Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 21.06.2017., 11:35   #8521
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Citiraj:
Autor jean luc Pregled postova
Ha, kužim te zapravo u potpunosti, jer sam i sam trenutno u situaciji da sam zbog nedostatka prostora (odnosno - ustupanja prostora u dnevnoj sobi maloj gmizavici i već stotinama njenih igračaka) prešao na zvučnike koji se vješaju na zid + subac.

Da se nisam sa prodajom zvučnika telio mjesecima (i prodao ih fakat povoljno, premda ne u bescjenje), možda bi i ja rasprodao i ostatak hife i
prešao na neko takvo rješenje. No krenuo sam u DiY, i zapravo sam zadovoljan, iako nekim većim dosezima tipa stage tu nema mjesta.

No, to mi je omogućilo da relativno često ipak slušam glazbu, obzirom da sam dobio potreban prostor, a na sluške se nikad nisam uspio naviknuti.

Tak da predlažem da zagrizeš metak i naručiš Naima, pa javi nama da mi znamo jel to čemu

Hej, tom služi forum, ne?

Super da se pojavio netko tko razumije moje potrebe i razmisljanja, za razliku od vecine koja se cudnim cudom iščuđava

A ovaj tvoj prijedlog je čisto ok, osim jedne sitne sitnice, a to je da ce taj Naim svakako morat biti detaljno poslusan prije kupnje. Iako taj Naim nije jedini proizvod takve vrste, ali na dosta mjesta se ističe kao jedan od najboljih u klasi do 1k $
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 13:01   #8522
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
moram priznat da nisam istraživao to tržište nešto posebno, ali znam dobro koliko je rezulutan nebojšin sistem i kad veli da mu je ovo bila dostojna zamjena na par dana, da je to dostojno = 10% soničnih mogućnosti njegovog sistema i dalje bi bio bolji nego neki prosječni hrvacki stereo linijski sistem.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 16:02   #8523
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pokusavam si dati neki logican razlog zasto bi ovo uzeo za te novce. Ne nalazim ga.

Koja je primjena toga, gdje to stavis?
Ne mozes ispred televizije jer je preveliko.
Ne mozes pored jer je onda zvuk potpuno s jedne strane.
Na nekalav stolic sa strane, no onda ti vise nije ispred kauca.
A ako ga mislis gurnut u neki cosak onda je to cisto bacanje novaca jer mos uzet i neki Sonos zvucnik i strpat tamo, radit ce isto.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 16:30   #8524
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Za tih 6 tisuća kuna možeš dobit baš osnovni sistem, a da možeš reć da je Hi Fi složen od komponenti poznatih proizvođača. Uzmi ponudu u istoj trgovini: najeftinije pojačalo je mali Onkyo, koji je čak pomalo i izuzetak koliko je solidan i cijenom pošten komad pojačala, al i dalje u osnovnoj klasi. Slijedeći su prvi cijenom a solidni zvučnici PSB Alpha, iako se drugdje može proć i malo jeftinije.

To je već 4000 kn, a još nemaš izvor, iako imaš vrlo jeftino pojačalo s DACom. Dakle, nadalje imaš sreće što se malo unazad pojavio odličan izvor za vrlo male novce - RasPi. Tu ti treba još Digi+ kartica, i to je daljnjih sve skupa recimo 900 kn, što je i dalje smiješna lova za dobijenu kvalitetu.

Trebaš još malo kablova, i barem nosače za zid, jer je Naimova kockica projektirana da ju staviš na stol, ali zvučnici nisu, pa ih treba odvojiti od podloge, jer je to vrlo mali iznos za uložit u odnosu na razliku u zvuku koji donosi.

Opet si, dakle, na istom iznosu, ili ćeš proć možda za do 100 eura manje ak tražiš okolo najbolje ponude. Možda 200 ako naručiš kinesko full digital pojačalp.

Ja bi 100% išao tim smjerom da se ne postavlja pitanje sobe. 90% bi išao na to i u uvjetima u kojim dijelim jednu sobu za sve dnevne aktivnosti, barem dok se mala ne počne sama zatvarat u svoju sobu.

No onih 10% u mom slučaju može samo rasti kod nekih drugih lljudi, iz brojnih razloga, od praktičnih do magije imena Naim.
Tak da zapravo ima dosta razloga za kupnju, i brijem da ih u Naimu znaju nabrojat dosta, čim su se upustili u tu nišu

Zadnje izmijenjeno od: jean luc. 21.06.2017. u 16:41.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 16:45   #8525
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
i nemojmo zaboravit koliko ta mala stvarčica "pojede" prostora koji se cijeni u nekim tisućima € po kvadratu
syss je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 17:16   #8526
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
nisam dobio odgovor uopce. Nije pitanje cijene. Nego svrhe takvog zvucnika, nebitno jel to sad Naim ili Yamaha ili nesto trece.

