deco da vam ispriča čiko gospar kako je to bilo kad sam bio mlad prvo klik ovdje http://moviethemes.net/music/starwar...ars-empire.mid

in the galaxy far far away 1997 godine...
dva branda se bore za prevlast nad galaksijom igračkih umova
matrox poznat po svojim skupim kvalitetnim 2d karticama koje su dosezale nevjerovatnu snagu od 4MB RAMA na palubi, i S3TRIO 64V+ koje su se masovno proizvodile u verzijama 1MB rama nadogradivih na 2 MB, te brze male krstarice u sebi su nudile i teoretski prve 3D sposobnosti sazimanja podprostora, sve do jednog dana... . na planet zemlju sektor 1 pada komet otkrivaju ga pobunjenici pod imenom 3DFX koji su prije toga bili bodybuilderi i ubrzo u tajnoj istrazivackoj bazi razvijaju prototip prvog 3D ubrzivaca. napokon meduzvjezdani let postaje moguc.... . taj 3d ubrzivac je bio dimenzija bilo koje krstarice matroxa ili S3trija i ugradivao se kao oruzani dodatak tim krstaricama u jedan od slobodnih PCI slotova. od toga dana 3D sazimanje prostora je bilo moguce samo uz pomoc 3D ubrzivaca koji nije imao nikakve 2D sposobnosti za impulsni pogon svakoj igri je bila potrebna 2D krstarica . s pocecima interstelarnog leta su dosle i nove tehnike pristupa upravljanja tehnologijama. overclocking postaje moguc ali u vrlo malim razmjerima. 3DFX buduci da nema razvijenu 2D tehnologiju a zeleci profitirati jos vise spustava razvoj prvih 2D-3D laganih razaraca te korporacijama nudi resenje , dvostruku ugradnju VOODOO 2 12 MEGABAYTNOG! impulsnog 3d ubrzivaca. oni su se ugradivali svaki u svoj pci slot a eksterno van kucista se spajali jednim SLI kabelom te na taj nacin postizali dvostruke do tad nevidene brzine putovanja svemirom! ubrzo nakon toga izlaze VOODOO 3, 4 pa 5 koji se cak prikljucivao sa strujnim adapterom u struju jer mu napajanje nije davalo dovoljno struje a svaki od tih mocnih impulsnih akceleratora imao je mogucnost spajanja u sli. tako strasna oruzja rat 2D krstarica su privele kraju matrox se povlaci sa igrackog trzista i okrece hollywoodu, a mala korporacija po imenu NVIDIA odmah nakon 3dfxovog VOODOO 2 uzvraca i konstrurira prvi prototip 2D-3D lakog razaraca po imenu RIVA TNT 1 sa 8 MB RAMA pred kojim sva strasna oruzja poput voodoo 3, 4 i 5 unatoc njihove ogromne snage gube trzisnu utrku jer riva DEFIANT je u jednoj maloj letjelici imala sva oruzja i karakteristike 3D akceleratora i 2d krstarica.

onda se pojavio ATI .... ali to je vec druga prica muhahaha

LUD
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 19:28   #8
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by Trek
LUD
Ko šlapa.
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 19:44   #9
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by gospar
dakle sedite deco da vam ispriča čiko gospar kako je to bilo kad sam bio mlad/

/megaturbogigaterabozemioprostisnip
Samo usput, probrano izmedju ovog sto si... hmda, kasljuch, nasr^H^Hpisao, V2 radi jako lijepo kao 2D kartica...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 20:00   #10
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Samo usput, probrano izmedju ovog sto si... hmda, kasljuch, nasr^H^Hpisao, V2 radi jako lijepo kao 2D kartica...
Pikaš ti pikaš, a?
Fleks je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.01.2005., 20:04   #11
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by Fleks
Pikaš ti pikaš, a?
Nemam ja sto pikat. Ali imam srecu biti ponosan (su)vlasnik 2x V2 SLI koje fino kuckaju u racunalu par metara od mene i V5 5500 koji samo sto opet nije usao u upotrebu, unatoc jednom skurenom cipu (tj. by by FSAA na visokim rezolucijama ).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 22:43   #12
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Originally posted by Bubba
Samo usput, probrano izmedju ovog sto si... hmda, kasljuch, nasr^H^Hpisao, V2 radi jako lijepo kao 2D kartica...
voodoo 2 nema veze sa 2D i nema niti jednu funkciju 2D kartica. niti moze postojati u racunalu bez 2D kartice. niti moze pokrenuti iti jednu igru makar ona bila iz 1800 godine bez 2D kartice. jer voodoo 2 je 3D ubrzivac. sto znaci da 2D kartici daje 3D mogucnosti. prema tome on nikako nemoze raditi u igri kao 2D kartica zaboga pa on nije u stanuju iscrtati niti ravnu plohu u starcraftu niti uljepsati iti jednu igru koja nema omogucen open GL. sto znaci ako igra nepodrzava 3D voodoo 2 kao da nemas u racunalu nepomaze niti 1%.


