Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 17.08.2014., 19:04   #2671
Anexis
Registered User
 
Anexis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 18
Tako znači

Samo još jednu stvar da priupitam, što to znači kad svi kažu da ''uz malo sreće'' nema davanja lijepoj našoj?
Pa jel moguće da carina ''preskoči'' paket, odnosno koliko ja znam sadržaj je jasno naznačen, kako ga se može slučajno neoporeziti?
Anexis je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 19:25   #2672
nex
Premium
 
nex's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: .
Postovi: 526
Ne mogu ni teoretski ocariniti sve pakete bez da sve kasni tjednima (mjesecima?), cak i kad bi im se dalo. A cesto im se i ne da.
nex je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 19:28   #2673
Anexis
Registered User
 
Anexis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 18
Znači treba naručivati pred božić kad je kaos XD
Ok hvala vam, sve mi je jasno sad
Anexis je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 19:30   #2674
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,054
U tom slučaju paket dobiješ u ožujku
generic je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 19:53   #2675
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
@coconout

Ma bunilo me to sto na papiru ima za ispuniti,to je vezano kad ti netko salje dar pa mora potvrditi vrijednost,rijeseno,poslan e-mail,auto potvrda dobivena,sad cekati samo,bi li oni mogli to odmah sutra obraditi i poslati,mogu li ga ocekivati u utorak/srijedu jer citam da ekipi po mjesec dana carina zna drzati iako su poslali dokaz transakcije..
Odi s vremena na vrijema na ips.posta.hr i tamo ubaci TN kod. Kad vidiš da je otišao sa carine, isti/drugi dan je kod tebe.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 19:56   #2676
Anexis
Registered User
 
Anexis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 18
hahahhah da, taman pred uskrs XD

Citiraj:
Autor loreia Pregled postova
http://www.efox-shop.com/coolpad-das...phone-g-292798
cijena: 116 €

Zanima me kakva su iskustva sa ovom trgovinom?
Budući da i ja kupujem taj mob, malo sam istražila taj shop...
na više foruma su rekli da ga treba izbjegavati.
ovdje su ga popljuvali u cca 100 komentara, svi pišu o lošim iskustvima, od potpune neisporuke, isporuke pokvarenih uređaja, isporuke nakon par mjeseci natezanja s korisničkom službom, ignoriranje mailova kupaca, pa čak i do urednog obavljanja transakcije koja nigdje nije zabilježena - novci s konta su nestali, a kupnja je nepostojeća (iako mi je to nejasno, ako je kupnja paypalom, al ok...možda su uplaćivali ravno na račun?)
Kažu i da se adresa sjedišta, vlasnici, fax i ostali brojevi te čitavi impressum konstantno mijenjaju.
Njihov zaključak - izbjegavati efox jer su prevaranti.
Ne znam ima li tko osobnog iskustva, ja samo prevodim

Zadnje izmijenjeno od: Anexis. 17.08.2014. u 20:02.
Anexis je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 20:10   #2677
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,350
Je li nekome slano u zadnje vrijeme preko Singapurske? Je li u HR i dalje unutar tjedan dana ili se čeka više?
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 21:02   #2678
dak0001
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Novoselec
Postovi: 276
u zadnjih par mjeseci sve sa Alija mi je dolazilo singapurskom unutar 10 radnih dana,
već se ni ne sjećam kad sam nekaj kupil, osim od Alia
dak0001 je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 21:05   #2679
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,223
Citiraj:
Autor Anexis Pregled postova
Znači treba naručivati pred božić kad je kaos XD
Ok hvala vam, sve mi je jasno sad
Slobodno prolistaš ovu temu u rikverc Budeš vidila periode kad je OK za naručiti a kad nije.
Ugl, da te poštedim traženja, došli smo do zaključaka da je ne naručuju mobiteli od 01.11. do 01.03. Kad naši konačno počnu radit, kinezi se opuštaju i imaju svoju novu godinu koja traje skoro mjesec dana. Ne rade kuriri, nemaju lagera i tako dalje. Dakle, naručuj sada ako misliš, sad ti i je OK vrijeme
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2014., 22:48   #2680
Anexis
Registered User
 
Anexis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 18
Ma naručujem odmah, uopće nije upitno
Hvala!
Anexis je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 00:07   #2681
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
@Dox_Chabar

Imaš u mom sigu iskustvo s DHL-om.
Samo na tu priču treba nadodati da mi mobitel i nakon svega navedenog nisu dostavili još dodatnih 5 dana !

