Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking > Hlađenje
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 08.02.2017., 12:02   #1
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Preporuke hladnjaka i ventilatora za "super tihu konfiguraciju"

Pozdrav,

Frisak sam na forumu, do sada sam iskljucivo citao, a sada sam se odlucio i prikljuciti s pitanjem.

Slazem novu konfiguraciju za sebe - izmedju ostalog unutra ide i i7 7700k te Asus Strix GTX 1080 O8G grafika.

Želim postići da je konfiguracija u normalnom radu što tiša, pa bih molio preporuke za vodeno hlađenje i ventilatore u 140mm izvedbi.

Ono što sam sam planirao ugraditi je - Corsair H115i 280mm vodeni hladnjak te Corsair ML140Pro ventilatori,

Kakva su promisljanja o tome? Pogotovo isplati li se dati novce za ML 140 Pro ventilatore

Postoji li kakvo "gotov" riješenje koje bi hladilo i grafiku?

ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 12:36   #2
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Nisam bas siguran za H115i, jer ako vec kupujes ML ventove mozes ustedit novce i uzeti neki jeftiniji a opet kvalitetan AIO poput Arctic Cooling Liquid Freezer 240 koji kosta prakticki 50% cijene jednog H115i... Uz AC Frizera uzmes 2x 120mm ML venta jer se radi o 280mm bloku, i to je to.
A za same ML ventove mogu reci iz prve ruke da su nevjerovatno tihi, cak i na visim okretajima. Rade odlican propuh te imaju dobar staticki pritisak...
Sto se tice hladjenja grafe sa istim loopom, postoje AIO gotova rijesenja od EK-a koja se lako mogu prosiriti i na grafu, samo to podrazumijeva da imas i blok za istu...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2017., 13:40   #3
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Nisam bas siguran za H115i, jer ako vec kupujes ML ventove mozes ustedit novce i uzeti neki jeftiniji a opet kvalitetan AIO poput Arctic Cooling Liquid Freezer 240 koji kosta prakticki 50% cijene jednog H115i... Uz AC Frizera uzmes 2x 120mm ML venta jer se radi o 280mm bloku, i to je to.
A za same ML ventove mogu reci iz prve ruke da su nevjerovatno tihi, cak i na visim okretajima. Rade odlican propuh te imaju dobar staticki pritisak...
Sto se tice hladjenja grafe sa istim loopom, postoje AIO gotova rijesenja od EK-a koja se lako mogu prosiriti i na grafu, samo to podrazumijeva da imas i blok za istu...
Hvala za komentar, preporuke i iskustva.Isao sam citati recenzije ACa 240 (ima cak i PCEkspert jednu) i stvarno se cini kao super i tiha kupnja za duplo manje love od H115i - uzimam u razmatranje.

Nemam iskustva sa vodenim hladjenjem, pa jedno mozda blesavo pitanje:

Vidim da nema softverski nadzor ventilatora taj AC Freezer 240, moze li to biti dealbreaker? Mogu li se onda u biosu ploce regulirati ventovi vodenog hladjenja, ili?

Sa ML120/140 Pro ventovima znaci nema greske, to onda štrikam kao sigurnu kupnju.

Oko grafike ću morati još razmisliti, moram jos pogledati i kako je s garancijom, ako trpam custom hladjenje na grafiku. Mozda cu pricekati ipak da garancija istekne, jer mi se ne baca 5+tkn u vjetar.
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 13:44   #4
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
nisi ti baš dobar itstig kad ideš na 7700
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 13:59   #5
spitfire83
spava mi se
Moj komp
 
spitfire83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 329
Frizer 240 dolazi sa 4xPWM 120mm ventilatora.
Mogu se kontrolirati softverski.
Prije nego kupiš dodatne skuplje ventove ja bi ipak da šansu articovima jer su sasvim solidni.
spitfire83 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 14:00   #6
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Citiraj:
Vidim da nema softverski nadzor ventilatora taj AC Freezer 240, moze li to biti dealbreaker? Mogu li se onda u biosu ploce regulirati ventovi vodenog hladjenja, ili?
ML su pwm ventilatori sto znaci da se lako mogu kontrolirati pomocu biosa ili odgovarajuceg softwarea unutar Windowsa, oko toga ne tribas brinuti...