P.S ne podjebavaj me
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 22:48   #13
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
A mogu ja nesto rec, sta svi uvijek pljuju i zajebavaju bubbu, a covjek zna vise od svih ovdje, mislim zar je on nekada otvorio neku temu i poceo pisat stvari tipa " vi ste svi debili ko vas jebe" itd. istina je da svaki thread u kojem on sudjeluje, biva zakljucan, ali ne njegovom krivicom!
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 22:50   #14
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by gospar
voodoo 2 nema veze sa 2D i nema niti jednu funkciju 2D kartica. niti moze postojati u racunalu bez 2D kartice. niti moze pokrenuti iti jednu igru makar ona bila iz 1800 godine bez 2D kartice. jer voodoo 2 je 3D ubrzivac. sto znaci da 2D kartici daje 3D mogucnosti. prema tome on nikako nemoze raditi u igri kao 2D kartica zaboga pa on nije u stanuju iscrtati niti ravnu plohu u starcraftu niti uljepsati iti jednu igru koja nema omogucen open GL. sto znaci ako igra nepodrzava 3D voodoo 2 kao da nemas u racunalu nepomaze niti 1%.


P.S ne podjebavaj me
Bubba you have been fraged. Gospar legendo !!!
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 23:32   #15
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by gospar
voodoo 2 nema veze sa 2D i nema niti jednu funkciju 2D kartica.
z-depth=0. U cemu je problem, osim u tvojem kardinalnom ne poznavanju tematike, ciju sam evokaciju do sada vjesto eskivirao?

Citiraj:
niti moze postojati u racunalu bez 2D kartice. niti moze pokrenuti iti jednu igru makar ona bila iz 1800 godine bez 2D kartice. jer voodoo 2 je 3D ubrzivac.
Banshee (V2 bez jednog TMUa)... Nativno, djelomice se slazem s tobom, kao i dio krivice koju svaljujem na M$. Tehnicki, niposto. Naravno, nemoj mi stavljat rijeci u usta jer ja ovo nisam rekao.

Citiraj:
sto znaci da 2D kartici daje 3D mogucnosti. prema tome on nikako nemoze raditi u igri kao 2D kartica zaboga pa on nije u stanuju iscrtati niti ravnu plohu u starcraftu niti uljepsati iti jednu igru koja nema omogucen open GL. sto znaci ako igra nepodrzava 3D voodoo 2 kao da nemas u racunalu nepomaze niti 1%.
Tko je spominjao 3D ubrzivacke APIje? V2 podrzava DirectDraw i radi jako lijepo u 1024x768@16bit kao sekundarna kartica.

Citiraj:
P.S ne podjebavaj me
Kad vec hoces...

eksterno van kucista se spajali jednim SLI kabelom

Eklatantan primjer tvojeg (ne)poznavanja V2 SLI problematike. To je inace pass through kabel, SLI kabel je bio unutar kucista.

ubrzo nakon toga izlaze VOODOO 3, 4 pa 5 koji se cak prikljucivao sa strujnim adapterom u struju jer mu napajanje nije davalo dovoljno struje a svaki od tih mocnih impulsnih akceleratora imao je mogucnost spajanja u sli

Ne, niti jedna od tih kartica nije imala mogucnost "spajanja u SLI". Napalm (VSA-100) je bilo ime cipa koji je bio implementiran u SLIu na Voodoo5 karticama, kao dva (5500) ili cetri (6000) chipa. I samo je ovaj potonji (svega nekoliko kartica je izaslo) zahtijevao eksterni adapter.

a mala korporacija po imenu NVIDIA odmah nakon 3dfxovog VOODOO 2 uzvraca i konstrurira prvi prototip 2D-3D lakog razaraca po imenu RIVA TNT 1

Inace, ta mala koorporacija po imenu nVidia je izdala 1995 NV1, jedan od prvih 2D/3D akceleratora, kao multimedijalnu karticu koja je sadrzavala i zvucnu karticu na sebi. Inace, nije mi jasno sto mislis pod imenom Riva TNT 1, buduci da je Riva NV3 a TNT NV4 chip...

pred kojim sva strasna oruzja poput voodoo 3, 4 i 5 unatoc njihove ogromne snage gube trzisnu utrku jer riva DEFIANT je u jednoj maloj letjelici imala sva oruzja i karakteristike 3D akceleratora i 2d krstarica.