Ako ti se baš naručuje DHL-om pitaj sellera. HR nije na popisu ali možda ipak može. Kao što sam tamo napisao pitao sam ih mailom i rekli su mi da može.

Osim jebene sporosti, nesnalažljivosti i skupoće dodatna negativnost poslovanja s njima je i ta što će paket koji ide preko njih 100% (bez iznimke!) biti ocarinjen i još ti naplate tu "uslugu" 125 kn.

Uzmi obični free shipping i čekaj 20-30 dana jer nema šanse da ćeš mobitel dobit u roku 7 dana, a vjerujem da ćeš za ušteđenih više od 300 kn naći neku drugu namjenu
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 07:36   #2682
loreia
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: x
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Anexis Pregled postova
Budući da i ja kupujem taj mob, malo sam istražila taj shop...
na više foruma su rekli da ga treba izbjegavati.
ovdje su ga popljuvali u cca 100 komentara, svi pišu o lošim iskustvima...
Puno hvala na upozorenju. Preko koje stranice ga ti narucujes? Jel postoji igdje kombinacija sa EU Warehouse?
loreia je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 09:14   #2683
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,347
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 09:37   #2684
SuhJr
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 88
Trebam savjet. Slao sam mobitel na popravak u Kinu i sad su ga vratili i na carini me traže račun, ja sam im poslao račun od 14$ koliko su mi oni naplatili dostavu te mi kazu da taj racun nije dovoljan te da im pošaljem račun s web stranice. Račun s web stranice je isto 14$ međutim nema slike uređaja već pise samo dostava za tu i tu narudzbu. Još mi kazu da ako nemam racuna da ce mi oni procijenit kolko cu platit. Da im kazem tak da je mobitel bio na popravku ili nešto drugo?
SuhJr je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 09:48   #2685
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 537
Citiraj:
Autor SuhJr Pregled postova
Trebam savjet. Slao sam mobitel na popravak u Kinu i sad su ga vratili i na carini me traže račun, ja sam im poslao račun od 14$ koliko su mi oni naplatili dostavu te mi kazu da taj racun nije dovoljan te da im pošaljem račun s web stranice. Račun s web stranice je isto 14$ međutim nema slike uređaja već pise samo dostava za tu i tu narudzbu. Još mi kazu da ako nemam racuna da ce mi oni procijenit kolko cu platit. Da im kazem tak da je mobitel bio na popravku ili nešto drugo?
Ako nisi prilikom slanja mobitela na servis napravio izvoznicu, bojim se da ćeš morati opet platiti PDV. No možda je tako i bolje budući da je trošak špediterskih usluga prilikom izrade izvoznice vrlo visok - neki su baratali brojkama od 500ak kn. Naravno, ukoliko si uređaj platio jako puno, možda bi te i trošak izrade izvoznice stajao manje.. Uglavnom, smatram da im trebaš poslati račun i platiti PDV jer bi u protivnom mogli posumnjati da ih pokušavaš preveslati pa ti oplesti i neku kaznu.
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 10:32   #2686
boldrik33
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
help! Kakva su iskustva sa ovim mobicity-em?
Mislio sam da su oni ok a sad me hebu sa ovim mi3 već 10 dan od uplate status još uvjek isti?Ne javljaju se više na chat a u četvrtak obećali poslati sa isprikom....
boldrik33 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 11:11   #2687
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 537
Citiraj:
Autor boldrik33 Pregled postova
help! Kakva su iskustva sa ovim mobicity-em?
Mislio sam da su oni ok a sad me hebu sa ovim mi3 već 10 dan od uplate status još uvjek isti?Ne javljaju se više na chat a u četvrtak obećali poslati sa isprikom....
Ne znam što da ti kažem. Ja sam naručio 05.08. i poslali su ga 15.08. nakon natezanja nekoliko dana, trenutno je u Zagrebu i očekujem ga sutra.. Vjerojatno su sada slali onima koji su naručili do određenog datuma, dok su oni koji su naručili kasnije na čekanju dok ne stigne nova pošiljka. Jer vidim na drugom forumu da također nije poslano ljudima koji su naručili npr. 09.08... I dalje se natežem s njima oko druge narudžbe koja sada već traje 7 dana, a mobitel imaju na stanju. Navodno taj šalju u srijedu..
Wuchko je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 11:24   #2688
constantine1
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 66
naručio sam 6.8. coolpad F1 (nije stigao,nisam niti očekivao)
ali sada bi naručio još jedan za člana obitelji.
vidim spominje se ovaj shop sa kuponom za 157 $
http://www.coolicool.com/coolpad-das...tphone-g-33717

