Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Gaming
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.12.2020., 12:18   #601
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor thunder11 Pregled postova
Meni bilo čudno na prvu i teško za primjetiti, ali sve što se treba desiti kada stisneš middle click je da iznag glave ekipe koju tagiraš se pojave neke žute oznake, kopče, strijelice...kaj god. I to je to.
Moraju biti sve "AKTIVIRANE" ja sam klikao ko blesav okolo-naokolo pa su neki bili neki ne i zato se misija nije mogla dovršiti.

Apsolutno se ništa ne dogodi. Alt+f4 zasad, probat će se opet za koji dan
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:20   #602
thunder11
Premium
Moj komp
 
thunder11's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: Umag
Postovi: 1,690
Eh da, sjetih se da mi se neke misije nisu htijele aktualizirati u quest logu dok nisam ponovno pokrenuo igru ili last check point, odnosno nisam mogao napredovati sa question dok ne ucinim isto...
thunder11 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:20   #603
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Ja sam naletio na dosta bugova gdje ne mogu pokupiti stvar na podu.

Auto mi jednom odletio 100m u zrak sam od sebe u mirućem stanju.

Teksture na lakiranim noktima se gube tu i tamo.

Na početku sam skočio s onog radio tornja, skočim, freeze, sljedeća scena mrtav (animacija pada i ovoga između skoka i do pada nije postojala).

I to sve u sat vremena igranja.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:28   #604
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,354
Onesvijestim tipa, nosim ga na skrovito mjesto i stavljam na pod. PUF! Tip se pretvori u krvavu masu na podu, kao da sam ga bacio u flajšmašinu. Oukeeeejjj....
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:29   #605
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Citiraj:
Autor IGoR_2803 Pregled postova
ne znam, ovo je belosvecka urota... tako su i za stalker govorili da je bugovit, majke mi ako sam ja u toj igri na 3, 4 buga naletio... prošao sam ih sve po nekoliko puta... bumo vidli, možda ipak zaigram ovaj vikend malo
jesi ga završio kad je izaso u prvim tjednima,možda kasnije poslje patcha xray
engina da.

Poslano sa mog POCOPHONE F1 koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 12:49   #606
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Ja na PS5 sam imao u 5h 4-5 bugova, ali ni jedan bug nije bio gamebreaking. Auto leti iznad zemlje, covjek zaglavio u zidu. Uglavnom igrivo.

A performanse izgleda da su katastrofa na svemu. Jer igra grafički ne izgleda ništa posebno u odnosu koliko je zahtjevna (općenito, nevezano za ps5). Puno su mi ljepše igre tipa RDR2 ili GOT, ali ajde nije sve u grafici, bitno da je zanimljivo

U par questova sam već skužio da ima različitih odabira i to mi se svida. Priču je teško pohvatat u početku zbog puno likova, al zbog cijele tematike mi je zanimljiva. Ima biblioteka za pročitat, pa pauziram i čitam malo.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:08   #607
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Zapeo sam na samom pocetku.. NA jebb tutorijalu..
Hakujem onaj screen, i svaki put kad zatucem onog cuvara mission fail? koji k mu treba napravit?
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:11   #608
tpm4
Premium
Moj komp
 
tpm4's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Split
Postovi: 315
Trebaš ga nježno zatuć. Uhvati ga iza leđa i zaduši ga.
tpm4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:12   #609
panisher20
Premium
Moj komp
 
panisher20's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Postovi: 937
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
A ti živiš ispod kamena?

Cijeli internet bruji o tome...

U prvih sat vremena bugova ko u priči.

Imaš gore dosta postova o tome, čitaj.
Igram vec 7 sati, u tih par sati sam naisao na 2 buga koja iskreno mi nisu uopce zasmetali
panisher20 je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:20   #610
xGAME
Premium
Moj komp
 
xGAME's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Chernobyl NPP
Postovi: 4,769
Odigrao sam nešto više od 10h pa evo neki incijalni osvrt.

Setting i world building - apsolutno savršenstvo. Znači jako, jako malo igri ima toliko dobro dizajniran svijet koliko ima Cyberpunk. Mislim da su u tom području napravili pošten iskorak u odnosu na već dosadne i jednolike svijetove u igrama. Pogotovo ako ste fan cyberpunk tematike. Šetat ulicama tog grada je neko posebno iskustvo ako volite taj đir. Čisti next-level shit na tom području (pun intended).