Meni je to doslovno kao jedan skupi bluetooth zvucnik. Onako za po doma. Samo sto si ovdje ogranicen pa ga moras i u zid imati ustekanog.

Onda je Apple Homepod ovome isto konkurencija?
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 21.06.2017., 18:25   #8527
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
To je skupa kutija koja ima sve u sebi,
zapravo simulira stereo iz tocke, najcesce radi na principu odbijanja zvuka od zida, no fizikom visokih tonova to ne moze raditi ni priblizno kao stereo.
Nema nikakav upgrade a i prodati tu igracku?!

To je zapravo luksuzni bluetooth speaker.

Naim je prestizna firma vrhunskih proizvoda, no ovo nije to.

Onigh 10%?
Jako skupih 10%
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 00:04   #8528
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nemoj se ljutiti ali naim nije nikakva prestižna firma jer svaki divajs koji sam čuo od njih je maximalno average (za pojmove nekog hi-fidelitya).

fizaka visokih tonova se isto može zaobići, na stranu polarna karakteristika istih, ali ako postoji kvalitetan kalibracijski i dsp sistem u suradnji pa ga recimo digne za 10db kako bi se dobila dobra refleksija u datom trenutku - zašto ne?

imaš oke sistem ovako na slijepo, ali vjeruj mi da 10% onoga što navedeni recenzent ima doma je waaaaaay beyond nekog entry sistema za iste pare kako je kolega gore napisao.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 00:15   #8529
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ima negdje neki link ko je taj tip i sto to ima?
Ako se vec ide na wireless solucoju, KEF ima jako dobar stereo paket, a zove se LS50W Mislim, kao LS50 ali aktiva
Kazu ko je imao pasivu i sada ove da sviraju bolje nego pasiva sa raznim pojacalima, da je match perfektan sa internim pojacalom
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 00:27   #8530
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
da... onak fakin njegov blog i slike, to nije prodajni prostor, to je njegov stan.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 01:36   #8531
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pa daj link, ne mogu nac o kome se radi
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 02:04   #8532
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
frajer ima profesionalno tretiran prostor sa wilson sophiama kojeg nemreš zgugalat... daj gabre više prestani srat molim te po ovoj temi... molim te.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 03:44   #8533
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Pa pitam te ozbiljno tko je taj lik i gdje se moze vidjeti taj prostor jebemu. Stavljanjem tog imena u google mi ne izbacuje nista.
Pa ako imas neki link, hvala.
Zaista ne prcam nego me zanima.

Ili daj tocno ime i prezime po cemu da trazim
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 06:27   #8534
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Too loud se zove blog
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 10:19   #8535
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Aqua sa audiofil.net foruma. Tamo postoji step by step sta je napravio sa dnevnim boravkom (akustički tretman) i hrpa hi end audia koji je prosla kroz tu slusaonu.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 16:08   #8536
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor srale7 Pregled postova
Aqua sa audiofil.net foruma. Tamo postoji step by step sta je napravio sa dnevnim boravkom (akustički tretman) i hrpa hi end audia koji je prosla kroz tu slusaonu.
ne daje search nista? aj linkaj ako znas tocno di je
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 19:30   #8537
Princ288
Premium
Moj komp
 
Princ288's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 848
Evo s bloga ako na to misle
http://tooloud.co/aqua-room/
Princ288 je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 19:43   #8538
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
preseravanje na kub...
sobica je nekih 20 m2??? ma dajte...takvi zvučnici trebaju bar 2m do bočnog zida.
zidovi goli - apsorber samo na stropu? ili staklena vuna u zidu??
onda je mnogima koji žive u zgradi već 70% poosla napravljano jer je zgrada izvana obložena vumon pa imaju defakto apsorbere za woofere!!


a često vidim neke "znalce" koji misle da je prostorija od 15-20 m2 dovoljna za istinski HI-FI.
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 20:17   #8539
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
a da preseravanje. blaga rijec. cim vidim takva drkanja, odmah se da zakljuciti da je to vise tehnofil nego audiofil. vise uziva gledajuci u grafove nego u slusanju.

imao sam prilike slusati wilson puppye na prezentaciji u sheratonu, i porazgovarati sa glavnim dizajnerom koji je bio tamo. Taj zvucnik ne da treba vecu prostoriju, treba cijelu kucu, ovo je doslovno kao da si ih stavio u ves masinu
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2017., 21:19   #8540
Perki
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: VG
Postovi: 774
Ovo je oriđiđi sa audiofil.net-a :

aqua room

Tu čak ima i slika gdje se vidi kako istinski uživa u svemu tome.
__________________
Trust me - I know what I'm doing!
Perki je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 01:11   #8541
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
hahahah

kakvo samo-diskreditiranje na svoj račun
syss je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 06:40   #8542
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Tu, naravno, misliš na našu dvojicu jarana?
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 09:06   #8543
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
Znaci od jedne kutije gdje se na ustrb ulozenih sredstava ide prakticki na mono sada istu tu kutiju opravdavamo u nekoj tretiranoj sobi (necu u detalje tretiranja ulaziti) gdje se netko zabavlja testiranjem hifi opreme u neke poluprofi nacine?!
Popljuvali ste tretiranje.
Poslinili zvucnike.