Citiraj:
Oko grafike ću morati još razmisliti, moram jos pogledati i kako je s garancijom, ako trpam custom hladjenje na grafiku. Mozda cu pricekati ipak da garancija istekne, jer mi se ne baca 5+tkn u vjetar.
To je jedno rijesenje, drugo bi bilo uzeti neku GTX 1080 koja vec ima tvornicki ugradjen vodeni blok na sebi, iako ne znam koliko su takve kartice isplative i dali su uopce dostupne kod nas. Ako novac nije limitirajuci faktor, baci upit kolegi Ninu sa UZI shop teme, mozda ti on moze pomoci...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 14:04   #7
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Ako planiraš da ti kućište ima prozor, teško ćeš dobiti super tihu konfiguraciju sa AIO hlađenjem jer su pumpe relativno glasne. Ventilatore možeš kontrolirati preko matične jer su PWM.
Za grafičku gledaj gigabyte, kod njih ne gubiš garanciju kod skidanja hladnjaka jer ne stavljaju naljepnice na šarafe.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 14:07   #8
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
nisi ti baš dobar itstig kad ideš na 7700
Veliš A čuj, pokrijem se onoliko koliko imam u budžetu :/ Otvoren sam za preporuke oko proca
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 14:19   #9
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor spitfire83 Pregled postova
Frizer 240 dolazi sa 4xPWM 120mm ventilatora.
Mogu se kontrolirati softverski.
Prije nego kupiš dodatne skuplje ventove ja bi ipak da šansu articovima jer su sasvim solidni.
Ma dodatne ventove svakako trebam i planiram za kućište, mogu ostaviti i ove od Arctica na vodenom hlađenju, i vidjeti kako se ponašaju.

Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
ML su pwm ventilatori sto znaci da se lako mogu kontrolirati pomocu biosa...

To je jedno rijesenje, drugo bi bilo uzeti neku GTX 1080 koja vec ima tvornicki ugradjen vodeni blok na sebi, iako ne znam koliko su takve kartice isplative i dali su uopce dostupne kod nas. Ako novac nije limitirajuci faktor, baci upit kolegi Ninu sa UZI shop teme, mozda ti on moze pomoci...
Da, primjetio sam da su ML PWM vantilatori, provjerim i za grafiku sa ugrađenim blokom svakako, dolaze mi u obzir ako mogu kod nas dobaviti jer mi nije opcija ako budem trebao servis/support da se moram patit preko pol svijeta - hvala ti za preporuke.


Citiraj:
Autor shar Pregled postova
Ako planiraš da ti kućište ima prozor, teško ćeš dobiti super tihu konfiguraciju sa AIO hlađenjem jer su pumpe relativno glasne. Ventilatore možeš kontrolirati preko matične jer su PWM.
Za grafičku gledaj gigabyte, kod njih ne gubiš garanciju kod skidanja hladnjaka jer ne stavljaju naljepnice na šarafe.
Ne planiram kućište s prozorom, htio bih kompletno dampirano kućište. Tišina mi je bitnija od ledica i pogleda u kućište. Fractal Define XL R2 je tip kućišta koji planiram nabaviti.

Gigabyte je dobra vijest onda i ulazi u izbor za grafiku
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 14:27   #10
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Citiraj:
...hvala ti za preporuke
Np

Ako brijes na tisinu, onda definitivno neko od FD kucista, ili neki slican model sa zvucnom izolacijom...
Na taj nacin eliminiras vecinu zvukova unutar kucista... Jedini problemcic tada mogu predstavljati hdd-ovi
tj. vibracije, no i to se lako rijesi sa raznim gumicama za prigusivanje vibracija...
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.02.2017., 14:28   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor ITStig Pregled postova
Veliš A čuj, pokrijem se onoliko koliko imam u budžetu :/ Otvoren sam za preporuke oko proca
6700
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 15:12   #12
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Np

Ako brijes na tisinu, onda definitivno neko od FD kucista, ili neki slican model sa zvucnom izolacijom...
Na taj nacin eliminiras vecinu zvukova unutar kucista... Jedini problemcic tada mogu predstavljati hdd-ovi
tj. vibracije, no i to se lako rijesi sa raznim gumicama za prigusivanje vibracija...
Plan je da unutar kućišta imam samo SSD diskove, točnije gledam Gigabyte/MSI ploče sa M.2 utorima.Zapeo sam abnormalno za što tiši setup
Klasične diskove inače držim u NASu.