Naravno, u doba V3,4 i 5 su vec izasle TNT2 tj. Gf 256 kartice, no dobro...

onda se pojavio ATI .... ali to je vec druga prica muhahaha

To sto je ATI bio prisutan na grafickom trzistu 10 godina prije nVidija i 3DFXova je druga prica...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 17.01.2005., 23:59   #16
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Originally posted by Bubba
[B]z-depth=0. U cemu je problem, osim u tvojem kardinalnom ne poznavanju tematike, ciju sam evokaciju do sada vjesto eskivirao?

[B]

Banshee (V2 bez jednog TMUa)... Nativno, djelomice se slazem s tobom, kao i dio krivice koju svaljujem na M$. Tehnicki, niposto. Naravno, nemoj mi stavljat rijeci u usta jer ja ovo nisam rekao.

[B]

Tko je spominjao 3D ubrzivacke APIje? V2 podrzava DirectDraw i radi jako lijepo u 1024x768@16bit kao sekundarna kartica.



Kad vec hoces...

eksterno van kucista se spajali jednim SLI kabelom

Eklatantan primjer tvojeg (ne)poznavanja V2 SLI problematike. To je inace pass through kabel, SLI kabel je bio unutar kucista.

ubrzo nakon toga izlaze VOODOO 3, 4 pa 5 koji se cak prikljucivao sa strujnim adapterom u struju jer mu napajanje nije davalo dovoljno struje a svaki od tih mocnih impulsnih akceleratora imao je mogucnost spajanja u sli

Ne, niti jedna od tih kartica nije imala mogucnost "spajanja u SLI". Napalm (VSA-100) je bilo ime cipa koji je bio implementiran u SLIu na Voodoo5 karticama, kao dva (5500) ili cetri (6000) chipa. I samo je ovaj potonji (svega nekoliko kartica je izaslo) zahtijevao eksterni adapter.

a mala korporacija po imenu NVIDIA odmah nakon 3dfxovog VOODOO 2 uzvraca i konstrurira prvi prototip 2D-3D lakog razaraca po imenu RIVA TNT 1

Inace, ta mala koorporacija po imenu nVidia je izdala 1995 NV1, jedan od prvih 2D/3D akceleratora, kao multimedijalnu karticu koja je sadrzavala i zvucnu karticu na sebi. Inace, nije mi jasno sto mislis pod imenom Riva TNT 1, buduci da je Riva NV3 a TNT NV4 chip...

pred kojim sva strasna oruzja poput voodoo 3, 4 i 5 unatoc njihove ogromne snage gube trzisnu utrku jer riva DEFIANT je u jednoj maloj letjelici imala sva oruzja i karakteristike 3D akceleratora i 2d krstarica.

Naravno, u doba V3,4 i 5 su vec izasle TNT2 tj. Gf 256 kartice, no dobro...

onda se pojavio ATI .... ali to je vec druga prica muhahaha

To sto je ATI bio prisutan na grafickom trzistu 10 godina prije nVidija i 3DFXova je druga prica...
But bubba strickes back...
Fleks je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2005., 00:00   #17
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Originally posted by Bubba
[B]z-depth=0. U cemu je problem, osim u tvojem kardinalnom ne poznavanju tematike, ciju sam evokaciju do sada vjesto eskivirao?

[B]

Banshee (V2 bez jednog TMUa)... Nativno, djelomice se slazem s tobom, kao i dio krivice koju svaljujem na M$. Tehnicki, niposto. Naravno, nemoj mi stavljat rijeci u usta jer ja ovo nisam rekao.

[B]

Tko je spominjao 3D ubrzivacke APIje? V2 podrzava DirectDraw i radi jako lijepo u 1024x768@16bit kao sekundarna kartica.



