Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.04.2020., 23:48   #10471
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor cesarus Pregled postova
Imam i aplikaciju skino sa neta.
Donkimizer hvala na savjerima i trudu. Kad prode ova corona navrati castim i odma poslusas jel dobro slozeno.

Np. Javi ak bude nepoznanica.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 02:26   #10472
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Ljudi, mala pomoć oko izbora bookshelfa.
Amp je Marantz NR1508 AVR, muzika razna i filmovi, volim topliji zvuk sa više basa.
Gledam taman izašao Q acoustic q3030i ali ne znam kakvi su inače sa Marantzom.
Slušam prijedloge do cca 500€ par.
9800pro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2020., 11:28   #10473
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ekipa, imam jedno pitanje za koje ne znam gdje točno spada, ali povezano je sa kućnim kinom pa eto.

Trenutno igram Assassin Creed Origin i Batman Arkham Knight preko Nvidia Gamestreama, preko Moonlight aplikacije castam na Android TV koji je preko arc-a spojen na novi Marantz receiver. Zvuk je stereo, iako imam 5.1 enable u Moonlightu. Ali koliko čitam i po forumima, surround zvuk neću dobiti preko Moonlighta, nemaju DD licencu.

Međutim, ako spustim računalo do TV-a i kućnog kina, kako da dobijem surround zvuk u igrama, kako da povežem računalo i receiver? Uopće ne znam u kojem bi to formatu išlo.

Najizglednije mi izgleda tako da optikom povežem moj Xonar Essence na Marantza optikom i uključim DD Live. Mogu i HDMI kroz receiver do TV-a, no ne znam da li surround zvuk može preko HDMI i u kojem formatu (da li ima načina da se surround zvuk iz igre komprimira u nekakav DD ili DTS?)? Ili moram ići preko Realteka i analogno povezati (Essence ima samo stereo analogni izlaz)?



Obje igre nemaju nikakve opcije za namještanje zvuka, to me najviše nervira. Bilo bi puno lakše kad bi mogao tamo namještati formate. Probao sam staviti 6 kanala na Xonar, ali nikakve nove opcije se nisu pojavile. Ne mogu niti na internetu pronaći neki smislen izvor informacija.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 12:50   #10474
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Komp prek HDMI u receiver. U sound opcijama odaberes graficku tojest AVR kao izvor zvuka, pa tamo vjerojatno mozes i koliko kanala salje. Pisat ce ti u postavkama i koji su sve formati tako podrzani.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 13:00   #10475
mujica
črna jetra
Moj komp
 
mujica's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 451
sve sto spojis putem digital coaxa, optike ili hdmija na reciever dekodira se u recieveru, ako si poslao 5.1 skuzit ce, napisati na ekranu kaj je dobio i to reproducirati, ako je podrzano naravno.
sto se hdmia tice, reciever je prolazna komponenta, uzme kaj mu treba i sve s ulaza salje opet van.
__________________
Avoid hangovers: stay drunk.
mujica je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 13:49   #10476
Ante M
Premium
 
Ante M's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2016
Lokacija: Svemir
Postovi: 632
Da nije možda problem sa EAX formatom zvuka iz igara? koliko znam nijedan AV Receiver ga ne podržava, a upitna jel moguća i konverzija u DD/DTS format.

U tom slučaju, jedino analog 5.1 izlaz sa matične ploče.
Ante M je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 14:11   #10477
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
2. Kao prvo, šta ne bi trebao koristit phono ulaz za gramofon? A što se tvog pitanja tiče, svaki input na receiveru ima u postavkama zadano odakle bere zvuk po defaultu. A po defaultu, većina, ako ne i svi izvori koji imaju HDMI port beru audio sa HDMI porta. Znači moraš otići negdje u postavke i za ulaz tog naziva podesit da bere zvuk sa RCA umjesto sa HDMI.


Kao što vidiš nema Phono ulaz, samo Audio 4 i 5 od tih normalnih činčeva.
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 14:41   #10478
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Kao što vidiš nema Phono ulaz, samo Audio 4 i 5 od tih normalnih činčeva.