Razmišljao sam da ubacim neki klasični disk od 3 ili 4TB za "da se nađe" ali mislim da sam odustao od toga. Osim gumica za klasične diskove, našao sam i nešto egzotično riješenje za utišavanje klasičnih diskova u kućištu
- Bungee cables - https://www.youtube.com/watch?v=n54niU38kls

Disk je u biti položen u kućište bez ladica, na gumenim trakama - ali nisam siguran da želim s tim eksperimentirat.

Citiraj:
Autor syss Pregled postova
6700
A vidim da između 6700 i 7700k i nema neke razlike - al reko kad već obnavljam, uzet ću taj nesretni Kaby Lake. Ima li možda štogod po čemu nazaduje u odnosu na 6700? Nisam ništa negativno dosad pročitao.
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 15:15   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ima... 7700 je 20c topliji u loadu i košta više.

dakle ima kupit
syss je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 15:35   #14
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ima... 7700 je 20c topliji u loadu i košta više.

dakle ima kupit
Reko bi čovjek da bi noviji proc trebao biti bolji, brži, hladniji, al ne i kod Intela.

Cijenu ću dobit ok za 7700K, i ne grebe me toliko ta razlika. Grebe me više ako je 20c topliji u loadu. Pogledat ću, hvala ti što si mi skrenuo pozornost

Bzvz mi uzimat Skylake, Kaby Lake znam da nije napredak neki u performansama, ali ako se toliko više grije - promislit ću. Neću da mi ventilatori buku rade jer se nešto grije bez da mora
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 16:19   #15
shar
Overclocker
 
shar's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2016
Lokacija: Otiš'o sam, morao sam
Postovi: 523
Uvijek se može delidat, pogotovo ako ćeš overklokat.
Ako ti se ne žuri sa kupnjom, možeš sačekat da AMD izbaci ryzen pa odlučit što bi bila bolja kupovina ili u slučaju da inzistiraš na kupnji intela, cijena bi trebala pasti kad ryzen bude vani što je za dvadesetak dana.
shar je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 16:52   #16
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor shar Pregled postova
Uvijek se može delidat, pogotovo ako ćeš overklokat.
Ako ti se ne žuri sa kupnjom, možeš sačekat da AMD izbaci ryzen pa odlučit što bi bila bolja kupovina ili u slučaju da inzistiraš na kupnji intela, cijena bi trebala pasti kad ryzen bude vani što je za dvadesetak dana.
Kraj ovog ili iduceg tjedna idem u nabavu komponenti. Dugo godina sam vec iskljucivo na Intel + Nvidia kombinaciji tako da mi ryzen ne igra ulogu - igra mi možda utoliko što kao i sam kažeš, cijena Intel procova bi mogla pasti.

Iako i trenutno imam odličnu ponudu za 7700k.
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 19:42   #17
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor shar Pregled postova
Uvijek se može delidat, pogotovo ako ćeš overklokat..
Pa da, logično, dobro savjetuješ...sarcasm off

Da pričamo o nekom rabljenom odronu do 300-tinjak kn max, rabljenom i bez gare, ok - ali novi proc od cca 3000kn -.-
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 20:26   #18
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Delid sigurno ne dolazi u obzir (bar neki duži period) upravo iz razloga koji je Drvoje naveo - skoro 3000kn bacit ako nešto krene naopako - nisam spreman riskirat.

Proučavao sam nakon što mi je syss bacio bubu u uho - 7700K se grije više u odnosu na 6700K. Frend mi kaže da on na svom primjerku ne vidi nešto ekstremno.