jel netko već naručivao ovdje?
i šta točno znači ovo i dali se isplati?
Add Customs Insurance(Customs Insurance offers premium protection and safety for your valuable items during internationl shipping. We will refund you the tax once package has been caught by the customs or you will undertake all)
-dođe 10 bucks
jbg opet je jedno pitanje off, najte zamjerit!!!
constantine1 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 11:58   #2689
Susjed
Registered User
 
Susjed's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Jadransko more
Postovi: 14
Citiraj:
Autor boldrik33 Pregled postova
help! Kakva su iskustva sa ovim mobicity-em?
Mislio sam da su oni ok a sad me hebu sa ovim mi3 već 10 dan od uplate status još uvjek isti?Ne javljaju se više na chat a u četvrtak obećali poslati sa isprikom....
Kad si ga narucio? Ja 8.8. i isto je status nepromjenjen.
Iako su ga obecali poslati u petak.
Susjed je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 12:44   #2690
boldrik33
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Susjed Pregled postova
Kad si ga narucio? Ja 8.8. i isto je status nepromjenjen.
Iako su ga obecali poslati u petak.
update u zadnjih par min.dobio sam poruku od dhl-a da očekujem pošiljku a jedino može biti mi3 nis ništa drugo naručio.mob sam platio 7.8 status isto nepromjenjen.platio sam 176 funti nezz za koliko ste vi prošli.to je sa dostavom crni model.
boldrik33 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 14:03   #2691
plavi83
Premium
Moj komp
 
plavi83's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 125
pozz...što kod DHL-a točno označuje info "Scheduled for delivery as agreed"...
da li to znači da ga je vozač koji dostavlja preuzeo i da kreće sa dostavom ili nešto drugo?
hvala
plavi83 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 14:06   #2692
Susjed
Registered User
 
Susjed's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Jadransko more
Postovi: 14
162£ s kodom za besplatnu postarinu. Isto crni. S tim da je ipak narucen kad i tvoj 7.8. (sada sam isao provjerit).
DHLom znaci salju, koliko sam dobijao iz EU preko njih nisu bili nikakvi dodatni troskovi?!?

Zadnje izmijenjeno od: Susjed. 18.08.2014. u 14:27.
Susjed je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 18:59   #2693
boldrik33
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
Citiraj:
Autor Susjed Pregled postova
162£ s kodom za besplatnu postarinu. Isto crni. S tim da je ipak narucen kad i tvoj 7.8. (sada sam isao provjerit).
DHLom znaci salju, koliko sam dobijao iz EU preko njih nisu bili nikakvi dodatni troskovi?!?
moj stigao nadam se da ce i tvoj brzo pozzz
boldrik33 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 19:45   #2694
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
znaci, vezano za šaomi i mobicity; jeli oni uopce updejtaju status, jer za crnog otkad pratim stalno stoji out of stock? onda bolje pljunut 100 kn vise za bijelog i imat ga u ruci za 3 dana, nego se natezat s njima 20, 30 dana - sto je koliko vidim neminovno...
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 20:04   #2695
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Statusi se često mijenjaju i kod jedne i druge boje. Cijene još češće. Kad ga nema na lageru onda je 160 funti a kad dođe 180 S time da svakih par dana ide par funti gore/dolje.

