Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.02.2003., 10:18   #1
btomic25
Registered User
 
btomic25's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: rijeka
Postovi: 3
Question sta ne valja sa mojim PC-om

Pozdrav svima
Evo popisa :
-mat.pl. - MSI K7T3 Ultra C VIA KT333 DDR SoundAC?97 USB 1.0
-proc. - AMD AX-1700 XP (PALOMINO) 1700, 1.47 Ghz
-hlad. -Titan cooler Titan D5TB
-RAM m.- DDR 256 MB PC 2100
-graf.k. - MSI 8870 Gef4Ti4200 64Mb DDR TV DVI
-Hard d.-IBMDeskstar 60Gb IC35L060AVVR07 rpm ATA100

...mislim da je to sve .
Da ne zaboravim spomenuti imajte živaca sa mnom (njumfer sam u svjetu PC-a).
Problem je u tome da se grije, šteka i povremeno poludi. Npr. ako bi htjeo baciti neku igru ada u pozadini teče bilo koji dr. program nakon 2-3 sata (kako kad ovisi o igri) počne slika trokirati ili jednostavno blokira.
Kretanje po net-u drama sporo dok otvori stranicu mogu otići na vikend i nazad.
Postavio sam ovo pitanje 3 tzv. majstora preko oglasa a oni osim što me j..u u mozak i prazne novčanik ne čine ništa drugo.
1. tvrdi da je do mat. ploče,kaže da sam popušio mađara umjesto japanca( pitaj boga šta mu to znači).
2. pak tvrdi da je xp i mat. ploča, i da bi morao staviti :
-mat.pl. - Soltek
-Pentium 512 kash (ili tako nekako ovo "kash" 2Ghz
-i dodati još 256 DDR-a
a 3.tvrdi da je to tako i da ne može bolje, brže......................................nadam se da me je netko shvatio i da mi može pomoći.????
A ponekad mi baca filove kud on oće.
__________________


btomic25 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 10:46   #2
Paske
Ekspert iz sjene ...
Moj komp
 
Paske's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: New Eden
Postovi: 3,801
Fizički čini se sve valja

Sasma pristojna konfa za prosječnog gamera, još 256 RAM-a nebi škodilo, ali nije niti neophodno.

Anyway ....

Mogući problem je slab hladnjak, a isto tako nedostatak paste termalne između proca i hladnjaka ili je ima puno previše.

Nego reci to si kupovao kao gotovu konfiguraciju ili ti je netko slagao :confused:

Nije nemoguće isto tako da je temp. u kučištu puno prevelika. Naime proc se grije jako, grafička ko šašava ( vjeruj mi znam ), IBM HDD je nadaleko poznat kao mala pećica za zagrijavanje studetskih soba.

Umjesto da bacaš pare na takozvane strućnjake, nađi nekog pajdu da ti pogleda stanje termalne paste između proca i hladnjaka.

Isto tako razmisli o kupnji 2 obićna 80 mm ( što sporiji/tiši to bolje ) ventilatora i ugradnju istih - jedan naprijed usisni i jedan na stražnjoj unutarnjoj strani kučišta isisni. To bi trebalo popraviti stanje ventilacije u kutiji. Alternativa - najjeftinija - ti je da otvoriš boćnu stranu kučišta ( ona gdje su komponente ) i tako je ostaviš, da relativno svjež zrak može ući.

Ako sve ovo ne uspije probaj sa kupnjom novog coolera i/ili reinstall windowsa. Ipak vjerujem da je temp. zraka u kučištu prevelika.

my 2 cents.....
Paske je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.02.2003., 11:06   #3
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Od oka mi se čini da se stvar grije. Ima sve simptome toga. Cooler je sigurno preslab za stroj ali može raditi. Imao sam taj cooler par dana na svom da probam i nije baš nešto. Ima daleko boljih. Pogledaj koja je temperatura. Ne bi smjela biti viša od 45 u idle (kada ništa ne radi).

Možda je dodatni problem u XP jer to treba znati podesiti. Zato je spor na netu i sl.

1. "Majstor" aludira na mjesto proizvodnje harda. Sumljam.
2. "Majstor" ne voli AMD. To dovoljno govori koliko je ograničen.
3. "Majstoru" si dosadan i želi te se riješiti.