S druge strane , sa 7700K ću se izgleda bar malo približit AMD iskustvu, kad već ne kupujem AMD proc - bar da imam tu toplinu
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 21:02   #19
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,032
Citiraj:
Autor ITStig Pregled postova
..S druge strane , sa 7700K ću se izgleda bar malo približit AMD iskustvu, kad već ne kupujem AMD proc - bar da imam tu toplinu
I potrošit hrpu love na hlađenje, možda bolje uzet hladniji 6700k i neki jeftiniji zračni kuler, a razliku (nešto jeftiniji proc i puno jeftiniji kuler) razlupat na veći SSD, bolju grafu, više RAM-a, zapit, prokurvat, prokockat....
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2017., 21:44   #20
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,660
Po meni je logicnije uzet 7700K samo zbog toga jer je razlika u cijeni u odnosu na 6700K citavih ~200kn.
Druga stvar, ako ne bude ganja neki ljuti oc, nece se toliko pretjerano grijati - citaj: nista sto jedan kvalitetan 240-280mm AIO (koji je ionako u planu) ne moze podniti.
__________________
Sn4k3 je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 08:36   #21
kopija
DIY DILETANT
 
kopija's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Čistilište
Postovi: 3,032
Svakako dobro prouči Newegg/Amazon recenzije glede potencijalno bučne pumpe na vodenom.
To im je definitivno ahilova peta, barem je tako bilo prije par godina kad sam se ja unesrećio s Corsairovim vodenim.
A što se ventova tiče, Fractal ima čist pristojne, nema potrebe kupovat dodatne.
Dva naprijed na 600 RPM i jedan iza na 800, kod mene nečujno.
kopija je online   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 11:14   #22
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
I potrošit hrpu love na hlađenje, možda bolje uzet hladniji 6700k i neki jeftiniji zračni kuler, a razliku (nešto jeftiniji proc i puno jeftiniji kuler) razlupat na veći SSD, bolju grafu, više RAM-a, zapit, prokurvat, prokockat....
Kad smo već otišli u širinu sa samih hladnjaka na procove i ostalo, ukratko ću napisati samo koja je moja zamisao.

Ideja koju planiram pretvorit u opipljivu konfu - Matična ploča s podrškom za dva komada M.2 NVMe SSDa i SLI, 32GB DDR4 memorije, i7 K serija proca, 1080 GTX grafika, 850w napajanje sve u full dampiranom kućištu sa 6 ventilatora i vodenim hlađenjem.

Znači budžet i viziju imam, sad samo tražim najoptimalnije riješenje za hlađenje a da ne proizvodi buku.

Računalo mi je i alat za rad, gledam naravno u svaku kunu, ali opet bi htio kvalitetan (i što tiši) stroj.

Perofrmansama 7700K nije ništa ekstra bolji od 6700K, izgleda da se više grije, ali ima sitne perkove u vidu nativne podrške za USB 3.1, Optane podrške...


Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Po meni je logicnije uzet 7700K samo zbog toga jer je razlika u cijeni u odnosu na 6700K citavih ~200kn.
Druga stvar, ako ne bude ganja neki ljuti oc, nece se toliko pretjerano grijati - citaj: nista sto jedan kvalitetan 240-280mm AIO (koji je ionako u planu) ne moze podniti.
Pingao sam frenda sa 7700K + vodeno hlađenje - idle temperatura (ono otvoren firefox, youtube, word...) 30 celzijusa, opterećen 60-70%.

Nije radio zasad nikakav OC. vrti se na 4.4 - 4.5Ghz. Razlika u cijeni (u mojoj ponudi) je cijelih 100kn izmedju 6700K i 7700K

Citiraj:
Autor kopija Pregled postova
Svakako dobro prouči Newegg/Amazon recenzije glede potencijalno bučne pumpe na vodenom.
To im je definitivno ahilova peta, barem je tako bilo prije par godina...
Hvala za savjet

Proučio (bar za H115i) dobro recenzije na oba sitea + reviewe - 80-90% su ocjene 4 i 5. Generalno ekipa jako zadovoljna.

Istražujem trenutno ovo što su dečki ovdje savjetovali i važem i druge opcije, ali generalno sa H115i se čini da su ljudi jako zadovoljni.
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 11:44   #23
nick praskaton
Asshole
Moj komp
 
nick praskaton's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: RH
Postovi: 2,347
Citiraj:
Autor ITStig Pregled postova
Kad smo već otišli u širinu sa samih hladnjaka na procove i ostalo, ukratko ću napisati samo koja je moja zamisao.