A jel ti gramofon ima preamp ugrađen? Jer ak nema i uštekaš ga u jedan od običnih ulaza, radit će ali će zvuk biti koma.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 14:57   #10479
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Ante M Pregled postova
Da nije možda problem sa EAX formatom zvuka iz igara? koliko znam nijedan AV Receiver ga ne podržava, a upitna jel moguća i konverzija u DD/DTS format.

U tom slučaju, jedino analog 5.1 izlaz sa matične ploče.

Čemu konverzija u DD/DTS, to je nepotreban korak. Dovoljno je da se šalje 5, 7 ili kolkoveć kanala digitalno u PCM formatu i imaš korektan surround. Ne trebaš fancy formate.
A ak igra podržava DD/DTS onda će HDMI to sigurno bitstreamat bez problema.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 15:41   #10480
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
A jel ti gramofon ima preamp ugrađen? Jer ak nema i uštekaš ga u jedan od običnih ulaza, radit će ali će zvuk biti koma.
Izgleda da ne. Na HDMI4 stavio Audio in da bude Audio05 i gle stvarno čuje se gramofon, ali jako, jako tiho. Tek na +15dB (max) postane slušljivo, ali nisam pokušao okretati input na nešto drugo na toj glasnoći.

Vidim ima malih gotovih preampova, Rolls VP29 od 50 dolara bi trebao zadovoljiti? Ima kod nas što jeftinije u toj klasi?
dakky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2020., 16:15   #10481
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Izgleda da ne. Na HDMI4 stavio Audio in da bude Audio05 i gle stvarno čuje se gramofon, ali jako, jako tiho. Tek na +15dB (max) postane slušljivo, ali nisam pokušao okretati input na nešto drugo na toj glasnoći.

Vidim ima malih gotovih preampova, Rolls VP29 od 50 dolara bi trebao zadovoljiti? Ima kod nas što jeftinije u toj klasi?

To ti onda nije dobro. Ak govoriš o +15 na receiveru, a brojke su ti inače -, to je sa normalnim setupom ekvivalentno uništenju ušiju, zvučnika, svemira.
Što se tiče phono preampova tu ti ne mogu pomoći, ali sigurno će i neki budžetni zadovoljiti.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 16:25   #10482
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Pa da, u minus idu dB, na -50 slušam radio, na -30 je malo glasniji film... ovdje dođem do nule pa idem dalje u +dB do +15dB i tu su jako tihi čuje gramofon
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 16:58   #10483
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Pa da, u minus idu dB, na -50 slušam radio, na -30 je malo glasniji film... ovdje dođem do nule pa idem dalje u +dB do +15dB i tu su jako tihi čuje gramofon
Tako negdje je i kod mene.
Internet radio navečer slušam na -60 do -65, po danu oko -55.
TV je oko -40 do -45 redovno. Kada sam sam u kući, onda film opalim na oko -30, mislim da jače od toga nisam nikada pustio na neko duže vrijeme.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 16:59   #10484
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Izgleda da ne. Na HDMI4 stavio Audio in da bude Audio05 i gle stvarno čuje se gramofon, ali jako, jako tiho. Tek na +15dB (max) postane slušljivo, ali nisam pokušao okretati input na nešto drugo na toj glasnoći.

Vidim ima malih gotovih preampova, Rolls VP29 od 50 dolara bi trebao zadovoljiti? Ima kod nas što jeftinije u toj klasi?
Behringer Microphono PP400
Imam ga za gramofon bez pretpojačala. Sad kad imam pojačalo s Phono ulazom, nemam potrebe za njime, ali ga se ne rješavam. Odlična i jako povoljna stvar.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 07.04.2020. u 18:52.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 17:34   #10485
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Koliko kuzim taj Behringer od 250 kn radi bas to, dovede signal na jacinu "obicne" linije. Samo ne kuzim gdje bi uzemljenje spojio?
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 17:36   #10486
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Kao sto vec pisah, trazih jeftinu zamjenu za Technicsa, i nasao je u najjeftinijoj mogucoj Yamahi HTR-2071. S obzirom da nisam audiofil, sasvim zadovoljava potrebe. E sad 2 pitanja..