Sada vidim da imaš sitni problem. Ne utječe na te probleme. Memorija bi trebala biti brža.

Sve ovo shvati uvjetno jer je ovo na pamet. Za nešto pametnije bi se trebao vidjeti stroj.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 11:28   #4
btomic25
Registered User
 
btomic25's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2003
Lokacija: rijeka
Postovi: 3
naravno da ga je slagao neko ko se razumije (ja ne kužim ni slova od tog šta piše), neka čupava studentska spodoba koju ja zovem frendom.
U vezi venta predloženo mi je da uzmem 120 mm i napravim rupu s druge str. kućišta u stilu neke "turbine", a šta je u pogledu na mat. pl. -Soltek 600?
:burn: a 256 DDR znači mogu dodati tj.kupiti?


nothing is better than a good smoke...
__________________


btomic25 je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 11:39   #5
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Čim ti preporuča da promijeniš MSI ploču za istu takvu drugog proizvođača nije baš pouzdan. Da je bar predložio nešto bolje onda bi razumio. Sa bilo kojoj drugom pločom pomaci u brzini ne bi bili dramatični.

Vent bi dobro došao ali ne ovako radikalno. Osnovni problem ti i dalje ostaje. Cooler na procesoru nije pouzdan. Malo je slab. Staviš bolji cooler i ona dva kako Paske reče. Da se stavi pravi cooler na procesor, nije niti to neophodno.

Memoriju možeš dodati ali ova radi na 266 a ploča može 333 MHz. Opet se ograničavaš. Tu memoriju pokušaj nekako zamijeniti za 333. Velim da to ne rješava ostale probleme.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 15:12   #6
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Vidi privatnu poruku
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2003., 17:17   #7
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,944
Re: sta ne valja sa mojim PC-om

Citiraj:
Originally posted by btomic25
Pozdrav svima
Evo popisa :
-mat.pl. - MSI K7T3 Ultra C VIA KT333 DDR SoundAC?97 USB 1.0
-proc. - AMD AX-1700 XP (PALOMINO) 1700, 1.47 Ghz
-hlad. -Titan cooler Titan D5TB
-RAM m.- DDR 256 MB PC 2100
-graf.k. - MSI 8870 Gef4Ti4200 64Mb DDR TV DVI
-Hard d.-IBMDeskstar 60Gb IC35L060AVVR07 rpm ATA100

...mislim da je to sve .
Da ne zaboravim spomenuti imajte živaca sa mnom (njumfer sam u svjetu PC-a).
Problem je u tome da se grije, šteka i povremeno poludi. Npr. ako bi htjeo baciti neku igru ada u pozadini teče bilo koji dr. program nakon 2-3 sata (kako kad ovisi o igri) počne slika trokirati ili jednostavno blokira.
Kretanje po net-u drama sporo dok otvori stranicu mogu otići na vikend i nazad.
Postavio sam ovo pitanje 3 tzv. majstora preko oglasa a oni osim što me j..u u mozak i prazne novčanik ne čine ništa drugo.
1. tvrdi da je do mat. ploče,kaže da sam popušio mađara umjesto japanca( pitaj boga šta mu to znači).
2. pak tvrdi da je xp i mat. ploča, i da bi morao staviti :
-mat.pl. - Soltek
-Pentium 512 kash (ili tako nekako ovo "kash" 2Ghz
-i dodati još 256 DDR-a
a 3.tvrdi da je to tako i da ne može bolje, brže......................................nadam se da me je netko shvatio i da mi može pomoći.????
A ponekad mi baca filove kud on oće.
Evo da se nadodam na ostatak škvadre. Koji modem? Pomaže ako iskopčaš telefon iz zida kad ideš na net. Ja ne mogu ni prismrdit netu ako mi je fon u zidu. Pogotovo ako je telefon neki "jači" model.
tek toliko iz radoznalosti:koliko si platio konfu i ko ti je slagao windoze?
A što se tiče matične ja sam nedavno frendici instalirao windoze na u dlaku istu konfu (slabija grafička) i sve je letilo, u razumnim granicama. Nisi rekao koja je igrica/igrice u pitanju. Možda je bad u njima/njoj.
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na