Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 25.10.2005., 20:16   #1
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
losiji klok sa vodenim????

evo bas testiran D2D vodeno na mobilcu 2500+....temperatura su mi nako brat bratu 10c nize nego sa zalmanom 7000cu na full-speed,a pod opterecenjem razlika je i veca....i sad jedva doceka da ga isproban klokat kad ono prc milojka!...sa zalmanon mi je prije(i codegen skart napajanjen) ulazia u windowse i na 2.7GHz-na 2.5 100% stabilan...al sad 2.5 ni primirisat....mema nije problem...vec sumnjan na napajanje(fortron 350W)...5V mi je na 4.75,a zna past i na 4.70...sta je pre nisko po meni....sta vi mislite?
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2005., 22:26   #2
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
jos da nadodam...V-core=1.8V....CPU-temp=30c

90% san siguran da je napajanje (tocnije losi(tanki) kabeli na napajanju na kojima dolazi do velikog pada napona+opor na konektorima=eto belaja...) jer kad podignem mnozitelj padne napon na 5V liniji-koji usto jos zaoscilira ...mjeria san univerzalcen!....sutra cu bas otvorit fortrona i mirit tamo di su zlemljeni svi kabeli...iman osjecaj da ce tribat podebljat kabele...cjebo!
xmikex je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 25.10.2005., 23:33   #3
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
LOL! Šta ti variš s tim napajanjem pa ti trebaju šire žice??? Ili pokrećeš motor od auta???
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 09:56   #4
burke
Premium
 
burke's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 351
nisam baš srtujić ali mislim da debljina kablova nije presudna za Volte (pogledaj npr. kabel od jedne stolne lampe koja radi na 220V) nego za napone =A , a komp baš i nevuće previše toga.....

hajdmo ovak...prvo dali ti je ta pumpa na ovom napajanju možda ona pravi problem,....drugo iako se nadam da nije to...nekad se jednostavno desi da nakon nekog vremena komponentu zbog XY razloga jednostavno nemožeš tjerat koliko si prije mogao
__________________
XP-M 2400+ @2400 (229X10,5)
SonicTower + SilentBlade@950RPM
NF7-S rev2
2X256MB PC3200 TwinMoss==Šrot
WD 120GB
ATI9500PRO@360/310
LG F700P 1024x768@100Hz
Chieftec 300W
burke je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 11:00   #5
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,394
Citiraj:
nisam baš srtujić ali mislim da debljina kablova nije presudna za Volte (pogledaj npr. kabel od jedne stolne lampe koja radi na 220V) nego za napone =A , a komp baš i nevuće previše toga.....
Jao, jao, sve si pobrko... Napon (U) je veličina, a volt (V) je mjerna jedininica. Isto tako, struja (I) je veličina, a amper (A) je jedinica.

Za veću struju ti trebaju širi vodiči jer je upravo struja ta koja sve zagrijava, a ne napon. Šta misliš, zašto od akomulatora u autut/kamionu idu onak široke žice? Jer je struja velika.

Dalje, većina sad novih noćnih i stolnih lampi ima u sebi ispravljač 220 V -> 12 V i halogenu žarulju od 20-ak W. Prije su se češće koristile one s normalnim žaruljama na široko i usko grlo koje idu na 220 V.
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 11:09   #6
burke
Premium
 
burke's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Velika Gorica
Postovi: 351
jebate struja nikad mi nije išla.....ma da ja kažem onak zdravo seljački......mislim da deblji vodiči u ovom slučaju neće pomoći....i znam da su na autu deblji kablovi nego po doma ........ja imam jedan osigurač od 60A.....pa si ti misli koliki je kabel na tome

evo obečajem .....kad neko spomenje nešto o struji zaobilatzim u širokom luku
__________________
XP-M 2400+ @2400 (229X10,5)
SonicTower + SilentBlade@950RPM
NF7-S rev2
2X256MB PC3200 TwinMoss==Šrot
WD 120GB
ATI9500PRO@360/310
LG F700P 1024x768@100Hz
Chieftec 300W
burke je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 11:44   #7
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
nebojte se ekipa siguran san u svoju toriju!....ipak iman povece iskustvo sa elektronikom!...znaci kratka skola za sve neznalce......

I(struja)=U(napon)/R(otpor)...svi vodici imaju nekakav otpor!...a on ovisi o duzini vodica,presjeku(debljini) i materijalu....

MBO dobiva napon=napon koji napajanje daje na mjestu gdje su zalemljeni kabeli - pad napona na kabelima(eventualno i konektorima jer i oni imaju nekakav sitni otpor)

a pad napona na kabelima je proporcionalan struji kroz kabele!...tako kad ja stavim veci klok za cpu on naravno vuce i vise struje-znaci veci pad napona na kabelima....izmjeria san oko 0.05V....to svakako nije puno ali ako napajanje dobro ne regulira kao ovo moje-onda znaci!jer iako imam samo jedan hard i jedan dvd pod opterecenjem je napon oko 4.8...i svako daljnje povecanje kloka rezultira resetiranjem kompa,a ne ono da mi ne prolzi super pi i to....

pumpa nije na kompu,a za proc san siguran da nije izdusia jer kad smanjin mnozitelj fsb ide i preko 240....

danas cu rastavit napajanje da provjerin svoju teoriju...

sorry na duzini
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 11:56   #8
xmikex
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: split
Postovi: 58
i samo ovako da imate otprilike predodzbu koliko vam struje cucla vas proc

I(struja)=W(snaga)/U(napon)...npr....moj mobilac ako sad trosi oko 90w trenutno na 1.7 V to je 52 Ampera koja on vuce iz PWM kruga...sad ako se PWM napaja iz 3.3 V to vam je 27 A,al mislim da nije...vec sa 5V linije vuce 18 Ampera-i to uz 100% korisnosti PWM-a posto je to nemoguce nadodajte jos koji amper....
xmikex je offline   Reply With Quote
Staro 26.10.2005., 15:33   #9
Trek
Premium
 
Trek's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,306
procesor se napaja iz 12V ako se dobro sjecam
__________________
Biti lud ima prednosti koje razumiju samo ludjaci
FKT meber jednog dana high priest...
Trek je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na