Ideja koju planiram pretvorit u opipljivu konfu - Matična ploča s podrškom za dva komada M.2 NVMe SSDa i SLI, 32GB DDR4 memorije, i7 K serija proca, 1080 GTX grafika, 850w napajanje sve u full dampiranom kućištu sa 6 ventilatora i vodenim hlađenjem.

Znači budžet i viziju imam, sad samo tražim najoptimalnije riješenje za hlađenje a da ne proizvodi buku.

Računalo mi je i alat za rad, gledam naravno u svaku kunu, ali opet bi htio kvalitetan (i što tiši) stroj.

Perofrmansama 7700K nije ništa ekstra bolji od 6700K, izgleda da se više grije, ali ima sitne perkove u vidu nativne podrške za USB 3.1, Optane podrške...




Pingao sam frenda sa 7700K + vodeno hlađenje - idle temperatura (ono otvoren firefox, youtube, word...) 30 celzijusa, opterećen 60-70%.

Nije radio zasad nikakav OC. vrti se na 4.4 - 4.5Ghz. Razlika u cijeni (u mojoj ponudi) je cijelih 100kn izmedju 6700K i 7700K



Hvala za savjet

Proučio (bar za H115i) dobro recenzije na oba sitea + reviewe - 80-90% su ocjene 4 i 5. Generalno ekipa jako zadovoljna.

Istražujem trenutno ovo što su dečki ovdje savjetovali i važem i druge opcije, ali generalno sa H115i se čini da su ljudi jako zadovoljni.

pogledaj i NZXT Kraken X62
nick praskaton je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 13:46   #24
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor nick praskaton Pregled postova
pogledaj i NZXT Kraken X62
Za Kraken X62 sam čuo dobre stvari, moram samo vidjet kako je za nabavku kod nas.
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 14:18   #25
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,701
Brijem da uzi shop to moze rijesiti, neki su vec pitali za nzxt proizvode i bilo je izvedivo
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 14:27   #26
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
Citiraj:
Autor ITStig Pregled postova
Perofrmansama 7700K nije ništa ekstra bolji od 6700K, izgleda da se više grije, ali ima sitne perkove u vidu nativne podrške za USB 3.1, Optane podrške...
... koje su ti apsoludno nebitne
syss je offline   Reply With Quote
Staro 09.02.2017., 18:01   #27
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Nebitne da al za 100kn razlike nebi ni uzeo u obzir 6700k
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 10:37   #28
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor xulos Pregled postova
Nebitne da al za 100kn razlike nebi ni uzeo u obzir 6700k
Pa tako i ja razmišljam, bez obzira na to potencijalno zagrijavanje čipa i nominalno bolje performanse.

Kupujem i slažem krajem idućeg ili onaj iza tjedan konfu pa javim što je na kraju. 7700k će biti sigurno ako bude z270 platforma.

Dobio sam bubu u uho za x99 platformu i čudesima koje radi u renderingu i virtualizaciji. Skupo je, nazadno je (Haswell/Broadwell cipovi) ali izgleda daleko brže za navedenu uporabu.

Što se hladnjaka tiče - Arctic Cooling Liquid Freezer 240, NZXT Kraken X62 ili Corsair H110i/115i će ići, moram još malo čitati i vidjeti šta je dostupno. Bitno mi je da sve bude po špagi po pitanju računa i garancije. Spominjali ste Uzi Shop - ako ne nađem svojim kanalima, probat ću.

Za ventilatore - Corsair ML140Pro Magnetic Levitation - skupi su, ali odlični.

Cijenio bih ako ima netko još kakvu dobru preporuku za kućište. Želim jednostavan dizajn, bez prozora i da je full dampirano

Ono što sam ja gledao i koji smjer po pitanju dizajna želim:

CORSAIR Carbide Series 330R Titanium Edition Silent
FRACTAL DESIGN Define XL R2 Black Pearl
ITStig je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 10:46   #29
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ma vi ste s uma sišli
syss je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2017., 10:57   #30
ITStig
Registered User
Moj komp
 
ITStig's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 21
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
ma vi ste s uma sišli


Šta misliš o Intel 5960x cpu? Ili i7 6900K? Navodno se na 5960x da bolje dizakt takt
ITStig je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na