Borba, napucavanja, i sl. - iznenađujuće dobro odrađeno. Očekivao sam borbu na razini Deus Ex-a, ali ispalo je bolje. Ima mjesta za napredak, ali za sada dosta dobro. Nisam nikad očekivao FPS od te igre tako da na igru gledam kao RPG te mi samim time ne smeta što su neprijatelji žilaviji, barem za sada. Jednsotavno umjesto mača i magije imam puške

Zvuk, soundtrack i sl. - Ovo boli, ali cijela strana zvuka nije završena. Soundtrack je super, zvukovi su realno dobro odrađeni, ali na toliko mjesta ili u potpunosti fali ili nije dobro optimiziran/izleveliran. Fali mi punch u zvuku. Nije strašno, ali baš se vidi da nisu završili taj segment.

Grafika - meni je dobra. Nije to igra s najoštrijim teksturama, ali sve u svemu, u paketu, izgleda dobro. Treba pogasiti sve one gluposti kao što su blur, bloom, chromatic i sl., upalit sharpening od Nvidie i SweetFX-a i izgleda super. Koliko možda neke teksture nisu najbolje, toliko više igra nadoknadi količinom detalja u svakoj sceni. Ja se evo ne mogu sjetit neke igre koja je izašla u posljednje vrijeme, a da ima toliko količinu detalja. E sad, igra ima dosta grafičkih bugova tako da joj to šteti i s obzirom da performanse definitivno nisu na očekivanoj razini, to joj još manje ide u prilog.

Art direction - nemam što reći osim da je savršeno. Cijeli ton igre je brutalno dobro odrađen.

Priča - glavne misije - nisam daleko još došao, ali za sada mi se sviđa. Očekivao sam malo bolji uvod u cijeli taj svijet, no ajde, nisam daleko dogurao što se priče tiče tako da se to možda nekako popravi. Likovi su mi super i svaki za sada je dobro razrađen.

Side content - odigrao sam nekih 30 sporednih aktivnosti i razočaran sam. Za sada je ogroman downgrade u odnosu na W3. Sve se svodi na jedne te iste tipove misija. Čak bih se usudio reći da je na razini lijenosti i neoriginalnosti Ubisoftovih igara. Bilo je par zanimljivih i smiješnih trenutaka, no premalo je to na tolikom broju aktivnosti.

Mapa i količina ikona - ovo moram spomenuti jer je apsurdno. Ja ne znam što je s tim firmama koje misle da je tisuću i jedna ikona na mapi dobra stvar. Što mi znači stotinu side aktivnosti, ako je 99% njih identično, samo na drugim lokacijama? Ima opcija filtriranja, ali se ne sprema prilikom zatvaranja mapa i ponovnog otvaranja.

Performanse - kad gledam kakve ljudi kompove imaju, a imaju možda svega 10-20 fpsa više, mogu biti zadovoljan. Ali kad sagledam cijelu sliku, performanse i optimizacija nisu dobri. I užasno bezobrazno od njih da nisu bili transparentni oko toga, sakrivali pravu sliku, nisu dopustili snimljen gameplay u ranim recenzijama, nisu htjeli prikazati gameplay s konzola, nisu htjeli prikazati neku malu bržu gameplay sekvencu, no što je tu je. Znao sam što kupujem i da kupujem na temlju dugogodišnjeg čekanja i nije mi žao. Ali da je optimizacija nikakva, to je. Na svu sreću još uvijek mogu izvući pristojan broj fps-a.

Meniji/izbornici - stilom super uklopljenu u cijeli setting igre, no očito je prilagođeno konzolama. Nema najosnovnije opcije bindanja itema po quick slotovima (1-9).

Kontrole - kao što je već spomenuto ranije, miš kao da lebdi. Naviknuo sam se s vremenom, no definitivno nije bilo bajno iskustvo na početku igre. I rebindanje kontrola je polomljeno. Može se bindati akcija na neku tipku no većinom neće raditi. Može se to preko configa riješiti, ali mi se neda zajebavati s time. I što je s time da F otvara nešto, R isto otvara nešto, F loota, R vuće tijelo, itd. Jesu oni čuli za long i short press tipki?

