Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > RETRO hardware i software
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.02.2010., 14:31   #1
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
pomoć oko BIOS-a

Bok

Treba mi jedan točan bios.. matična ga nema.. pa bi ja sad to htio pregaziti stari.. pa me zanimaju neke sitnice..

Imam matičnu Asus A8R-MVP i fali mi bios...

Druga matična koju imam je asus P5PL2-E I za nju mi netereba bios.. jer mi matična netreba... e sad..

EEPROM na prvoj matičnoj je prazan.. i mogu ga baciti.(nema ni boot block.. kolko sam skuzil..). a na drugoj matičnoj imam dobar bios..
Zanima me.. mogu li sad ja pregaziti stari bios s drugim,(Drugi chipset, druga platforma.. drugi socket..), ili mi to AFUDOS neće dozvoliti??? i ako neće.. kako da to izvedem???
Razlog je taj što mi s939 matična treba, a ova 775 mi je višak i fali joj pci-e slot (ne pitajte ).. tak da mi ne korisit ničemu, osim da možda spasim ovu koja mi treba....

Moj problem je čini mi se jasan. e sad.. zna li mi netko pomoći
Hvala !!!!
asdf123 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 16:16   #2
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
probaj forsat flash na toj ploci i kad sfleshas nece se sigurno upaliut pa samo prebacis u drugu plocu i proabj upalit ako nece skroz probaj bios recovery na sljepo sto neke ploce podrazvaju neznam sad napamet...
ak sam skuzio sta zapravo zelis
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.02.2010., 17:28   #3
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
probaj forsat flash na toj ploci i kad sfleshas nece se sigurno upaliut pa samo prebacis u drugu plocu i proabj upalit ako nece skroz probaj bios recovery na sljepo sto neke ploce podrazvaju neznam sad napamet...
ak sam skuzio sta zapravo zelis

Da postoji ova mogucnost
http://www.biosman.com/biosrecovery.html

probo sam ali to radi samo kad boot block nije korumpiran.. E a ja ga nemam a i probal sem to na ovoj ddrugoj maticnoj.. i Nece napraviti.. jer trazi bas da bude od te maticne na kojoj se radi.. to je kaj se tice boot recovery..

E a kaj se tice samog flashanja.. nisam.. jer nekaj me flopy zeza.. a danas više nemam vremena za to...
..
asdf123 je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 18:06   #4
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
Citiraj:
Autor asdf123 Pregled postova
Da postoji ova mogucnost
http://www.biosman.com/biosrecovery.html

probo sam ali to radi samo kad boot block nije korumpiran.. E a ja ga nemam a i probal sem to na ovoj ddrugoj maticnoj.. i Nece napraviti.. jer trazi bas da bude od te maticne na kojoj se radi.. to je kaj se tice boot recovery..

E a kaj se tice samog flashanja.. nisam.. jer nekaj me flopy zeza.. a danas više nemam vremena za to...
..
winflash i force, ili neki neovisni DOS program za fleshanje, i zaboravi fllopy ko to jso kristi iams usb stikove ili napravi fat32 partiicju na hardu od 50mb tako ja radim i pokreni komp sa freedosom naprimjer sa cd-a...

dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Staro 17.02.2010., 18:50   #5
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
Citiraj:
Autor dejanbinladen Pregled postova
winflash i force, ili neki neovisni DOS program za fleshanje, i zaboravi fllopy ko to jso kristi iams usb stikove ili napravi fat32 partiicju na hardu od 50mb tako ja radim i pokreni komp sa freedosom naprimjer sa cd-a...

Ima tam neki neovisni.. Uniflash.. ili tak nekaj.. ma bum ja to probal.. samo se bojim da mi je riknula ta matična... pa da joj ni bios nebu pomogel..
asdf123 je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 19:42   #6
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
1. HP USB Storage Formatin Tool
2. BOOTFILES

Pomoću ovoga napravi bootabilni flash i na njega stavi program za flesovanje i BIOS koji hoces.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 18.02.2010., 22:57   #7
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
Imam sad jedna disk.. i na nj.. bacam podatke (To je preporuka za particiojom)
Imam freedos. cd.. Stick mi je zauzet (gore je vec linux...) (kupiti cu jos jedan..)

problem sada... : UNIFLASH. neda nist.. osim mozda spremiti biose.. i radi s cudnim formatima... AFUDOS (valjda aktualan z AMi stranice skinut javlja grešku: Bios does not support AFU??? )..

I'll keep truying..
asdf123 je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 01:46   #8
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Skini najnoviji AFUDOS.
Skini zadnju verziju BIOS-a za A8R-MVP ploču.

Nadji pomocu helpa koja je komanda za forsirano upisivanje BIOS-a (tu ne provjerava koji je trenutni BIOS, o kojoj se ploči radi i slične stvari, tako da bez ikakvih pitanja flesuje ono sto mu zadas).

BTW Pošto se već radi o ASUS pločama, zar one na sebi nemaju onaj EZ Flash ili kako se već zove? Trenutno mi ova druga konfiguracija iz siga nije pri ruci, ali ako se dobro sjećam ja sam preko toga flashovao BIOS na nju bez ikakvih problema i komplikacija. Ulazak u EZ flash je sa F2 ili Alt+F2.
__________________
Lenovo ThinkPad W530 - Core i7 3840QM, 32 GB RAM, SSD Samsung 512 GB, nVidia Quadro K1000M 2 GB, 15.6" 1920x1080 IPS, baterija 9 ćelija
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 19.02.2010., 03:15   #9
asdf123
Premium
 
asdf123's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zg ilili
Postovi: 253
Fala svima.. ovak ... Nasel sem na netu... ... trebal mi je noviji afudos.. i skinul sem nije bas najoviji.. ali ono... skinul sem 2.11 i naredba za njega ide ovak
afudos /i<xyz.rom> /n /pbnc
i to je forsani flash.. nis ne pita... i sve pet... cak sem i cipa s awardom pregazill.. tak da ni to mu ne smeta...

Stavil sem neki stariji bios.. (verziju.0503 jer je zanda "normalna".) ali za divno čudo sad matična radi.... Ta matična je jako loše napravljena ... Probal bum kak radi pod winsima.. i dal su "stari " problemi jos prisutni i na novijem biosu.(beti 0605).. Al sada si radim beckup biosa.. ... Fuckas ti ove muke... dok ne skuzis na vlastitoj kozi...

Fala svima!! MOŽDA ovo nekome pomogne... Ali najveća je pomoć kupiti drugu matičnu.. samo gledam baš tu nekak su rjetke te 939 maticne....
P.S. imam 2 pokojne i jednu u pogonu DFI LP nf4 UD tak da .. imam sad svega po malo!!!
asdf123 je offline   Reply With Quote
Staro 02.08.2010., 22:59   #10
mariposa_cro
Premium
 
mariposa_cro's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 31
ako imaš orginal cd od te asus poloče onda samo staviš njega u cd rom i bootaš, naime asus ima bios recovery na tu foru
mariposa_cro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na