Naim...kao sto Marantz u svoj sili svojih proizvoda ima par spomena vrijednih, tako i Naim ima par koji su jako dobri.

Zakljucimo?
Naim od 800E ukoliko ces unajmiti 3 ili 4 profi savjetnika s audiofil.neta, kupiti nivi stan, obuci sve u staklenu vunu a na strop objesiti 3d grafiky...e pa taj Naim s polovicnim stereom bi mozda i mogao raditi kao 10% nekog svemirskog sistema koji nisi nikada cuo.

Sam ja to sve dobro pohvatao?

Audiifili su cudni ljudi...no uvijrk su razlucitih misljenja, a svako toliko neki od njih otkrije toplu vodu.

E da kupii sam Xbox One S za kcerkicu...ima to smisla u sistem ukljuciti?
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 14:47   #8544
jean luc
Premium
Moj komp
 
jean luc's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 559
Dječki, ne znam zakaj ste tak negativni.....mislim da mogu pisat u ime mene i Sysa - nit šta opravdavamo - koji bi nam bio interes od toga? niti što pljujemo i slinimo.

Pokušavamo pomoć kolegi Sraletu sa nekim mišljenjem o spravici koju si misli kupit - možda.
Poanta jest da je bolje slušati nešto nego slušati ništa - ovisno o hrpi faktora koji mogu utjecati na tu činjenicu, a razrješenje je na onom koji pita savjet - možda je taj Naimčić samo skupo gov***ce, al čovjek će se sam odlučit kud će dalje, i još će nam javit svoje mišljenje o tome.

Kakva je sad to polemika i metiljanje o "čudnim" audiofilima? Kolko ja vidim, a ne bi rekao da sam slijep - sve 5. Neka informacija, barem trag ili tračak iste, više za svakog ko čita ovu temu.

Ista je stvar sa Aquinom stranicom - Srale se sam osvrnuo na istu, i što se mene tiče to je potpuno relevantan izvor informacija, jer čovjek piše o vlastitom iskustvu (iskustvima), razumljivim žurnalističkim stilom.
Zato je, mislim, i postao prilično posjećeno mjesto opće hi - fi tematike, dapače čini mi se jedino na kojem u kolko tolko redovnom ritmu izlazi ta tematika u javnost na hrvatskom jeziku.

Taj konkretan slučaj je zapravo dragocijen info za svakog ko bi se uputio u tako nešto, jer je čovjek opisao svoje iskustvo i prije i poslije tretmana, a sam posao je obavio Ishmael, dakle stručna osoba koja je u krugovima lokalnih entuzijasta poznata po konstrukciji zvučnika sa odličnim odnosom cijene i kvalitete, koja nažalost nikad nije doživjela neku ozbiljniju komercijalizaciju.

Tak da sve u svemu, ak je neko relevantan u našim okvirima, ova dvojica su ziher u tom društvu. Stvarno je ružno zvati objavljivanje tog iskustva preseravanjem. Al fakat.
jean luc je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 15:47   #8545
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
E nemojmo tako.
Ja nikoga i nigdje nisam nazvao "preseratorima"
No procitao sam napisano i izveo zakljucak.
Zdrava logika.
Ima par jako dobrik zvucnik konstruktora u RH, ali...

Onaj NAIM je zapravo gadget.
Tu je kraj price.
Imao je i Bose varijantu, mislim da se zvalo 3 2 1 ili nesto slicno.
Propao projekt
To su marketinski pokusi kratica, ulaska u novo trziste, povecanja zarade.

Pitao si za misljenje?
Moje je da ne bacas novac u to.
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2017., 22:02   #8546
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Da rijesimo dilemu, odustao od Naima i sutra idem po nove bookshelfe i temelj gradnje ostaje klasični stereo
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2017., 19:40   #8547
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50

Si razmisljao o necem rabljenom ili samo novo igra?
Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2017., 22:12   #8548
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,699
Mislim da u zivotu nisam kupio novi komad hifi-ja, pa tako je bilo i ovaj put

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2017., 22:50   #8549
Angelbyu
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Rijeka
Postovi: 50
A stvarno?!
I.sta sada da izvlacimo iz tebe?
Aj ne...

Sta si uzeo?
Za koliko?

Angelbyu je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2017., 00:37   #8550
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Mislim da sam sinoc izgubio 20% sluha
U2 - Joshua tree turneja
Gabre je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na