Kad vec hoces...

eksterno van kucista se spajali jednim SLI kabelom

Eklatantan primjer tvojeg (ne)poznavanja V2 SLI problematike. To je inace pass through kabel, SLI kabel je bio unutar kucista.

ubrzo nakon toga izlaze VOODOO 3, 4 pa 5 koji se cak prikljucivao sa strujnim adapterom u struju jer mu napajanje nije davalo dovoljno struje a svaki od tih mocnih impulsnih akceleratora imao je mogucnost spajanja u sli

Ne, niti jedna od tih kartica nije imala mogucnost "spajanja u SLI". Napalm (VSA-100) je bilo ime cipa koji je bio implementiran u SLIu na Voodoo5 karticama, kao dva (5500) ili cetri (6000) chipa. I samo je ovaj potonji (svega nekoliko kartica je izaslo) zahtijevao eksterni adapter.

a mala korporacija po imenu NVIDIA odmah nakon 3dfxovog VOODOO 2 uzvraca i konstrurira prvi prototip 2D-3D lakog razaraca po imenu RIVA TNT 1

Inace, ta mala koorporacija po imenu nVidia je izdala 1995 NV1, jedan od prvih 2D/3D akceleratora, kao multimedijalnu karticu koja je sadrzavala i zvucnu karticu na sebi. Inace, nije mi jasno sto mislis pod imenom Riva TNT 1, buduci da je Riva NV3 a TNT NV4 chip...

pred kojim sva strasna oruzja poput voodoo 3, 4 i 5 unatoc njihove ogromne snage gube trzisnu utrku jer riva DEFIANT je u jednoj maloj letjelici imala sva oruzja i karakteristike 3D akceleratora i 2d krstarica.

Naravno, u doba V3,4 i 5 su vec izasle TNT2 tj. Gf 256 kartice, no dobro...

onda se pojavio ATI .... ali to je vec druga prica muhahaha

To sto je ATI bio prisutan na grafickom trzistu 10 godina prije nVidija i 3DFXova je druga prica...
voodoo nije 2d ubrzivac
Dakle nemoguce je pokrenutu neku 2d igru na njoj.
da
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2005., 00:02   #18
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
moja pogreska davno sam imao tu karticu povezivala se van kucista s 2D karticom crnim jedva savitljivim kabelom.

Ne, niti jedna od tih kartica nije imala mogucnost "spajanja u SLI". Napalm (VSA-100) je bilo ime cipa koji je bio implementiran u SLIu na Voodoo5 karticama, kao dva (5500) ili cetri (6000) chipa. I samo je ovaj potonji (svega nekoliko kartica je izaslo) zahtijevao eksterni adapter.Ne, niti jedna od tih kartica nije imala mogucnost "spajanja u SLI". Napalm (VSA-100) je bilo ime cipa koji je bio implementiran u SLIu na Voodoo5 karticama, kao dva (5500) ili cetri (6000) chipa. I samo je ovaj potonji (svega nekoliko kartica je izaslo) zahtijevao eksterni adapter.


da to sam napisao... samo u obliku price da si pustio muziku osjetio bi prelaze kad je zarez

Inace, ta mala koorporacija po imenu nVidia je izdala 1995 NV1, jedan od prvih 2D/3D akceleratora, kao multimedijalnu karticu koja je sadrzavala i zvucnu karticu na sebi. Inace, nije mi jasno sto mislis pod imenom Riva TNT 1, buduci da je Riva NV3 a TNT NV4 chip...

1995 godine nitko ziv u hrvatskoj i svijetu nije imao pojma za tu tvrtku niti si igdje u svijetu mogao kupiti iti jedan njihov proizvod bez da ga specijalno trazis. buduci da takva kartica u to vrijeme je kostala 1000000000$$$$$. niti je i jedna igra 1995 imala 3D podrsku niti su open gl i d3d bili implementirani u directx ako je uopce directx u ono vrijeme, 1995 je sve islo u dosu. pa neznam gdje bi se ta tvoja space shuttle kartica uopce dala upotrijebiti u igrace svrhe.

nemoj sad googlat neku igru 95 imala 3d instrukcije za 2d/3d kartice u dosu jer ako mi navedes nego norvezanina koji je napisao 3D igru zohar jede zohara to samo pokazuje da nisi shvatio u cemu je bit.

siguran sam da i unatrag 20 godina su postojali dvo jezgreni procesori za racunala ali ja ga nemam niti itko u trgovini zna sta je to, sto znaci da se firme poput.. izmisljam UNITED CYBERNETIC RESEARCH nece svrstavati u veliku firmu koja prije svih za specijalno trziste izdavala taj procesor prije svih nego kao sto sam rekao u MALU NEPOZNATU FIRMU koja ako uspije pobijedit intela i amdea ubuducnosti cemo joj priznati status.

