Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > DIY i Tinkering
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.03.2020., 12:32   #1
Toncek
member
 
Toncek's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 758
HIKVision kamera, Raspberry PI, youtube livestream

Pozdrav!

Slozio bi livestream preko kamere i youtube-a. Koliko sam saznao za to bi trebao kameru koja podrzava RTMP (dosta skupo) ili raspberry PI. Uzeo bi PI 4 B 1 gb model i kameru HIK Vision DS-2CD1021-I. Koliko sam skuzio PI preko vlc-a salje stream na yt. Da li je to netko od vas radio, trebao bi upute/tutorial?
Toncek je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 15:31   #2
dinoo
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Pozdrav,

ne znam bi li ti ovo moglo pomoći https://github.com/datarhei/restreamer/issues/390

Mi smo radili sličnu stvar streamanjem s HIK Vision kamere, na RPI i pritom smo dodavali podatke na RPI s našeg IoT agregatora i senzorike koju smo proizveli za različite namjene i to sve onda streamali na YT, a YT embeddali na web stranicu.

Uglavnom s RPI smo se namučili dok smo syncali podatke i prikazali overlaye, na kraju nas je jeftinije izašlo kupiti stroj tipa neki polovni Dell SFF i na njega nakačiti HIK kameru i preko HIK Visionovih softwarea slati na Youtube, ili koristiti recimo onaj OBS Studio za stream.

Ako želiš baš s RPI raditi mogu pokušati pronaći negdje to gdje smo zapisivali korake i pogreške i što smo sve probali dok nismo došli do rezultata, ali znam da smo dobili ono osrednji rezultat svega, na kraju bi nam se više isplatilo da smo uzeli polovnu HIK RTSP kompatibilnu baznu kameru i direktno pucali na YT, a stavljali overlay s podacima u HTML-u preko YT streama.

RPI smo izbacili i stavili Lenovo ili Dell SFF mali i to je onda radilo super, a takve konfiguracije s baznim procesorima imaš za 80-ak eura polovnih, samo pastu novu staviš i počistiš i nema frke s time. Nama to stoji na krovu zgrade i već 4 godina neprekidno streama bez greške, ne samo na YT, nego i na neke druge kanale koje sami hostamo.
dinoo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.01.2024., 18:18   #3
siloman
Premium
Moj komp
 
siloman's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Otok Krk
Postovi: 325
Po meni najbolja varijanta je kamera koja može direktno slati stream na YouTube.
Koristim takvu od Dahua i to je out of the box rješenje

Kod običnih kamera trebaš neki streaming software jer YouTube očekuje i zvuk..koristim ffmpeg, ali onda ako je problem sa streamom se treba spojiti na mašinu, provjeriti broj fps-a, pa di je zapelo..
Ovako kad kamera ima mogućnost, okacis ju direktno i zaboraviš na nju

Mislim da je koštala cca 1000kn kamera.
__________________
Gdje se jede jedem,gdje se pije pijem,gdje se radi ne smetam!
siloman je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2024., 21:12   #4
dinoo
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 5
Dahua je odlična kamera i po stvarno dobroj cijeni. Nakon što smo instalirali HIK sustav za nadzor, uzeli smo i Dahua za drugi objekti radi fantastično, možda i bolje od HIK-a koji očekuje spajanje s HIK Centralom i njihovim softwareom, Dahua možeš spojiti i s drugim sustavima za nadzor. Ovo je u biti off topic, ali hoću samo potvrditi da je Dahua odličan izbor, možda trenutno i bolji i povoljniji od HIK-a.
dinoo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na