1. CEC/ARC su mi oduševljenje. S daljincem za maxtv palim i gasim TV i receiver i podešavam glasnoću. Pitanje 1. Da li je normalno da gašenjem maxtv-a ugasim i receiver koji se za 10-tak sekundi sam upali i ostane na zadnjem inputu (maxtvu koji je ugašen) sve dok se sam ne ugasi zbog ECO moda od 20 minuta (najkraće moguće)

2. receiver ima 5 inputa /ne računam HDMI/ ... audio 4 i audio 5 su obični crveno bijeli činčevi... na njih spojim gramofon (Denon neki, star par god, nema ni daljinski, kamoli GND žicu)..... stavim odgovarajući input na receiveru i ..... tišina što god napravio....ima li kvaka negdje?

Hvala i lp!
Pomoglo bi kad bi napisao model tog gramofona... Ako je uistinu star "par godina" kao što si napisao, onda MORA imati pred-pojačalo, jer je u današnje vrijeme teško pronaći gramofon koji ga nema. Jedino ako je Denon polovni, iz 90-ih ili stariji ... u tom slučaju najvjerojatnije nema pred-pojačalo.

Neki modeli su stavili prekidač ispod tanjura. Ako ti nije problem namjestiti remen i resetirati mehanizam (ovisno o tome da li je automatik ili ne), skini tanjur i pogledaj ispod. Ili bolje, zarotiraj ga cijeli krug i pogledaj kroz rupice, otvore na tanjuru - ako vidiš neki prekidač koji kaže phono-line ili on/off prebaci ga u drugi položaj.
  Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 18:14   #10487
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
Koliko kuzim taj Behringer od 250 kn radi bas to, dovede signal na jacinu "obicne" linije. Samo ne kuzim gdje bi uzemljenje spojio?

Jest ali radi i RIAA ekvilizaciju.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 18:45   #10488
dakky
Uptime freak
Moj komp
 
dakky's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Ri, Cro
Postovi: 2,729
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Pomoglo bi kad bi napisao model tog gramofona... Ako je uistinu star "par godina" kao što si napisao, onda MORA imati pred-pojačalo, jer je u današnje vrijeme teško pronaći gramofon koji ga nema. Jedino ako je Denon polovni, iz 90-ih ili stariji ... u tom slučaju najvjerojatnije nema pred-pojačalo.

Neki modeli su stavili prekidač ispod tanjura. Ako ti nije problem namjestiti remen i resetirati mehanizam (ovisno o tome da li je automatik ili ne), skini tanjur i pogledaj ispod. Ili bolje, zarotiraj ga cijeli krug i pogledaj kroz rupice, otvore na tanjuru - ako vidiš neki prekidač koji kaže phono-line ili on/off prebaci ga u drugi položaj.
DP-300F

Skinuo gumu, ispod je neki prekidač, pomaknuo, sve radi kako spada. Hvala!
dakky je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 18:55   #10489
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor Trekkie4 Pregled postova
Pomoglo bi kad bi napisao model tog gramofona... Ako je uistinu star "par godina" kao što si napisao, onda MORA imati pred-pojačalo, jer je u današnje vrijeme teško pronaći gramofon koji ga nema. Jedino ako je Denon polovni, iz 90-ih ili stariji ... u tom slučaju najvjerojatnije nema pred-pojačalo.

Neki modeli su stavili prekidač ispod tanjura. Ako ti nije problem namjestiti remen i resetirati mehanizam (ovisno o tome da li je automatik ili ne), skini tanjur i pogledaj ispod. Ili bolje, zarotiraj ga cijeli krug i pogledaj kroz rupice, otvore na tanjuru - ako vidiš neki prekidač koji kaže phono-line ili on/off prebaci ga u drugi položaj.
Nije nužno tako. Evo, imam novi gramofon, nema pretpojačalo.
Sony LX300
Koliko para, toliko muzike, ali nisam ni ciljao gramofon s pretpojačalom, jer mi je jednostavnije podesiti pojačalo nego gramofonsko pretpojačalo.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 19:24   #10490
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Čemu konverzija u DD/DTS, to je nepotreban korak. Dovoljno je da se šalje 5, 7 ili kolkoveć kanala digitalno u PCM formatu i imaš korektan surround. Ne trebaš fancy formate.
A ak igra podržava DD/DTS onda će HDMI to sigurno bitstreamat bez problema.