To sto je ATI bio prisutan na grafickom trzistu 10 godina prije nVidija i 3DFXova je druga prica...

isti odgovor cjepidlacis te tvrtke su bile posve nevazne i nepoznate za bilo kojeg igraca ja neznam da sam bilo koga pitao u ono vrijeme za NVIDIA i ATI da bi mi ista o njima mogao reci.

ubuduce samo slusaj pricu


P.S

nije mi jasno sto mislis pod imenom Riva TNT 1, buduci da je Riva NV3 a TNT NV4 chip... [/I]

kako si tezak mislim, kad otvoris neki bug iz 1997 godine i procitas u nekom cijeniku o grafickim karticama na onu gdje pise RIVA TNT 1. stalno nesto pametujes jebote cip kad procitas cijenik i kupis dobit ces da je ustekas i da igras
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2005., 09:55   #19
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Citiraj:
Originally posted by Darth Revan
A mogu ja nesto rec, sta svi uvijek pljuju i zajebavaju bubbu, a covjek zna vise od svih ovdje, mislim zar je on nekada otvorio neku temu i poceo pisat stvari tipa " vi ste svi debili ko vas jebe" itd. istina je da svaki thread u kojem on sudjeluje, biva zakljucan, ali ne njegovom krivicom!
Komentar na to pitanje ....

Rasprave na forumu su kao Paraolimpijada.
Ako sudjeluješ i pobijediš u Paraolimpijadi - i dalje si invalid.


Dobro je znati mnogo toga. Lijepo je to znanje podijeliti s ostalima. Pametovati oko svake teme u dubinu - naporno i dosadno.

Da ... bio sam tu kad je Ati izdao " rage " chip. Koji je akcelerirao 3D koliko i S3 Virge . To ne znaći da ulazim u tematiku grlom u jagode - ko je kada i kako izdao SLI. WHO GIVES A SHIT

Jedino kaj me danas interesira - koje je kombinacija brža . U vrijeme Voodoo 2 12Mb je jedino zanimalo kako namaknuti lovu za još jednu ( odgovor - nikako )
Paske je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2005., 18:56   #20
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Originally posted by gospar
nemoj sad googlat neku igru 95 imala 3d instrukcije za 2d/3d kartice u dosu jer ako mi navedes nego norvezanina koji je napisao 3D igru zohar jede zohara to samo pokazuje da nisi shvatio u cemu je bit.
PC kao prilicno multimedijalno jadna platforma je dobio nekakvu 3D grafiku "tek" 95ih. Tada su igre bile tako minoran dio udjela trzista, no vizualizacija je odavno bila prisutna na non PC platformama. Vrlo je bitno da se to tada desilo, jer je pocelo kopkati PC razvojne timove koji su onda dosli do ovakvih 3D rijesenja kakva imamo danas. Inace, vizualizacija seze daaaaleko iza doba kad je PC _poceo_ s 3Dom. I guess what, _igre NISU jedine 3D aplikacije_!

Nazalost, PC je ostao jadna platforma, koja se sve vise pretvara u playstation konzolu.

Citiraj:
siguran sam da i unatrag 20 godina su postojali dvo jezgreni procesori za racunala ali ja ga nemam niti itko u trgovini zna sta je to, sto znaci da se firme poput.. izmisljam UNITED CYBERNETIC RESEARCH nece svrstavati u veliku firmu koja prije svih za specijalno trziste izdavala taj procesor prije svih nego kao sto sam rekao u MALU NEPOZNATU FIRMU koja ako uspije pobijedit intela i amdea ubuducnosti cemo joj priznati status.
Pa to i je osnovni problem. Postoje i firme i procesori koji rade vrlo neugodne stvari Intelu (o AMDu je smjesno pricati) pa jos uvijek ce ti 90% ljudi reci kako je Pentijum cetri tri tocka nula najkul procesor.