Vožnja - loše. Nemam što drugo reći osim da je cijeli model vožnje dosta loše napravljen. Uzeli su Roacha iz W3 i zakeljili skin vozila na njega.

Bugovi - ima ih. Nisam imao nikakvih game-breaking bugova, ali ima ih. Najčešće da se ne mogu stvari s poda pokupiti. Naletio sma na nekoliko grafičkih bugova, pogotovo na dijelu osvjetljenja. Taj dio sigurno nije završen. Bilo je par situacija gdje su predmeti ostali lebdjeti u zraku. Tu i tamo naletio na likove u T-pozi i tak.

AI - apsolutno smeće. Grad je natrpan ljudima na mnogo mjesta, ali ti ljudi su toliko beživotni da to boli. Staneš ispred njih i oni samo idu, hodaš s oružjem po ulici i ništa. Zakolješ 20 članova neke bande 10m od njih i oni ništa, samo čučnu na pod. U borbi je to sve bolje, ali nije ni tamo nešto pretjerano dobro. Ali pošto sve veoma brzo može postati kaotično se to dobro zamaskira.

RPG elementi - klasika. Meni je dobro, ima dosta skillova i svega. A sad, koliko su svi ti skillovi korisni ne bih znao još. Ali se veselim svakom level upu. Nekih većih odluka prilikom dijaloga nisam još imao, ali razgovori su po meni stvarno dobro napisani. Barem oni bitniji. Misije često imaju više načina za proći, ali nothing to write home about. Meni je najzabavnije guns blazing jer osjećaj pucanja iz shotguna je nešto special. Stealth mi nije sjeo baš. Ne izgleda mi baš kao igra za takav stil.


Sve u svemu, očekivao sam open-world Deus Ex igru i to sam dobio. Tko je nešto drugo očeivao, ja ne znam koje gameplay materijale i trailere su ti ljudi onda gledali. Šteta što igra nije optimizirana kako spada i da je toliko bugova, ali s obzirom na cijeli setting, priču, likove i pažnju prema detaljima, nastavit ću igrati. No, nije na razini Witchera. Najviše po pitanju side contenta. Tamo je to sve puno bolje napravljeno, barem na temelju ovog što sam do sada odigrao.

Zadnje izmijenjeno od: xGAME. 11.12.2020. u 13:28.
xGAME je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:23   #611
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,985
https://streamable.com/iaoj0v





Dva jaka "reviewa":


"I watched stream with playthrough, which was mostly speedrunning it for 17
hours.
I would say we have severe case of movie-game type of game.
Plot is nothing special. Ideas are not new. A lot of cutscenes.
Streamer used melee build, his weapon was augmented dildo, which did more
damage than automatic fireweapon.
I can't see in this piece of shit Game of the Fucking Year (no doubt it
will get GoTY anyway).
It all looks like that The Emperor's New Clothes tale, where when game
ended I had urge to yell - KING IS A FUCKING NUDE FAT OLD MAN!

But maybe I didn't undrstand something, maybe there is something in this
game that left in the areas streamer didn't touch. Lol."


"Game was marketed the last two years an RPG that includes content
thats no longer in the game, they have suddenly started calling it an
'Action-Adventure' game and scrubbed 'RPG' from many of their marketing
material."



I ovo je odlično:


https://youtu.be/Wig-n3DLeCA

Zadnje izmijenjeno od: Exy. 11.12.2020. u 13:35.
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:29   #612
R3nchi
Registered User
Moj komp
 
R3nchi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Osijek
Postovi: 406
Citiraj:
Autor tpm4 Pregled postova
Trebaš ga nježno zatuć. Uhvati ga iza leđa i zaduši ga.
Cek jel ima neka posebna tipka za to ili??
Znaci ako ga krenem udrat padne dole i kad se krene dizat.. mission fail.
R3nchi je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2020., 13:39   #613
RaneZ
Vršni visioc
Moj komp
 
RaneZ's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Samobor
Postovi: 2,189
Citiraj:
Autor xGAME Pregled postova
Odigrao sam nešto više od 10h pa evo neki incijalni osvrt.