To je moje pitanje, da li preko HDMI receiver podržava klasični PCM, da li je to uopće moguće.
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 20:11   #10491
Trekkie4
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor dakky Pregled postova
DP-300F

Skinuo gumu, ispod je neki prekidač, pomaknuo, sve radi kako spada. Hvala!
Odlično, glavno da si ga našao. DP-300F kao što si i sam shvatio ima predpojačalo, dobar je to gramofon.

Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Nije nužno tako. Evo, imam novi gramofon, nema pretpojačalo.
Sony LX300
Koliko para, toliko muzike, ali nisam ni ciljao gramofon s pretpojačalom, jer mi je jednostavnije podesiti pojačalo nego gramofonsko pretpojačalo.
Ako aludiraš na cijenu/vrijednost samog gramofona (i činjenicu da nema pred-pojačalo, zato što je "jeftiniji"), nemaš pravo. Naime, u današnje vrijeme vrijednost ugrađenog pred-pojačala je gotovo pa nikakva. Čak i "USB" veze za digitalizaciju glazbe u MP3 ... u stvari, obje karakteristike su odlike jeftinijih gramofona na tržištu, tzv. "entry level" grupe. Da se razumijemo, ne mislim ništa loše ili podrugljivo, samo iznosim činjenice i ne bih želio da me se krivo protumači. Naravno, postoje iznimke tog pravila kao što su Audio Technica AT-LP7 i/ili LP-1240XP npr. ali u pravilu kako se penješ na ljestvici vrijednosti/cijene, tako dolaziš do gramofona koji nemaju pred-pojačalo i/ili USB vezu, i spajaju se klasičnim putem - direktno u phono ulaz na pojačalu ili receiver-u.

U stvari, baš sam relativno nedavno (krajem 2019) kupovao nov gramofon, i jedan od uvjeta koje sam imao je to da nema USB ili pred-pojačalo. Dugo sam gledao ponude različitih proizvođača, i na kraju se odlučio na Audio Technica AT-LP140XP, gramofon kojeg je AT oglasila i prodavala kao "DJ" a ne HiFi model. Naravno da je to čista glupost, gramofon je gramofon a i ciljao sam uostalom na "SL-1200" look kakav ima LP120/140 serija. Međutim niti LP120 USB niti LP120X nisu imali opciju bez pred-pojačala i USBa, pa je odlula pala na 140XP koji nema ništa od navedenog
  Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 20:16   #10492
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
To je moje pitanje, da li preko HDMI receiver podržava klasični PCM, da li je to uopće moguće.

Pa naravno. Mislio sam da to uopće nije upitno.
Naprimjer, ako imaš Kodi na kompjuteru i u video settingsima ne pošalješ sve na passthrough prema receiveru...onda ćeš prema njemu slati višekanalni PCM sadržaj.
Da li sa igrama postoji neka zavrzlama ne znam, ali logično bi bilo ako u sound settingsima od windowsa kažeš da AVR ima 5 kanala i da je AVR defaultni uređaj i da u igri kažeš da želiš slušati 5 kanalni audio, sve bi se trebalo riješit samo od sebe. Valjda.
Budem i ja kod sebe probao, baš me zanima jel kaj šteka.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 20:58   #10493
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Pa naravno. Mislio sam da to uopće nije upitno.
Naprimjer, ako imaš Kodi na kompjuteru i u video settingsima ne pošalješ sve na passthrough prema receiveru...onda ćeš prema njemu slati višekanalni PCM sadržaj.
Da li sa igrama postoji neka zavrzlama ne znam, ali logično bi bilo ako u sound settingsima od windowsa kažeš da AVR ima 5 kanala i da je AVR defaultni uređaj i da u igri kažeš da želiš slušati 5 kanalni audio, sve bi se trebalo riješit samo od sebe. Valjda.
Budem i ja kod sebe probao, baš me zanima jel kaj šteka.