Onda postoje i razno razne firme kojima nVidija i ATI ne mogu nista pametno napraviti. Pa opet, Dzi Fors je planetarno najbolja kartica u kojoj Bum 14 ide na 132 FPSa.

A to svakako nisu male i nepoznate firme... A sto se tice toga sto nema u trgovini, well, no comment!
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 01:04   #21
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
tako si me iznenadio svojim odgovorom da sam morao otici par stranica unazad i provjeriti skime sam uopce u pocetku diskutirao.

lijepa promjena nabolje. odobravam tvoje iskazano misljenje uvazeni kolega
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 09:45   #22
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Originally posted by Bubba

Onda postoje i razno razne firme kojima nVidija i ATI ne mogu nista pametno napraviti. Pa opet, Dzi Fors je planetarno najbolja kartica u kojoj Bum 14 ide na 132 FPSa.
Ovo mi nije jasno. Pa u čemu je problem što Bum 14 ide na 132 FPSa kad je to zapravo i jedina namjena Dzi Forsa i Radeona?? Pa nitko od tih kartica ne očekuje da renderiraju neke složene animacije u Mayi.

Mislim to je ko da kažeš:"Šta možeš sa Porche Boxsterom, osim skupljati lake žene, voziti se sa vjetrom u kosi?" Pa ništa, ali that's the point tog auta.
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 21:10   #23
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Jako lijepo receno. U potpunosti se slazem s tobom.
Citiraj:
Šta možeš sa Porche Boxsterom, osim skupljati lake žene, voziti se sa vjetrom u kosi?" Pa ništa, ali that's the point tog auta.
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 22:20   #24
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
elven respect :clap:
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 22:31   #25
Veky
...
Moj komp
 
Veky's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,950
Citiraj:
Originally posted by Paske
Komentar na to pitanje ....

Rasprave na forumu su kao Paraolimpijada.
Ako sudjeluješ i pobijediš u Paraolimpijadi - i dalje si invalid.



__________________
Veky je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 23:08   #26
LorD ClockaN
od LemilicE
Moj komp
 
LorD ClockaN's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Veli Lošinj
Postovi: 4,712
Citiraj:
Originally posted by Elven
Ovo mi nije jasno. Pa u čemu je problem što Bum 14 ide na 132 FPSa kad je to zapravo i jedina namjena Dzi Forsa i Radeona?? Pa nitko od tih kartica ne očekuje da renderiraju neke složene animacije u Mayi.

Mislim to je ko da kažeš:"Šta možeš sa Porche Boxsterom, osim skupljati lake žene, voziti se sa vjetrom u kosi?" Pa ništa, ali that's the point tog auta.
Osim što je Boxster najjeftiniji Porsche i najslabiji , ali to sad nije bitno...

Pa i Voodoo 1 sam OCao preko Autoexeca u vrijeme kad to nije bilo potrebno jer su igre i bile pisane samo za Voodoo 1 4MB (moram navest memoriju jer je to i Paske napravio )

A Hercules kao proizvođeča kartica i čipova ste zaboravili koji je bio prije nVidie i ATi-ja. Imao sam karticu koja je mogla prikazivati samo Crno-Bijelo.

Onda sam bio mal i ne siječam se baš, ali prekomplicirana je tema grafičkih kartica da se raspravlja ovdje preko tastature.

Njabolje se nać negdje, počet sa svađom i pivama i završit pijani sa postignutim dogovorom
__________________
Member Of the PC Ekspert 100+kg Demolition Squad ----------------------------- ReadTheFuckingManual
Da, to sam ja u avataru!!! Grobnik ----> 1:37.759... ko od vas može brže???
Nemam više lema!!!
LorD ClockaN je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 23:14   #27
Darth Revan
Premium
Moj komp
 
Darth Revan's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Ireland
Postovi: 1,565
Citiraj:
Originally posted by Veky


a od tuda mu to, a ja mislio da je izmislio!
Darth Revan je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2005., 23:37   #28
>>>KUKY<<<
Premium
Moj komp
 
>>>KUKY<<<'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 1,012
Citiraj:
Osim što je Boxster najjeftiniji Porsche i najslabiji , ali to sad nije bitno...
Da ali je porka porka!
Dakako da je najslabiji no svejedno kada prodje kroz grad okrecu se i mladi i stari i babe i didaci
__________________
Sig mi nije u skladu s pravilima.
>>>KUKY<<< je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na