Uglavnom, da, i po meni je sad kad je razlika 10 funti (100kn) bolje uzet bijelog jer bi ionako imao neki gumeni case pa se ne bi niti vidjela boja. Do pred par dana ta je razlika bila cca 250 kn.

Ja se durim na njih još uvijek zbog situacije sa LG L90 kojeg su držali dugo na 99 funti i nisu ga imali skoro 2 mjeseca. Nisam htio naručivat napamet kad mi nisu ni otprilike znali reći kad će doći. Ali čim su dobili info da stiže cijena je otišla na 150 funti. 50%. I još ga nisu imali na lageru sljedećih 3 tjedna. Sad se čude kaj im je taj mobitel ispao iz top 10 najprodavanijih...
Taj kriminalno loš marketing, pohlepa i smatranje kupaca ovcama su mi veliki turn-off.
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 20:17   #2696
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
dobro, ima li nekih alternativa mobicitiju u eu? po ponudi i po cijeni?
Fatal je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 20:48   #2697
boldrik33
Registered User
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 27
nije loš mobicyti samo status nikako nisu promjenili na acountu a mobitel isporučen
boldrik33 je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 20:56   #2698
Anexis
Registered User
 
Anexis's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Zaprešić
Postovi: 18
Citiraj:
Autor loreia Pregled postova
Puno hvala na upozorenju. Preko koje stranice ga ti narucujes? Jel postoji igdje kombinacija sa EU Warehouse?
Još s nijedne XD
U procesu je potraga za najoptimalnijom kombinacijom, no najvjerojatnije ću naručiti odavde.
Koliko sam upućena u EU znam samo za mobicity, ali oni ga nemaju.
Anexis je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 21:11   #2699
Susjed
Registered User
 
Susjed's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Jadransko more
Postovi: 14
Citiraj:
Autor boldrik33 Pregled postova
nije loš mobicyti samo status nikako nisu promjenili na acountu a mobitel isporučen
Okej onda ni ja ne brinem. Nadam se da ce doci sutra.
Veceras sam dobio poruku da im javim ako je mob stigao ili ako nije da im javim nakon 24-48 sati.
Brine me jedino sto mi nisu na mail javili (ko tebi) da je poslano. Ni tracking number nemam, niti se DHL javlja :confused:
Susjed je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2014., 21:23   #2700
kasandro
Premium
Moj komp
 
kasandro's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Karlovac
Postovi: 328
Citiraj:
Autor Fatal Pregled postova
dobro, ima li nekih alternativa mobicitiju u eu? po ponudi i po cijeni?
Nemoj krivo shvatit. Ne kažem da je mobicity totalno loš. Barem ja ne znam za bolji online dućan od njih. Samo sam malo izbacio svoju frustraciju jer nemam sreće s online kupovinom mobitela Gledanje na odnos prema kupcima mi je donekle i profesionalna deformacija. Trajno sam deformiran po tom pitanju
Možda ispadnu ovak malo aljkavi s tim ažuriranjima statusa, ali na kraju ipak kod njih prevladavaju dobra iskustva.

Kad budem sljedeći mob kupovao bit će ili kod njih ili s njuškala neki s važećom garancijom koji mogu preuzeti uživo. Za mene nema trećeg više.


EDIT: jel netko od prisutnih ikad imao prilke isprobati njihov RMA da podijeli iskustvo ?
__________________
kasandro je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na