E, tu mi je dvojba, u Assassin Creedu i Batmanu ne vidim opciju namještanja kanala, pa mi nije jasno kako to točno radi. Mrzim to konzolaško pojednostavljenje svega
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2020., 21:15   #10494
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Pa probaj, u ovo doba izolacije svi imaju viška vremena za pizdarije.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 09:17   #10495
9800pro
aka Edo, aka Syncros
Moj komp
 
9800pro's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Ljudi, mala pomoć oko izbora bookshelfa.
Amp je Marantz NR1508 AVR, muzika razna i filmovi, volim topliji zvuk sa više basa.
Gledam taman izašao Q acoustic q3030i ali ne znam kakvi su inače sa Marantzom.
Slušam prijedloge do cca 500€ par.
Nitko ništa vidim, jači je Assassins Creed od Marantza u HiFi-u
Danas idem po B&W 607 i Q3030i pa ću testirati doma.
Ako koga zanima stavim koju slikicu u zapažanja.
9800pro je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 11:07   #10496
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,633
Citiraj:
Autor 9800pro Pregled postova
Nitko ništa vidim, jači je Assassins Creed od Marantza u HiFi-u
Danas idem po B&W 607 i Q3030i pa ću testirati doma.
Ako koga zanima stavim koju slikicu u zapažanja.
Prije nego odeš, razmisli da si uzmeš i njihov sub.
Imam 3020i i štogod netko rekao, 2.0 sustavu treba subwoofer. Fali im basa, a iskreno, ne vidim što bi 3030i mogli revolucionarno napraviti na tom polju u usporedbi s 3020i za tih 300kn više po komadu.

Da ponovno kupujem, uzeo bih jeftinije 3010i i subwoofer (3060s ili 3070s), ali onda i drugo pojačalo, jer mi ga ovo ne podržava. Na početku je bilo...što će mi subwoofer, a sad si već razmišljam kako bi bilo da ga imam.
Srećom, nemam ga trenutno kamo staviti.

Usput...179 funti za 3070s, izgleda kao greška (inače je 300+ ali probaj)
https://www.amazon.co.uk/gp/offer-li...&condition=new
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 08.04.2020. u 11:23.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 13:41   #10497
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Ako sub ima high level connection (zvučničke konektore), onda samo potegneš drugi kabel s konektora na pojačalu (možeš recimo B izlaz, ili čak na isti izlaz kao i glavni zvučnici), i namjestiš glasnoću i rez na subu. Nakon toga sve radi automatski.
Drugi kabel ne mora biti kvalitetan kao onaj direkt prema zvučnicima.
Kod mene je to tako radilo godinama bez problema, nisam primjetio da mi degradira zvuk.
Ako nema high level inpute, onda ovisi o sub ili preamp izlazu s pojačala...
Odinarius je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 13:43   #10498
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
64hz vs 46hz, mislim da je razlika ogromna 3020 vs 3030...
Imao sam 1020, išli su do 68hz, to bassa nije vidjelo
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 15:31   #10499
donkimizer
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2019
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
Citiraj:
Autor Odinarius Pregled postova
Ako sub ima high level connection (zvučničke konektore), onda samo potegneš drugi kabel s konektora na pojačalu (možeš recimo B izlaz, ili čak na isti izlaz kao i glavni zvučnici), i namjestiš glasnoću i rez na subu. Nakon toga sve radi automatski.
Drugi kabel ne mora biti kvalitetan kao onaj direkt prema zvučnicima.
Kod mene je to tako radilo godinama bez problema, nisam primjetio da mi degradira zvuk.
Ako nema high level inpute, onda ovisi o sub ili preamp izlazu s pojačala...

Može i Y-splitterom rastavit signal i poslat u sub.
donkimizer je offline   Reply With Quote
Staro 08.04.2020., 15:40   #10500
Odinarius
All-rounder
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,159
Citiraj:
Autor donkimizer Pregled postova
Može i Y-splitterom rastavit signal i poslat u sub.

Može, ali ja ne bi ubacivao splitter u put signala, if you know what I mean
Odinarius je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na