Setting i world building - apsolutno savršenstvo. Znači jako, jako malo igri ima toliko dobro dizajniran svijet koliko ima Cyberpunk. Mislim da su u tom području napravili pošten iskorak u odnosu na već dosadne i jednolike svijetove u igrama. Pogotovo ako ste fan cyberpunk tematike. Šetat ulicama tog grada je neko posebno iskustvo ako volite taj đir. Čisti next-level shit na tom području (pun intended).

Borba, napucavanja, i sl. - iznenađujuće dobro odrađeno. Očekivao sam borbu na razini Deus Ex-a, ali ispalo je bolje. Ima mjesta za napredak, ali za sada dosta dobro. Nisam nikad očekivao FPS od te igre tako da na igru gledam kao RPG te mi samim time ne smeta što su neprijatelji žilaviji, barem za sada. Jednsotavno umjesto mača i magije imam puške

Zvuk, soundtrack i sl. - Ovo boli, ali cijela strana zvuka nije završena. Soundtrack je super, zvukovi su realno dobro odrađeni, ali na toliko mjesta ili u potpunosti fali ili nije dobro optimiziran/izleveliran. Fali mi punch u zvuku. Nije strašno, ali baš se vidi da nisu završili taj segment.

Grafika - meni je dobra. Nije to igra s najoštrijim teksturama, ali sve u svemu, u paketu, izgleda dobro. Treba pogasiti sve one gluposti kao što su blur, bloom, chromatic i sl., upalit sharpening od Nvidie i SweetFX-a i izgleda super. Koliko možda neke teksture nisu najbolje, toliko više igra nadoknadi količinom detalja u svakoj sceni. Ja se evo ne mogu sjetit neke igre koja je izašla u posljednje vrijeme, a da ima toliko količinu detalja. E sad, igra ima dosta grafičkih bugova tako da joj to šteti i s obzirom da performanse definitivno nisu na očekivanoj razini, to joj još manje ide u prilog.

Art direction - nemam što reći osim da je savršeno. Cijeli ton igre je brutalno dobro odrađen.

Priča - glavne misije - nisam daleko još došao, ali za sada mi se sviđa. Očekivao sam malo bolji uvod u cijeli taj svijet, no ajde, nisam daleko dogurao što se priče tiče tako da se to možda nekako popravi. Likovi su mi super i svaki za sada je dobro razrađen.

Side content - odigrao sam nekih 30 sporednih aktivnosti i razočaran sam. Za sada je ogroman downgrade u odnosu na W3. Sve se svodi na jedne te iste tipove misija. Čak bih se usudio reći da je na razini lijenosti i neoriginalnosti Ubisoftovih igara. Bilo je par zanimljivih i smiješnih trenutaka, no premalo je to na tolikom broju aktivnosti.

Mapa i količina ikona - ovo moram spomenuti jer je apsurdno. Ja ne znam što je s tim firmama koje misle da je tisuću i jedna ikona na mapi dobra stvar. Što mi znači stotinu side aktivnosti, ako je 99% njih identično, samo na drugim lokacijama? Ima opcija filtriranja, ali se ne sprema prilikom zatvaranja mapa i ponovnog otvaranja.

Performanse - kad gledam kakve ljudi kompove imaju, a imaju možda svega 10-20 fpsa više, mogu biti zadovoljan. Ali kad sagledam cijelu sliku, performanse i optimizacija nisu dobri. I užasno bezobrazno od njih da nisu bili transparentni oko toga, sakrivali pravu sliku, nisu dopustili snimljen gameplay u ranim recenzijama, nisu htjeli prikazati gameplay s konzola, nisu htjeli prikazati neku malu bržu gameplay sekvencu, no što je tu je. Znao sam što kupujem i da kupujem na temlju dugogodišnjeg čekanja i nije mi žao. Ali da je optimizacija nikakva, to je. Na svu sreću još uvijek mogu izvući pristojan broj fps-a.

Meniji/izbornici - stilom super uklopljenu u cijeli setting igre, no očito je prilagođeno konzolama. Nema najosnovnije opcije bindanja itema po quick slotovima (1-9).

Kontrole - kao što je već spomenuto ranije, miš kao da lebdi. Naviknuo sam se s v